СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
Особливості економічного, соціального та гуманітарного розвитку Херсонської області.
03.02.2014 21:43

Ексклюзивне інтервю радника губернатора Херсонської області Валентина Підвисоцького.

По - перше це:

Глобалізація – вільний перетік товарів, послуг, капіталів, технологій, робочої сили.

Сьогодні невелике підприємство Херсона, Каховки чи Цюрупинська є рівноправним гравцем на світовому конкурентному полі. Багато місцевих  компаній працюють на експорт.

Економіка знань – все більша частка світового ВВП ( доданої вартості) створюється завдяки інноваціям, новим конструкціям, матеріалам, цифровим технологіям, інноваційним фінансовим та управлінським інструментам.

Мережева економіка – найбільш конкурентоспроможні компанії, країни, регіони стають такими тільки завдяки побудові так званих ланцюгів доданої вартості. Все менше стає вертикально інтегрованих компаній. На ринку панують групи компаній, консорціуми, корпорації, кластери. (АРВІ- індики)

Державно-приватне партнерство – високий рівень ЯКОСТІ ЖИТТЯ кожної людини, а саме це є головною метою діяльності органів влади та місцевого самоврядування, досягаються при спільній, дольовій участі у реалізації гуманітарних, соціальних, екологічних, енергетичних та виробничих проектів.

Саме свідомо кероване партнерство влади, бізнесу, науки, інститутів громадянського суспільства, з чітко визначеною метою: якісними та кількісними показниками стандартів якості життя людини може дати бажаний результат


В якому разі СВІДОМО КЕРОВАНЕ ПАРТНЕРСТВО можливе?

Тільки за умови наявності ЯКІСНОГО УПРАВЛІНСЬКОГО КАДРОВОГО потенціалу.

Саме тому, перше розширене засідання Комітету з економічних реформ у цьому році за ініціативою губернатора Миколи Михайловича Костяка було присвячене темі кадрового забезпечення комплексного розвитку області, впровадження економічних реформ та реалізації соціальних ініціатив ПрезидентаУкраїни.

Які вимоги ставить час перед тими, хто приймає участь в підготовці, прийнятті та виконанні управлінських рішень?

 1. Володіти системною методологією пошуку й прийняття оптимальних рішень в умовах зростання невизначеності та постійних змін. (Зміни в законодавстві, на ринках, фінансових потоках) (податки, експорт зерна).
 2. Вміти розробляти філософію діяльності підприємства, організації, території для досягнення належної якості життя.
 3. Вміти аналізувати, синтезувати, і застосовувати в управлінській діяльності системний інтегрований підхід до ефективності як сукупності економічних, екологічних і соціальних цілей діяльності підприємства, організації, території.
 4. Вміти формувати та управляти командою з розвитку підприємства, організації, території. Це управління людськими відносинами між людьми, як по вертикалі, так і по горизонталі (податкова, земля…).
 5. Володіти та впроваджувати програмно-цільовий та проектний методи управління для вирішення гуманітарних, соціальних, екологічних, енергетичних та економічних проблем підприємства, організації, території.

Яким чином ми можемо досягнути такого стану, коли управлінці зможуть відповідати зазначеним вимогам часу?

Тільки тоді, коли ми створимо систему відбору, оцінювання, підготовки, розстановки, мотивації праці, перепідготовки та підвищення кваліфікації, інформаційно-комунікаційне забезпечення, матеріальне забезпечення.

Пропонується в контексті програми «Конкурентоспроможна Херсонщина» розробити та забезпечити реалізацію системного та комплексного проекту « Конкурентоспроможні кадри». З визначення конкретних, вимірюваних щоквартально якісних та кількісних показників і системою управління.

Які підходи мають бути до формування  цього проекту ?

 1. Системність, що враховує різні аспекти кадрових питань – освітні, економічні, соціальні, моральні, соціально-психологічні тощо.
 2. Наукова обґрунтованість та реалістичність врахування потреб суспільства в кадрах, послідовність та етапність вирішення стратегічних кадрових завдань, залучення до професійної діяльності підготовлених фахівців. Ми маємо знати скільки, яких фахівців потрібно в 2014 році, 2015, 2016 ….р.
 3. Єдність та багаторівневість щодо охоплення всього кадрового потенціалу, кадрових процесів. (Школа, коледж, ВУЗ, підприємство, організація);
 4. Перспективність, що визначає випереджальний характер, враховує соціальний прогрес, зміни характеру праці та управлінських процесів. (Управління змінами, прогнозування змін);
 5. Моральність - виховання в кожному працівникові таких рис, як чесність, порядність, громадянська відповідальність;

По суті, ми маємо створити  систему вирощування управлінських кадрів.

Невідкладні зfвдання на найближчі 3 місяці.

 1. Проведення оцінювання компетенцій управлінських кадрів усіх рівнів, відповідно до сучасних вимог особливо з питань провадження программно-цільового та проектного методів управління.
 2. Оцінка та прогноз потреби у професійних та управлінських кадрах в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі.
 3. Формування критичної маси викладачів та консультантів з питань программно-цільвого та проектного методів управління. Організація 100 відсоткового навчання вказаним методам керівних кадрів у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Важливо використати при цьому можливості дистанційної освіти. Запропонувати бізнесовим асоціаціям ( УСПП, ТПП, НК МТПП, Раді підприємців, раді іноземних та вітчизняних інвесторів) організувати навчання підприємців основам проектного менеджменту.
 4. Сформувати робочу групу при Обласному Комітеті з економічних реформ з розробки та впровадження Проекту «Конкурентоспроможні кадри».

Тільки поєднавши зусилля влади, бізнесу, науки та громадськості, ми зможемо ефективно впровадити гуманітарні, соціальні, екологічні, енергетичні та виробничі проекти розвитку сіл, селищ, міст, районів та області в цілому для досягнення головної мети – високої якості життя кожного мешканця Херсонщини.

 
Яндекс.Метрика