СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

19 лютого - засідання виконкому міськради

9 лютого о 10.00 відбудеться засідання виконкому міськради.

На порядок денний винесено питання:

1. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік».

2. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік».

3. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту за 2018 рік щодо виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016-2020 років».

4. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення доповнень та змін до міської комплексної програми «Соціальний захист».

5. Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

6. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Програми територіальної оборони території Херсонської міської ради на 2018 рік».

7. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2016-2020 роки» тощо.

 
У Херсоні СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Євросоюзу

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду колекції культурних цінностей до однієї з європейських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру планує нелегально переправити до Західної Європи предмети старовини. За інформацією СБУ старожитності чоловік скуповував у місцевих колекціонерів, а покупця знайшов на спеціалізованому Інтернет-сайті. За колекцію культурних цінностей зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

Правоохоронці затримали правопорушника в приміщенні одного із міжнародних поштових сервісів під час оформлення «відправки».

За висновками експертів вилучені старожитності, серед яких монети, ювелірні вироби та предмети побуту, відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХІХ ст. н.е., становлять історичну цінність та не підлягають вивезенню з України без відповідного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Прес-центр СБ України

 
СБУ викрила на хабарі головного державного інспектора Херсонської митниці

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю викрили на хабарі головного державного інспектора митного поста «Херсон-центральний» митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Оперативники спецслужби встановили, що митник вимагав дві тисячі доларів США від українського громадянина за не створення штучних перешкод у переправленні валюти в особливо великих розмірах на територію тимчасово анексованої території АР Крим.

Правоохоронці затримали інспектора, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у Херсоні під час отримання останньої частини неправомірної вигоди ‒ п’ятсот американських доларів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, проводяться обшуки за місцями проживання та роботи.

У межах досудового розслідування буде надана правова кваліфікація дій одного із керівників митного посту ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, який, за даними слідства, сприяв затриманому у реалізації злочинних планів.

Операція проводилась спільно із військовою прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Прес-центр СБ України

 
Патрульна поліція Херсонської області святкує третю річницю з дня створення

Сьогодні свій День народження відзначає Патрульна поліція Херсонської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник Управління патрульної поліції у Херсонській області Костянтин Дронгаль та привітав колег:

З Днем Народження, УПП в Херсонській області! Нам 3 роки!
Радий бути частинкою цього колективу!
Все тільки починається!

Для довідки:

Створення нової поліції вважається найбільш успішною реформою 2015 року в Україні. Майбутні патрульні поліцейські пройшли прозорий відбір із комісійними співбесідами, у складі комісій обов'язково були представники громадськості. Була спеціально створена навчальна програма, залучено професійних викладачів і тренерів, навчання відбувалось із застосуванням інтерактивних методик.

Особовий склад патрульної служби у Херсоні прийняв присягу і вийшов на перше чергування 8 лютого 2016 року.

Наша редакція приєднується до привітань і бажає непохитно стояти на варті закону, справедливості, пильнуючи мир, порядок та безпеку наших громадян!

 
На Херсонщині будуватимуть житло для переселенців з Криму

1 лютого 2019 року в Одесі відбулося VII засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування під головуванням очільників зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

У заході взяла участь офіційна делегація від Херсонщини на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Представники нашої області зустрілася з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, представниками кримськотатарського народу, турків-месхетинців та інших, щоб обговорити питання реінтеграції Криму через впровадження низки соціально-економічних і гуманітарних заходів.

Крім того, сторони говорили про можливості залучення міжнародної допомоги, інвестицій в аграрну і туристичну галузі, а також будівництво житла для вимушених переселенців з тимчасовоокупованого Криму в Херсонській області, облаштування та задоволення нагальних соціально-економічних, культурних та інших потреб переселенців.

 
Херсонским предпринимателям нелегальные работники влетят в копеечку

Недавно херсонские инспекторы Гоструда провели инспекционное посещение 2 предприятий общественного питания.

Во время контрольного мероприятия они установили, что один из работодателей использовал наемный труд 10 работников, а второй - одного без оформления трудовых отношений. Все работники предоставили инспекторам объяснения.

После проверки предприниматели заключили трудовые договоры с 13 работниками. Но несмотря на это за нарушение трудового законодательства работодателям придется заплатить штраф в размере 125190 грн за каждого неоформленного работника, сообщает облуправление Гоструда.

 
У Херсоні відбулось засідання Асоціації міст України

У Херсоні зібралися учасники регіонального відділення Асоціації міст України, щоб обговорити актуальні питання органів місцевого самоврядування.

Серед важливих питань - ремонт автотрас, вулиць і доріг комунальної власності Херсонської області. Учасники засідання, серед яких були й співробітники управління автомобільних доріг загального користування місцевого значення Херсонської облдержадміністрації, обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік". Ці змінисприятимуть ефективному використанню коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних трас й забезпечать проведення зазначених робіт за сприятливих погодних умов.

Члени Асоціації міст також проаналізували необхідність негайного розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» та можливість фінансової участі держави у забезпеченні перевезення громадян пільгових категорій.

 
СТАН РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ З РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ У 2018 РОЦІ

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод громадян. Тому питання організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності органів прокуратури Херсонської області.

Так, упродовж січня – грудня 2018 року до органів прокуратури Херсонської області надійшло більше 8 тисяч звернень громадян.

Із вирішених звернень 207 надійшло від народних депутатів України, звернення цієї категорії не задовольнялися.

Найбільше скарг надходило з питань досудового розслідування (55,9% від вирішених). Незначною була кількість звернень з представництва громадян та держави в суді (2, 7 % ), нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 2,9%, про права дітей – 0,5% та з інших питань.

Близько 2 тисяч скарг стосувались питань, що не належить до компетенції органів прокуратури, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю. За вказаними зверненнями заявникам роз’яснено повноваження органів прокуратури та право на захист порушених прав у судовому порядку.

Крім того, в органах прокуратури Херсонської області приймаються усні звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ( т.(0552) 49-61-55), Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси - zvern@pho.gov.ua.

У 2018 році до органів прокуратури Херсонської області надійшло 160 електронних звернень. На телефон «гарячої лінії» надійшло 114.

Разом з тим, значна категорія громадян надсилає на електронну пошту кореспонденцію, яка за змістом не відповідає вимогами Закону України «Про звернення громадян». Окрім того, одні і ті ж заявники, зловживаючи спрощеною процедурою подачі звернень, надсилають їх значну кількість з питань, що віднесено до повноважень інших органів. На цій підставі 22 таких звернення скеровано до інших органів, а 17– залишено без розгляду або повернуто заявникам з відповідним роз’ясненням.

Відповідно до ст.22 вказаного Закону у прокуратурі області розроблено Порядок та Графік прийому громадян. Прийом громадян здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів щодня, організовуються прийоми прокурора області, його першого заступника та заступників, начальників управлінь та відділів, прокурорів відділів апарату прокуратури області.

Упродовж 2018 року на особистий прийом до органів прокуратури звернулось 2 835 громадян.

Прокурором області приділено належну увагу прийому громадян за місцем роботи та мешкання.

Виїзди в населенні пункти здійснюються з урахуванням стану законності, про їх проведення наперед оголошується через друковані засоби масової інформації та інтернет.

Робота за вказаним напрямом триває.

 
На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника

За матеріалами Служби безпеки України Білозерський районний суд Херсонської області засудив до п`яти років позбавлення волі військовослужбовця, викритого на нелегальному збуті військових засобів ураження.

Співробітники спецслужби встановили, що військовослужбовець однієї з частин Херсонського гарнізону налагодив протиправний канал постачання зброї та боєприпасів з району операції Об`єднаних сил. За інформацією СБУ нелегальні засоби ураження чоловік реалізовував місцевим жителям.

Правоохоронці затримали зловмисника під час чергової спроби продажу двох пістолетів-кулеметів іноземного виробництва, ручного кулемета Дегтярьова та двохсот п`ятдесяти патронів різного калібру.

Суд визнав військовослужбовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Прес-центр СБ України

 
СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Росії

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду до країни-агресора колекції культурних цінностей.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру скуповував у місцевих колекціонерів предмети старовини для перепродажу за кордон. За інформацією СБУ покупців чоловік підшуковував серед своїх знайомих та на спеціалізованих Інтернет-аукціонах.

Правоохоронці затримали контрабандиста в одному із поштових відділень під час відправки до РФ колекції старожитностей, за яку зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

За висновками експертів вилучені предмети старовини відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХV ст. н.е., вони мають велику історичну цінність й не підлягають вивезенню за кордон без відповідного державного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

 
Сесія Херсонської облради: кадрового перевороту не вийшло
08.02.2019 15:04

Сьогодні очікувалося «гаряче» засідання Херсонської обласної ради.

Напередодні у ЗМІ та соцмережах тільки і звучало, що чекати слід гучного зняття перших осіб області і ледь не захоплення «білого будинку». Певно, саме у вз’язку з цим вхід до будівлі ОДА, хол і третій поверх, на якому розташовується зала засідань, укріпили десятками поліцейських, які намагалися не пустити в середину навіть журналістів з посвідченнями.

Натомість ніякого скандалу на 23-й сесії обласної ради VII скликання не вийшло, хоча питання про відставку і прозвучало. Голова обласної ради Владислав Мангер зробив заяву, ініціювавши початок процедури про своє звільнення, а також про недовіру голові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву.

-Процедура відставки голови обласної ради та висловлення недовіри голові адміністрації є складною і достатньо тривалою. Вона передбачає спочатку збір підписів третини зали, обговорення, а потім таємне голосування. Як показує досвід, це займає не одну годину, і не один день, а іноді – тиждень. Тому я пропоную трохи простіший вихід з цього питання. Я прямо зараз ставлю на голосування пропозицію про те, щоб сьогодні розглянути про звільнення голови Херсонської обласної ради та висловлення недовіри голові Херсонської обласної державної адміністрації. Якщо ця пропозиція набере більшість голосів у залі, тоді відразу ж почнемо офіційну процедуру, — зазначив Владислав Мангер.

Ідею про кадрові метаморфози депутати не підтримали. За відставку одного очільника області і недовіри іншому проголосували всього 2 обранці, проти виявилися 7, двоє утрималися, а 43 депутата вирішили взагалі не голосувати. Після цього у залі перейшли до розгляду порядку денного. Сесія тривала менше двох годин.

Іван ТИХИЙ.

 
«Это последний этап, когда возможны злоупотребления или победа «своих» - Вадатурский о тендере на передачу в концессию портов
08.02.2019 13:51

Передача в концессию стивидорной  компании «Ольвия» и Херсонского морского торгового порта позволит предприятиям получить эффективный  менеджмент, побороть коррупционные схемы, не зависеть от бюджетного финансирования, а также согласований рабочих процессов с Центральным органом исполнительной власти (ЦОИВ). Об этом в интервью DATA.UA  народный депутат Украины Андрей Вадатурский.

«Мы уберем проблемы, когда руководство имеет маленькие зарплаты и пытается получить что-то на стороне, также больше не будет зависимости от бюджетного финансирования и колоссально долгого согласования процессов с ЦОИВ, в ведомстве которого находится предприятие. Во-вторых, легкое привлечение кредитных средств для инвестирования в инфраструктуру», - говорит он.

В целом, такая форма государственно-частного партнерства может стать эффективным инструментом, который приведет к увеличению обработки грузов и, как следствие, отчислений в государственные и местные бюджеты. По оценкам правительства, после передачи в концессию к 2030 году объемы перевалки грузов в этих портах увеличатся минимум на 130%.

При этом нардеп подчеркнул, что главным заданием государства и общественности сегодня является контроль за провидением прозрачного и честного тендера.

«У нас остается единственное действие, которое содержит крупный коррупционный риск - установление рыночной цены и условий на концессию. Это последний этап, когда возможны какие-то злоупотребления условиями договора или победа «своих». Далее, после заключения нормального договора вопросов быть не может», - говорит он.

Напомним, что Министерство инфраструктуры Украины рассчитывает провести тендер на передачу в концессию стивидорной компании «Ольвия» и Херсонского морского торгового порта в мае 2019 года.

 
«Сегодня бизнес работает по принципу «главное, чтоб не мешали», - Станислав Исидорович Путилов, успешный политик, бизнесмен. Эксклюзивное интервью.
06.02.2019 14:04

В интервью «Бизнес Херсону» о развитии бизнеса и проблемах города рассказал руководитель Механического завода, член исполнительного комитета Херсонского горсовета Станислав Путилов.

О заводе

Сейчас предприятие, на котором трудится порядка 300 работников, активно работает над своим развитием. В январе и феврале «Механический завод» останавливался на капитальный ремонт оборудования. Кроме того, планируются нововведения.

«Мы постоянно проходим модернизацию. На этот год запланирована модернизация системы дымоочистки, которая позволит сократить объемы выбросов. Такие меры требуют серьезных вложений», - подчеркнул Станислав Путилов.

Есть и определенные трудности, но связаны они с особенностями украинского законодательства и бюрократической системы. По словам Станислава Путилова, в государстве говорят об оптимизации системы управления, но в то же время запрещается дублирование должностей. Из-за этого многим предприятиям приходится «раздувать штаты».

Не забывает завод и о своей социальной миссии. Речь идет о спортивной базе, которую предприятие построило в Лазурном Скадовского района на базе своего оздоровительного центра «Прибрежный».

«Мы построили стадион с футбольным и легкоатлетическим полями. Там смогут заниматься и дети, и профессиональные спортсмены со всей Украины. Детский отдых также должен быть благоустроен. Люди не должны жить в «совковых» комнатах», - отметил Станислав Путилов.

О Херсоне

Главной городской проблемой Станислав Путилов считает отсутствие чёткой программы развития Херсона. К тому же, в мэрии на местах руководителей важных коммунальных предприятий работают депутаты, которые не имеют необходимых знаний.

«Мэрия живет своей жизнью, члены исполкома – своей, херсонцы – тоже своей, отдельной. Нет программы, нет цели. Все живут одним днем. А нужно думать о перспективе», - подчеркнул Станислав Путилов.

Так, по его мнению, наболевшая проблема пассажирских перевозок будет решаться довольно долго. Перевозчики согласились на установку GPS-трекеров, но контроля как не было, так и нет.

«Необходимо развивать электротранспорт – закупать электробусы. На Западе они стали нормой. За ними будущее», - отметил Станислав Путилов.

Также на сегодняшний день не решен вопрос с мусорным полигоном. По мнению Станислава Путилова, Херсону нужно думать о сортировке и переработке мусора.

Что касается развития бизнеса на территории города, Станислав Путилов считает, что необходим комплексный подход. Так, например, процентная ставка по налогу на землю должна быть дифференцированная. Если, например, предприятие имеет план развития своей деятельности и помогает городу, его можно освобождать от уплаты этого налога.

«Сегодня бизнес работает по принципу «главное, чтоб не мешали», - подчеркнул Станислав Путилов.

О выборах и будущем Украины

В Украине активно проходит избирательная кампания. По мнению Станислава Путилова, нынешнее количество кандидатов в Президенты может запутать людей.

«Избиратель может быть растерян. Но, я думаю, что у нас впереди объединения кандидатов на основании определенных договоренностей. Это будет однозначно. Такие попытки были перед началом избирательной кампании», - рассказал директор «Механического завода».

Будущий президент должен остановить войну. Ведь из-за неё страдают различные отрасли экономики, она создает неблагоприятную обстановку в стране.

«Экономика любит тишину», - подчеркнул Станислав Путилов.

По его словам, к выборам нужно отнестись серьезно, ведь от них зависит жизнь украинцев и Украины в ближайшие годы. Наша страна имеет огромные перспективы, но нужен человек, который сможет их реализовать.

«Для того, чтобы жить хорошо, необходимо избрать нормальную власть. Украина находится в центре Европы. И я хотел бы дожить до того времени, когда будут реализованы все наши лучшие перспективы. У нас есть черноземы, полезные ископаемые. За нами все наблюдают, интересуются. Будущее будет за нами», - подытожил Станислав Путилов.

 
«Громадяни актив­но реалізують надане їм Конститу­цією України право на звернення», - Олег Предместніков
04.02.2019 09:09

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Предместніков розповів про роботу зі зверненнями громадян.

Олегу Гарійовичу, робота зі зверненнями громадян – важливий елемент функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування тощо. Якими документами регулюється така робота?

На сьогодні питання реалізації гарантованого Основним Законом нашої держави права громадян на звернення достатньо врегульовані, зокрема визначені цілим рядом нормативно-правових актів, ос­новними з яких є: Закон України від 2.10.1996 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян», Указ Пре­зидента України від 7.02.2008 р. № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо здійснення реаліза­ції та гарантування конституційно­го права на звернення до органів державної влади та органів місце­вого самоврядування», Інструкція з діловодства за зверненнями гро­мадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єд­наннях громадян, на підприєм­ствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, за­тверджена постановою Кабінету міністрів України від 14.04.1997 р. № 348, постанова Кабінету міністрів України від 24.09.2008 р. № 858 «Про затвердження Кла­сифікатора звернень громадян», Методика оцінювання рівня ро­боти із зверненнями громадян в органах виконавчої влади, за­тверджена постановою Кабінету міністрів України від 24.06.2009 р. № 630, Порядок взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету міністрів України та дер­жавної установи «Урядовий кон­тактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звер­нення, які надходять на урядову «гарячу лінію», Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку, за­тверджений постановою Кабінету міністрів України від 12.08.2009 р. № 898. При цьому варто зазна­чити, що також є значний масив відомчих актів, які регулюють пи­тання порядку розгляду звернень та організації особистого прийому громадян в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях.

Яким чином громадяни можуть подати звернення? І що найбільше їх хвилює?

Громадяни актив­но реалізують надане їм Конститу­цією України право на звернення.

Про це свідчать, наприклад, звернення громадян до перших осіб нашої держави з електрон­ними петиціями, які підтриму­ються тисячами громадян, значна кількість звернень до державної установи «Урядовий контактний центр», а також на адресу тери­торіальних органів центральних органів державної влади, органів місцевого самоврядування.

Найчастіше громадяни зверта­ються з питань отримання допо­моги в реалізації та захисту своїх прав та інтересів, за необхідни­ми роз’ясненнями законодавства, для вирішення своїх життєвих пи­тань по суті.

При цьому поширеними є ви­падки, коли громадяни зверта­ються з ідентичними питаннями, або із скаргами, в яких порушу­ють питання неналежного, на їхню думку, розгляду попередніх звер­нень або ж неотримання обґрун­тованих відповідей на них.

Що є причиною подібних ситуацій?

Кількість таких звернень свід­чить про необхідність роз'яснення деяких питань реалізації громадя­нами права на звернення. Так, насамперед, громадяни повинні пам'ятати, що звернення повинні адресуватися тим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (частина перша статті 5 Закону України «Про звернення громадян»).

Інформацію про основні завдання та функції, напря­ми діяльності суб’єктів владних повноважень можна отримати, на­приклад, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, а також шляхом подання запиту на інформацію.

Що потрібно зробити, щоб отримати вичерпну відповідь на звернення?

Дуже важливими є вимоги законодавства до змісту звернення (частина сьома статті 5 Закону України «Про звернення громадян»).

На практиці громадяни часто направляють звернення, які за обсягом містять десят­ки сторінок, або ж складаються із фрагментарних виразів, а разом з тим не містять інформації, необ­хідної для розгляду порушених питань, які, до речі, іноді самі не мають конкретного характеру. Окрему увагу громадянам варто звертати на необхідність поряд із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, місця проживання, чіткого викладення суті порушеного питання, вказувати дані, які необхідні для прийняття обгрунтованого рішення за результатами розгляду звернення. Громадянам варто пам’ята­ти, що у разі, якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рі­шення, воно в п’ятиденний термін повертається громадянину з від­повідними роз’ясненнями (части­на третя статті 7 Закону України «Про звернення громадян»). З урахуванням вищезазначе­ного рекомендуємо чітко фор­мулювати суть порушених пи­тань, які зумовили звернення, уникати викладення надмірної інформації, яка не має значен­ня до порушених у зверненні питань, і загалом, по можливості, зазначати лише ту інформа­цію, що пов’язана з порушеними питаннями. Отже, правильна форма звер­нення - це запорука отримання обґрунтованої відповіді на нього.

У яких випадках громадянин може не отримати відповідь на звернення?

Звернення громадян, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду (частина перша статті 7 Закону України «Про звернення громадян»).

Стосовно розгляду звернень варто також зазначити, що зако­нодавством встановлені випад­ки, за наявності яких звернення громадян не підлягають розгляду і вирішенню.

Серед них, відповідно до статті 8 Закону України «Про звернен­ня громадян», є: повторні звер­нення громадян до одного і того ж органу від одного і того ж гро­мадянина з одного і того ж питан­ня, якщо перше вирішено по суті, а також звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Варто також пам'ятати, що дія Закону України «Про звернен­ня громадян» не поширюєть­ся на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінальним процесуальним, цивільно-процесуальним, трудо­вим законодавством, законодав­ством про захист економічної конкуренції, законами України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про доступ до судових рі­шень», Кодексом адміністративно­го судочинства України, законами України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про вико­навче провадження».

Крім того, законодавцем у ча­стині дев'ятій статті 5 Закону України «Про звернення грома­дян» зазначено, що звернення про надання безоплатної право­вої допомоги розглядаються у по­рядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги.

Зміст і порядок реалізації громадянами права на безо­платну правову допомогу, у тому числі і реалізації права громадян на звернення, визначає Закон України від 2.06.2011 р. № 3460- VI «Про безоплатну правову допо­могу» (наприклад, стаття 10 цього Закону визначає порядок розгляду звернень про надання безоплатної первинної правової допомоги).

Загалом, зважаючи на значну кількість звернень до державних органів, слід зазначити, що є не­обхідність впровадження нових форм і методів роботи, підвищення рівня комунікації державних органів з громадськістю.

Так, з найбільш порушуваних громадянами питань рекомендується готувати узагальнені відповіді з наступним їх розміщенням на офіційних веб-сайтах.

Не менш важливим фактором є удосконалення роботи органів виконавчої влади у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги. Наприклад, шляхом створення на базі центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій комунікаційно-правових платформ для надання консультацій (в режимі он-лайн) з актуальних питань законодавства відповідно до потреб громадян.

Це, на нашу думку, дозволить скоротити документообіг та створить додаткові можливості для реалізації громадянами права на звернення.

 
Як змінився Херсон за минулі півстоліття?
04.02.2019 07:44

За останні п'ятдесят років наше місто змінилося суттєво. Ї це не дивно. Минула половина віку, з якого трохи більше двадцяти років припадає на радянські часи і вже майже тридцять років на період незалежності України. За цей тривалий часу херсонців з’явилась можливість порівнятати ситуацію в місті за ці два відрізка часу і зробити відповідні висновки.

Те, що Херсон став зовсім іншим, ніяких заперечень не виникає ні в кого. Є чимало і позитивного, і негативного, і неочікуваного. Незмінним залишилося тільки те, що він, як і раніше, залишається адміністративним центром Херсонської області, морським і річковим портом.

Сьогодні місто має цілком європейськиц вигляд. З'явилися нові красиві житлові та офісні будівлі, великі торгівельні центри «Європорт», «Оскар» «Фреш», «Сільпо», торгово - офісний центр «Адмірал», торгово-розважальний центр «Фабрика» із загальною площею 82 тисячі квадратних метра (один з найбільших на півдні України). Успішно працюють масштабні будівельні магазини: гіпермаркет «Епіцентр», Нова лінія », «Зодчий », « Фокстрот », « Ельдорадо ».

У порівнянні з ними магазини радянського періоду - жалюгідне видовище. Тоді не було таких розкішних вітрин і такої великої кількості товарів. Асортимент був мізерно-мінімальним. Значну кількість товарів доводилося «діставати по блату» або везти з-за кордону. Сьогодні, практично, в Херсоні можна купити все, що завгодно. Були б гроші. Правда, з ними у значної частини херсонців - не все гаразд.

Не було за радянських часів і такої кількості приватних навчальних закладів, клінік і аптек, як зараз. Однак грошей на них доводиться витрачати «неміряно». Особливо зросла вартість ліків. Таких «захмарних» цін раніше ніхто навіть уявити собі не міг. А що робиться з комунальними платежами, які за радянських часів були «копійчаними», навіть подумати жах. Щоб їх вчасно оплатити, потрібні величезні кошти. А як їх заробити, якщо в Херсоні перестали працювати такі гіганти, як бавовняний та консервний комбінати, виробниче об'єднання «Дніпро», комбайновий, нафтопереробний, судноремонтні заводи, завод скловиробів і десятки інших промислових та будівельних організацій?

У минулі часи вони істотно поповнювали міський бюджет, з якого кошти йшли на будівництво і ремонт житла, доріг, теплових і газових мереж, водопроводу та інше.

Чому так змінилося місто, хто за це несе відповідальність і в якій мірі - однозначної відповіді не існує. Тільки історія все розставить на свої місця. Але серед відповідальних свою нішу займають і перші особи міста, які причетні до всьго, що сталося в Херсоні минулого п'ятидесятиліття. Їх за цей період змінилося, порівняно, небагато, всього дванадцять (з 1969 по 1991 сім, і з 1991 по 2019 - п'ять).

І кожен з них вніс свій влад в розвиток міста, який за своєю значимістю суттєво відрізняється в залежності від рівня знань, професіоналізму та підготовленості до цієї посади особистості, яка на той момент керувала містом. І далеко не у всіх з них вистачало досвіду, енергії та наполегливості.

Серед керівників міста в семідесяті - восьмидесяті роки (перед кінцем радянської влади) слід виділити Віктора Масьонкова, Олександра Вербицького та Миколу Калінічева, які керували містом, більш - менш, тривалий час, відповідно: перший з 1973 по 1980 рік, другий з 1980 по 1983 рік і третій з 1983 по 1990 рік. А також Олега Швидкого, якому довелося працювати в непростий «перехідний» період з 1990 по 1994 рік. На думку багатьох херсонців, саме ці керівники користувалися найбільшою підтримкою більшості херсонців і при них в місті був відносний порядок.

Що стосується пострадянського періоду, то тут треба згадати Володимира Сальдо, який на посаді мера протримався більше десяти років з 2002 по 2012 рік (найдовше). Про нього існують неоднозначні думки. І, звичайно, він не безгрішний. Але йому не можна відмовити в компетентності, професійності, комунікабельності і чіткому розумінні міських проблем.

При ньому було реконструйовано головну пішохідну вулицю міста - вулицю Суворова, площу Корабелів та проспект Ушакова. Відновлено куранти на вежі в будівлі Художнього музею (раніше - Міська Дума), Панкратівський міст і пам'ятник засновнику Херсона князю Григорію Потьомкіну Газифіковано селища Антонівка, Нафтогавань і «Янтарний».

Успіхи його наступника Володимира Миколаєнка, який здобув перемогу на виборах в 2014 році, на думку деяких херсонців, значно скромніші.

Треба визнати, що нинішньому меру доводиться витримувати чимало критики на свою адресу І критики не завжди доброзичливої.

В інтернеті можна зустріти такі явно упереджені матеріали, як, наприклад, такий: «в Херсоні твориться неймовірне - мера немає, ЖКГ немає, комунальних і дорожніх служб немає, вся мерія тільки і працює над бюджетом. Місто ж перетворилося на щось середнє між Чорнобилем, гетто та резервацією. Ні парків, ні стадіонів, ні дитячих і спортивних майданчиків, все стало виглядати як один суцільний пустир, а взимку - суцільне крижане поле ». Звичайно, це вже не критика, а звичайна «чорнуха». Хоча, претензій до діючого мера, дійсно, більш, ніж достатньо.

За рівнем задоволеності місцевою владою серед обласних центрів за 2017 рік тільки 20% опитуваних жителів Херсона позитивно оцінили роботу міського голови, що є своєрідним антирекордом для України. Причому цей показник за останній час так і не змінився на краще. Херсон все частіше став потрапляти на останні місця опитувань за рівнем життя, якістю медичних та транспортних послуг, комфортності проживання та іншими показниками. Деякі херсонці прямо стверджують, що міське господарство з початку каденції чинного голови міськради суттєво занепало.

У сусідів по південному регіону справи з довірою народу до місцевої влади набагато краще. Одеса стоїть на п'ятому місці (мер міста Геннадій Труханов). Мер Миколаєва Олександр Сенкевич - середнячок, зайняв 16 місце в списку за рівнем довіри громадян. А перше місце в рейтингу зайняв Харків. Роботу Геннадія Кернеса оцінили 77% з опитуваних жителів.

Керувати містом завжди було вкрай складно, а останнім часом це просто «каторжна» праця. До мера міста завжди знайдуться претензії, а він вкрай залежний від багатьох факторів, в тому числі від ситуації в країні, її економіки, керівництва області та країни.

За радянських часів, коли в країні працювали всі промислові підприємства, було дещо легше. Тоді в місті можна було здійснювати хоч якусь програму капітального будівництва. Тільки за офіційними даними в Херсоні «з 1975 по 1980 рік. введені в експлуатацію житлові будинки площею 810 тис. кв. метрів, що дозволило поліпшити житлові умови багатьох херсонців. Інтенсивно росли мікрорайони Шуменський, Корабел, будівництво яких почалося в 1969 році. Повним ходом йшла забудова найбільшого в місті мікрорайону Таврійський, де перший житловий будинок був зданий в експлуатацію в 1980 році. Населення Херсона було забезпечено артезіанською водою. Розширювалася міська зелена зона. Тільки з 1971 по 1980 рік в Херсоні споруджено 14 загальноосвітніх шкіл, 6 лікарень 2 поліклініки, 31 дитячий дошкільний установ, кінотеатр «Шумен» і більше сотні магазинів і підприємств громадського харчування. Заасфальтовано 450 тис. кв. метрів доріг»

Херсон тоді отримав раніше Миколаєва такий зручний вид транспорту, як тролейбус. З введенням в експлуатацію автомобільного моста через Дніпро з'явилася можливість без пересадок їздити відпочивати на берег Чорного моря.

У місті було побудовано кілька підземних переходів. До слова, найперший з них з'явився ще в 1967 році на площі Свободи. Аналогічних споруд на той час не було в жодному місті півдня України, навіть в Одесі.

З 1962 року в новому приміщенні почав працювати Херсонський музично-драматичний театр. У 1970 році. став до ладу кіноконцертний зал «Ювілейний» на 1690 місць. А в 1980 році в нову суччасну будівлю переїхала обласна бібліотека. На жаль, за останні три десятка років таких об'єктів в Херсоні побудовано не було. І чим це можна пояснити? Питання, звичайно, риторичне.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 215
Яндекс.Метрика