СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
Экономика в объективе. Новости Херсона.
На Херсонщине фискалы нашли миллионные недоплаты налогов у фермеров
05.10.2019 16:51

На Херсонщине фискалы нашли миллионные недоплаты налогов у фермеров

ГУ ГФС в Херсонской области сообщает, что проведена документальная внеплановая проверка фермерского хозяйства «Е».

Выяснено, что в течение 3-х лет оно использовало более 3 тыс. га арендованных участков и допустило нарушение в расчете суммы налогов.

По результатам проверки в общей сложности хозяйству нужно доплатить 399 тыс. грн. налогов и штрафных санкций.

По результатам 8 проведенных проверок других хозяйства их владельцам доначислено 2 млн. 315 тыс. грн. налогов, сборов и других санкций.

Подробнее...
 
Херсонщина сплатила до бюджету 6 мільярдів гривень податків
04.10.2019 09:13

Як повідомили спеціалісти управління моніторингу ризикових операцій та доходів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі, за 9 місяців цього року суб’єкти господарювання та громадяни Херсонщини спрямували до бюджетів усіх рівнів 6202 млн. грн. податків і зборів. Це на 976 млн. грн. більше, ніж у січні-вересні 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Надходження місцевої скарбниці херсонського краю зросли на 516 млн. грн. або 17 відс. у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та склали 3530 млн. гривень. До державного бюджету бізнесмени Херсонщини перерахували 2672 млн. грн. або на 21відс. більше минулорічного періоду 2019 року.

Також, захищаючи свої соціальні гарантії бізнесмени та громадянитаврійського краю спрямували до бюджету 2999 млн. грн. єдиного соціального внеску за 9 місяців цього року. Минулорічний показник перевищено на 19 відс. або 482 млн. гривень.

Податкова служба Херсонщини завжди зацікавлена у зміцненні конструктивного діалогу з платниками податків та через засоби масової інформації передає слова вдячності всім сумлінним платникам регіону за сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

Подробнее...
 
Більше 200 осіб з інвалідністю знайшли роботу за допомогою спеціалістів Херсонської обласної служби зайнятості
03.10.2019 02:31

За допомогою у сприянні працевлаштуванню до служби зайнятості звертаються усі без винятку категорії громадян, і це не випадково, адже це дійсно сучасна установа європейського зразка, де команда спеціалістів працює на підвищення конкурентоспроможності громадян та їх працевлаштування.

Окремо щодо надання послуг особам з інвалідністю.

З початку 2019 року 774 безробітних осіб з інвалідністю перебували на обліку у Херсонській обласній службі зайнятості, з них вже отримали роботу 208 осіб.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова служба зайнятості долучається до участі у реалізації трудової та професійної складових реабілітаційної програми для кожного громадянина цієї категорії. «Спеціалісти центрів зайнятості розробляють індивідуальні програми працевлаштування таких клієнтів як основу їх раціонального працевлаштування. Це відповідний перелік заходів, соціальних послуг та дій клієнта для підвищення його конкурентоспроможності на ринку праці», - підкреслив керівник обласної служби зайнятості.

Разом з тим слід зазначити, що допомога особам з інвалідністю не обмежується пошуком роботи за наявними вакансіями, працівники служби зайнятості підтримують їхні прагнення знайти себе і в інших сферах діяльності. Під час роботи застосовується індивідуальний підхід для забезпечення професійного самовизначення цих громадян. Профорієнтаційні послуги цій категорії безробітних надаються з урахуванням їхніх професійних інтересів, можливостей та здібностей і, що обов’язково, - рекомендацій МСЕК, такі послуги отримали 670 осіб з інвалідністю.

Важливу роль у професійному майбутньому грає навчання, адже після опанування професією чи то спеціальністю є всі шанси знайти роботу або зайнятися підприємницькою діяльністю. До речі, після закінчення відповідних курсів за направленням служби зайнятості, підприємці-початківці з міста Херсон відкрили власну справу та займаються розведенням тварин та ремонтом обладнання зв’язку.

Для акумулювання відповідної інформації у центрах зайнятості працюють куточки для осіб з інвалідністю, є доступ до інтернет-сторінки служби зайнятості, де можна ознайомитися з базою вакансій в Україні та залишити власне резюме.

До відома:

Громадяни з інвалідністю, які звертаються до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» отримують усі соціальні послуги, які передбачені законодавством: підбір підходящої роботи, можливість отримати професію, відновити професійні навички або підвищити кваліфікацію тощо. Їм нарівні з усіма забезпечено вільний доступ до будь-якої інформації щодо працевлаштування.

Херсонський обласний центр зайнятості

Автор: Луценко Олена, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Подробнее...
 
Компания «Чумак» уходит из Каховки?
04.10.2019 09:11

В далекoм 1996 гoду в г. Кахoвка предприниматели из Швеции Йoхан Бoден и Карл Стурен oснoвали предприятие с всемирнo известным именем «Чумак» сo стартoвым капиталoм в 4,1 млн дoлл. США.

В 1996 гoду кoмпания «Чумак» впервые представила свoй кетчуп украинским пoтребителям. В 1997 гoду сеть дистрибуции кoмпании «Чумак» пoкрыла всю Украину.

"Чумак" уже стал таким брендoм, кoтoрый oлицетвoряет Херсoнщину. Этo качественные прoдукты питания, кoтoрые уже перерабoтаны, — этo кетчупы, этo тoматный сoк, этo другие прoдукты перерабoтки. «Чумак» занимает 25% рынка, уступая тoргoвoй марке «Тoрчин», oбгoняющей егo в 2,5 раза. А Штаб-квартира «Чумака» пo сей день распoлагается в Кахoвке Херсoнскoй oбласти.

Начальник Управления oбразoвания Кахoвскoгo гoрсoвета Михаил Гoнчар на странице в сoцсети сooбщает o финансовом скандале, связанном с перерегистрацией  ЗАО «Чумак» из Каховки в Каховский район и, соответственно, вероятную потерю многомиллионных налогов в бюджет общины города уже с нового года:

«Вы знаете, скoлькo «Чумак» платит ежегoднo в гoрoдскую казну налoгoв? Я oтвечу – oкoлo 8-10 млн. грн. Этo oкoлo 13-15% сoбственных дoхoдoв гoрoда. Так вoт, благoдаря действиям Дьяченко (имеется в виду глава Каховского горсовета Андрей Дьяченко - прим. редакции), сo следующегo гoда «Чумак» будет платить эти 8-10 млн. грн. в бюджет oднoй из грoмад Кахoвскoгo райoна.

Oб этoм мне сталo известнo пoсле сегoдняшних кoнсультаций менеджмента кoмпании с председателем райсoвета Тетяна Тертична. Менеджмент не желает бoльше терпеть хамскoе и пренебрежительнoе oтнoшения гoрoдскoй власти к кoмпании, oсoбеннo пoстoяннoе желание дьяченкoвских инфoрмациoнных лакеев дискредитирoвать имидж фирмы в лице oбщественнoсти.

Бизнес в Кахoвке сталo невoзмoжнo вести из-за пoстoянных «палoк в кoлеса» и всяческих искусственных преград. Я уже мoлчу o нoвых инвестoрах, кoтoрые oбхoдят Кахoвку стoрoнoй.

Чтo тут сказать, жаль наш гoрoд, искренне жаль… В пoзапрoшлoм гoду «благoдаря» Дьяченко, гoрoдскoй бюджет уже не дoсчитался налoгoв oт райoннoгo oтдела oбразoвания, райoннoй бoльницы, райoннoгo сoвета и райадминистрации… а этo oкoлo 5-7 млн. грн. в гoд».

Глава Каховского райсовета Татьяна Тертичная подтвердила, что она встречалась с менеджментом компании «Чумак» и они заявили, что больше не желают терпеть хамское отношение со стороны руководства Каховской горсовета, а также постоянные попытки дискредитировать имидж предприятия перед общественностью. Тертичная утверждает, что там происходит коррумпированное наступление на бизнес. Поэтому сейчас идет речь о перерегистрации компании «Чумак» к одной из общин района. Вероятно, это будет Малокаховский сельсовет.

По словам Татьяны Тертичной, уже сейчас налоги в этот сельсовет платят некоторые зарегистрированные на его территории районные заведения и учреждения. По данным YouControl, именно в Малокаховке сейчас зарегистрирован и Каховский райсовет.

Руководство ЗАО «Чумак» от комментариев пока воздерживается, пообещав позднее предоставить официальную информацию по этому поводу.

Стоит отметить, что сегодня областное управление ГФС Херсонской области обнародовало перечень 11 крупнейших предприятий, которые перейдут на налоговое обслуживание в другие города. Предприятия перейдут на налоговый учет в Офис крупных плательщиков (Киев, Одесса и Запорожье), но «продолжат уплату налогов в местные бюджеты». В этом перечне есть и «Чумак».

Подробнее...
 
Херсонський «Урожай» зібрав майже 1 мільйон гривень податків
03.10.2019 02:26

Під час  операції «Урожай» на Херсонщині спеціальні комісії та робочі групи, до складу яких входять спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, провели 62 рейди щодо сплати податків фізичними особами - одноосібниками.

За підсумками проведеної роботи податківці області залучили до декларування 696 фізичних осіб. Загальна сума задекларованих доходів, отриманих від самостійної обробки земельних ділянок, склала 6412 тис. гривень. Варто зазначити, що 842 тис. грн. від цієї суми спрямовано на сплату податку на доходи фізичних осіб, ще 71 тис. грн. надійшла на потреби української армії.

Податківці переконали керівників 155 сільськогосподарських підприємств офіційно працевлаштувати 1017 найманих працівників. До державної реєстрації підприємницької діяльності залучено 69 громадян, які  використовували земельні ділянки з комерційною метою, зареєстровано 1 фермерське господарство.

У комплексних заходах операції «Урожай», які активно проводять спеціалісти відокремлених управлінь податкової служби області спільно з представниками територіальних громад та підрозділів держгеокадастру, передбачається виявлення фактів використання земельних ділянок без оформлення відповідних прав на землю (договорів оренди), зокрема, шляхом проведення звірки наявної інформації щодо площі та власників (користувачів) таких земельних ділянок з даними Державного земельного кадастру.

Операція  «Урожай» триває.

Головне управління ДПС у Херсонській області,
Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Автор: Луценко Олена, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Подробнее...
 
«ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя»

Страница 2 из 24
Яндекс.Метрика