СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

19 лютого - засідання виконкому міськради

9 лютого о 10.00 відбудеться засідання виконкому міськради.

На порядок денний винесено питання:

1. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік».

2. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік».

3. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту за 2018 рік щодо виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016-2020 років».

4. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення доповнень та змін до міської комплексної програми «Соціальний захист».

5. Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

6. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Програми територіальної оборони території Херсонської міської ради на 2018 рік».

7. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2016-2020 роки» тощо.

 
У Херсоні СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Євросоюзу

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду колекції культурних цінностей до однієї з європейських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру планує нелегально переправити до Західної Європи предмети старовини. За інформацією СБУ старожитності чоловік скуповував у місцевих колекціонерів, а покупця знайшов на спеціалізованому Інтернет-сайті. За колекцію культурних цінностей зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

Правоохоронці затримали правопорушника в приміщенні одного із міжнародних поштових сервісів під час оформлення «відправки».

За висновками експертів вилучені старожитності, серед яких монети, ювелірні вироби та предмети побуту, відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХІХ ст. н.е., становлять історичну цінність та не підлягають вивезенню з України без відповідного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Прес-центр СБ України

 
СБУ викрила на хабарі головного державного інспектора Херсонської митниці

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю викрили на хабарі головного державного інспектора митного поста «Херсон-центральний» митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Оперативники спецслужби встановили, що митник вимагав дві тисячі доларів США від українського громадянина за не створення штучних перешкод у переправленні валюти в особливо великих розмірах на територію тимчасово анексованої території АР Крим.

Правоохоронці затримали інспектора, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у Херсоні під час отримання останньої частини неправомірної вигоди ‒ п’ятсот американських доларів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, проводяться обшуки за місцями проживання та роботи.

У межах досудового розслідування буде надана правова кваліфікація дій одного із керівників митного посту ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, який, за даними слідства, сприяв затриманому у реалізації злочинних планів.

Операція проводилась спільно із військовою прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Прес-центр СБ України

 
Патрульна поліція Херсонської області святкує третю річницю з дня створення

Сьогодні свій День народження відзначає Патрульна поліція Херсонської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник Управління патрульної поліції у Херсонській області Костянтин Дронгаль та привітав колег:

З Днем Народження, УПП в Херсонській області! Нам 3 роки!
Радий бути частинкою цього колективу!
Все тільки починається!

Для довідки:

Створення нової поліції вважається найбільш успішною реформою 2015 року в Україні. Майбутні патрульні поліцейські пройшли прозорий відбір із комісійними співбесідами, у складі комісій обов'язково були представники громадськості. Була спеціально створена навчальна програма, залучено професійних викладачів і тренерів, навчання відбувалось із застосуванням інтерактивних методик.

Особовий склад патрульної служби у Херсоні прийняв присягу і вийшов на перше чергування 8 лютого 2016 року.

Наша редакція приєднується до привітань і бажає непохитно стояти на варті закону, справедливості, пильнуючи мир, порядок та безпеку наших громадян!

 
На Херсонщині будуватимуть житло для переселенців з Криму

1 лютого 2019 року в Одесі відбулося VII засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування під головуванням очільників зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

У заході взяла участь офіційна делегація від Херсонщини на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Представники нашої області зустрілася з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, представниками кримськотатарського народу, турків-месхетинців та інших, щоб обговорити питання реінтеграції Криму через впровадження низки соціально-економічних і гуманітарних заходів.

Крім того, сторони говорили про можливості залучення міжнародної допомоги, інвестицій в аграрну і туристичну галузі, а також будівництво житла для вимушених переселенців з тимчасовоокупованого Криму в Херсонській області, облаштування та задоволення нагальних соціально-економічних, культурних та інших потреб переселенців.

 
Херсонским предпринимателям нелегальные работники влетят в копеечку

Недавно херсонские инспекторы Гоструда провели инспекционное посещение 2 предприятий общественного питания.

Во время контрольного мероприятия они установили, что один из работодателей использовал наемный труд 10 работников, а второй - одного без оформления трудовых отношений. Все работники предоставили инспекторам объяснения.

После проверки предприниматели заключили трудовые договоры с 13 работниками. Но несмотря на это за нарушение трудового законодательства работодателям придется заплатить штраф в размере 125190 грн за каждого неоформленного работника, сообщает облуправление Гоструда.

 
У Херсоні відбулось засідання Асоціації міст України

У Херсоні зібралися учасники регіонального відділення Асоціації міст України, щоб обговорити актуальні питання органів місцевого самоврядування.

Серед важливих питань - ремонт автотрас, вулиць і доріг комунальної власності Херсонської області. Учасники засідання, серед яких були й співробітники управління автомобільних доріг загального користування місцевого значення Херсонської облдержадміністрації, обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік". Ці змінисприятимуть ефективному використанню коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних трас й забезпечать проведення зазначених робіт за сприятливих погодних умов.

Члени Асоціації міст також проаналізували необхідність негайного розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» та можливість фінансової участі держави у забезпеченні перевезення громадян пільгових категорій.

 
СТАН РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ З РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ У 2018 РОЦІ

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод громадян. Тому питання організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності органів прокуратури Херсонської області.

Так, упродовж січня – грудня 2018 року до органів прокуратури Херсонської області надійшло більше 8 тисяч звернень громадян.

Із вирішених звернень 207 надійшло від народних депутатів України, звернення цієї категорії не задовольнялися.

Найбільше скарг надходило з питань досудового розслідування (55,9% від вирішених). Незначною була кількість звернень з представництва громадян та держави в суді (2, 7 % ), нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 2,9%, про права дітей – 0,5% та з інших питань.

Близько 2 тисяч скарг стосувались питань, що не належить до компетенції органів прокуратури, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю. За вказаними зверненнями заявникам роз’яснено повноваження органів прокуратури та право на захист порушених прав у судовому порядку.

Крім того, в органах прокуратури Херсонської області приймаються усні звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ( т.(0552) 49-61-55), Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси - zvern@pho.gov.ua.

У 2018 році до органів прокуратури Херсонської області надійшло 160 електронних звернень. На телефон «гарячої лінії» надійшло 114.

Разом з тим, значна категорія громадян надсилає на електронну пошту кореспонденцію, яка за змістом не відповідає вимогами Закону України «Про звернення громадян». Окрім того, одні і ті ж заявники, зловживаючи спрощеною процедурою подачі звернень, надсилають їх значну кількість з питань, що віднесено до повноважень інших органів. На цій підставі 22 таких звернення скеровано до інших органів, а 17– залишено без розгляду або повернуто заявникам з відповідним роз’ясненням.

Відповідно до ст.22 вказаного Закону у прокуратурі області розроблено Порядок та Графік прийому громадян. Прийом громадян здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів щодня, організовуються прийоми прокурора області, його першого заступника та заступників, начальників управлінь та відділів, прокурорів відділів апарату прокуратури області.

Упродовж 2018 року на особистий прийом до органів прокуратури звернулось 2 835 громадян.

Прокурором області приділено належну увагу прийому громадян за місцем роботи та мешкання.

Виїзди в населенні пункти здійснюються з урахуванням стану законності, про їх проведення наперед оголошується через друковані засоби масової інформації та інтернет.

Робота за вказаним напрямом триває.

 
На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника

За матеріалами Служби безпеки України Білозерський районний суд Херсонської області засудив до п`яти років позбавлення волі військовослужбовця, викритого на нелегальному збуті військових засобів ураження.

Співробітники спецслужби встановили, що військовослужбовець однієї з частин Херсонського гарнізону налагодив протиправний канал постачання зброї та боєприпасів з району операції Об`єднаних сил. За інформацією СБУ нелегальні засоби ураження чоловік реалізовував місцевим жителям.

Правоохоронці затримали зловмисника під час чергової спроби продажу двох пістолетів-кулеметів іноземного виробництва, ручного кулемета Дегтярьова та двохсот п`ятдесяти патронів різного калібру.

Суд визнав військовослужбовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Прес-центр СБ України

 
СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Росії

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду до країни-агресора колекції культурних цінностей.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру скуповував у місцевих колекціонерів предмети старовини для перепродажу за кордон. За інформацією СБУ покупців чоловік підшуковував серед своїх знайомих та на спеціалізованих Інтернет-аукціонах.

Правоохоронці затримали контрабандиста в одному із поштових відділень під час відправки до РФ колекції старожитностей, за яку зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

За висновками експертів вилучені предмети старовини відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХV ст. н.е., вони мають велику історичну цінність й не підлягають вивезенню за кордон без відповідного державного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

 
Захистити свої права у Європейському суді може кожен херсонець
15.01.2019 11:26

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Гарійович Предместніков був призначений наказом Міністерства юстиції представником уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області.

Значення посади уповноваженого важко переоцінити: вона практично дорівнює посаді міністра юстиції. Тому не дивно, що у нього є навіть власний секретаріат, до якого входять представники усіх правоохоронних органів – прокуратури, суду, поліції, пенітенціарної служби тощо. Список персон із зазначенням посад, які й формують склад секретаріату, затверджується особисто уповноваженим. У такий спосіб забезпечується і всебічне опрацювання кожного спірного питання, кожного звернення, і такий само всесторонній контроль.

Жителі Херсона та області можуть звернутися до уповноваженого з будь-якого питання, яке регулюється Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини. На його допомогу вони можуть розраховувати і в царині написання звернень, підготовки до слухання справ у Європейському Суді, і навіть стосовно контролю за виконанням його рішень в Україні тощо. Звертатися можуть не тільки самі громадяни, а й представники фізичних та юридичних осіб.

Іншими словами, уповноважений виступає посередником між громадянином і службами, які покликані охороняти правопорядок і права, але іноді чомусь опиняються по різні боки зі своїми підопічними. У таких випадках саме він, умовно кажучи, стає арбітром і відновлює законність та справедливість. Та чи завжди успішна така його робота?

«Не завжди є той результат, якого чекають люди. Іноді вони отримують не ту допомогу, на яку розраховують . Часто громадяни хочуть, щоб хтось за них вирішив усі їхні проблеми. Ми можемо допомогти в процедурних питаннях, підказати, направити, наштовхнути на якусь ідею чи стратегію щодо захисту людиною своїх прав і свобод, допомогти з оформленням необхідних документів. І для цього я докладу весь свій і юридичний, і науковий досвід, і щиру волю надати весь спектр потрібної допомоги» - запевнив нас Олег Гарійович.

Кожен складний, цікавий, поширений чи резонансний випадок, з яким приходять до представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області, може стати і предметом широкого наукового й навіть журналістського розгляду. Адже Олег Гарійович за сумісництвом є редактором журналу «Юридичний бюлетень» та газети «Юридичний вісник Херсонщини». Отже, ситуація із життя того чи іншого нашого співвітчизника, у який би спосіб вона не вирішилася, зможе стати прикладом і уроком для сотень і навіть тисяч читачів обох видань. Прикладів уже чимало.

Ми спитали у Олега Гарійовича, де, коли і як відбувається прийом.

«Моя приймальня розташована за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська 42/14 , телефон 49-20-03. Прийом ведеться з 09.00 до 13.00 години. Крім того я, як перший заступник керівника головного територіального облуправління юстиції, веду прийом з цілої низки інших питань. Будь-які правовідносини, все, що регулюється нормами права, може бути предметом вашого звернення».

За гостинної пропозиції науковця, юриста і представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини звернутися по допомогу може кожен, хто її потребуватиме.

 
«Нам пошли навстречу», - директор Херсонской филармонии анонсировал грандиозное строительство
14.01.2019 09:18

Директор Херсонской филармонии Юрий Иваненко в интервью изданию «Бизнес Херсон» рассказал о достижениях и планах.

- Юрий Николаевич, как обстоят дела с помещением для областной филармонии? Насколько нам известно, этот вопрос уже решается. Когда филармония наконец-то получит место для своей активной деятельности?

- Сейчас общественность шумит из-за объединения областного дворца культуры с дворцом молодежи. Там есть какие-то трения. Я выступал по этому поводу. Я отметил, что нам нечего делить, поскольку мы делаем одно дело. Мы работаем на имидж нашего города и нашей области. И, может быть, не нужно сокращать одно заведение за счёт другого. Всем руководителям нужно собраться за стол переговоров и решить, как нам дальше работать, чтоб обойтись без ущерба кому-либо. Думаю, мы нашли бы общий язык.

Бывший дом офицеров и нынешний дворец культуры передают областной филармонии. Опять же возникает вопрос о том, что кому-то понравилось здание, кто-то хочет его забрать и перенести. Я не нашел этому подтверждение и, может, это всё разговоры. Но я переживаю о другом. Херсонщина — единственная область, где нет залов для филармонии. Мы постоянно бьем в набат, обращаемся к областной администрации и областному совету. Сейчас они пошли нам навстречу. Но я боюсь того, что, если нам дадут помещение, через год спросят, что было сделано. А ведь у нас денег на восстановление и ремонт. И с другой стороны, получается, что мне нужно бросать концертную деятельность и заниматься строительством. Но я не строитель. Я не знаю нормы, не знаю законов. И мне будет тяжело. Но я рад, что пошло какое-то движение.

Недавно я был в облсовете. Мне сказали, что строительством будет заниматься УКС (управление капитального строительства – прим ред.). Я обрадовался, что это будут делать специалисты — тендеры, закупки. Я же просто буду контролировать и давать свои рекомендации. Потом я побывал в облфинуправлении. Я задавал вопрос о строительстве. Мне ответили, что по правилам область просит деньги у Государственного фонда регионального развития. Деньги должно выделить государство. Мне сказали, что из областного бюджета будет выделено три миллиона гривен, то есть десять процентов, а остальную сумму, тридцать миллионов гривен, дает государство. Будет сделан запрос в ГФРР. Но, опять же, не хочется, чтобы деньги были выделены, строительство остановилось, а потом опять бы пришлось искать средства.

Запрос в ГФРР будет делать Дмитрий Бутрий. Я общался с ним. Он объяснил, что занимается этим вопросом и просит средства из фонда. И программа будет действовать при нынешней или при будущей власти. Она рассчитана на два года. Дай Бог, через два или три года будет филармония.

- Давайте поговорим о том, что вам ближе – о культурной составляющей. Чем можете похвастаться вы, как директор филармонии? И какие планы у вашего заведения на ближайшее время?

- В осенне-зимний период упало количество людей, которые посещают наши концерты. К сожалению, люди считают каждую копейку, ведь нужно заплатить за отопление и много чего другого. Мы боялись, что не выполним план. Но, тем не мене, мы его перевыполнили.

Будучи на всех встречах в финуправлении, обладминистрации и облсовете, я нашел интересные варианты для того, чтобы филармония зарабатывала. На Херсонщине выделяются деньги на патриотическое воспитание детей. И мы выйдем с предложением к обладминистрации и облсовету о том, чтобы объехать всю область. У нас есть патриотическая программа, которую мы можем показать в школах и вузах.

Кроме того, филармония будет праздновать 75-летие. Это тоже нужно показать. Также я узнал, что выделяется пятьсот тысяч гривен на поддержку общественных организаций. И наша ромская организация также будет обращаться за финансовой поддержкой, для чего будет подготовлена программа. Ведь в Украине действует государственная стратегия защиты ромов. И мы совместно с филармонией расскажем об истории народа. Мы хотим сделать большой фестиваль дружбы народов. Также хотим провести мероприятие «Тень холокоста». Кроме того, у филармонии в марте-апреле будет 11 концертов. Думаю, Херсон получит массу удовольствия.

 
Як фіни вирішили проблему, схожу на кримську
14.01.2019 09:11

Переважна більшість херсонців серйозно стурбована ситуацією з Кримом, який є нашим найближчим сусідом. І, протягом останніх п'яти років, вони уважно стежать за всім, що відбувається на півострові та навколо нього.

За цей час в країні і в світі багато що змінилося, але, на жаль, кримська криза ні на крок не наблизилася до свого вирішення, хоча керівництво країни зробило чимало зусиль для повернення Криму. На жаль, їх ефективність можна оцінювати по-різному. Втім, робити це не має особливого сенсу: що зроблено, то зроблено.

Припинилося авіаційне, залізничне і морське сполучення з втраченою територією. Розірвані економічні і торговельні зв'язки. Дніпровська вода перестала надходити до Криму. Були підірвані опори лінії електропередач. Залучена вся світова громадськість та міжнародні організації. Підключилися активісти кримськотатарського народу. Ряд впливових країн ввели проти Росії всілякі санкції. І це далеко не весь перелік вжитих заходів.

Однак, відчутних результатів досі немає. А про швидке повернення Криму на даний момент говорити не доводиться, також, як і про прагнення більшості кримчан прискорити цей процес.

В результаті кримська проблема опинилася в глухому куті, без всіляких шансів на будь-яке рішення, прийнятне і для Київа, і для Москви.

Єдине, з чим згодні, майже, всі - повернути Крим силою неможливо. Наразі тут перебуває понад 30 тисяч російських військовослужбовців. Створено потужне угрупування міжвидових сил. Значно збільшена кількість ракетних протикорабельних комплексів, підводних човнів, оснащених ракетними системами “Калібр” та бойової авіації. У Джанкої додатково розгорнуто чотири ракетні комплекси С400, для того, щоб контролювати акваторію моря та територію України,

Залишається єдиний вихід - переговори, компроміс та взаємні поступки. Природно, це дуже тривалий і вкрай болісний шлях, але інших варіантів, на жаль, не існує.

Тут не допоможуть гасла «Крым - наш» або «Крим - це Україна». тут

необхідно максимально використати весь світовий досвід цивілізованого вирішення таких складних і заплутаних проблем, як кримська. А в світі його предостатньо. Одним з таких прикладів є рішення ситуації на Аландських островах, які є свого роду фінським Кримом.

Ці, в минулому шведські острови, але за збігом обставин, опинилися у складі Фінляндії, яка наважилася на, здавалося б, не логічний і навіть, на думку деяких, зрадницький крок. Єдиною офіційною мовою Аландських островів стала не фінська, а ... шведська.

Її використовують в державних, регіональних і муніципальних установах на території автономії, а також при комунікації з центральними органами влади держави. Більш того, через цей регіон шведська мова стала другою державною для всієї Фінляндії, незважаючи навіть на те, що нею спілкується лише… трохи бідьше п'яти відсотків громадян.

Є й інші неординарні «нововведення». На островах існує місцеве громадянство, яке дає право голосувати і виставляти свою кандидатуру на виборах до місцевого парламенту - лагтінгу, а також мати у власності нерухомість на островах і займатися підприємництвом (сенс даного обмеження полягає в тому, щоб земля тут залишалася у власності місцевого населення ).

Місцевий парламент не підпорядкований в своїх рішеннях парламенту Фінляндії. Він здійснює власне правове регулювання, зокрема, в таких сферах: освіта, культура, захист пам'яток старовини, охорона здоров'я і медичне обслуговування, охорона навколишнього середовища, внутрішній транспорт, місцеве самоврядування, поштова служба, радіо і телекомунікація. У цих сферах Аландські острови вирішують питання, практично, як незалежна держава. Центральні органи влади Фінляндії відповідають за зовнішню політику, цивільне і кримінальне право, судоустрій, митницю і державне оподаткування.

Жителі провінції звільнені від служби в фінській армії, і тільки в разі проживання поза архіпелагу протягом п'яти років втрачають це право.

Але саме головне те, що на даний час Аландські острови являють собою один з найбільш благополучних в соціально-економічному відношенні регіонів світу, навіть в порівнянні з Фінляндією, частиною якої вони є.

Цілком зрозуміло, що тільки така глибоко продумана політика фінського керівництва, відсутність прагнення насильно «впровадити» фінську мову і змусити місцеве населення жити за вказівками з Гельсінкі привели до того, що ця територія абсолютно не схильна до сепаратистських настроїв.

Бажано, щоб цей досвід, хоча б частково, був використаний при вирішенні кримської проблеми. Адже більшість населення Криму вважає, що після його повернення до складу України неодмінно підуть репресії, що українська мова стане єдиною для всіх державних структур, навчальних закладів, дитячих садків, закладів культури, науки та інших сфер. Українська церква займе домінуючі позиції. Почнуться «кадрова чехарда», масові зноси пам'ятників і всілякі перейменування. І все це буде вирішуватися не на місці, а в Києві.

Само собою до економіки справа може не дійти, а ось всі економічні зв'язки з Росією будуть, однозначно, розірвані. І це при тому, що екоміка Кріму зараз стовідсотково залежить від Росії , 70% населення півострова складають етнічні росіяни, а російськомовні - понад 90%

Можливо, що це тільки домисли або перебільшення, але якщо вони стануть реальністю, важко навіть уявити, як київське керівництво зможе навести порядок на півострові, коли навіть на материковій частині країни проблем у нього зараз більш, ніж достатньо.

Для України Крим завжди був, є і буде «головним болем». Це вважають деякі досить відомі українські письменники, зокрема Юрій Андрухович, Василь Шкляр, та яких не можна звинуватити у відсутності патріотизму. І навіть величезні гроші, які доведеться направити на півострів після його повернення, навряд істотно зменшать кількість «вічно незадоволених» кримчан київською владою.

З іншого боку і для Росії Крим, як «чемодан без ручки», який нести незручно, та викинути шкода. Він «зв'язав її по руках і ногах», постійно вимагаючи мільярдних вкладень, налаштував проти Москви цілий ряд країн, посилив русофобію. Але «поставити хрест» на долі майже двох мільйонів росіян керівництво Росії навряд чи зважиться, бо може остаточно «втратити своє обличчя».

Одним словом, керівництву і України, і Росії треба шукати неординарні компромісні рішення, з урахуванням специфіки та особливостей Криму. Без цього процес повернення півострова, може затягнутися до безкінечності, а розпалювання ненависті між Україною і Росією принесе нові біди та жертви для обох країн «на радість наших загальних недругів», яких у нас вистачає.

Довідка: Аландські острови знаходяться в Балтійському морі на вході в Ботнічна затоку. Їх протяжність з півночі на південь - 130 кілометрів. Архіпелаг складається з 6757 островів (з яких тільки 60 має постійних мешканців). Це найбільше скупчення островів на Землі. Населення 29 214 осіб (31.12.2016). У XVIII - початку XX ст. через Аланди проходив важливий поштовий шлях з Петербурга до Стокгольму. Вони відігравали важливу роль у військових діях на морі в ході Північної війни. У березні 1809 року російський корпус під командуванням князя Багратіона зайняв Аландські острови, які після закінчення війни в складі Великого князівства Фінляндського були приєднані до Російської імперії. Центром Аландських островів є місто Мариехамн, названий на честь російської імператриці Марії Олександрівни. Кілька років тому 2 листопада 2011 тут був відкритий їй пам'ятник.
Після першої світової війни і проголошення незалежності Фінляндії Швеція спробувала повернути Андские острова, висадивши тут свої війська. Але ця затія провалилася. У 1921 році Ліга Націй визнала приналежність островів Фінляндії. Згідно Аландської конвенції, архіпелаг є повністю демілітаризованою територією. Тут немає військових частин, військово-морських або військово-повітряних баз. Острови мають нейтральний статус і не можуть бути залучені в будь-які збройні конфлікти.

Автор матеріалу мав можливість кілька разів відвідати Фінляндію, після чого зберіг самі доброзичливі спогади про цю благополучну в соціально-економічному відношенні країну з її досить складною історією та високим рівнем культури. Дивно, але в Фінляндії, далеко не слов'янській країні, практично, немає русофобії, хоча вона довгий час була російською колонією. Пізніше чимала частина її території була безцеремонно «прихвачена» Росією, яка навіть свою другу столицю - Санкт-Петербург побудувала, по суті, на фінській землі. Фінляндія досі не вступила до НАТО і, незважаючи на всі санкції продовжує успішно розвивати з Росією торгово-економічні відносини.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України.

 
У Херсоні відбудеться мітинг на підтримку затриманих та засуджених в РФ громадян України
11.01.2019 08:23

12 січня 2019 року об 11.00, на пл.Свободи, 1, м.Херсон, відбудеться мітинг на підтримку незаконно затриманих та засуджених українських громадян окупаційною владою РФ, повідомляє Херсонський міський меджліс, передає ПІК.

З 2014 року, з першого дня окупації Криму, кримські татари та українці безпідставно звинувачуються окупаційною владою Криму в надуманих кримінальних злочинах. За цей час відбулися тисячі обшуків, залякувань та катувань усіх тих, хто не визнає окупацію та принципово вважає себе українцем.

Протягом останніх п’яти років, було вбито, закатовано, не справедливо засуджено і пропали безвісти десятки громадських активістів.

Російська окупаційна влада не гидує ні молодими, ні старими, а ні хворими людьми.

12.12.18. на адміністративному кордоні з Кримом, був заарештований кримськотатарський активіст, мешканець Херсонської області, громадянин України Едем Бекиров.

Хворій людині, яка невдовзі перенесла тяжку операцію на серці, інваліду першої групи, (не має однієї ноги) було відмовлено в прийомі необхідних ліків, майже добу його не годували. Тільки на 17-й день, через погіршення стану здоров’я ув’язненого, його направили на огляд у лікарню ім. Семашко, м. Сімферополя. Про теперішній стан здоров’я нічого не відомо.

Це чергове публічне катування українських громадян не може залишитись без уваги світової громадськості.

Херсонський міський меджліс закликає небайдужих громадян вийти на мітинг підтримки Едема Бекірова та всіх незаконно затриманих українських громадян.

© Copyrights pik.ua

 
Доходи місцевих бюджетів у 2018 році перевищили прогнозовані плани, – Геннадій Зубко
11.01.2019 08:10

За підсумками 2018 року доходи місцевих бюджетів України склали 234 млрд грн, що на +22% (+42 млрд грн) перевищує надходження за 2017 рік. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 138,2 млрд грн, що більше від надходжень минулого року на +28 млрд грн. Найвищі темпи приросту ПДФО мають Київська (28%), Вінницька (27,5%), Донецька (27,2%), Волинська (27,2%) області.

Плати за землю надійшло 27,3 млрд грн, що майже на 1 млрд грн більше, ніж минулого року. Найвищі темпи приросту забезпечили Луганська (16,1%) та Кіровоградська (15,5%) області.

Фактичні надходження єдиного податку склали 29,5 млрд грн (зросли на +6,2 млрд грн, або на +26,5%).

Фактичні надходження акцизного податку з пального становлять 7,9 млрд грн (зросли на +0,8 млрд грн, або на +10,6%).

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 6 из 215
Яндекс.Метрика