СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Через реформу адмінтерустрою зміниться структура Нацполіції на Херсонщині

 
На Херсонщині не вистачає патрульних поліцейських — не приваблює навіть зарплата від 11 тисяч

 
Херсонскую ТЭЦ подозревают в «распиливании» более 7 миллионов гривен

 
Херсонські підприємства накопичили 40 мільйонів боргу із зарплати

Станом на 1 грудня заборгованість із зарплати у Херсонській області становила 40 мільйонів гривень

 
Заборгованість мешканців Херсонської області за комунальні послуги перевищила мільярд гривень

 
Учacтoк тpaccы Xepcoн - Никoлaeв cтaнeт плaтным

 
Нa Xepcoнщинe будут cтpoить нoвый куpopт
 
У Києві з'явиться кладовище для домашніх тварин

 
Что будет, если изобразить плач рядом с лошадью. Девушка проверила и показала: кони умнее, чем мы думаем

 
Ушёл из жизни легендарный партизан-подрывник Владимир Казначеев

 

ОБЩЕСТВО: КУЛЬТУРНЫЙ АСПЕКТ

Общество: культурный аспект
Херсонська державна морська академія продовжує налагоджувати партнерські відносини
08.10.2019 12:49

Херсонську державну морську академію 4 жовтня 2019 року відвідали представники компанії «НІБУЛОН» із метою налагодження партнерських відносин та укладання угоди про співпрацю.

Про це повідомляє ХДМА в соціальній мережі Фейсбук.

Генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський, його заступник з персоналу Лариса Бурик, заступник з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрій Волік та провідний фахівець з безпеки судноплавства Дмитро Майстренко оглянули навчально-тренажерну базу академії та Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр при ХДМА.

Візитери високо оцінили рівень матеріального забезпечення освітнього процесу в академії та укріпилися у намірі співпрацювати із закладом.

Подробнее...
 
Історик з Херсонщини написав книгу про переселення поляків на Південь України
08.10.2019 12:45

"Радянська влада примусове переселення українців із Польщі на Одещину, Миколаївщину, Херсонщину й Запоріжжя називала добровільним. Депортували майже 100 тисяч чоловік."

Про це розповідає історик Роман Кабачій, 41 рік. Він народився в селі Добропілля Голопристанського району Херсонщини. Закінчив історичний факультет Херсонського педагогічного університету. Отримав ступінь доктора наук у галузі новітньої історії в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в польському Любліні. Тема докторату — "Переселення українського населення з Польщі на Південь України в 1944–1946 роках". За текстом роботи у Варшаві 2012 року вийшла польською монографія "Вигнані на степи".  Книжка "Вигнані на степи. Депортація українців з Польщі на Південь України в 1944–1946 роках" в Україні вийшла у київському видавництві "Люта справа".

— Завжди хотів також видати книжку в Україні, — каже Кабачій. — Мене дратувало, що в нас такі роботи пишуться малими накладами, кладуться на полицю у Вернадці, й ніхто цього не читає.

— У Москві такі операції назвали "соціальною інженерією", — продовжує Роман Кабачій. — Поляки поїдуть собі на історичну батьківщину, а українці в УРСР — звучить красиво. Це сприймали нормально навіть союзники Сталіна по Другій світовій — Черчилль і Рузвельт.

Коли приходили агітатори й казали: "Їдете в Україну", їм відповідали: "Ні. У нас тут були свої князі. Наша Україна тут. Ідіть в сраку". Але не вийшло.

У військових, які проводили депортацію, були свої тактики. Спершу виселяли найсвідоміших українців із центру повіту. Це називалося "зрубати голову гідрі". А потім оточували села й одне за одним вивозили на табори-збірки. Там формували вагони й їхали далі.

Українська повстанська армія тоді була сильна, особливо в галицьких повітах. З одного боку, були захисниками українців. З другого — залежали від цих людей. Коли УРСР перестала приймати українців, польська влада провела акцію "Вісла". Розпорошили всіх по Півночі й Заходу Польщі. Як привід використали, що нібито купа банд націоналістів ще бігає карпатськими й поліськими лісами.

На Півдні України багато свідомих українців опинилися в ГУЛАГу. Залишилися ті, які прогнулися під колгоспи. Це дивувало українців із Польщі.

Наприклад, вибори 1946 року виглядали так: "Голосую за кандидата від блоку комуністів та безпартійних і за товариша Сталіна". Українці-закерзонці (Закерзоння — українські етнічні території на захід від сучасного польсько-українського кордону, що за підсумками Другої світової увійшли до складу Польщі. — ГПУ) рвали бюлетені або прямо на них писали: "Це не вибори, а сміх". Агітували проти. Органи знаходили таких активістів, судили й засилали в Сибір.

Частина переселенців забирали в колгоспі ночами свій реманент, худобу й тікали вздовж річок, залізничних колій назад.

Декому це вдавалося. Лемкам було легше, бо їхній діалект і так ніхто не розумів. Вдавали із себе поляків. Але їх потім депортували під час акції "Вісла".

Подробнее...
 
Херсонцы хотят мира.
06.10.2019 16:00

В центре Херсона за зданием облгосадминистрации находится небольшой  уютный  скверик. В этом году по инициативе городского совета  его  привели в довольно  приличный вид: положили новую плитку, отреставрировали  фонтан, поставили  новые скамейки  и урны.

Здесь ежедневно собираются проживающие    в близлежащих домах пенсионеры, среди которых немало в прошлом известных людей, руководителей областного масштаба.  Когда-то  они работали в обкоме партии,  облгосадминистрации, облисполкоме, на судостроительном заводе, в ЦКБ «Изумруд», областном  управлении МВД, в институтах, строительных организациях, в областных газетах.  Есть тут и  люди со званиями «заслуженные», орденоносцы, лауреаты государственных премий.

Эта категория грамотных, эрудированных людей, имеющая много свободного времени, внимательно следящая за всем, что происходит в области, стране и мире. Каждый из них имеет своё мнение по любой проблеме и при встречах в скверике они высказывают свою точку зрения, спорят, поддерживают или не поддерживают то, что делает   Президент, Правительство, Верховная Рада, областные и городские власти. На минувших  выборах они активно голосовали против Петра Порошенко и его команды, поддержав Владимира Зеленского и его партию «Слуга народа»

Одним словом, тематика их бесед самая разнообразная, начиная от цен на газ и кончая итогами визита Президента Владимира Зеленского  в США.

Но  в эти дни  главной темой их жарких споров стала проблема прекращения военных действий на востоке страны. И большинство из них сходится на том, что мир  на Донбассе ещё наступит не скоро.  Им не нравится, что на новое руководство страны стали оказывать мощное давление сторонники «войны до победного конца», считающие какие бы то ни было компромиссы с Москвой, Донецком и Луганском изменой и предательством.

Подробнее...
 
"ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР" У ХЕРСОНІ: ДОБРУ ТРАДИЦІЮ ВІДРОДЖУЄ МЕЦЕНАТ ЮРІЙ РОЖКОВ
05.10.2019 16:59

"Мало прибрати територію! Важливо навчити херсонців підтримувати чистоту, подавати приклад дітям, виховувати їх в любові до рідного міста", - щоразу наголошує Юрій Рожков. Одна із суспільно-корисних ініціатив його Громадської платформи "Добро переможе" - відновлення "чистих четвергів" у парках, скверах, біля освітніх закладів.

Учора, протягом дня добра традиція знайшла практичне застосування на території 37 школи Херсона. Трудовий десант діток, батьків та вчителів дружно прибрав прилеглі до закладу ділянки. Де було це робити складніше - зарості за стадіоном - прибрали газонокосаркою члени команди "Добро переможе". Також Юрій Рожков потурбувавсь про машину для вивезення сміття. А зібрали його чимало!

Олексій Бунчук, директор ЗОШ № 37 зазначив: "Ми вже готуємось до зими! І батьківський колектив запросив до співпраці друга школи Юрія Рожкова. Приємно розуміти, що ми маємо таку потужну підтримку і в навчанні, і в спорті, і в екологічному вихованні! Окрім допомоги у наведенні ладу на території школи, команда "Добро переможе" привезла нам у подарунок зручні дерев'яні лавки. Вони будуть стояти біля стадіону, щоб дітям було комфортно відпочивати. Вкотре дякуємо Юрію Рожкову за турботу!"

#Добро_переможе

#Наші_діти_наше_майбутнє

#Чистий_четвер

#Підтримка_навчальних_закладів_Херсонщини

Подробнее...
 
Херсонський суднобудівний завод: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам»
05.10.2019 16:54

Сьогодні на ТОВ «Механічний завод» відбулася 12-а зустріч ветеранів суднобудівного заводу,- інформує ПІК.

Дійсно, ветеранів, які на своєму життєвому шляху працювали з такою потужною людиною і керівником як Всеволод Заботін. У дні народження і коли проводжають колег в останню путь ці люди по можливості зустрічаються. Та от просто без приводу посидіти, погомоніти, пригадати кумедні і серйозні історії з робітничого життя якось не випадала нагода. Поки колишній заступник генерального директора суднобудівного заводу, нині – генеральний директор ТОВ «Механічний завод» Станіслав Путілов одностайно з колегою - колишнім головним інженером Ковальським придумали організувати такі собі заводські «посиденьки». У перші роки збиралося зовсім мало бажаючих. А потім пішло-поїхало: згадати про те як трудився в одній обоймі з Заботіним збиралося все більше людей. Тепер понад 30 ветеранів з радістю приїздять до затишного і спокійного парку на «Механічному». До того ж, до зустрічей стали готуватися більш ґрунтовно. От як і сьогодні: кожному з присутніх вручили книгу суднобудівника Є.Кулака про заботінську команду - «Лидер среди талантов». Ця книга – фрагмент історичної правди про суднобудування в Херсоні. І автор, підписавши книгу кожному особисто, наче викарбував: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам».

А ще вшановували суднозаводчани ювіляра. 90 років виповнилося Валентину Миколайовичу Трубачу. Як і більшість , основну частину свідомого й активного життя він знаходився на заводі. Весь прожитий життєвий шлях містить півстоліття вірності кораблям. Починав з помічника майстра, а доріс до заступника генерального директора заводу. Ювіляр вважає, що життя вдалося. Діти, онуки, правнуки, по обіді з друзями на лавці відпочиває та дихає повітрям. Ще б праправнуків дочекатися. Вітали іменинника і дарували йому дарували турботливі колеги і друзі – члени однієї команди, однієї заботінської сім’ї.

Наприємніше, і що заслуговує глибокої поваги, так це те, що нікому з них навіть у досить поважному віці не зраджує пам’ять. У самому серці закарбований кожен побудований і спущений на воду корабель, баржа, док. До цього часу на вустах вчителі, які навчали такій відповідальній справі як суднобудування, так само як успішні учні, які радували. Як це важливо, коли не на словах, а на ділі люди шануються у повазі, вдячності і любові.

Станіслав Ісидорович Путілов в розмові наголосив: як міцний кулак – керівний склад згуртовував 15-тисячний колектив. Кожен був на своєму місці – заступники генерального, начальники відділів, цехів. Це наша епоха – героїчна, славна і незабутня. Усі, хто живе в мікрорайоні «Корабел» знає, що маленька батьківщина знаходиться на намитій частині міста, будівництво якого вибороло свого часу керівництво заводу.

«Будучи заступником Заботіна В. по капітальному будівництву, на моєму рахунку автомобільна дорога – не через територію заводу (як було раніше), а в об’їзд нього,- зауважує С.Путілов. - У книзі, яку сьогодні презентували, розповіді про кожного з нас, хто просто виконував свою буденну роботу, а потім вийшло, що творив історію Херсона. І якщо говорити про найважливіші віхи в житті, які відзнаки на серці, то скажу відверто – на моєму серці - рубці, залишені самовідданою і відчайдушною роботою на суднобудівному заводі. Я – промисловець. Сьогодні, як і кілька десятиліть тому стою на тому, що варто розвивати корабле,- і машинобудування. Відтак – створювати робочі місця, дбати про людей. Щоб йдучи з дому, робітник хотів іти на роботу. А повертаючись додому, з усмішкою і теплом думав, що завтра він знову піде у свою робітничу сім’ю».

Станіслав Путілов сказав, що сьогодні кожному із своїх колег він бажає насамперед здоров’я, а про подальші плани поговорять за частуванням і чаркою, аби здоров’я дозволяло.

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 3 из 32
Яндекс.Метрика