СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Вітаємо Днем служби безпеки України
25.03.2019 09:31

Шановні працівники та ветерани Служби Безпеки України!

Щиро вітаємо Вас із нагоди професійного свята – Дня Служби безпеки України.

Завдяки Вашій відповідальній праці забезпечується захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного, оборонного потенціалу України.

Ми високо цінуємо Ваш професіоналізм, вагомий внесок у справу забезпечення інформаційно-інтелектуальної підтримки державних рішень, утвердження авторитету Закону, уміння бути на висоті вимог та викликів часу.

Нехай і надалі турбота про інтереси держави, її людей надихають Вас у справі служіння рідному народові.

Бажаємо Вам міцного здоров’я і щастя, наснаги і оптимізму, поваги і заслуженої шани від людей.

Настрою стрімкого, молодечих сил,
Творчого натхнення, соколиних крил.
В кожнім починанні - бачення мети,
У добрі та праці кожен день рости!

Рівноваги духу в радості й журбі,
За народну справу звершень в боротьбі,
Щоби Україна волею цвіла
І про неї слава на весь світ ішла.

 
З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми «Доступні ліки»
25.03.2019 07:43

22 березня, під час підсумкової колегії Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації піднімалося питання реімбурсації, а саме, внесення змін до реалізації урядової програми «Доступні ліки».

Для присутніх на колегії голів райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та головних лікарів міських і районних центральних лікарень області директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко наголосив, що з 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я, а згодом рецепти на ліки стануть електронними.

«З 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми. Замість розподілу коштів субвенції в регіонах працюватиме єдиний надійний платник – Національна служба здоров`я; замість укладання договорів між аптеками та Департаментами охорони здоров’я діятиме угода між НСЗУ та аптекою, що означає єдині прозорі правила входження в систему для всіх – від великих аптечних мереж до маленьких аптек. Так само, як гроші вже «пішли» за пацієнтом в медичний заклад первинної допомоги, вони «підуть» за пацієнтом в аптеку», - пояснив Віктор Короленко.

Він звернув увагу, на необхідність місцевої влади контролювати процес укладання договорів між НСЗУ та аптеками, аби мешканці населених пунктів із захворюваннями, що підпадають під програму «Доступні ліки», могли 100% бути забезпеченими необхідними медикаментами.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв також наголосив: «Треба поєднати адміністративну і медичну владу, аби люди не шукали вихід з критичних ситуацій в інших населених пунктах і самотужки не рятували своє здоров’я».

 
На Херсонщині будуть реалізовувати проект з розвитку внутрішнього туризму
25.03.2019 07:41

22 березня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у робочій нараді, на якій було презентовано пілотний туристично-інвестиційний проект з розвитку внутрішнього туризму «Туристичний кластер «Соляна дорога».

На Херсонщині Тавричанська, Асканійська та Присиваська об'єднані територіальні громади, а також міста Берислав, Каховка й Нова Каховка спільно реалізують туристично-інвестиційний проект «Соляна дорога».

Він об'єднує 15 населених пунктів, 36 туристичних локацій та 15 інвестиційних пропозицій. Починатиметься маршрут у Бериславському районі, проходитиме через острів Козацький та Нову Каховку, Каховку, три об'єднані громади й прямуватиме до морів. Створення такого туристичного шляху, який пролягатиме від центральної частини Херсонської області до узбережжя, допоможе збільшити кількість туристів.

Допомагатимуть у реалізації проекту залучені експерти з США, Німеччини, які вже мають подібний досвід.

«Туристична галузь є стратегічним вектором розвитку Херсонської області, а також одним з пріоритетів, визначених Президентом України Петром Порошенко. Херсонщина має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та іноземного туризму: унікальні природні рекреаційні ресурси та багату історико-культурну спадщину. Ми маємо велику кількість туристичних пропозицій, але одночасно існує дефіцит цілісного туристичного продукту, який продається операторами на внутрішньому та на міжнародному ринках. Саме тому цей проект є цікавим для нас», - зазначив Андрій Гордєєв.

Наприкінці зустрічі між Олешківською районною державною адміністрацією, Каланчацькою районною державною адміністрацією, Херсонською міською радою, Щасливцевською сільською радою, Чаплинською селищною радою, Станіславською сільською радою, Білозерською селищною радою, національним природним парком «Нижньодніпровський», національним природним парком «Олешківські піски», ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» та Херсонською обласною державною адміністрацією було укладено меморандум щодо реалізації проекту з розвитку внутрішнього туризму «Туристичний кластер «Соляна дорога» на території Херсонської області.

 
Захистити свої права у Європейському суді може кожен херсонець
25.03.2019 07:39

Перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Олег Гарійович Предместніков був призначений наказом Міністерства юстиції представником уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області.

Значення посади уповноваженого важко переоцінити: вона практично дорівнює посаді міністра юстиції. Тому не дивно, що у нього є навіть власний секретаріат, до якого входять представники усіх правоохоронних органів – прокуратури, суду, поліції, пенітенціарної служби тощо. Список персон із зазначенням посад, які й формують склад секретаріату, затверджується особисто уповноваженим. У такий спосіб забезпечується і всебічне опрацювання кожного спірного питання, кожного звернення, і такий само всесторонній контроль.

Жителі Херсона та області можуть звернутися до уповноваженого з будь-якого питання, яке регулюється Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини. На його допомогу вони можуть розраховувати і в царині написання звернень, підготовки до слухання справ у Європейському Суді, і навіть стосовно контролю за виконанням його рішень в Україні тощо. Звертатися можуть не тільки самі громадяни, а й представники фізичних та юридичних осіб.

Іншими словами, уповноважений виступає посередником між громадянином і службами, які покликані охороняти правопорядок і права, але іноді чомусь опиняються по різні боки зі своїми підопічними. У таких випадках саме він, умовно кажучи, стає арбітром і відновлює законність та справедливість. Та чи завжди успішна така його робота?

«Не завжди є той результат, якого чекають люди. Іноді вони отримують не ту допомогу, на яку розраховують . Часто громадяни хочуть, щоб хтось за них вирішив усі їхні проблеми. Ми можемо допомогти в процедурних питаннях, підказати, направити, наштовхнути на якусь ідею чи стратегію щодо захисту людиною своїх прав і свобод, допомогти з оформленням необхідних документів. І для цього я докладу весь свій і юридичний, і науковий досвід, і щиру волю надати весь спектр потрібної допомоги» - запевнив нас Олег Гарійович.

Кожен складний, цікавий, поширений чи резонансний випадок, з яким приходять до представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по Херсонській області, може стати і предметом широкого наукового й навіть журналістського розгляду. Адже Олег Гарійович за сумісництвом є редактором журналу «Юридичний бюлетень» та газети «Юридичний вісник Херсонщини». Отже, ситуація із життя того чи іншого нашого співвітчизника, у який би спосіб вона не вирішилася, зможе стати прикладом і уроком для сотень і навіть тисяч читачів обох видань. Прикладів уже чимало.

Ми спитали у Олега Гарійовича, де, коли і як відбувається прийом.

«Моя приймальня розташована за адресою м. Херсон, вул. Потьомкінська 42/14 , телефон 49-20-03. Прийом ведеться з 09.00 до 13.00 години. Крім того я, як перший заступник керівника головного територіального облуправління юстиції, веду прийом з цілої низки інших питань. Будь-які правовідносини, все, що регулюється нормами права, може бути предметом вашого звернення».

За гостинної пропозиції науковця, юриста і представника уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини звернутися по допомогу може кожен, хто її потребуватиме.

 
Зустріч Губернатора Херсонщини з працівниками херсонського нафтопереробного заводу.
18.03.2019 09:43

 

У своєму виступі Гордєєв А. особливу увагу присутніх звернув на те, що Херсонська обл. розташована у південній частині України, омивається Чорним та Азовськтми морями, її площа становить 28,5тис.км./4,7% площі країни/. Значна протяжність чорноморсько-азовського узбережжя в межах регіону створює можливості для активної участі у транскордонному співробітництві країн Чорноморського басейну.

Одним із пріоритетних економічних напрямків розвитку регіону на 2019-2021 роки є модернізація ПРАТ "Херсонський нафтопереробний завод". Проект модернізації розпочатий з метою підвищення загальної ефективності роботи заводу, виробництва нафтопродуктів стандарту Euro-5, покращення екологічних характеристик виробництва.Я і моя команда ,підкреслив губернатор, завжди підтримували реконструкцію заводу і надавали всіляку допомогу.Далі до губернатора і присутніх на зібранні звернувся директор заводу В. Семеген.

У своєму виступі ,перш за все він подякував Андрію Гордєєву за плідну співпрацю.

«Херсонський НПЗ» входить до структури групи компанії «Континіум». Ця структура включає також мережу заправок «WOG», яка налічує близько 500 одиниць на території України. Генеральна реконструкція заводу в Херсоні почалася у 2007 році, але через світову економічну кризу інтенсивні роботи було призупинено. Проте керівництво не втрачало час.

Було проведено капітальний ремонт АВТ-1 - установки з первинної переробки нафти, розпочаті роботи по реконструкції ABТ -2, бітумної і коксової установок.

На реконструкцію планується витратити близько 1,35 млрд. доларів США. Через 6 років експлуатації завод буде давати чистий прибуток. Країна отримає податки в бюджет і якісний продукт, який забезпечить потреби України близько на 22%. Потужність заводу становитиме 4,5 млн тон нафти. Глибина переробки сягатиме показника 91.9%, вихід світлих нафтопродуктів - 85,2%. Планується також використання енергозберігаючих технологій. На сьогоднішній день щомісяця ми сплачуємо в бюджет міста 900 тисяч гривень, а якщо завод працюватиме на повну потужність, то цифри становитимуть фантастичні 15 мільярдів гривень на рік! Проте, варто зазначити питання погодження кожного етапу реконструкції в міністерствах вирішуються дуже довго, і такі процеси краще проводити з місцевими органами влади. Тому у нас підготовчий період триває довше, ніж саме будівництво», - підкреслив директор «Херсонського НПЗ». На закінчення свого виступу Володимир Семеген звернувся з проханням до Губернатора і депутатів присутніх на зустрічі, знизити відсотки оплати за орендовану землю ,зробити її такою, що відповідає реальному стану рентабельності підприємства.

Також на зібранні виступив технічний директор НПЗ Микола Білик. Зокрема він акцентував увагу присутніх на тому, що спеціалісти займалися новими проектами, пошуками нових технологій, ліцензіарів. На ці роботи було витрачено 560 мільйонів гривень. На сьогодні продовжуються переговори з інвесторами, є певні напрацювання, але наразі роботу стримує політична ситуація в країні. Реконструкція буде тривати протягом 3,5-4 років, адже ми маємо справу з технологічно складним і громіздким обладнанням.

Головним стратегічним програмним документом в нафтогазовій промисловості України є «Нова енергетична стратегія України до 2035 року: безпека, енергоефективність. конкурентоспроможність» (далі - HЕC), затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів Х№605-р від 18 серпня 2017 року.

Вся продукція має відповідати найвищому стандарту Євро-5. Крім того, планується мінімізація затрат на виробництво. Важливим є і вирішення екологічного питання - значне поліпшення екологічного стану шляхом використання надсучасних технологій з мінімальним впливом на навколишнє середовище.

За його словами, є чимало факторів, які гарантують успіх реконструкції та подальшої діяльності заводу. Перш за все це географічне положення.

«Сировиною в нашому технологічному процесі є нафта. Завод має можливість приймати наступні типи нафти: сорт Юралс (Urals), що надходить по трубопроводу, нафта із Ірану та Іраку, що може надходити трубопроводом з портів Одеси, азербайджанська легка (Azeri light) та казахська (суміш (КТК (CPC blend), які можуть поставлятися танкерами», - повідомив Микола Білик.

Важливим є і той факт, що в регіоні великі об'єми вирощування сільськогосподарських рослин, що сприяє виробництву біопалива. Тобто завод відповідатиме вимогам енергетичної стратегії України на період до 2030 року.

По закінченню зустрічі з працівниками Херсонського НПЗ губернатор Гордєєв відповів на численні запитання присутніх, пообіцяв їм і надалі підтримувати розбудову підприємства.


 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 221
Яндекс.Метрика