СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
Агония с причалом в Гидропарке. Открытое письмо Прокурору области. Журналистское расследование.
20.05.2019 07:32

 

Прокурору Херсонської області

Руденко М.Ф.

 

ЗАЯВА
про вчинення кримінального правопорушення

Повідомляю, що мною головою Херсонської організації роботодавців підприємств малого і середнього бізнесу «Бізнес-Херсон», головним редактором газети «Бізнес-Херсон» проведено журналістське розслідування, у зв’язку з надходженням до мене від мешканців м. Херсона різноманітних заяв про здійснення ПП «Буер» (код ЄДРПОУ 32022533) та іншими суб’єктами господарської діяльності незаконних дій, пов’язаних зі здійсненням небезпечних перевезень громадян з причалу на р. Дніпро у м. Херсон, не маючого реєстрації та дозвільних документів, що здійснюються в порушення вимог діючого законодавства України та може привести до трагічних наслідків, пов’язаних з безпечним перевезенням пасажирів річковим транспортом.

Проведеним мною журналістським розслідуванням встановлено, що протягом 2010-2019 років посадові особи ПП «Буер» разом з іншими суб’єктами господарської діяльності, маючи прямий умисел з корисливих мотивів, здійснюють перевезення громадян з порушеннями вимог ліцензії та без отримання відповідних дозволів щодо надання права здійснювати господарську діяльність з підвищеною небезпекою для життя громадян, яких безпосередньо перевозять річковим транспортом. Також, саме замість дозволених для цього типу маломірних суден 12 чоловік, фактично перевозять 25, 30 та більше пасажирів за один раз, тим самим загрожуючи безпеці громадян. Крім того, посадка людей у, так би мовити, «години пік» здійснюється з баркасу на баркас.

Посадка пасажирів на борт човнів проводиться з аварійного, напівзатопленого причалу, який ніде не зареєстрований, ні у кого на балансі не знаходиться. Причому ніхто не несе відповідальність за безпеку громадян.

Через ці дії повністю ігноруються численні скарги та звернення мешканців провулку Проточний до мера міста, морської адміністрації України, Укртрансбезпеки з питання заборони експлуатації незаконно встановленого, напівзатопленого понтону.

Кожного дня, починаючи з березня та закінчуючи жовтнем місяцем під будинками місцевих жителів невщухаючий гамір та галас, вщент зруйноване тисячами автівок дорожнє покриття, діти не мають змоги вийти на вулицю через постійний рух дачників (лист з підписами людей додається).

На провулку незаконно паркується більше 40 автомобілів, тим самим повністю перегороджуючи проїзд по вулиці, постійні викиди вихлопних газів, крім того відбуваються навантажування та наступне транспортування газових балонів на дачі.

Дачники, привозячи із собою сміття викидають його у провулку Проточному або залишають на березі річки.

ПП «Буер» ігнорує вимогу Херсонського міськвиконкому про швартування і перевезення пасажирів з нового причалу, який побудований у 2018 році у Гідропарку та має всі дозвільні документи (фото додається).

Таким чином, невстановлені особи ПП «Буер» та інші СПД вчинили кримінальне правопорушення передбачене ст.272 КК України.

Відповідно до вимог ст. 60 КПК України вбачається, що заявником є фізична особа або юридична особа, яка звернулась із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

Згідно ст. 214 Кримінально процесуального Кодексу України вбачається, що слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування.

На підставі цього, керуючись ст. ст. 60, 214 КПК України,-

ПРОШУ

Внести відомості викладені у моєї заяві про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами ПП «Буер» та іншими суб’єктами господарської до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати проведення досудового розслідування.

 
Запрошення на розваги
17.05.2019 06:42

Друзі! 17 травня усіх запрошуємо провести час весело, яскраво і незабутньо! За підтримки Юрія Рожкова, лідера Громадської платформи "Добро переможе" 17 травня пройде одразу 2 заходи: вдень радимо відпочити у сквері "Каштан". На свіжому повітрі дітей розважатимуть аніматори. Також спортивні і активні учасники зможуть поганяти у м'яча з футбольною командою "Майстер-С Zollex", юними чемпіонами Кубку "Колосок", якими, до слова, вже кілька років опікується Юрій Рожков.

Друзі, для Вас і Ваших родин - концерти, ігри, конкурси та естафети! Адже Громадська платформа "Добро переможе" підтримує здоровий спосіб життя!

А вже увечері 17 травня можна відвідати ДКТ, де о 18:00 відбудеться підбиття підсумків традиційного душевного конкурсу "Мама року". Наші активні жінки: мами, трудівниці, волонтерки, розумниці і красуні заслуговують на увагу! Завтра на їх честь звучатимуть фанфари та оплески! Їх посмішки осяюватимуть прожектори! Квіти вдячності даруватимуть близькі і рідні! Обов'язково відвідайте "Мама року" зі своїми дітьми, виховуйте повагу до Жінок змалку, вчіть бути соціально активними!

#Добро_переможе

#Дружна_родина_щаслива_країна

 

 
На Херсонщині розпочався VI Таврійський туристичний конгрес
17.05.2019 06:40

16 травня, у місті Нова Каховка розпочався VI Таврійський туристичний конгрес, який триватиме впродовж трьох днів. Вже не один рік він є однією з ключових подій у сфері туризму на Півдні Таврії і успішно доповнив насичену туристичну івент-програму Херсонщини у травні місяці, серед яких туристичний фестиваль «Турист-Fest», театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» тощо.

Організатором Конгресу є громадська організація «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» за підтримки Департаменту туризму та курортів обласної державної адміністрації та міської ради Нової Каховки.

Таврійський туристичний конгрес покликаний створювати промоцію та розвивати туристично-рекреаційний потенціал Таврійського краю, нарощувати попит і привабливість на туристичному рикну туристичних продуктів Херсонщини.

На відкриття Конгресу завітав т.в.о. голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, який зазначив:

«Вітаю учасників Конгресу з такою важливою і визначною подією для Херсонщини! Туризм – не лише рушій економіки, а й взірець того, яким саме чином іноземні інвестори сприймають територію. Без внутрішнього туризму міжнародний туризм не зможе нарощувати обсяги та розвиватися. Саме такий Конгрес покликаний для приділення значної уваги розвитку туристичної інфраструктури».

Він також відзначив, що Херсонщина має достатньо переваг для формування та розвитку потужного курортно-туристичного комплексу, адже це єдина з усіх областей України, що має вихід до двох морів – Чорного та Азовського, понад 200 кілометрів піщаних пляжів, понад 1000 закладів оздоровлення та відпочинку в 12 населених пунктах, віднесених до курортних. В області налічується понад 70 родовищ цілющих мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, ропи соляних озер. З 4-ох біосферних заповідників України 2 знаходяться саме на Херсонщині – це «Чорноморський» та «Асканія-Нова». Справжніми туристичними перлинами краю є 4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький» та «Нижньодніпровський».

На заході зібралися громади з усієї України, які обрали туризм одним із напрямків свого стратегічного розвитку і прагнуть покращити свої управлінські навички у сфері організації, комунікації та пошуку фінансування туристичного бізнесу об’єднаних територіальних громад.

«Розширення можливостей громад в умовах децентралізації влади самостійно ухвалювати рішення активізують пошук джерел додаткового доходу та диверсифікації місцевої економіки. Для сільських громад, що володіють належними територіальними та природними ресурсами, одним із напрямів забезпечення зайнятості та підвищення добробуту населення є саме розвиток туризму», - акцентував Дмитро Бутрій.

Програма Конгресу досить насичена і цікава, передбачає участь у різноманітних ділових бізнес-майданчиках за напрямками з презентаціями успішних проектів і старт-апів.

По завершенні пленарної частини заходу свою роботу розпочали чотири майстер-класи: «Створення локальних фестивалів, які підвищують імідж території», «Зелений, активний, екологічний туризм – можливості для Херсонщини», «Грошовий магніт для розвитку туризму – оригінальні практики» та «Інноваційний підхід сучасного екскурсійного супроводу (у форматі дискусійного майданчика)».

В рамках Конгресу розмістили демонстраційні стенди, експозиції закладів сільського зеленого туризму, заповідників та національних природних парків Херсонщини, тематичні фотовиставки.

 
Добро переможе!
17.05.2019 06:37

Індивідуальні табуретки замість спільних ще радянських лавок з'являться в їдальні Херсонської ЗОШ №47.

Про оновлення шкільних меблів подбав Юрій Рожков, лідер Громадської платформи "Добро переможе". Зрозуміло, що кожному учневі зручніше сидіти на власному стільці, особливо під час споживання їжі, - розмірковує Юрій Рожков, - адже всі діти різні: високі і низькі, гамірні і спокійні... Так вони не будуть заважати один одному за столом та матимуть певний вільний простір." Крім того, ці лавки вже давно потребували заміни або хоча б ремонту - розказала директор школи Тетяна Галкун: "Нам приємно, що Юрій Рожков піклується про дітей дітей Херсона, зокрема, нашої школи. Ми навіть не очікували на такий презент з-за кордону, адже ці табуретки привезли нам у співпраці з Фундацією «Голландія-Україна»! Вони легкі і водночас міцні.

Наша дружба і співпраця з Юрієм Рожковим розпочалася нещодавно, але одразу масштабно: він нам завіз меблі, а ми залюбки взяли участь у його Благодійному марафоні по допомозі онкохворим дітям "Врятуємо життя разом!", який відбувся 3 травня у ККЗ "Ювілейний". Наші діти з любов'ю і відповідальністю виготовляли поробки на ярмарку, вторгували 1800 грн. Побували наші діти і на гумористичному виступі "Кубок сміху", що проходить у Херсоні також за підтримки Юрія Рожкова. Подарованими запрошеннями ми заохотили найбільш добросовісних і працьовитих учнів, підбиваючи підсумки шкільного місячника з благоустрою. Діти залишилися задоволеними! Загалом, така співпраця з Громадською платформою "Добро переможе" та її лідером Юрієм Рожковим дуже корисна і для наших учнів, і для їх родин, і для всього міста. Дякуємо за мудру організацію та підтримку! "

 

 
Памяти известного земляка
15.05.2019 07:07

Ушёл из жизни Юрий Петрович Богуцкий, экс-министр культуры и туризма Украины. Академик Национальной Академии искусств Украины, профессор, кандидат философских наук, Заслуженный деятель искусств Украины. Награждён орденами «За заслуги» ІІІ, ІІ І степени.

Юрий Петрович Богуцкий родился 24 сентября 1952 года в селе Николаевка Великолепетихского района Херсонской области.

Окончил Херсонское училище культуры и Киевский государственный институт культуры.

Трудовой путь начал в1975 году в Херсоне руководителем, а затем и режиссером театрального коллектива дворца культуры Текстильщиков. В 1977году перешел на работу в Херсонский обком комсомола а через два года был направлен в ЦК комсомола Украины. С 1984 года на партийной работе: завотделом культуры киевского горкома Компартии Украины, затем - первый секретарь Ленинского райкома Компартии Украины в Киеве.

С 1991 по1999 год работает заместителем министра культуры Украины, помощником Президента Украины Леонида Кравчука, и.о. профессора Института повышения квалификации работников культуры, заместителем председателя совета Фонда содействия развитию искусств Украины, помощником премьер-министра Украины, руководителем управлением по гуманитарным вопросам Администрации Президента Украины.

В августе - декабре 1999 года - Министр культуры и искусств Украины. Затем два года работает заместителем председателя Администрации президента Украины – руководителем главного управления по вопросам внутренней политики.

С 2001 по 2005 год вновь Министр культуры и искусств Украины. Затем заместитель руководителя Аппарата Верховной Рады Украины, заместитель председателя Секретариата Президента Украины, советник Президента Украины (2006 -2010).

С июля по декабрь 2010 года занимает должность главы Государственного комитета Украины по делам национальностей и религий. Затем до февраля 2013 года работает первым заместителем министра культуры и становится советником Президента Украины – руководителем главного управления по вопросам гуманитарного развития Администрации президента Украины.

16 сентября 2014 года Президент Петр Порошенко переназначил Юрия Богуцкого на должность советника Президента, освободив с должности руководителя Главного управления по вопросам гуманитарного развития Администрации президента

Во время работы в Правительстве выступал за развитие меценатства в Украине и предоставление определенных налоговых преференций. Был сторонником укрепления связей с негосударственными творческими объединениями и ассоциациями, создания общественных экспертных советов. Декларировал необходимость государственной поддержки творческой молодежи. Выступал за создание разных проектов, связанных с украинской культурой. При этом говорил: "Но в то же время я не хочу поддерживать "искусство одной нации".

Автор материала, с 1976 по 1981 год работавший заместителем заведующего отделом Херсонского обкома Компартии, курировал культуру. И ему приходилось сотрудничать с Юрием Петровичем, выпускником Киевского института культуры, получившим направление во Дворец культуры Текстильщиков. Здесь молодой энергичный специалист сумел так организовать работу в коллективе, что его заметили и перевели в Херсонский обком комсомола, а вскоре рекомендовали и на ответственную работу в ЦК комсомола Украины. И в дальнейшем, занимая высокие должности, Юрий Петрович никогда не терял связи с Херсонщиной и всегда оказывал своим землякам всяческую помощь и поддержку

Редакция сайта и автор материала глубоко скорбят в связи с тяжёлой утратой - уходом из жизни Юрия Петровича Богуцкого выражают свои искренние соболезнования его родным, близким, всем, кто с ним сотрудничал, всем, кто знал этого доброго, чуткого и светлого человека.

Юрий Анисимов,
Заслуженный журналист Украины.

 

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 233
Яндекс.Метрика