СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

19 лютого - засідання виконкому міськради

9 лютого о 10.00 відбудеться засідання виконкому міськради.

На порядок денний винесено питання:

1. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік».

2. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік».

3. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту за 2018 рік щодо виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016-2020 років».

4. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення доповнень та змін до міської комплексної програми «Соціальний захист».

5. Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

6. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Програми територіальної оборони території Херсонської міської ради на 2018 рік».

7. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2016-2020 роки» тощо.

 
У Херсоні СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Євросоюзу

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду колекції культурних цінностей до однієї з європейських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру планує нелегально переправити до Західної Європи предмети старовини. За інформацією СБУ старожитності чоловік скуповував у місцевих колекціонерів, а покупця знайшов на спеціалізованому Інтернет-сайті. За колекцію культурних цінностей зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

Правоохоронці затримали правопорушника в приміщенні одного із міжнародних поштових сервісів під час оформлення «відправки».

За висновками експертів вилучені старожитності, серед яких монети, ювелірні вироби та предмети побуту, відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХІХ ст. н.е., становлять історичну цінність та не підлягають вивезенню з України без відповідного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Прес-центр СБ України

 
СБУ викрила на хабарі головного державного інспектора Херсонської митниці

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю викрили на хабарі головного державного інспектора митного поста «Херсон-центральний» митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Оперативники спецслужби встановили, що митник вимагав дві тисячі доларів США від українського громадянина за не створення штучних перешкод у переправленні валюти в особливо великих розмірах на територію тимчасово анексованої території АР Крим.

Правоохоронці затримали інспектора, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у Херсоні під час отримання останньої частини неправомірної вигоди ‒ п’ятсот американських доларів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, проводяться обшуки за місцями проживання та роботи.

У межах досудового розслідування буде надана правова кваліфікація дій одного із керівників митного посту ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, який, за даними слідства, сприяв затриманому у реалізації злочинних планів.

Операція проводилась спільно із військовою прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Прес-центр СБ України

 
Патрульна поліція Херсонської області святкує третю річницю з дня створення

Сьогодні свій День народження відзначає Патрульна поліція Херсонської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник Управління патрульної поліції у Херсонській області Костянтин Дронгаль та привітав колег:

З Днем Народження, УПП в Херсонській області! Нам 3 роки!
Радий бути частинкою цього колективу!
Все тільки починається!

Для довідки:

Створення нової поліції вважається найбільш успішною реформою 2015 року в Україні. Майбутні патрульні поліцейські пройшли прозорий відбір із комісійними співбесідами, у складі комісій обов'язково були представники громадськості. Була спеціально створена навчальна програма, залучено професійних викладачів і тренерів, навчання відбувалось із застосуванням інтерактивних методик.

Особовий склад патрульної служби у Херсоні прийняв присягу і вийшов на перше чергування 8 лютого 2016 року.

Наша редакція приєднується до привітань і бажає непохитно стояти на варті закону, справедливості, пильнуючи мир, порядок та безпеку наших громадян!

 
На Херсонщині будуватимуть житло для переселенців з Криму

1 лютого 2019 року в Одесі відбулося VII засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування під головуванням очільників зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

У заході взяла участь офіційна делегація від Херсонщини на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Представники нашої області зустрілася з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, представниками кримськотатарського народу, турків-месхетинців та інших, щоб обговорити питання реінтеграції Криму через впровадження низки соціально-економічних і гуманітарних заходів.

Крім того, сторони говорили про можливості залучення міжнародної допомоги, інвестицій в аграрну і туристичну галузі, а також будівництво житла для вимушених переселенців з тимчасовоокупованого Криму в Херсонській області, облаштування та задоволення нагальних соціально-економічних, культурних та інших потреб переселенців.

 
Херсонским предпринимателям нелегальные работники влетят в копеечку

Недавно херсонские инспекторы Гоструда провели инспекционное посещение 2 предприятий общественного питания.

Во время контрольного мероприятия они установили, что один из работодателей использовал наемный труд 10 работников, а второй - одного без оформления трудовых отношений. Все работники предоставили инспекторам объяснения.

После проверки предприниматели заключили трудовые договоры с 13 работниками. Но несмотря на это за нарушение трудового законодательства работодателям придется заплатить штраф в размере 125190 грн за каждого неоформленного работника, сообщает облуправление Гоструда.

 
У Херсоні відбулось засідання Асоціації міст України

У Херсоні зібралися учасники регіонального відділення Асоціації міст України, щоб обговорити актуальні питання органів місцевого самоврядування.

Серед важливих питань - ремонт автотрас, вулиць і доріг комунальної власності Херсонської області. Учасники засідання, серед яких були й співробітники управління автомобільних доріг загального користування місцевого значення Херсонської облдержадміністрації, обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік". Ці змінисприятимуть ефективному використанню коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних трас й забезпечать проведення зазначених робіт за сприятливих погодних умов.

Члени Асоціації міст також проаналізували необхідність негайного розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» та можливість фінансової участі держави у забезпеченні перевезення громадян пільгових категорій.

 
СТАН РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ З РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ У 2018 РОЦІ

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод громадян. Тому питання організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності органів прокуратури Херсонської області.

Так, упродовж січня – грудня 2018 року до органів прокуратури Херсонської області надійшло більше 8 тисяч звернень громадян.

Із вирішених звернень 207 надійшло від народних депутатів України, звернення цієї категорії не задовольнялися.

Найбільше скарг надходило з питань досудового розслідування (55,9% від вирішених). Незначною була кількість звернень з представництва громадян та держави в суді (2, 7 % ), нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 2,9%, про права дітей – 0,5% та з інших питань.

Близько 2 тисяч скарг стосувались питань, що не належить до компетенції органів прокуратури, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю. За вказаними зверненнями заявникам роз’яснено повноваження органів прокуратури та право на захист порушених прав у судовому порядку.

Крім того, в органах прокуратури Херсонської області приймаються усні звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ( т.(0552) 49-61-55), Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси - zvern@pho.gov.ua.

У 2018 році до органів прокуратури Херсонської області надійшло 160 електронних звернень. На телефон «гарячої лінії» надійшло 114.

Разом з тим, значна категорія громадян надсилає на електронну пошту кореспонденцію, яка за змістом не відповідає вимогами Закону України «Про звернення громадян». Окрім того, одні і ті ж заявники, зловживаючи спрощеною процедурою подачі звернень, надсилають їх значну кількість з питань, що віднесено до повноважень інших органів. На цій підставі 22 таких звернення скеровано до інших органів, а 17– залишено без розгляду або повернуто заявникам з відповідним роз’ясненням.

Відповідно до ст.22 вказаного Закону у прокуратурі області розроблено Порядок та Графік прийому громадян. Прийом громадян здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів щодня, організовуються прийоми прокурора області, його першого заступника та заступників, начальників управлінь та відділів, прокурорів відділів апарату прокуратури області.

Упродовж 2018 року на особистий прийом до органів прокуратури звернулось 2 835 громадян.

Прокурором області приділено належну увагу прийому громадян за місцем роботи та мешкання.

Виїзди в населенні пункти здійснюються з урахуванням стану законності, про їх проведення наперед оголошується через друковані засоби масової інформації та інтернет.

Робота за вказаним напрямом триває.

 
На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника

За матеріалами Служби безпеки України Білозерський районний суд Херсонської області засудив до п`яти років позбавлення волі військовослужбовця, викритого на нелегальному збуті військових засобів ураження.

Співробітники спецслужби встановили, що військовослужбовець однієї з частин Херсонського гарнізону налагодив протиправний канал постачання зброї та боєприпасів з району операції Об`єднаних сил. За інформацією СБУ нелегальні засоби ураження чоловік реалізовував місцевим жителям.

Правоохоронці затримали зловмисника під час чергової спроби продажу двох пістолетів-кулеметів іноземного виробництва, ручного кулемета Дегтярьова та двохсот п`ятдесяти патронів різного калібру.

Суд визнав військовослужбовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Прес-центр СБ України

 
СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Росії

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду до країни-агресора колекції культурних цінностей.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру скуповував у місцевих колекціонерів предмети старовини для перепродажу за кордон. За інформацією СБУ покупців чоловік підшуковував серед своїх знайомих та на спеціалізованих Інтернет-аукціонах.

Правоохоронці затримали контрабандиста в одному із поштових відділень під час відправки до РФ колекції старожитностей, за яку зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

За висновками експертів вилучені предмети старовини відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХV ст. н.е., вони мають велику історичну цінність й не підлягають вивезенню за кордон без відповідного державного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

 
Взірець для діючих депутатів. Депутату Херсонської міської ради Ігорю Семенчеву винесли досить втішний «вердикт» за рік його роботи
17.12.2018 09:38

Антонівська селищна рада – це дійсно одна велика родина, адже навіть звіт депутата тут проходить наче свято.

Так, 14 грудня у Антонівській школі № 18 зібралося чимало поважних гостей, депутатів та жителів селища, аби винести, так би мовити, «вердикт» депутату Херсонської міської ради Ігорю Григоровичу Семенчеву за рік його роботи. І "вердикт" очікувано був втішним, адже на адресу депутата округу лунала велика кількість теплих слів подяки, що, в свою чергу, ще раз доводить, що Ігор Семенчев - це дійсно людина слова та діла.

Кожен житель відчуває піклування та допомогу. Багатодітні родини, самотні люди похилого віку - це та категорія людей, яким вкрай необхідна підтримка. Люди отримують як фінансову, так і моральну допомогу. Про тепло у домівках вже більшість мешканців можуть також не турбуватися, адже вони забезпечені дровами на зиму.

Загалом, роботи було зроблено за рік чимало: це і облаштування навчальних закладів, книгарень, дитячих садочків, підтримка творчих колективів та творчих заходів, які проходять не тільки на селищному, але й на міському рівні, ремонтування доріг, забезпечення водопостачанням, опаленням, автобусним та тролейбусним сполученням.

Безперечно, кожній добрій справі не обійтися без підтримки, тож усі позитивні зміни вдалося досягти за участю міського голови, начальника міського управління освіти Юрія Ніконова і, звісно, голови Антонівської селищної ради та депутатському корпусу. Гроші було виділено з селищного бюджету та направлено у правильне русло.

Щодо планів на 2019 рік, то вони теж визначені. В першу чергу, робота у напрямку поліпшення автобусного та тролейбусного сполучення (наше місто в наступному році отримує 20 нових автобусів - з них 3 автобуси планують передати на 17 маршрут), а також вирішення питання щодо пільгового проїзду на цих транспортних засобах. З тролейбусним управлінням буде вирішуватися питання щодо того, аби тролейбус №1 рухався через Площу Чорновола.

«Робити добро та допомагати людям – не почесно, а відповідально. Адже щодня ти турбуєшся про те, щоб кожен житель отримував необхідне та відчував підтримку», - запевняє Ігор Семенчев.

Підсумовуючи, слід зазначити, що для жителів Антонівки Ігор Семенчев став дійсно «хрещеним батьком» - саме вони присвоїли йому цей титул під час звіту.

По матеріалам "ЛЮБИМЫЙ ХЕРСОН"

 
На базі Херсонського машзаводу планують створити центр з підготовки фахівців для промисловості області
17.12.2018 08:25

«Політика в економіці має бути направлена на розвиток внутрішнього товаровиробника і залучення інвестицій, а у нас зводиться лише до одномоментного наповнення бюджету» – вважає голова Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини Олександр Олійник.

Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини – одна зі сторін соціального діалогу між владою, профспілками та підприємцями на регіональному рівні. Бізнес прагне, аби враховувалися ініціативи знизу від роботодавців, і на місцевому рівні, здебільшого, вдається співпрацювати із органами влади і запроваджувати спільні проекти.

«Разом із обласним центром зайнятості на базі Херсонського машзаводу ми плануємо створити центр з підготовки фахівців для промисловості всієї області. Таким чином ми допомагаємо підтягти інвестора в область. Адже перше питання, яке ставить він – чи буде кому працювати», – розповідає в інтерв`ю «Українському півдню» Олександр Олійник.

У Києві до проблем регіонального бізнесу поки не дослуховуються.

«Вся політика в економіці зводиться до наповнення бюджету, а не спрямована на тих, хто його наповнює, на розвиток і на залучення інвестицій. В Україні немає експертно-кредитної агенції. В Європі нам кажуть: «це не потрібно», Кожна європейська країна має таку структуру, але ЄС нас відмовляє від її створення. За кордоном ми цікаві лише як сировинний придаток споживач їхніх продуктів. Як роботодавці, ми намагаємось змінити таку політику», – продовжує Олександр Олійник.

Серед головних проблем сільськогосподарського бізнесу, Олександр Олійник називає – відсутність кредитних коштів і невизначеність із продажем землі, який вважає передчасним. Як приклад, наводить роботу Херсонського машинобудівного заводу, де є директором.

«Цього річ ми реалізували 12 – комбайнів «Скіф». До кінця 2018-го у планах ще 5-6 одиниць техніки. Але це критично мала кількість для нормального функціонування підприємства. Адже на початку року були плани продати на внутрішньому ринку до 50 зернозбиральних машин. Підприємство випускає 31 вид сільськогосподарської техніки, реалізує 115 найменувань продукції в Україні та в Європі. Але головним все ж є внутрішній ринок, на якому ситуація складається не на користь заводу. Зокрема, не дозволила досягти поставлених результатів – відсутність кредитних коштів у потенційних покупців. Аграріям начебто не відмовляють, але й не сприяють, а головне – не дають грошей. Оформлення кредитів затягується до півроку. Інша причина – невизначеність із питанням продажу землі. Сільгоспвиробники не знають, чи купувати їм техніку, чи акумулювати гроші для купівлі ділянок.»

 
Сессия Херсонского облсовета в лицах: бюджет на 2019 год, возможный новый статус театра имени Кулиша, обращения в Верховную Раду
17.12.2018 08:21

В минувшую пятницу прошло очередное заседание сессии Херсонского областного совета - последнее в этом году. За три с лишним часа депутаты рассмотрели 80 вопросов - проектов решений и депутатских обращений. Главное решение - принятие бюджета области на 2019 год.

Херсонский академический музыкально-драматический театр имени Николая Кулиша может получить статус национального. Херсонский облсовет будет ходатайствовать перед Кабинетом Министров и Министерством культуры по этому поводу. Депутат облсовета, директор театра Александр Книга считает, что заведение заслуживает этого: театралы много работают ради позитивного имиджа Херсонщины.

Депутат Павел Филипчук предложил областному совету обратиться в Верховную Раду относительно доработки законопроекта 9363. Этот документ предполагает укрупнение районов Херсонщины - из 18 районов будет создано 5. Такие реформы запланированы в связи с децентрализацией. С одной стороны, населенные пункты объединяются в новые территориальные громады, исчезают районы, и содержать некоторые районные госструктуры - дело невыгодное. С другой - остаются населенные пункты, которые еще не вошли в состав ОТГ и которые еще находятся в вертикале "сельский совет-районный совет". Павел Филипчук уверен: реформирование системы местного самоуправления необходимо, но законопроект нужно доработать. Ведь, например, депутаты из одного райсовета не смогут выполнять свои функции в другом райсовете - "укрупненном", который появится после принятия закона. Обращение было принято.

Сергей Рыбалко поддержал инициативу обратиться в Верховную Раду с просьбой доработать законопроект 9363. Но, по его мнению, в столице должны услышать людей в регионах: в органах местного самоуправления необходимо провести общественные слушания, и лишь по их результатам укрупнять районы.

На сессии было принято решение обратиться в Верховную Раду еще по одному важному вопросу - относительно будущей продажи земель сельскохозяйственного назначения. Его инициатор - Игорь Йосипенко, а поддержала обращение земельная комиссия областного совета. Депутаты уверены: земельная реформа, которая позволит продавать сельскохозяйственные участки, крайне нужна. Но разрешить торговать землей без функционирующих рыночных механизмов ("рынка земли") нельзя. На сегодняшний день большинство аграриев не могут купить землю из-за отсутствия средств, что может привести к монополизации в сельскохозяйственной сфере: крупные агрокомпании, имеющие значительные финансовые ресурсы, просто вытеснят мелких и средних земледельцев. Поэтому облсовет обратился о продлении моратория на продажу земли до 1 января 2025 года.

Владимир Куриков поднял вопрос о ситуации которая сложилась на "украинских Мальдивах" - острове Джарылгач. Недавно пляжи этого острова заняли 39 место в рейтинге лучших пляжей Европе. Но, как отметил Владимир Куриков, на острове отсутствуют даже примитивные услуги - туалет, спасательные посты и т.д. Остро стоит и проблема с обилием мусора. Скадовские власти не обращают внимание на проблему. Поэтому Куриков предложил создать рабочую группу по вопросам экологического состояния острова и Джарылгачского залива. В неё должны войти депутаты райсовета, обсловета и представители облгосадминистрации. Его коллеги согласились.

Глава Херсонского областного совета Владислав Мангер поблагодарил депутатов, аппарат облсовета и облгосадминистрацию за плодотворную работу в 2018 году. По его словам, впереди - реализация разных программ и проектов, которые должны улучшить социально-экономическое положение в регионе и, что немаловажно - жизнь простых людей.

 
Юстиція – це справедливість, - Олег Предместніков (частина третя)
17.12.2018 08:16

Закінчення інтерв’ю з заслуженим юристом України, доктором юридичних наук, головним редактором фахового юридичного видання «Юридичний бюлетень», першим заступником начальника облуправління Юстиції Херсонщини Олегом Предместніковим.

(Перша частина, друга частина)

Корр. – Реформи в системі юстиції України, що тривають нині, - одне з надважливих питань. Вони постійно на слуху, обговорюються в суспільстві. Не можу не запитати: як ви оцінюєте їх перебіг, і коли ми відчуємо позитивні наслідки реформування?

– Скажу прямо: потреба в реформах назріла давно, тому я їх безумовно підтримую. І хоча критиканів вистачає, але знаєте, ми опинилися в тій ситуації, коли дія - краща за бездіяльність, ми не можемо собі дозволити млявість. Але ж треба постійно проводити моніторинг, аналізувати, вміти чесно сказати собі, де зрушення є позитивними, а де – небезпечними.

Давайте розглянемо такий приклад, як реорганізація районних управлінь юстиції у сервісні центри, або електронізацію низки юридичних сервісів. Тут є і безумовні плюси, і мінуси, які, я сподіваюся, не залишаться без уваги й скоро будуть виправлені. Те саме – й у запровадженні так званих «соціальних ліфтів».

Я відкритий до всього нового, мені чуже критиканство. Тим більше, меж для досконалості не існує. Але про результати треба не звітувати, а їх мають відчувати – усі й кожен. Єдине, проти чого я буду завжди, це нововведення заради нововведень, для «галочки». Українці – мудрий народ, яких не так просто ввести в оману. І якщо після чергової порції реформ, після нового їх пакету, люди не помітять отих добрих зрушень, про які ви кажете, це дискредитуватиме сам процес реформування. Поклавши руку на серце, зауважу: конкретних результатів, на жаль, люди поки що помітили не так багато, як хотілося б.

Корр. – Тобто, ви – за реальні реформи і проти реформаторського формалізму, якщо я вас правильно розумію. А скажіть, яким ви бачите головний виклик нашій юридичній системі і, якщо помріяти, якою ви бачите українську юстицію в найближчому майбутньому?

Я пропоную вам помріяти разом, навіть не помріяти, а тверезо поглянути на найближчу перспективу, щоб ви самі все побачили. Уже скоро юстиція перетвориться на сферу діяльності, яка цілковито, на 100%, запобігатиме порушенням фундаментальних основ права і буде спроможною забезпечити захист прав наших громадян. Чому я так думаю? Тому що я вірю й бачу: це буде повністю люстрована, вільна від корупції сфера влади, як в органах юстиції, так і в судовій системі. Запорука таких змін – в адаптації нашого національного законодавства до основних засад Євросоюзу, до законів, які повністю вдовольняють потреби цивілізованих спільнот та держав.

Корр. - Про які документи ви кажете. Можете навести приклад?

Про базові, загальновідомі й перевірені часом та досвідом. Це у першу чергу Європейська Конвенція про захист прав людини та її свобод – основоположний документ Ради Європи, який набрав чинності ще третього вересня 1953 р. Головна відмінність Конвенції від інших міжнародних угод у галузі прав людини – це запропонований нею реально дієвий механізм захисту декларованих прав людини через Європейський Суд, порядок подання до нього та розгляду ним індивідуальних скарг громадян.

Що стосується основних прав, які затверджує Європейська Конвенція, то я б звернув увагу на затверджене у ст. № 13 право на ефективний засіб правового захисту. Це і презумпція невинуватості, і крилатий вислів Апулея: «Звинуватити можна й безвинного, але викрити – тільки винного». У нас, на жаль, часто це відбувається тільки на папері. Ми повинні навчитися у європейських колег давати й нашим громадянам оце почуття захищеності. Ось такий простий приклад, який, я переконаний, стане на озброєння нашої системи юстиція у найближчому майбутньому.

Корр. – Звучить переконливо й утішливо. В жорстокий час протистояння на Сході та загрози агресії про верховенство права забувати не можна. Але тепер, якщо дозволите, особисте питання: як би ви сформулювали своє життєве кредо?

Якщо ви чекаєте на якусь формулу, то я її, вибачте, запропонувати вам не зможу. Я узагалі не люблю формалізму, шаблонів і необґрунтованих нічим правил. Якщо дозволите, я запропоную вам близький мені вислів великого Уїльяма Шекспіра. Бо саме його слова мені спадають на думку щоразу, коли мене питають про кредо:

«Люби, та міру знай, і ти найдовше любитимеш. Хто надто поспішає - спізняється, як той, що зволікає» (прим.- уривок із «Ромео та Джульєтти», переклад Ірини Стешенко).

Якщо ж сказати своїми словами, то я б сформулював так: в усьому потрібне почуття міри. Коли воно у нас є, тоді ми органічно сприймаємо закони держави та права інших людей: наша свобода завершується там, де починається свобода іншого, пригадуєте? І це не якісь там обмеження, не шори і не кайданки, це гармонія та рівновага, ота «золота середина», «aurea mediocritas», про яку казали ще латиняни.

Корр. - Отже, триматися в усьому «золотої середини» – це і буде ваша порада і молодому юристові, і громадянам? Але тепер ви ще й редактор «Юридичного Бюлетеня» - як знаходите золоту середину тут, як визначаєте, кого у вас більше - журналіста чи юриста?

На мою думку, професії "юрист" та "журналіст" не просто споріднені, вони взаємопроникні, взаємодоповнюючі, бо займаються справою встановлення та захисту справедливості. Не раз обидві ці професії поєднували в собі великі мужі України. Так, державний діяч, керівник Директорії, письменник Володимир Винниченко вчився замолоду на юриста. Український письменник-класик Григорій Квітка-Основ’яненко виконував обов’язки голови Харківської палати кримінального суду – тоді це називалося "совісний суддя". От і я намагаюся брати з них приклад, сполучати одне й інше.

Корр. - Чи будуть якісь оголошення чи звернення до херсонців як до читачів «бюлетеню»?

Так, якщо можна. Я сам завжди готовий учитися і раджу тим, хто хоче зростати і як громадянин, і в інтелектуальному плані, поцікавитися цим виданням. Воно допоможе кожному з вас, шановні херсонці, набути більшої юридичної грамотності. А чим обізнаніші в законах будемо ми – тим розвиненішим буде і наше суспільство, тим краще й безпечніше стане в ньому жити. Читайте, пишіть на адресу редакції свої питання, будемо разом служити заради верховенства права і на шпальтах «Бюлетеню».

Корр. - Дякую вам за розмову.

 
Вітаємо з Днем працівників суду!
14.12.2018 14:44

Редакція газети "Бізнес-Херсон" вітає з професійним святом голову Херсонського апеляційного суду Коровайко Олександра Івановича, заступників голови Херсонського апеляційного суду Заіченко Володимира Леонідовича та Кузнєцову Олену Анатоліївну, суддю судової палати розгляду кримінальних справ Гемму Юрія Миколайовича, виконуючу обов'зки голови Білозерського районого суду Херсонської області Сокирко Людмилу Миколаївну, а також всіх суддів Херсонської області.

Розбудові демократичного громадянського суспільства в Україні сприяє діяльність незалежного суду, який неухильно дотримується принципу верховенства Закону.

Переконані, що суддівський корпус завжди залишатиметься вірним складеній присязі, гідно виконуватиме свої високі обов’язки в ім’я законності, справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини.

Бажаємо вам міцного здоров’я, щастя.

Нехай удача та професійні успіхи будуть вашими постійними супутниками у житті!

Наснаги вам, мужності й оптимізму!

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 10 из 215
Яндекс.Метрика