СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
«Кожному декларанту – власний консультант» - «гарячі лінії» від фіскалів Херсонщини

Головне управлінням ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з 18.02.2019 проводить сеанси телефонних "гарячих ліній" з питань декларування доходів, отриманих херсонцями у 2018 році, - «Кожному декларанту – власний консультант».

Громадяни – мешканці Херсонщини мають можливість отримати необхідну фахову консультацію щоденно з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. від працівників фіскального відомства області за наступними телефонними номерами:

  • Управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управлінні ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - Попова Вікторія Олександрівна, тел. (0552) 32-74-24;
  • Херсонське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків м. Херсона, Білозерського, Голопристанького, Скадовського та Олешківського районів) - Рудницький Сергій Миколайович, тел. (0552)-32-74-11;
  • Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Бериславського, Великоолександрівського, Високопільского та Нововоронцовського районів) - Котляр Світлана Сергіївна, тел. (05546) 7-51-04;
  • Новокаховське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Новокаховського, Каховського, Чаплинського та Каланчацького районів) - Зищук Сергій Олексійович, тел. (05549) 4-52-02;
  • Великолепетиське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Великолепетиського, Верхньорогачицького та Горностаївського районів) - Тринкаль Галина Миколаївна, тел. (05543) 2-13-61;
  • Генічеське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Генічеського, Іванівського, Нижньосирогозького та Новотроїцького районів) - Усенко Світлана Василівна, тел. (05534) 3-16-55.
 
На Арабатці курортний сезон починають із податкового семінару

9 квітня на базі Щасливцевської сільської ради фахівці Генічеського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі провели семінар - нараду для платників податків, керівників та бухгалтерів оздоровчих закладів та фізичних осіб – підприємців, які надають послуги з оздоровлення на Азовському узбережжі.

Під час зустрічі фіскали детально розповіли про новації законодавства щодо адміністрування туристичного збору. Зокрема, цього року розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для внутрішнього туризму ставка визначається в межах до 0,5 відс. (у 2019 р. - не більше 20,86 грн.), а для в’їзного туризму – до 5 відс. (у 2019 р. – не більше 208,65 грн.). Раніше розмір збору розраховувався від вартості отриманих послуг на проживання.

Така інформація сприймалася учасниками заходу як міцний поштовх для організації роботи по туристичному збору вже зараз до початку курортного сезону - 2019 року та резерв для розвитку місцевих громад, створенню сучасної інфраструктури та комфортного сервісу на морському узбережжі нашої області.

Учасники семінару отримали багато цікавої та потрібної інформації про нововведення податкового законодавства, яка допоможе підприємцям впевнено долати бурхливі хвилі трудових буднів курортного сезону.

 
Порошенко уволил главу Херсонской ОГА Гордеева
12.04.2019 09:35

Врио главы ОГА назначен его первый заместитель Дмитрий Бутрий

Президент Петр Порошенко своим указом уволил с занимаемой должности главу Херсонской облгосадминистрации Андрея Гордеева.

Об этом говорится в указе №141/2019, обнародованном на сайте президента.

"Уволить Гордеева Андрея Анатольевича с должности главы Херсонской областной государственной администрации согласно поданному им заявлению", - говорится в тексте документа.

Другим указом (№142/2019 от 12 апреля) Порошенко назначил первого замглавы Херсонской ОГА Дмитрия Бутрия временном исполняющим обязанности главы облгосадминистрации.

"Временно возложить исполнение обязанностей главы Херсонской областной государственной администрации на Бутрия Дмитрия Стефановича", - говорится в документе.

До назначения Бутрий был депутатом Херсонского областного совета и входил во фракцию "Блока Петра Порошенко".

Напомним, 6 апреля Гордеев написал заявление об отставке.

 
Работу пункта пропуска КПВВ "Каланчак" можно улучшить
11.04.2019 08:25

09 апреля 2019 года Первый заместитель Постоянного Представителя Президента Украины в Крыму И. Гданов провел рабочую встречу с представителями офиса УВКБ ООН Украины и общественной организации «Десятое Апреля», которые ознакомились с работой КПВВ «Каланчак».

Во встрече также принял участие Александр Максименко, представитель отдела исследований Таврического региона и Крыма Национального института стратегических исследований.

В ходе встречи стороны осветили аспекты предоставления правовой помощи гражданам Украины, которые проживают на территории временно оккупированного Крыма, и внутренне перемещенным лицам.

Также стороны обсудили состояние реализации конституционных прав вышеупомянутых граждан Украины, организации круглосуточных линий связи для получения обращений, предоставление бесплатной первичной помощи и тесного взаимодействия с территориальными подразделениями Государственной миграционной службы Украины и Министерства юстиции Украины для оперативного решения проблем жителей оккупированного полуострова.

Также отмечалась работа по созданию центров предоставления административных услуг. Отдельно обсуждались вопросы необходимости улучшения минимальных инфраструктурных условий при пересечении административной границы, в частности обустройство пешеходных зон, обеспечения питьевой водой, установление навесов, обустройство комнаты матери и ребенка, создание надлежащих санитарных условий.

В завершение представители УВКБ ООН выразили готовность к сотрудничеству в гуманитарной плоскости с целью усиления информационного потока и обеспечения реализации законных прав и интересов граждан, проживающих на временно оккупированной территории.

 
Вітаю щиро Ромський народ із СВЯТОМ!
10.04.2019 10:54

Нехай споконвічна жага до волі та стійкість, надзвичайна мудрість, життєлюбство та самобутні багатобарвні таланти будуть завжди з вами! Нехай нам всім буде мирно, щасливо та заможньо жити у нашій українській державі!

Зі Святом Міжнародним днем ромів!!! Те авен бахтале.

Заслужений діяч мистецтв України,
президент ромської ради України,
керівник міжнародної громадської організації ромів "Кетане",
голова ГО Херсонської міської громадської організації ромів
Юрій Миколайович Іваненко

 
Депутат Херсонского городского совета Игорь Семенчев - “Размер арендной платы за землю на территории города должен быть снижен”.
10.04.2019 10:46

Игорь Семенчев отметил, что постоянной комиссией городского совета по вопросам градостроения, архитектуры, коммунальной собственности и регулирования земельных отношений подготовлен проект решения сессии об утверждении размера арендной платы за землю на территории города. Суть данного проекта решения – снизить нагрузку на предпринимателей и бизнес в целом по уплате аренды за землю с учётом введения с 01.01.2019 года новой нормативно-денежной оценки в размере 362 грн за 1 кв.м, что в 4-6 раз превышает земельный налог по Херсону в 2018 году.

«Мы предложили, чтобы после принятия всех коэффициентов рост оплаты за аренду земли не превышал 20-25% к факту 2018 года. Вопрос был согласован с мэром города, но в повестку дня сессии – не попал»

Коментар директора Херсонського нафтопереробного заводу Володимира Семегена

Непомірне підвищення підняття плати земельного податку привело до складності функціонування нашого підприємства. На даний час, коли в країні криза промисловості, збільшення податку на землю в чотири рази позначилося на бюджеті підприємства.

Отже, після сплати земельного податку, підприємство не має можливість платити заробітню платню робітникам. Це питання стосується не тількі ПрАТ «Херсонський НПЗ», а і інших підприємств міста які зіштовхнулись з таким рішенням міської ради.

Тому, хотілося б сподіватися, що міські органи влади проявлять державне ставлення до цього питання і разом з підприємцями міста, вирішать це питання так як це вирішують в інших областях.

Плату земельного податку можна підвищувати на рівні 10-30 % відповідно до 2018 року (це на рівні інфляції), а не в рази.

Не зважаючи на ситуацію що склалася ПрАТ «Херсонський НПЗ» зробить все можливе для збереження робочих місць, виплати заробітної плати та інших соціальних виплат можливо за рахунок сплати земельного податку.

 
«Для того и нужно государство и власть – чтобы всё было по закону», - эксклюзивное интервью депутата Херсонского горсовета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчея
10.04.2019 10:29

Директор коммунального предприятия «Гарантия», депутат Херсонского городского совета в интервью «Бизнес Херсон» рассказал о работе с бездомными животными, о скандале вокруг нового понтонного причала и работе горсовета.

«Гарантия» и бездомные собаки

По словам Игоря Семенчева, коммунальное предприятие проводит активную работу с бездомными животными. В прошлом году было отловлено почти тысячу собак, а простерилизовано 400 . Отловленных собак помещают в приют на улице Бурназяна, 14а, где с ними работают специалисты. После этого животных либо разбирают люди, либо их выпускают в естественную среду обитания.

Как отметил Игорь Семенчев, после прошлогодней вспышки африканской чумы свиней, всех собак тщательно обследуют ветеринары. В приюте обустроен ветеринарный пункт, который также позволяет проводить стерилизацию животных «на месте».

«Мы заключили договор с Херсонской городской государственной клиникой ветеринарной медицины. Ветеринарная служба проводит в приюте осмотр отловленных животных, вакцинацию этих животных от бешенства за бюджетные средства, после чего – стерилизацию. Они обеспечили качественный уход и контроль за состоянием животных», - подчеркнул директор КП «Гарантия».

Игорь Семенчев сообщил, что собаки в приюте обеспечены кормом. Но работники не запрещают людям, которые приходят в приют, приносить еду и кормить животных.

«Приют открыт для посещения всеми неравнодушными гражданами с 8 до 17 часов. Люди могут прийти, посмотреть, принести сухой корм(крупы, макаронные изделия, хлеб) для кормления животных», - отметил Игорь Семенчев.

Руководитель коммунального предприятия также рассказал о сложностях. Среди таковых – кадровая политика: найти человека, который будет работать за не самую высокую зарплату – тяжело, а те, кто готов работать, не всегда качественно выполняют свои обязанности. Руководство «Гарантии» не оставляет такие факты без внимания.

«Сложности есть. Эта работа низкооплачиваемая, желающих убирать за животными найти трудно. Мы стараемся мотивировать сотрудников выплачивая премии, но человеческий фактор присутствует. Есть случаи недобросовестного выполнения обязанностей», - сообщил Игорь Семенчев.

Среди прочих проблем – отношение граждан Херсона к своим домашним любимцам, когда рождаются щенки, которые не нужны хозяевам, их подбрасывают в приют. По словам Игоря Семенчева это – недопустимо, ведь приют не для щенков, а для взрослых бродячих собак. Маленькими животными должны заниматься неравнодушные граждане и общественные организации.

Ситуация со «старым» причалом и «новым» понтоном

Существующий причал непригоден к эксплуатации, а построенный в Гидропарке понтон соответствует всем требованиям морского регистра и других служб.

«Я хочу, чтобы общественность знала: понтон построен с соблюдением всех требований морского регистра, морской администрации, всех требований безопасности на воде», - подчеркнул Игорь Семенчев.

По его словам, шум вокруг нового причала поднимают «дачные» перевозчики, которые бояться потерять деньги. Дело в том, что эти предприниматели зарабатывают свою прибыль без соблюдения правил безопасности: их судна рассчитаны на 12 пассажиров, тогда как на самом деле на борт «грузят» гораздо больше людей.

Игорь Семенчев рассказал, что уже скоро люди, которые ездят на дачные участки в акватории Днепра, получат альтернативу – нового перевозчика, который будет работать в соответствии с законом.

«Мы должны составить альтернативу, поскольку это – элементарное отсутствие порядка. Проведены переговоры, в апреле заключается договор с кампанией, которая будет по маршрутам и по графику перевозить наших граждан на участки, причём пользование понтоном для дачников и перевозчиков – бесплатное!», - отметил директор КП «Гарантия».

По его словам, боясь потерять доход, представители перевозчиков Павленко О. О. и Романченко Б. В. написали множественные обращения (доносы) в отношении КП «Гарантия» в разные правоохранительные органы. Они утверждают, что новый понтон был построен с нарушениями и на нем «отмыты» деньги. Нынешнее законодательство подразумевает открытие правоохранителями дел по каждому заявлению. Но, как отметил Игорь Семенчев, ни ему, ни «Гарантии» нечего скрывать – все чисто и прозрачно.

«Я – за это. Пусть проверяют, чтоб меньше было разговоров. Мы работаем и выполняем поставленные перед нами задачи. И будем их выполнять. Нынешние перевозки граждан – незаконны, а перевозчики вводят людей в заблуждение», - подчеркнул Игорь Семенчев.

Очередной срыв сессии горсовета

По словам Игоря Семенчева, последнее заседание сессии горсовета сорвалось по причине того, что депутаты не смогли найти компромисс по дополнительным вопросам.

«К сожалению, депутаты не проголосовали за регламент. Дополнительные вопросы, которые выносились в сессионный зал, не рассматривались на комиссиях. Депутаты не знали, о чем идет разговор», - отметил Игорь Семенчев.

Один из вопросов касается деятельности КП «Херсонский городской центр земельно – имущественных отношений», которое возглавляет депутат горсовета Елена Мазур. Так, коммунальное предприятие намерено обязать каждого предпринимателя, который хочет поставить киоск, заключать с ним договор паевого участия, а также делать паспорт привязки для своего объекта. К вопросу были юридические замечания, поэтому было решено, что голосовать за него рано.

«Задумка хорошая – это даст возможность предпринимателям официально работать в правовом поле, а не бегать по горисполкомовским кабинетам с проблемой «порешать» свои вопросы. Но с другой стороны нужно правильно все выстроить юридически», - отметил Игорь Семенчев.

Кроме того, он считает, что киоски – это не главная сфера деятельности указанного коммунального предприятия.

«Занятие киосками – это вторичное. Первое, чем должно заниматься это коммунальное предприятие – инвентаризация свободных земельных участков в черте города. Общественность и депутатский корпус должны видеть, какие участки для чего предназначены, где можно, согласно зонирования территории, размещать объекты частного домостроения, предприятий торговли, общественного питания, бытового обслуживания, промышленности и т.д. Это – элемент прямой коррупции, когда предприниматель приходит на земельную комиссию и просит оформить земельный участок, который он «нашёл». Считаю неправильным решение размещения на бульваре Мирный торговых точек в виде мелкорозничных киосков при наличии в 100м Центрального рынка», - подчеркнул Игорь Семенчев.

Второй дополнительный вопрос, который выносился на сессию, касается фирмы «Геоликс» которая в 2008 году получила разрешение на строительство многоквартирного дома с детским садиком, по адресу улица Карбышева, 10 и проспект 200-летия Херсона, 26, а в 2018 году (через 10 лет!) решили начать стройку, причём детского садика в проекте уже нет! За это время люди, проживающие по этому адресу, на участке разбили сквер, высадили деревья, убрали территорию. Безусловно, нашему городу крайне необходимо привлечение инвесторов для строительства жилого фонда, но - с учётом интересов проживающих рядом жителей. Выход один – проведение общественных слушаний по данным вопросам, а потом уже принимать решения.

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 9 из 233
Яндекс.Метрика