СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсон нарешті отримає кредит на закупівлю 50 тролейбусів

 
Председатель ОГА представил систему предоставления админуслуг на Херсонщине

 
Засідання комітету жінок-підприємиць відбулося у Херсоні (Відео)

 
Скадовский порт уйдёт с молотка

 
Минулого року майже 140 херсонців виїхали на постійне проживання за кордон

 

 
Директор херсонського КП «Гарантія» спростував чутки щодо стерилізації безпритульних тварин

 
Глава Херсонской ОГА провел презентацию Скадовского порта в Турции

 
Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

 
Начальник обласного главку поліції відзвітував про хід впровадження програми «Безпечна Херсонщина»

 
Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей для абітурієнтів

 
Особливості економічного, соціального та гуманітарного розвитку Херсонської області.
03.02.2014 21:43

Ексклюзивне інтервю радника губернатора Херсонської області Валентина Підвисоцького.

По - перше це:

Глобалізація – вільний перетік товарів, послуг, капіталів, технологій, робочої сили.

Сьогодні невелике підприємство Херсона, Каховки чи Цюрупинська є рівноправним гравцем на світовому конкурентному полі. Багато місцевих  компаній працюють на експорт.

Економіка знань – все більша частка світового ВВП ( доданої вартості) створюється завдяки інноваціям, новим конструкціям, матеріалам, цифровим технологіям, інноваційним фінансовим та управлінським інструментам.

Мережева економіка – найбільш конкурентоспроможні компанії, країни, регіони стають такими тільки завдяки побудові так званих ланцюгів доданої вартості. Все менше стає вертикально інтегрованих компаній. На ринку панують групи компаній, консорціуми, корпорації, кластери. (АРВІ- індики)

Державно-приватне партнерство – високий рівень ЯКОСТІ ЖИТТЯ кожної людини, а саме це є головною метою діяльності органів влади та місцевого самоврядування, досягаються при спільній, дольовій участі у реалізації гуманітарних, соціальних, екологічних, енергетичних та виробничих проектів.

Саме свідомо кероване партнерство влади, бізнесу, науки, інститутів громадянського суспільства, з чітко визначеною метою: якісними та кількісними показниками стандартів якості життя людини може дати бажаний результат


В якому разі СВІДОМО КЕРОВАНЕ ПАРТНЕРСТВО можливе?

Тільки за умови наявності ЯКІСНОГО УПРАВЛІНСЬКОГО КАДРОВОГО потенціалу.

Саме тому, перше розширене засідання Комітету з економічних реформ у цьому році за ініціативою губернатора Миколи Михайловича Костяка було присвячене темі кадрового забезпечення комплексного розвитку області, впровадження економічних реформ та реалізації соціальних ініціатив ПрезидентаУкраїни.

Які вимоги ставить час перед тими, хто приймає участь в підготовці, прийнятті та виконанні управлінських рішень?

 1. Володіти системною методологією пошуку й прийняття оптимальних рішень в умовах зростання невизначеності та постійних змін. (Зміни в законодавстві, на ринках, фінансових потоках) (податки, експорт зерна).
 2. Вміти розробляти філософію діяльності підприємства, організації, території для досягнення належної якості життя.
 3. Вміти аналізувати, синтезувати, і застосовувати в управлінській діяльності системний інтегрований підхід до ефективності як сукупності економічних, екологічних і соціальних цілей діяльності підприємства, організації, території.
 4. Вміти формувати та управляти командою з розвитку підприємства, організації, території. Це управління людськими відносинами між людьми, як по вертикалі, так і по горизонталі (податкова, земля…).
 5. Володіти та впроваджувати програмно-цільовий та проектний методи управління для вирішення гуманітарних, соціальних, екологічних, енергетичних та економічних проблем підприємства, організації, території.

Яким чином ми можемо досягнути такого стану, коли управлінці зможуть відповідати зазначеним вимогам часу?

Тільки тоді, коли ми створимо систему відбору, оцінювання, підготовки, розстановки, мотивації праці, перепідготовки та підвищення кваліфікації, інформаційно-комунікаційне забезпечення, матеріальне забезпечення.

Пропонується в контексті програми «Конкурентоспроможна Херсонщина» розробити та забезпечити реалізацію системного та комплексного проекту « Конкурентоспроможні кадри». З визначення конкретних, вимірюваних щоквартально якісних та кількісних показників і системою управління.

Які підходи мають бути до формування  цього проекту ?

 1. Системність, що враховує різні аспекти кадрових питань – освітні, економічні, соціальні, моральні, соціально-психологічні тощо.
 2. Наукова обґрунтованість та реалістичність врахування потреб суспільства в кадрах, послідовність та етапність вирішення стратегічних кадрових завдань, залучення до професійної діяльності підготовлених фахівців. Ми маємо знати скільки, яких фахівців потрібно в 2014 році, 2015, 2016 ….р.
 3. Єдність та багаторівневість щодо охоплення всього кадрового потенціалу, кадрових процесів. (Школа, коледж, ВУЗ, підприємство, організація);
 4. Перспективність, що визначає випереджальний характер, враховує соціальний прогрес, зміни характеру праці та управлінських процесів. (Управління змінами, прогнозування змін);
 5. Моральність - виховання в кожному працівникові таких рис, як чесність, порядність, громадянська відповідальність;

По суті, ми маємо створити  систему вирощування управлінських кадрів.

Невідкладні зfвдання на найближчі 3 місяці.

 1. Проведення оцінювання компетенцій управлінських кадрів усіх рівнів, відповідно до сучасних вимог особливо з питань провадження программно-цільового та проектного методів управління.
 2. Оцінка та прогноз потреби у професійних та управлінських кадрах в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.
 3. Формування критичної маси викладачів та консультантів з питань программно-цільвого та проектного методів управління. Організація 100 відсоткового навчання вказаним методам керівних кадрів у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Важливо використати при цьому можливості дистанційної освіти. Запропонувати бізнесовим асоціаціям ( УСПП, ТПП, НК МТПП, Раді підприємців, раді іноземних та вітчизняних інвесторів) організувати навчання підприємців основам проектного менеджменту.
 4. Сформувати робочу групу при Обласному Комітеті з економічних реформ з розробки та впровадження Проекту «Конкурентоспроможні кадри».

Тільки поєднавши зусилля влади, бізнесу, науки та громадськості, ми зможемо ефективно впровадити гуманітарні, соціальні, екологічні, енергетичні та виробничі проекти розвитку сіл, селищ, міст, районів та області в цілому для досягнення головної мети – високої якості життя кожного мешканця Херсонщини.

 
Яндекс.Метрика