СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Представительство Президента Украины в АР Крым и Национальный институт стратегических исследований договорились о сотрудничестве

По результатам предварительной рабочей встречи в Киеве Первого заместителя Постоянного Представителя Изета Гданова с директором Национального института стратегических исследований (НИСИ) Ростиславом Павленко, было решено объединить усилия в направлении разработки стратегических программ деоккупации и реинтеграции временно оккупированной территории АР Крым, учитывая все аспекты и развитие событий.

25 февраля 2019 года во время совещания с Александром Максименко, представителем отдела исследований Таврического региона и Крыма НИСИ, обсуждалось негативное развитие ситуации на временно оккупированной полуострове в результате противоправной деятельности оккупационных властей, в частности в контексте нарушения прав и свобод граждан Украины в Крыму, и необходимость осуществления действенного давления на страну-агрессора путем эффективного применения санкционной политики как на национальном, так и на международном уровне.

Изет Гданов отметил, что необходимо объединить усилия государственных структур, международных и неправительственных организаций для подготовки стратегии деоккупации и реинтеграции Крыма и соответствующего плана по ее реализации с утверждением на национальном уровне.

 

ПОЛИТИКА: ОСОБОЕ МНЕНИЕ

Политика: особое мнение
«Пока мы будем решать временные вопросы каких-то чиновников, смысла не будет»
20.11.2014 13:10

Херсонская кондитерская фабрика. Эксклюзивное интервью с зам. директора Александром Дроновым

– Какие особенности работы предприятия в зимний период?

– Работа пошла более интенсивно. Нам наконец-то возместили НДС. У нас начался так называемый сезон, то есть продукция стала более востребованной в предверии зимних праздников. Уже добавили одну рабочую смену, набрав при этом дополнительно 20 человек, увеличили выпуск продукции. К зиме мы начали готовиться ещё с лета, когда по одному месяцу закрывали каждый цех для проведения капитального ремонта, начиная с косметического и заканчивая ремонтом оборудования.

– На каком уровне сейчас находится социальная составляющая работы предприятия?

У нас «белая» заработная плата. Это немаловажно, ибо мы не молодеем, и рано или поздно нужно думать о пенсии. То есть мы платим все социальные взносы и отчисления в бюджет.

У нас есть свой медпункт. Раз в пол года к нам выезжает комиссия из медсанчасти ХБК, что позволяет людям существенно сэкономить время на походах по бесчисленным кабинетам. В нашей столовой хоть и не кормим бесплатно, но продаём обеды по себестоимости, так как не пытаемся заработать на своих. Качество проверяем сами, и на сегодняшний день в столовой кушаем и я, и генеральный директор. Есть у нас своя небольшая база отдыха, которая находится в Геническе на Арабатской стрелке. Там у нас 8 домиков, в которых могут летом на протяжении 10 дней отдыхать рабочие, а основные затраты берёт на себя профсоюз.

– Следили ли вы за перипетиями прошедших парламентских выборов? Следует ли нам ожидать изменения в жизни страны?

– Я целиком и полностью поддерживаю мнение, что отсутствие впервые за 96 лет коммунистов в украинской власти – это хороший знак.

Выборы, как по мне, проводились достаточно демократично. СМИ пестрили сообщениями о присутствии на избирательных участках вооружённых людей, так называемых «титушек» в мирных областях, что очень огорчило. Я голосовал со своёй семьёй и не заметил каких-то попыток подкупа, агитации.

Касаемо самих перегонов, есть, конечно, отдельные моменты, как в ситуации Одарченко-Спиваковский, которые идут ноздря в ноздрю, поэтому можно прогнозировать возникновение разногласий между ними после выборов. Хочу сказать, что я рад, что всё-таки произошла смена в парламенте, вошли новые люди. Негатив, бесспорно, в том, что остались те, кто был и раньше. Особенно это касатся лиц, замешанных в коррупционных скандалах и других неправомерных действиях, в частности – во время Майдана. На мой взгляд (акцентирую внимание на субъективности моих суждений), такие люди не должны быть допущены к власти. Я надеюсь, что заработает Закон о люстрации и обновленный Налоговый кодекс, дадут жизнь изменениям в Законе о НДС. Это позволит бизнесу немного расправить крылья. Не хотелось бы, чтобы этот парламент был проходной, и через два года нам пришлось бы избирать себе новую государственную власть на досрочных парламентских выборах. Но следует понимать, что сейчас страна переживает переломный период, как больной организм, который только находится на пути к выздоровлению.

– Обновление власти коснулось и Херсонской области. Удаётся ли найти общий язык с новым губернатором?

– Андрей Станиславович Путилов проводил совещание, на котором присутствовали бизнесмены со всей области, силовики, представители департаментов администрации. Обсуждались злободневные проблемы людей, которые занимаются коммерцией, предоставляют рабочие места, пополняют бюджет. Я озвучил основные моменты работы предприятия и заметил, что нам до сих пор полностью не возместили НДС, лишь часть, и государство должно предприятию 4 миллиона, а в связи с повышением экспорта растёт и сумма НДС. До конца этого года по нашим подсчётам будет около 6-7 миллионов. Шесть миллионов – это критическая точка для предприятия, за которой идёт сокращение рабочих мест и спад производства. Я упоминал, что недавно мне звонили люди, никак не связанные с налоговой службой, и предлагали возместить НДС взамен на 35% от суммы в качестве «отката». Это настоящая тенденция. Имея часть возмещённого НДС под гарантии вернуть предоплатой 100%, я спросил у губернатора, что важнее для области: закрытие выполнения плана налоговой за месяц или мы на эти полтора миллиона приобретём твердотопливный котёл и таким образом на 30% сократим потребление газа, увеличив тем самым рентабельность предприятия, зарплаты работников, поступления в бюджет и оплату налога на прибыль. А так как твёрдое топливо собирались покупать у херсонских производителей, то у них мог бы повыситься реализация и рост поступлений в бюджет. Это работа на перспективу, но мы не можем этого сделать. Мы закрыли проблему области по сдаче налогового сбора, но оставили открытой проблему на нашем предприятии. Губернатор –выходец из сектора экономики, и он понимает все нюансы развития области, в чём мы его всячески поддерживаем. Но проблема в том, что нам всем нужно работать на перспективу. А пока мы будем решать временные вопросы каких-то чиновников, смысла не будет.

 
В.Сальдо : Забота о Херсонцах в моих законах принятых Верховным Советом Украины
30.09.2014 08:22

 

В.Сальдо : Забота о Херсонцах в моих законах принятых Верховным Советом Украины

аместитель главы Комитета Верховной Рады Украины по вопросам строительства, градостроительства, ЖКХ и региональной политики;


член временной следственной комиссии ВРУ по вопросам проверки соблюдения законодательства в сфере государственного регулирования природных монополий и смежных рынков в поставке энерго-, газо-, тепло- и водоресурсов;


член коллегии Министерства регионального развития, строительства и жилищнокоммунального хозяйства;


возглавляет рабочую группу по принятию законодательства, гарантирующего права жителей общежитий;


член межфракционного депутатского объединения «За развитие местного самоуправления»;


член межфракционного депутатского объединения «За энергетическую независимость  Украины».


Самостоятельно или в соавторстве с другими народными депутатами является автором 32 законопроектов.

Ведет 85% всех законопроектов, рассматриваемых профильным парламентским Комитетом.

Как заместитель главы Комитета Верховной Рады Украины по вопросам строительства, градостроительства, ЖКХ и региональной политики отвечает за подготовку ряда законопроектов, направленных на повышение качества жилищно-коммунальных услуг.

6. Стал законом законопроект, который В.Сальдо вел на уровне профильного парламентского Комитета. Согласно нему, жители зоны АТО в Донецкой и Луганской областях, столкнувшиеся с задолженностью по зарплате, пенсиям, стипендиям, люди, потерявшие из-за войны работу, не должны будут платить пеню и штрафные санкции в случае несвоевременных расчетов за услуги ЖКХ. Мораторий на принудительную реализацию их жилья и принудительное отключение от сетей ЖКХ утвержден до 31 декабря 2015 года.

Принят законопроект, упрощающий механизмы создания и функционирования ОСББ. В закон о недопущении нарушений прав собственников квартир и нежилых помещений внесены нормы, запрещающие сбор каких-либо вкладов и платежей за вступление в ОСББ. Закреплен так называемый «заявительный» порядок вступления в объединение – если нет отказа о вступлении в течение 10 дней, человек считается членом ОСББ. Все члены ОСББ получили равные права в решении вопросов его деятельности, независимо от статуса, имущественного или финансового положения. Более прозрачной становится деятельность объединения: все решения общих собраний должны предоставляться за 3 дня по требованию членов ОСББ и собственников помещений, которые не входят в их состав, и размещаться на специальных стендах. А решение о включении в ОСББ или об отказе о включении теперь должен принимать исполнительный орган объединения и тоже абсолютно открыто.

 

 

 

 
Новий статус президента "Ініціативи"
05.05.2014 18:52

Президент жіночого клубу "Ініціатива" Зоя Бережна отримала посвідчення кандидата на посаду Херсонського міського
голови і зустрілася з колективом загальноосвітньої школи N41. Минулого разу
Зоя Яківна була тут 1 вересня 2013-го. З того часу навчальний заклад зазнав
серйозних змін: відремонтовано дах, побудований спортивний майданчик, значно
покращилася матеріально-технічна база. Під час виконання обов'язків міського
голови саме Зоя Бережна була ініціатором виділення коштів із міського бюджету
на потреби 41-ї школи. Довірена особа кандидата, директор Херсонського
міськводоканалу Ігор Козаков підкреслив, що за головування Бережної обласний
центр зазнав багато позитивних зрушень. Кількість жителів, що мають цілодобове
водопостачання, збільшилася на 40 тисяч. Уперше за багато років 8 дітей-сиріт
отримали власне житло. Створено Раду голів ОСББ, розпочато спорудження
мостового переходу...
Зоя Яківна порушила чимало актуальних тем під час спілкування з учителями та
жителями Таврійського мікрорайону. Учасники зустрічі виявили небайдужість,
бажання та готовність зробити місто кращим і визначили плани спільних дій.
Вирушаємо в майбутнє разом!

 
ДНІПРОВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У М. ХЕРСОНІ
29.01.2014 18:41

Зміни порядку державної реєстрації права власності на новозбудоване та реконструйоване нерухоме майно у зв’язку із набранням чинності Постанови           КМУ «Про порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 17.10.2013 р. № 868

З 1 січня 2013 року повністю змінився порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно, в тому числі на новозбудоване та реконструйоване майно. Вже  більше року відділи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційних служб районних управлінь юстиції міста Херсона займаються такою реєстрацією.

Відносини, пов’язані з державною реєстрацією прав регулюються Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. № 1952-VI та Постановою КМУ №703 «Про порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 22.06.2012 р., яка в лютому місяці 2014 року втрачає чинність.

У зв’язку із частими зверненнями громадян з приводу  реєстрації права власності на новозбудоване та реконструйоване майно, а також вступом в силу Постанови КМУ №868 «Про порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 17.10.2013 р., Реєстраційна служба Дніпровського районного управління юстиції у м.Херсоні доводить до відома громадян, що з 11.02.2014 р. відбудуться зміни  в порядку державної реєстрації вищезазначеного нерухомого майна.

Для того, щоб зареєструвати право власності на новобудову та отримати нове свідоцтво про право власності, власник повинен буде подати наступні документи: документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (державний акт про право власності на земельну ділянку, договір купівлі-продажу земельної ділянки, договір оренди землі); документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (декларація про готовність об’єкта до експлуатації або виданий на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації сертифікат).

Звертаємо Вашу увагу, що Документом, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, побудованих до 5 серпня 1992 р., є технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна.

До того ж заявник подає технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна  та документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси.

Для проведення державної реєстрації права власності на реконструйований об’єкт нерухомого майна (в тому числі в результаті переведення об’єкта нерухомого майна з житлового у нежитловий або навпаки) заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно (договір дарування, свідоцтво про право власності та ін.), подає:

- документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (крім випадків реконструкції об’єктів нерухомого майна без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані);

- документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;

-   технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;

- письмову згоду співвласників багатоквартирного будинку (в разі добудови аттикових і мансардних поверхів та приєднання місць загального користування), справжність підпису яких засвідчується відповідно до Закону України “Про нотаріат”;

документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси (в разі коли в результаті реконструкції об’єкта нерухомого майна змінилася його адреса).

Наголошуємо, що документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності на об’єкт нерухомого майна до проведення його реконструкції, заявникові не повертаються!

У разі проведення державної реєстрації права власності з видачею свідоцтва на об’єкт нерухомого майна, який до проведення реконструкції перебував у спільній власності, заявник, крім документів, що вже були зазначені, подає письмову згоду всіх співвласників об’єкта нерухомого майна на проведення його реконструкції. Якщо у зв’язку з проведенням реконструкції об’єкта нерухомого майна змінився розмір часток у праві спільної власності, заявник подає письмову заяву співвласників про розподіл часток у спільній власності на реконструйований об’єкт нерухомого майна. Справжність підпису співвласників засвідчується відповідно до Закону України “Про нотаріат”.

За отриманням більш детальної інформації звертайтесь до реєстраційних служб районних управлінь юстиції міста Херсона.

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Дніпровського районного управління юстиції  у м.Херсоні.

 
Социальная политика, особое мнение профсоюза текстильщиков
09.05.2012 12:59

Председатель Херсонской областной организации профсоюза работников текстильной и легкой промышленности Макаренко Елена Никитовна.

– Чем отличаются условия ведения бизнеса в Украине и за границей?

– Главное условие для  успешного бизнеса – постоянство законов. У нас же все меняется еженедельно, особенно налоговое и таможенное законодательство. Одна из главных проблем, тормозящих развитие экономики страны, на мой взгляд – начисление и администрирование НДС, в результате этот налог просто не возмещается государством. За рубежом достаточно предъявить чек из магазина,  и при пересечении границы вам вернут 18% стоимости товара наличными.

Необходим жесткий контакт государственных интересов с интересами бизнеса.  На западе,  чтобы уменьшить индекс инфляции, снижают пошлины на многие виды товаров,  а у нас возникают новые. Нет там и понятия «индикатив». То есть если мы нашли за рубежом товар по цене ниже индикативной, пошлину мы все равно должны заплатить с большей суммы.

Одним словом, в нашей стране государством не создаются условия для развития бизнеса.

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая123456СледующаяПоследняя»

Страница 4 из 6
Яндекс.Метрика