СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Пішов з життя відомий журналіст і талановитий поет Віталій Харитонович Запорожець.

Ветеран обласної газети «Наддніпрянська правда»,колишній заступник головного редактора, справжній професіонал друкованого слова та визнаний ерудит Віталій Харитонович народився 26 грудня 1938 року в селі Малий Клин Голопристанського району Xерсонської області. Освіта вища. У 1960 році закінчив філологічний факультет Херсонського державного педагогічного інституту по спеціальності «вчитель російської мови та літератури».

Працювати почав в 1960 році в обласній молодіжній газеті «Ленінський прапор». З 1960 по 1962 рік служив в Радянській Армії (Бакинський військовий округ, протиповітряна оборона).

Після демобілізації - літпрацівник газети «Ленінський прапор» (1962 – 1963). З 1963 року літпрацівник, старший кореспондент, завідуючий відділом пропаганди і агітації обласної газети «Наддніпрянська правда»

У 1982 році його призначено заступником редактора цієї газети.

Останній період трудового шляху Віталія Харитоновича тісно пов'язаний з держтелерадіокомпанією «Скіфія», в якій він працював на посадах старшого редактора та завідуючого відділом інформації.

Ім’я журналіста Віталія Запорожця добре відомо н а Херсоннщині Значно менше знають його земляки як поета. Між тим він починався саме, як стихотворець, а вже потім став на нелегку стезю журналіста.

Він автор книг «Все мы в ответе за мир» (1980), «Взгляд сквозь годы» (1991), «Что на сердце легло. Стихи разных лет» (1999), «Ожидание. Стихи» (2001), «Судный день. Стихи разных лет» ( 2002). Останні три книги є в бібліотеці автора матеріалу. Віталій Харитонович, з яким мені довелося вперше зустрітися 45 років назад в Цюрупинську, подарував, відзначивши наше багаторічне спілкування і співпрацю.

Його нагороджено орденом «Знак Почета» (1984) та медаллю «За трудовую доблесть»(1979).

Дружина Неллі Олексіївна (1937), пенсіонерка, працювала вчителем СШ № 30, син Максим (1961), донька Ганна (1966),

Щирі співчуття родині, колегам, друзям, всім, хто добре знав цю світлу, добру, чуйну і всебічно обдаровану Людину. Через півмісяця йому мало б виповнитися 80 років.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Вітаємо з Днем народження!

Вітаємо ветерана, полковника міліції Васильєва Бориса Михайловича з 70 річчям!

Нехай душа ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб та сіль,
Своїм теплом хай завжди сонце гріє,
Слова подяки линуть звідусіль!
Хай Матір Божа Вас охороняє,
Господь Вам щастя й сили посилає!
Хай завжди ведеться з легкої руки
На довгі і добрі безхмарні роки!

Редакція газети "Бізнес-Херсон",
друзі, ветерани силових підрозділів.

 
У Херсоні 1 грудня відбудеться концерт пам’яті Семена Ривкіна

Концерт, присвячений пам’яті видатного педагога, Почесного громадянина міста Семена Ривкіна, пройде 1 грудня у Палаці дитячої та юнацької творчості.

 
Виконком прийняв рішення про тариф на проїзд у Херсоні

Вартість проїзду на міському пасажирському транспорті становить 6 гривень. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Херсонської міської ради під час сьогоднішнього засідання.

Воно має зупинити транспортний колапс у Херсоні. Перевізники отримали підвищення тарифу. Однак вони зобов'язані чітко дотримуватись умов договорів.

Одна з головних умов - обов'язкова установка GPS-трекерів, що дозволить відслідковувати рух маршруток всім херсонцям. Окрім того, перевізники мають налагодити рух пасажирського транспорту у вечірній та нічний час.

"Тариф у 6 гривень - економічно обгрунтований. Відтепер ви просто змушені працювати прозоро. Раз на місяць будемо проводити нараду, на якій ви маєте показати фактичну кількість рухомого складу на підприємствах та кількість авто, яка щоденно виходить на маршрут. Робота має бути системною: ви не мовчите про свої проблеми, ми намагаємось зробити все, щоб і перевізники, і жителі міста були задоволені міським транспортом", - звернувся до перевізників перший заступник міського голови Ігор Козаков.

Також перед перевізниками поставлена умова: у літній період кількість автобусів на маршрутах не повинна зменшуватись.

Щотижня міська влада буде обговорювати з перевізниками та громадою транспортне питання. Зустрічатись домовились кожної п'ятниці.

 
У Херсоні СБУ викрила на хабарі керівника обласного управління державної архітектурно-будівельної інспекції

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю спільно з Головним слідчим управлінням СБ України під процесуальним керівництвом Генпрокуратури викрили механізм вимагання та одержання неправомірної вигоди посадовцями Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області.

Оперативники спецслужби задокументували, що керівник установи вимагав 4,5 тисячі доларів США від власника земельної ділянки за не скасування поданої заявки про початок будівельних робіт. Правоохоронці затримали чиновника, його підлеглого та керівника проектної організації під час отримання всієї суми неправомірної вигоди. Розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення фігурантам провадження повідомлень про підозру в скоєнні злочину. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії. Операція проводилась спільно зі спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ в Херсонській області.

Прес-центр СБ країни

 
Депутатами місцевих рад Генічеського району порушено вимоги Закону України «Про запобігання корупції»

У Генічеському районі 20 депутатів місцевих рад без поважних причин не подали своєчасно щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За цими фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, та місцевою прокуратурою забезпечено участь у їх розгляді.

За принципової позиції прокурора в суді повністю доведено наявність в діях депутатів складу адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Постановами Генічеського районного суду їх визнано винними у порушенні вимог фінансового контролю та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів.

Рішення суду набрали законної сили.

Прес-служба прокуратури Херсонської області

 
Умер Эдуард фон Фальц-Фейн, большой друг Украины и старейшина рода основателей заповедника «Аскания-Нова»

Известный меценат и большой друг Украины, уроженец Херсонщины барон Эдуард фон Фальц-Фейн умер 17 ноября в столице Княжества Лихтенштейн Вадуце.

Сообщается, что в субботу утром на вилле барона произошел пожар. Прибывшие на место пожарные обнаружили Эдуарда фон Фальн-Фейна без признаков жизни. 14 сентября ему исполнилось 106 лет. По словам Хиба, «причины пожара пока не выяснены, этим занимается криминальная полиция».

Когда произошел пожар, Фальц-Фейн, который уже несколько лет был прикован к постели, находился дома один.

барон Фальц-Фейн имел множество наград Украины: Орден князя Ярослава Мудрого IV степени (24 августа 2012 года) — за весомый личный вклад в укрепление международного авторитета Украины, популяризацию ее исторического наследия и современных достижений и по случаю 21-й годовщины независимости Украины, Орден князя Ярослава Мудрого V степени (13 сентября 2007 года) — за выдающийся личный вклад в сохранение украинского культурного наследия, активное участие в развитии природоохранной и эколого-образовательной деятельности биосферного заповедника «Аскания-Нова» имени Ф. Э. Фальц-Фейна Украинской академии аграрных наук.

Также барон Фальц-Фейн был награжден Орденом «За заслуги» I степени (15 ноября 2002 года) — за значительный личный вклад в повышение международного престижа Украины, многолетнюю плодотворную благотворительную деятельность, Орденом «За заслуги» II степени (22 мая 1998 года) — за значительный личный вклад в сохранение украинского исторического и культурного наследия, активное содействие развитию Биосферного заповедника «Аскания-Нова» имени Ф. Э. Фальц-Фейна. Кроме того, в 1994 году президент Украины вручил ему Почетный знак отличия за многолетнюю бескорыстную деятельность по возвращению на Украину.

 
До уваги усіх мешканців Херсона!

Сьогодні о 13.00 - позачергова сесія Херсонської міської ради із приводу відсутності опалення у переважній частині міста. Колапс, якого Херсон мабуть і не пам'ятає, має бути вирішений негайно.

Друзі, не будьте байдужими - приходьте сьогодні на сесію! Це не відніматиме багато часу, проте чиновники, які явно засиділись у теплих кабінетах, мають почати працювати ефективно, а без впливу громади це неможливо.

Голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Дмитрієв звертався до міського голови із проханням прозвітувати про підготовку до опалювального сезону. Натомість фракція отримала лише суху відписку і коротке запевнення в тому, що все гаразд. Наскільки гаразд, ми можемо зараз бачити: половина Херсона без опалення. За сьогоднішньої "мінусової" температури це може обернутись комунальною катастрофою.

Ситуація, що склалась, - це, на жаль, проблема не одного дня. Це системні негаразди, які перетворились на колапс. Відсутність профільних заступників, нехтування скаргами громадян, відсутність системної кадрової політики і зрештою відповідальності з боку міської влади - все це проблеми, які озвучувались неодноразово і зрештою призвели до того, в чому ми живемо зараз.

Той факт, що херсонська ТЕЦ перебуває у державній власності, жодним чином не знімає відповідальності з міської влади, адже саме вона є відповідальною за початок і проведення опалювального сезону.

 
Депутата Херсонської облради відзначили за оборону Маріуполя

Молодшого сержанта морської піхоти десантно-штурмової роти України, депутата Херсонської обласної ради Миколу Ставицького нагороджено почесним знаком «Маріуполь. Відстояли – перемогли».

Цією урочистою подією Микола Ставицький поділився на власній сторінці у Фейсбук.

«Нам всім треба розуміти, що мирне небо приходить до Херсонщини саме з Донбасу, де українці щодня боронять рідну землю від загарбників», – коментує свою нагороду сам депутат-солдат.

 
У Центрі еколого-натуралістичної творчості відзначили Міжнародний день Чорного моря

До Міжнародного дня Чорного моря у комунальному закладі «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради відбувся тематичний захід.

«31 жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Його заснували представники Болгарії, України, Туреччини, Румунії та Грузії з метою захистити води Чорного моря від забруднення. В 1996 році ці країни розробили стратегічний план щодо реабілітації Чорного моря, суть якого полягала у проведенні різноманітних досліджень морського середовища та визначення основних заходів для його покращення. Свято засноване для того, щоб привернути увагу людей до проблеми, навчити їх дбайливо ставитися до природи. Тільки це зможе зберегти чистоту та красу моря для наступних поколінь», – розповіла вихованцям закладу Світлана Лукіна, завідувач організаційно-масового відділу Центру.

Тож, не дивно, що свято пройшло під гаслом «Майбутнє Чорного моря – в наших руках». Розпочався захід із солодкої несподіванки. 25-ом учасникам-вихованцям Центру запропонували дістати із чарівної мушлі смачну цукерку-передбачення.

У ході самого заходу діти дізналися багато нового про мешканців Чорного моря. Юннати не лише уважно слухали про Чорне море, але і задавали багато питань та ділилися власними враженнями, в тому числі й від літнього відпочинку на чорноморському узбережжі. На завершення відбулась командна гра, перемогу в якій вибороли «Морські котики».

 
Німеччина є провідним інвестором в економіку України – Президент про співробітництво двох держав
02.11.2018 10:38

Під час двосторонньої зустрічі у Києві Президент Петро Порошенко та Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва. Глава Української держави висловив вдячність німецькій стороні за підтримку реформ, які здійснюються в Україні.

«Я висловив вдячність за важливу практичну допомогу з боку Уряду ФРН на шляху реформ, які ми спільно невпинно здійснюємо в Україні», - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

Президент нагадав, що на його звернення Урядом ФРН було прийнято рішення про направлення до нашої держави Спеціального посланника з питань реформ у галузях урядування та децентралізації Георга Мільбрадта. «І я хочу наголосити, що успішна реформа децентралізації продовжується і імплементується, в тому числі дякуючи зусиллям Німеччини і німецьких радників. Він вже другий рік поспіль дуже успішно взаємодіє з українським Урядом, з українським Міністерством регіонального розвитку і це було сьогодні окремо підкреслено», - сказав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що минулого тижня відбувся візит державних секретарів Уряду ФРН, який був також використаний для поглиблення взаємодії між двома країнами та їх урядами.

Глава держави також констатував зростання товарообігу між нашими країнами.

За словами Президента, під час сьогоднішніх переговорів було домовлено про проведення 10-го засідання українсько-німецької Групи високого рівня 28 листопада у Берліні. «Я переконаний, що це засідання, разом з третім Українсько-німецьким економічним форумом, буде сприяти подальшому закріпленню зростаючої динаміки співпраці України і Німеччини», - сказав Петро Порошенко.

«Ми також обговорили напрямки подальшого стимулювання німецьких інвестицій в економіку України. Я хочу нагадати, що Німеччина є провідним інвестором в економіку України з показником 1,7 млрд. євро», - додав він.

Найбільш динамічно розвиваються інвестиції в автомобільну галузь, зазначив Глава держави. «Всі чотири роки ми відкривали виробництва комплектуючих на конвеєри німецької автомобілебудівної промисловості і на сьогоднішній день створено десяток тисяч нових робочих місць», - сказав Петро Порошенко і закликав бізнесменів Німеччини вкладати і в інші галузі.

«Водночас ми закликаємо німецьких інвесторів уважніше придивитися до інших сфер економіки та регіонів України, де є високий потенціал розвитку», - сказав він.

Президент також зазначив, що Україна вітає підписання угоди про відкриття місцевих бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) та Кредитної установи для відбудови (KfW), що створює правове підґрунтя для розширення фінансової та технічної допомоги, необхідної для вирішення критично важливих для нашої держави питань. «В один із приїздів пані Канцлер наголосила про рішення німецького Уряду про виділення кредитів в 500 млн євро на підтримку української економіки і сьогодні я озвучив пропозицію, яка була прийнята, що частина цих коштів має бути використана на кредит для побудови дороги Запоріжжя-Маріуполь, бо нашим пріоритетом є і залишається розвиток інфраструктури звільненого Донбасу. І мені дуже приємна підтримка, яку продемонструвала в цьому напрямку пані Канцлер», - додав Петро Порошенко.

Також співрозмовники не обійшли увагою і питання енергетичної безпеки України та ЄС, перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні.

«Я дуже дякую пані Канцлеру за візит, за ефективні і конструктивні, як завжди, переговори. Дякую за підтримку і вірю, що наша співпраця, співпраця України і Німеччини, Президента Порошенка і Канцлера Меркель, має велике майбутнє», - резюмував Глава держави.

Федеральний канцлер, у свою чергу, нагадала, що Німеччиною з 2014 року виділено 490 млн євро для розвитку України, зокрема на користь внутрішньо переміщених осіб та для розвитку соціальної інфраструктури на Сході України.

«Я дуже рада, що можу сьогодні говорити про нашу готовність виділення додаткових коштів на суму в майже 85 млн євро. Для покращення перспектив працевлаштування молодих українців шляхом професійної освіти та покращення житлової ситуації», - сказала Ангела Меркель. При цьому вона відзначила прогрес у двосторонніх угодах між Німеччиною та Україною. «Наш Уряд погодив буквально вчора угоду про соціальне забезпечення», - додала Канцлер.

Федеральний канцлер також наголосила на важливості підтримки з боку Німеччини таких інфраструктурних проектів в Україні, як розвиток Одеського порту та будівництво доріг в Запорізькій та Донецькій областях.

Ангела Меркель також відзначили зростання на 20 відсотків взаємної торгівлі між Німеччиною та Україною.

Канцлер ФРН також наголосила на важливості продовження реформ в Україні та відзначила певні успіхи, зокрема в частині проведення медичної реформи, роботи Антикорупційного бюро, децентралізації тощо.

Говорячи про співпрацю між Німеччиною та Україною в науковій галузі Канцлер повідомила, що її країна планує значно збільшити виділення коштів на розвиток цієї сфери.

«Ми будемо створювати центр передового досвіду на суму 2 млн євро. Дуже важливо, щоб науковці мали шанс залишатися в Україні, а не виїжджати закордон та робити чудову роботу», - сказала вона.

 
Чиє замовлення виконує поліція? Кому це вигідно?
30.10.2018 07:40

26 жовтня 2018 року на сайті «Херсонські факти» розміщено статтю «Мост, причал и памятник: в Херсоне полицейские ищут нарушения со стороны «Гарантии» и подрядчиков», в якій повідомляється про розслідування поліцією міста Херсона справи за фактом можливої розтрати бюджетних коштів комунальним підприємством «Гарантія» Херсонської міської ради шляхом завищення обсягів робіт і внесення неправильних даних в акти прийомки робіт з капітального ремонту мосту між островом Малим Потьомкінським і Гідропарком, будівництва нового причалу в Гідропарку, а також капітального ремонту пам’ятника Джону Говарду. Також зазначається про винесення міським судом постанови про проведення виїмки на підприємстві «Гарантія».

З даних Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо, що дійсно, 22 жовтня 2018 року слідчим суддею Херсонського міського суду Радченко Г.А. винесено постанову про доступ до речей і документів, якою задоволено клопотання в.о. заступника начальника СВ ХВП ГУНП в Херсонській області Липовець Ю.О. і надано дозвіл на доступ і вилучення у МКП «Гарантія» договорів, актів приймання виконаних будівельних робіт та інших документів по капітальному ремонт мосту, будівництву споруди для швартування суден, капітальному ремонту пам’ятника Джону Говарду. З ухвали судді також стало відомо, що в провадженні СВ Херсонського ВП ГУНП в області перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР від 22.08.2018 р. за фактом розтрати коштів шляхом зловживання службовим становищем службовими особами МКП «Гарантія» за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «Рефонт-ТВТ», ПП «Мира-2013» та ТОВ «Науково-виробничий центр «Укрсоюз», які виконували роботи.

Мотивування клопотання поліції про надання дозволу на доступ і вилучення документів абсурдне і позбавлене елементарної логіки - нібито за вказівкою замовника роботи з будівництва і капремонту об’єктів виконані не в повному обсязі, до актів внесені завідомо неправдиві відомості.

Яким чином можливо зробити таку вказівку і виконати не в повному обсязі роботи з будівництва, які в установленому чинним законодавством порядку пройшли експертизу проекту та технічний нагляд відповідності робіт ?

Також дивною є заява в.о. заступника начальника СВ ХВП ГУНП в Херсонській області Липовець Ю.О. про проведення розгляду його клопотання без представників МКП «Гарантія» у зв’язку з «наявністю загрози щодо зміни або знищення зазначених у клопотання документів».

Чим підтверджується така загроза в клопотанні не зазначене. Але не зважаючи на те, що всупереч ч.2 ст.163 КПК України заявник клопотання не навів доводів наявності достатніх підстав вважати існування загрози зміни або знищення документів, суд задовольнив необґрунтоване клопотання і провів судове засідання без виклику МКП «Гарантія».

На жаль, згідно чинного Кримінального процесуального кодексу України ухвала слідчого судді про надання доступу до речей і документів оскарженню не підлягає, що дає можливість органам поліції зловживати своїми правами.

Якщо в.о. заступника начальника СВ ХВП ГУНП в Херсонській області Липовець Ю.О. вважає, що є реальна загроза знищенню підприємством оригіналів документів на роботи з будівництва і капремонту вищезазначених об’єктів і просить суд у зв’язку із цим провести розгляд клопотання без участі МКП «Гарантія», виникає питання - чому в період з 22.10.2018 року (дата винесення ухвали) і до сьогоднішнього дня на підприємстві не проведено виїмку документів згідно ухвали слідчого судді? Натомість в Інтернеті інформація про розслідування кримінально провадження з подробицями розповсюджується набагато скоріше, ніж співробітники поліції виконують ухвалу. Чому ж вони не поспішають за наявністю загрози знищення документів?

З моменту реєстрації в ЄРДР кримінального провадження 22.08.2018 року посадовим особам МКП «Гарантія» повідомлення про підозру не вручалося, ніхто з працівників підприємства не допитувався.

Разом з цим інформуємо громаду, що МКП «Гарантія» зайняла перше місце за підсумками роботи в галузі житлово-комунального господарства України у 2018 році, здобуло Золоті відзнаки Національного бізнес - рейтингу за показниками «Тривалість фінансового циклу» та «Активи».

Основною метою наших опонентів, чиє замовлення виконує поліція, є розповсюдження брехливої інформації за, що неможливо притягнути до відповідальності, оскільки вона подана з відкритих джерел, проте ця інформація вплине на громадську думку жителів міста і знизить рейтинг підприємства, яке має активну принципову позицію та реально працює.

Ми будемо інформувати громадськість про хід розслідування, звертатися до вищих судових інстанцій та до керівництва національної поліції держави для недопущення свавілля брехунів та розгляду замовлених справ.

З повагою Семенчев І.Г.

 
Кордон між Україною і Білоруссю є лінією миру, що посилює довіру і співробітництво між двома державами – Президент на форумі у Гомелі
29.10.2018 07:33

Президент Петро Порошенко впевнений, що проведення Першого форуму регіонів України та Республіки Білорусь у Гомелі є вдалою ініціативою, яка символізує дружні і партнерські відносини між двома державами, між регіонами та підприємствами України і Білорусі.

«Саме такі заходи як цей форум дозволяють говорити, що кордон між нашими країнами був, є і точно буде лінією миру, лінією дружби, яка посилює довіру і співробітництво між нашими державами», - наголосив Глава держави.

Президент додав: «Користуючись нагодою, я хочу висловити подяку і відзначити активну роботу в спільній українсько-білоруській демаркаційній комісії, що свідчить про високий рівень взаєморозуміння і довіри між нашими державами».

 
Оппозиционный блок Херсонщины отметил День освобождения Украины от фашистских захватчиков
26.10.2018 06:04

Чем дальше дни войны уходят в прошлое, тем важнее беречь традиции памяти о подвиге павших и героизме наших соотечественников, победивших во Второй мировой.

Так считают активисты Оппозиционного блока Херсона, которые сегодня вышли в Парк Славы почтить минутой молчания 74-ю годовщину освобождения Украины от гитлеровских оккупантов.

Партийные организации в территориальных громадах (Ивановка, Голая Пристань, Олешки) накануне привели в порядок территорию у памятников событиям 1941-1945 гг.

 
Поздоровляємо! КП "ГАРАНТІЯ" визнано кращим в Україні і нагороджено золотою медаллю!
25.10.2018 16:54

МКП «Гарантія» збільшила обсяги виконаних робіт порівняно із 2016 роком вдвічі. Наше підприємство – одне із небагатьох комунальних підприємств міста, яке спрацювало з прибутком за перше півріччя цього року. Ми займаємося питаннями благоустрою міста – утриманням 48 пам’ятників та пам’ятних знаків, а також прилеглими до них територіями, активно ремонтуємо лавки, урни та встановлюємо нові. Проведено ремонт колонади у парку Херсонська фортеця, виконані роботи з поточного ремонту пам’ятника першим корабелам «Слава Єкатерині», наводимо лад у Гідропарку, демонтуємо там малі архітектурні форми, які можуть бути пошкодженні вандалами, утримуємо Зоокуток із 42 дикими тваринами.

Успішний господарник, директор комунального підприємства "Гарантія",

депутат Херсонської міської ради - Ігор Григорович Семенчев

Подробнее...
 
Еще статьи...
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 8 из 205
Яндекс.Метрика