СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсонщина збільшує експортний потенціал агропромислової галузі

В рамках агропромислової виставки «Південний агропромисловий ярмарок «Фермер-2017» відбулася конференція на тему «Новий етап експорту сільгосппродукції».

Відкриваючи регіональну науково-практичну конференцію директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода доповів про сучасний стан агропромислового комплексу та перспективи розвитку. Він зазначив, що Херсонщина має значний логістичний потенціал, в регіоні є міжнародний аеропорт, розвинена мережа залізничних та автомобільних шляхів, морські торговельні порти, а також річкові пасажирський і вантажний порти.

На Херсонщині найбільша в Україні площа зрошуваних сільськогосподарських угідь, чого вимагає посушлива зона півдня України – це 427,1 тис. га зрошуваних земель, або 21,6% від загальної площі сільгоспугідь. Високоефективне використання меліоративного та зрошувального комплексів області забезпечує гарантоване вирощування зернових і плодоовочевих культур.

Крім того, продемонструвати свої пропозиції щодо співпраці з сільгосптоваровиробниками Херсонщини мали змогу представники з різних регіонів України, а також іноземних делегацій з Італії, Ірану, Білорусії, Норвегії та Німеччини.

Після презентацій та перемовин відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між облдержадміністрацією та Комітетом підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України.

За цим Меморандумом Сторони спільно діятимуть в питаннях активізації процесів зміцнення економіки Херсонської області, підвищення соціальної відповідальності бізнесу, проведення роботи з розширення кола іноземних партнерів області та поліпшення міжнародного іміджу агропромислового комплексу Херсонщини.

Також у приміщені ККЗ «Ювілейний» відбувся круглий стіл з сільгосптоваровиробниками Херсонщини на тему «Фермерське землекористування: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення».

 
Бізнес з Республіки Іран готовий інвестувати в Херсонщину

23 лютого, голова ОДА Андрій Гордєєв зустрівся із Надзвичайним та Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммадом Бехешті – Монфаредом та бізнес-делегацією провінції Альборз (Ісламська Республіка Іран).

До складу делегації увійшли представники сільськогосподарських підприємств та тваринницьких господарств, які спеціалізуються на вирощуванні птиці та кормових культур.

Під час зустрічі делегати обговорили можливості інвестування у виробництво сільськогосподарської продукції на Херсонщині з метою налагодження її поставок до Ірану та країн ЄС, створення спільних підприємств у сфері виробництва продукції рослинництва, тваринництва та переробки сільгосппродукції.

Президент Палати торгівлі, промисловості, шахт та сільського господарства провінції Альборз пан Рахім Бана Молаї розповів, що метою зустрічі є обговорення можливої співпраці у галузях екстериторіального землеробства та тваринництва (вівчарства), а також експорт зернових і олійних культур.

«Така співпраця можлива у форматі оренди землі. Ми хотіли би чітко розуміти законодавчі норми співпраці та укласти договір оренди терміном 5-10 років», - зазначив президент Палати.

Він зауважив, що ознайомлений із сільськогосподарськими можливостями багатьох країн, але ж в Україні найбільший потенціал їх розвитку.

Також представники делегації зазначили, що крім співпраці у сфері традиційного для Херсонщини землеробства, їх цікавить можливість вирощування екзотичних для нашого регіону оливок.

Вони зауважили, що готові імпортувати в Україну будівельні матеріали власного виробництва, які відповідають стандартам якості.

Очільник області Андрій Гордєєв подякував гостям за приділений до інвестиційних можливостей області інтерес та пообіцяв максимальну співпрацю і сприяння з боку обласної влади з реалізації висловлених ними пропозицій.

Після зустрічі були обговорені детальні умови співпраці під час ділового спілкування.

 
У Херсоні триває Південний агропромисловий ярмарок «Фермер-2017»

З 22 лютого у м. Херсоні розпочала роботу щорічна виставка «Південний агропромисловий ярмарок «Фермер-2017», яка триватиме до 24 лютого. На виставці представлено різноманітну продукцію: насіннєвий матеріал, спеціалізовану техніку для виробництва плодоовочевої та баштанної продукції, засоби захисту рослин, пакувальна тара, саджанці тощо.

Ярмарок відвідав голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, який привітав учасників та подякував за те, що представляють свою продукцію, адже вони тим самим надають можливість сільгосптоваровиробникам ознайомитися з новітніми досягненнями науки та техніки у сферах виробництва та збереження продуктів харчування і сільськогосподарської продукції.

«Херсонщина має великий потенціал для розвитку сільгосппродукції. Зрошувальні землі, висококваліфіковані спеціалісти та наукова база допоможуть не тільки збільшити виробництво, а й робити первинну переробку для експорту», - наголосив очільник області під час конференції на тему «Новий етап експорту сільгосппродукції», яка відбулася в рамках агропромислової виставки.

Загалом участь у науково-практичній конференції взяли понад 450 осіб, серед яких представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науки та освіти, представники бізнесових структур, керівники сільгосппідприємств, голови фермерських господарств, представники переробних підприємств, сільгоспвиробники, фермери, підприємства-постачальники та потенційні покупці.

Крім того, на виставці були створені умови для інформаційного обміну та пошуку партнерів, а також просування конкурентоспроможної продукції на ринки інших регіонів та країн. Учасники мали змогу провести переговори та заключити контракти на поставку своєї продукції.

 
ХГАУ нужно спасать, а Херсонская морская академия – пример

Об этом заявил на расширенном заседании парламентского Комитета по вопросам науки и образования 22 февраля первый замминистра образования и науки Владимир Ковтунец, передает ПИК со ссылкой на пресс-службу ОГА.

Первый замминистра говорил о херсонских вузах. Он отметил, что у аграрного сектора - большие перспективы. И Херсону нужно спасать свой аграрный университет.

Что касается Херсонской Государственной Морской Академии, то сейчас, по поручению премьер-министра, решается вопрос о присоединении мореходного рыболовного училища, рассказал В.Ковтунец. "Это пример и хорошего дуального образования, и хорошего профессионального образования, где видно, как нужно готовить специалистов, которые после получения диплома готовы сесть за рабочее место. Это модель, которую мы предлагаем и нашим высшим авиационным заведениям", - сказал Ковтунец.

 
Изменения в Кодексе про административные правонарушения

В связи с изменениями в кодексе про административные правонарушения ч. 1 ст. 130 КУпАП (вождение в нетрезвом виде) предусматривает лишение прав водителя сроком на 1 год и административный штраф 10 200 грн. как минимальную меру наказания.

Так как же быть в ситуации когда забрали права водителя?

Как не платить штраф и вернуть права водителя?

Какую правовою позицию необходимо выстроить что бы суд не лишил прав водителя на 1 год?

Наши АвтоАдвокаты имеют большой опыт в разрешении споров связных с возвратом водительских прав!

Первое: в том случае если человек которого привлекают к ответственности за вождение в нетрезвом виде прошел освидетельствование на приспособлении «драгер»: каждое приспособление драгер имеет свой серийный номер и согласно закону должно проходить ежегодную сертификацию, в случае отсутствия своевременной сертификации освидетельствование на месте, на состояние алкогольного опьянения — недействительно и в таком случае суд должен закрыть дело в связи с отсутствием состава правонарушения и вернуть вам права водителя!

Второе: в том случае если особа отказалась от прохождения освидетельствования: закон предусматривает что отказ от прохождения освидетельствования является основанием для привлечения к ответственности по ст. 130 за вождение в нетрезвом виде. В данном случае что бы вернуть водительские права необходимо доказать что прохождение освидетельствования могло нанести вред вашему здоровью или имуществу (например: мундштук на приборе «драгер» был использован или для следования в медицинское учреждение необходимо оставить автомобиль в неохраняемом и не освещаемом месте).

Третье: закон предусматривает — привлечение к административной ответственности лица совершившего правонарушение должно произойти в течении трех месяцев с дня совершения правонарушения, в противном случае производство по делу суд должен закрыть, водительские права вернуть!

Так что, если Вы столкнулись с проблемой такого рода – обращайтесь в Юридическую компанию «Власенко, Берестовой & партнеры» по адресу г. Херсон, ул. Старообрядческая (Комсомольская), предварительная запись по тел. 099 643 09 20, 098 256 50 37; наш сайт vba.ks.ua

 
Поздоровляємо з Днем народження!

Колектив газети "Бизнес-Херсон" поздоровляє з Днем народження Козара Івана Михайловича - заступника технічного директора з розвитку ХНПЗ, голову відділення асоціації "Нафтохімік України".

На довгі роки й на долю хорошу
Хай щедро тебе обдаровує світ,
Нехай твоє серце любов лиш тривожить,
Хай квітне в житті тільки радості цвіт.

Бажаємо щастя, здоров’я без ліку
На довгі прекрасні роки,
Щоб доля тобі посміхалась довіку
І повнилось радістю серце завжди.

 
ЮВІЛЕЙ ЖУРНАЛІСТА

Сьогодні – 75-річний ювілей відомого херсонського журналіста, талановитої і добропорядної людини, мого доброго друга ще з юначих років – Григорія Григоровича КРИВЦЯ. Вітаю Вас, дорогий Григорію Григорієвичу! Бажаю здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення!

Григорій Григорович Кривець народився 21 лютого 1942 року і виріс в славетному краї - на Чернігівщині в с. Оленівка у Борзнянському районі. Батько, Григорій Йосипович, столяр, загинув на фронті під час Великої вітчизняної війни, мати Ганна Федорівна, була сільською вчителькою. Встиг за час трудового життя «перехрестити» всю Україну, вчитися і працювати на Львівщині, Луганщині, Херсонщині.

Найбагатший на враження період життя у ювіляра – це робота сільським фельдшером-акушером в селах Львівщини після закінчення Ніжинського медичного училища в 1958 році. Григорій Григорович, бувши ще молодою людиною, прийняв більше 100 пологів.

В 1968 році він закінчив факультет журналістики Львівського державного університету і довгий час працював в Луганську в газеті «Молодогвардієць», газеті «Наддніпрянська правда» у Херсоні. Ми подружилися під час роботи Григорія Григоровича головним редактором обласної молодіжної газети «Ленінський прапор» (нині «Новий день») в 1974-1981 рр. Потім знову була робота в «Наддніпрянці», собкором «Укрінформу» (до 91 р. – РАТАУ, до 2000 – ДІНАУ). З 1993 року він обирається членом правління Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів. В душі Григорій Григорович – назавжди той «пан доктор», який був спасителем і помічником для простих людей на Львівщині. Зі студентської лави він поет зі смаком. Журналіст від Бога, розкрив свій талан і редактора, і наставника молодих журналістів в обласній молодіжці. Відшліфував свою майстерність під час роботи в інформагентстві, де кожне слово на вагу золота.

Григорій Григорович – скромна, порядна людина, завзятий рибалка і добрий друг. Він не обіймає зараз ніяких посад, не носить почесних звань і має у розпорядженні обмежені матеріальні ресурси. Та зважаючи на його особистість, його професіоналізм, його душу, як зараз кажуть, на його бекграунд, Григорій Григорович Кривець – уособлює нашу регіональну еліту, він один із найцінніших і найцікавіших людей нашого краю.

Коробов Владимир Кузьмич,
директор Центра исследований
южно-украинского пограничья;
кандидат социологических наук; доцент

 
В Херсоне подорожал проезд в маршрутках

Исполнительный комитет городского совета Херсона утвердил новую цену на проезд в городских маршрутных автобусах.

Плата за проезд повышена с 3 до 5 гривень, новый тариф вступит в силу со среды, 15 февраля, сообщила пресс-служба мэрии Херсона.

Плата будет одинаковой во всех маршрутках Херсона, они принадлежат семи предприятиям-пассажироперевозчикам.

Напомним, что вопрос о повышении цены на проезд власти Херсона рассматривали еще в конце января, однако решение так и не было принято, после чего перевозчики устроили однодневную забастовку.

Ранее вице-премьер-министр Украины Павел Розенко назвал "мошенничеством" и "преступными намерениями" попытки повысить цены на проезд в городских и междугородных маршрутных такси. Он также заявил о необходимости жестких мер в отношении перевозчиков, которые повышают тарифы – вплоть до лишения лицензии.

25 января после заседания Кабмина вице-премьер-министр Павел Розенко сказал журналистам, что на данный момент у перевозчиков нет оснований повышать цены на проезд.

 
Січневі надходження від Херсонської митниці ДФС склали 44,2 мільйона гривень

Протягом січня поточного року Херсонською митницею ДФС спрямовано до державного бюджету 44,2 млн. гривень.

Як зазначив в.о. начальника Херсонської митниці ДФС Михайло Закалінський, у розрізі податків найбільше надійшло податку на додану вартість – 35,6 млн. грн. При цьому, враховуючи, що діяльність Херсонської митниці має експортну орієнтацію, вивізного мита сплачено 5,4 млн. грн. та імпортного мита – 2,7 млн. гривень.

Щодо співвідношення експорту та імпорту, то експорт у Херсонській митниці ДФС по оформленим вантажам у вагомому показнику за січень 2017 року склав 91%, імпорт – 9%.

Основна кількість товарів, оформлених Херсонською митницею ДФС на експорт направляється до країн: Туреччина - 44%, Іспанія – 13%, Італія – 12% тощо. Основними країнами імпорту є: країни Туреччина (33%), Грузія (9%), Великобританія (7%).

 
В ОБЛАСНІЙ РАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАСІДАННЯ ДВОХ КОМІСІЙ

14 лютого в приміщенні Херсонської обласної ради відбудеться засідання двох комісій (м. Херсон, пл. Свободи, 1)

Початок обох комісій о 10:00

Засідання постійної комісії обласної ради з питань культури , науки, освіти, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, курортно-туристичної діяльності. (ІІІ поверх, каб. 313).

Засідання комісії обласної ради з проведення оцінки діяльності оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області (ІІІ поверх, каб. 321)

 
Благодійна акція “З добром до людей”

Благодійна акція “З добром до людей”

Благодійна акція “З добром до людей” Сила кооперації не лише в результатах господарської діяльності, вона - в людській солідарності та бажанні допомагати. Ні для кого не секрет, що в даний час наша держава переживає не найкращі часи у багатьох відношеннях. Найбільше від....

150 років першому споживчому товариству України

150 років першому споживчому товариству України

До 150 річчя утворення першого споживчого товариства в Україні "В ЄДНОСТІ – ОСНОВНИЙ КООПЕРАТИВНИЙ МОТИВ" Урочистості, інакше  не назвеш зібрання яке відбулося в Споживспілці Херсонської області. Піднесений настрій, святкова і водночас стримано-ділова атмосфера зали на....

Решение апелляционного суда: Семенчев - коррупционером не является

Решение апелляционного суда: Семенчев - коррупционером не является

26 октября состоялось оглашение вердикта апелляционного суда касательно опровержения решения первой инстанции суда согласно административному протоколу о конфликте интересов который Игорю Семенчеву вручили этим летом. Заслушав стороны и свидетелей, суд принял во вним....

Два з половиною роки без Криму.

Два з половиною роки без Криму.

Що змінилося і які перспективи? Для  мешканців  Херсонщини це далеко не просте запитання. Багато з нас втомилися жити «на пороховій бочці» в умовах зростання цін на комунальні послуги, продукти харчування та медикаменти, усвідомлюючи, що чим більше часу проходить від ....

Финны готовы инвестировать в энергетику на Херсонщине, а власти обещают «зеленый коридор» инвестициям

Финны готовы инвестировать в энергетику на Херсонщине, а власти обещают «зеленый коридор» инвестициям

Энергетика, переработка отходов и внедрение комплексов по очистке воды – в эти виды экономической деятельности в Украине уже сегодня готовы инвестировать компании Финляндии. Об этом сегодня во время брифинга в Херсонской областной администрации сообщил министр вн....

Привітання голови обласної державної адміністрації з Днем підприємця

Привітання голови обласної державної адміністрації з Днем підприємця

Шановні підприємці Херсонщини!Сьогодні професійне свято людей, що змогли організувати власну справу, створюють нові робочі місця, наповнюють бюджет та розвивають область. Ви постійно втілюєте нові проекти, ви талановиті і працьовиті. За це вам шана та подяка від усієї ....

«Я НЕ ДОЗВОЛЮ ПРОВОКАТОРАМ ЗУПИНИТИ РОЗВИТОК ХЕРСОНЩИНИ» – ГОЛОВА ОБЛРАДИ

«Я НЕ ДОЗВОЛЮ ПРОВОКАТОРАМ ЗУПИНИТИ РОЗВИТОК ХЕРСОНЩИНИ» – ГОЛОВА ОБЛРАДИ

«Я не дозволю провокаторам зупинити розвиток Херсонщини, яка обрала для себе європейський шлях», – запевнив голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов. Він нагадав: «Мешканці більше 50 сіл та селищ на Херсонщині вже виявили бажання об’єднатися у 17 окремих терито....

Фигурант доминиканского скандала Денис Пащенко ответил на вопросы журналистов

Фигурант доминиканского скандала Денис Пащенко ответил на вопросы журналистов

Вот уже несколько дней с главных страниц рейтинговых украинских изданий не сходят имена Владимира Сальдо и Дениса Пащенко. Напомним, экс-мэра Херсона задержали в Доминикане по подозрению в похищении Дениса Пащенко и связях с ФСБ, но после освободили под залог в 2 миллиона ....

Миколаенко рассчитывает сформировать команду "в ближайшее время"

Миколаенко рассчитывает сформировать команду "в ближайшее время"

Напомним, 31 августа горсовет Херсона утвердил Игоря Козакова на должности 1-го зама мэра. Вопросы по замам не выносились (в проекте - кандидатуры Ивана Лопушинского, Михаила Линецкого и Аркадия Подлесного). Мэр Владимир Миколаенко планирует в ближайшее время провести по ....

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Микола Костяк: Виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - імідж Херсонщини
01.09.2013 18:20

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а  також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».

Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.
Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
«Ми всі розуміємо що виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - це імідж Херсонщини. Також ми повинні розуміти що виростивши екологічно чисту сільськогосподарську продукцію необхідно отримати і якісні та безпечні продукти її переробки» - зазначив голова обласної державної адміністрації Микола Костяк під час проведення обласного комітету з економічних реформ, який пройшов сьогодні  за участю голови обласної ради Віктора Пелиха.

 

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».


Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.


Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

 
Яндекс.Метрика