СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

У 2016 році прокуратура області розкрила 60 умисних убивств

Упродовж 2016 року розкрито 60 умисних вбивств вчинених на території області. Стан розкриття злочинів вказаної категорії становить 92,3%, що вище загальнодержавного показника, який складає 82,5%.

Про це заявив виконувач обов'язків прокурора Херсонської області Сергій Циганок під час засідання міжвідомчої робочої групи з питань координації заходів, спрямованих на підвищення ефективної діяльності при розкритті умисних вбивств, повідомляє прес-служба прокуратури Херсонської області.

Також у 2016 році закінчено досудове розслідування у 5 кримінальних провадженнях про умисні вбивства минулих років.

Разом з цим, залишаються нерозкритими 5 умисних вбивств, стан досудового розслідування в яких та взаємодія між структурними підрозділами прокуратури області та ГУ Національної поліції в області під час їх розкриття, також були предметом обговорення на засіданні робочої групи.

most.ks.ua

 
Памяти товарища

Ушёл из жизни Альберт Васильевич Харичев, известный партийный работник, высококвалифицированный инженер, интеллектуал, честный и принципиальный руководитель, пользующийся большим авторитетом на Херсонщине.

Впервые мне довелось встретиться с ним в 1976 году на одном из совещаний, которое проводил легендарный руководитель области Иван Алексеевич Мозговой, который «дал добро» на то, что мы оба в этом году были назначены заместителями заведующих двух ведущих и самых многочисленных отделов областного комитета Компартии Украины – организационно- партийной работы и отдела пропаганды и агитации. И с тех пор на протяжении более 40 лет наши контакты и сотрудничество, практически, не прекращались до самых последних дней его жизни. Трудно представить, что об этом добром, отзывчивом человеке и надёжном товарище приходится говорить в прошедшем времени, выражая искренние соболезнования родным, близким покойного, его друзьям.

Альберт Васильевич родился 27 августа 1938 года в городе Смоленск (Российская Федерация). В Херсоне - с 1951 года.

Образование высшее. В 1957 году окончил Херсонский судомеханический техникум по специальности техник-механик. В 1968 году - Херсонский филиал Одесского технологического института (инженер-механик). В 1974 году - Высшую партийную школу при ЦК Компартии Украины (партийное строительство).

Трудовую деятельность начал в 1957 году автослесарем Херсонского морского торгового порта. В 1957 году был призван в ряды Советской Армии. После демобилизации в 1960 году работает в Херсоне дежурным слесарем, наладчиком, мастером, старшим мастером, инженером- технологом, старшим инженером-технологом, начальником планово- распределительного диспетчерского бюро предприятия «Судобетонверфь» (завод «Паллада»).

В 1970 году переходит на партийную работу: сначала инструктором организационного отдела, а затем заведующим промышленно-транспортным отделом Комсомольского райкома Компартии Украины.

Руководство области заметило талантливого организатора, и в 1974 году Альберт Харичев был утверждён инструктором, отдела организационно- партийной работы Херсонского обкома Компартии Украины. А через два года он становится заместителем заведующего этого же отдела.

С 1983 по 1992 год Альберт Васильевич работает в Управлении внутренних дел облисполкома начальником политического отдела. С 1992 года - специалист по связям с административными органами облисполкома. В 1993 году становится помощником-консультантом народного депутата Украины. В этом же году избирается секретарём Херсонского обкома Компартии Украины и работает в этой должности до апреля 2008 года. С 2001 года – пенсионер.

Награждён орденом «Знак Почёта» (1974) и десятью медалями.

Жена Галина Григорьевна (1939) - пенсионерка, сын Сергей(1967) - Заслуженный тренер Украины, массажист реабилитолог, дочь Юлия (1975) живёт в Санкт-Петербурге (РФ),

Юрий Анисимов,
Заслуженный журналист Украины

 
БЕЗКОШТОВНА ДІАГНОСТИКА – ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ!

За ініціативи голови обласної ради Владислава Мангера уже більше місяця в області проводиться безкоштовна медична діагностика.

За виконанням цього нововведення та використанням бюджетних коштів слідкує Агенція розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад Херсонської області.

Уже станом на 1 січня 2017 року лікувально-профілактичні заклади області отримали фінансування на безкоштовну медичну діагностику в повному обсязі, а саме 1 338, 2 тис. грн.

На всі отримані кошти медичними закладами придбано реактиви та витратні матеріали, необхідні для проведення аналізів та інших обстежень.

Фактично використано на проведення медичної діагностики на перше число нового року близько 492 тис. грн або 37% всього фінансування, на які проведено 56,1 тисяч медичних обстежень.

Традиційно найбільшим попитом користується загальний аналіз крові (16,5 тис. од.), на другому місці – аналіз крові на цукор (10,1 тис. од.), на третьому – загальний аналіз сечі (12,6 тис. од.).

Рентгенографічними та флюорографічними обстеженнями грудної клітини скористалися 6,7 тис. осіб, а ультразвуковими обстеженнями черевної порожнини, малого тазу та сечового міхура – 10,2 тис. осіб.

До речі, ініціатива Владислава Мангера набирає популярності. Нещодавно її підхопили і депутати Херсонської міської ради, які на останній сесії проголосували за впровадження безкоштовної медичної діагностики в усіх районних лікарнях міста Херсона.

 
На будівництво мостопереходу передбачено майже 2,5 млн грн

Облдержадміністрація продовжує надавати відповіді на запитання телеглядачів, які були занотовано під час прямого ефіру очільника області Андрія Гордєєва 28 грудня на телеканалі «Скіфія».

Одне з таких питань, яке задав мешканець м. Херсона, стосувалося строків початку будівництва мостопереходу.

Зазначимо, що будівництво шляхопроводу важливий та ємкий об’єкт будівництва. Рішенням облради від 29 грудня 2016 року на будівництво мостопереходу передбачено фінансування за рахунок коштів бюджету розвитку області у сумі 2 млн 400 тис. грн.

За інформацією управління капітального будівництва облдержадміністрації на сьогодні виконано коригування кошторисної документації, технічне обстеження незавершеного будівництва шляхопроводу по пр. А.Сенявіна – вул. Залаегерсег у м. Херсоні. Також оновлена топографічна зйомка місцевості, виконані геологічні вишукування ґрунтів.

Крім того, проведені тендери на капітальний ремонт комунікаційних мереж в районі вул.Паровозній та 26 грудня минулого року розпочалися роботи по виносу каналізаційних мереж з зони будівництва шляхопроводу.

На 2017 рік планується проведення тендерів на будівництво мостопереходу, виготовлення робочої документації.

Початок робіт з будівництва мостопереходу заплановано одразу після надходження передбаченого фінансування.

 
У Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відремонтовано апарат ультразвукового дослідження

16 січня міський голова Володимир Миколаєнко відвідав дитячу обласну клінічну лікарню з приємного приводу: презентація медичного обладнання, відремонтованого за благодійні кошти, що були зібраніу рамках акції «Пробіг з вірою в серці» у вересні 2016 року.

У Херсоніна старт Пробігу вийшов651 учасник, а загальна сума внесків склала35 523 грн. Окрім коштів учасників, рахунок «Пробігу з вірою в серці»-2016 поповнився внесками партнерів через сайт Української Біржі Благодійності. Кошти, зібрані у Херсоні (153 000 грн.), були переданіХерсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

За зібрані кошти був зроблений капітальний ремонт ультразвукового апарату HD 11 ХЕ Philips із заміною блоку живлення УЗД та плати обробки сигналів. Це обладнання необхідне для відстеження стану пацієнта та попередження критичної ситуації.

Як працює апарат - сьогодні мали нагоду побачити на власні очі відвідувачі та гості лікарні.

Михайло Юзва, директор заводу "Данон Дніпро" (організатор): «Спільними зусиллями ми можемо творити чудеса. Наша щорічна благодійна акція – це гарний приклад взаємодії соціально відповідального бізнесу та всіх небайдужих людей заради порятунку дитячих життів. Як результат, нам вдалося забезпечити капітальний ремонт ультразвукового апарату, який є критично важливим для лікарні. Ми вдячні усім, хто взяв участь у Пробізі або зробив благодійний внесок, та впевнені, що разом ще зробимо багато добрих справ. Наші майбутні соціальні ініціативи будуть спрямовані на розвиток культури здорового харчування та здорового способу життя серед українців».

Інна Холодняк, Головний лікар, Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня: «Пробіг вже сім років підтримує нашу лікарню і допомагає забезпечувати надання якісної і своєчасної допомоги нашим маленьким підопічним. За ці роки, завдяки всім учасникам «Пробігу з вірою в серці» покращені наші технічні можливості з обстеження, лікування та реанімації дітей з вадами серця».

Володимир Миколаєнко, Херсонський міський голова: “Для мене ця ініціатива є прикладом роботи підприємства. “Данон” є дійсно соціально спрямованою компанією, де люди захищені, а що найголовніше - не байдужі до того міста, де вони проживають. Мені надзвичайно приємно, що ініціатива, яка була започаткована у Херсоні, реалізується по всій країні”.

Благодійна щорічна акція "Пробіг з вірою в серці" здійснюється за підтримки партнерів компанії «Данон» в Україні (ініціатор та організатор акції): Херсонської міської ради,компанії «Нутриція Україна»,«Моршинська»,«Креді Агріколь Банк»,БФ «Відкриті серця України», МБФ «Українська Біржа Благодійності».

 
У Херсоні СБУ затримала на хабарі чиновника Держсільгоспінспекції

Головного інспектора відділу технічного нагляду управління Держсільгоспінспекції Херсонщини затримала на хабарі Служба безпеки України спільно з прокуратурою. Чиновник вимагав від підприємця 20 тисяч гривень за нестворення перешкод під час реєстрації сільгосптехніки та видачі техпаспорту. Оперативники спецслужби затримали здирника під час одержання неправомірної вигоди. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру. Тривають слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 
До суду направлено обвинувальний акт відносно 3 фітоінспекторів-хабарників

Херсонською місцевою прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 3 фітосанітарних інспекторів Головного управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, які отримали неправомірну вигоду.

Зазначені посадові особи за попередньою змовою отримали хабар від представника підприємства, за видачу фітосанітарних сертифікатів без складання актів огляду транспортних засобів та відібрання зразків підкарантинних об’єктів.

Фітосанітарним іспекторам інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди вчинене за попередньою змовою групою осіб з використанням службового становища). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

 
В ХЕРСОНІ ПОЛІЦІЯ ВСТАНОВЛЮЄ ПРИЧИНИ ТА ОБСТАВИНИ ВИБУХУ У БАГАТОПОВЕРХІВЦІ

Вибух, ймовірно гранати, стався на першому поверсі в під’їзді багатоповерхівки у Шуменському мікрорайоні міста Херсона. В результаті постраждав чоловік, який виносив сміття і якого поранило осколками від вибитого вікна. Постраждалому була надана медична допомога.

Повідомлення про подію надійшло до чергової частини Корабельного відділення поліції о 07.13 від мешканки будинку. Жінка повідомила, що чула звук вибуху у під’їзді, пошкоджено вікно. На місце за лічені хвилини прибула слідчо-оперативна група та служба з надзвичайних ситуацій. Спеціалісти вибухотехнічної служби ГУНП провели ретельний огляд місця події та вилучили фрагменти, характерні для гранати РГД-5. Вилучені осколки направлені на дослідження.

Як повідомив начальник ГУНП в Херсонській області Артур Мєріков, триває з’ясування обставин вибуху та встановлення причетних до цього осіб. Призначено проведення ряду спеціальних експертиз. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості кримінального провадження за ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України «Хуліганство». Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

 
У Херсоні СБУ викрила багатомільйонне розкрадання бюджетних коштів у енергетиці

У Херсоні СБУ викрила схему системного привласнення державних коштів в особливо великих розмірах посадовцями Херсонської ТЕЦ. Правоохоронці встановили, що у 2015-2016 роках за надання послуг з проведення капітальних ремонтів на об’єктах державного підприємства двом комерційним структурам було перераховано майже 40 мільйонів гривень. Під час перевірки, оперативники спецслужби з’ясували, що підприємці виконали не повний обсяг робіт, зазначений в угоді. За попередніми підрахунками, сума збитків завданих держпідприємству складає майже п’ять мільйонів гривень. Під час обшуків у приміщеннях Херсонської ТЕЦ та в офісах комерційних установ, співробітники СБ України вилучили документацію, яка підтверджує причетність посадовців ТЕЦ до привласнення та легалізації державних коштів, «чорну» бухгалтерію щодо витрат привласнених фінансових ресурсів та готівку. Відкрито кримінальне провадження за ст. 2 ч. 364 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Прес-центр СБ України

 
ПРЕС-РЕЛІЗ ПРО ЗЛОЧИНИ ТА ПОДІЇ НА 03.01.2017

Упродовж минулої доби до підрозділів Національної поліції в Херсонській області надійшло 380 заяв і повідомлень, серед яких 100 заяв з ознаками кримінального правопорушення.

Зареєстровано 4 ДТП, внаслідок яких 6 осіб травмовано. За порушення Правил дорожнього руху складено 44 протоколи, з них 6 за керування транспортними засобами у нетверезому стані.

До Корабельного відділення поліції надійшло повідомлення від 68-річної місцевої жительки. Жінка розповіла, що невідомий проник до будинку її сина, звідки скоїв крадіжку грошей в сумі 6000 гривень, 200 доларів США та ювелірних виробів з металу жовтого кольору. За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 185 КК України. Проводиться перевірка.

У Верхньорогачицькому районі під час огляду домоволодіння 37-річного місцевого жителя поліцейські виявили та вилучили два згортки з подрібненою речовиною рослинного походження зовні схожою на коноплю, вагою 10 грам. Вилучене направлено на дослідження. За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 309 КК України.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

 
Благодійна акція “З добром до людей”

Благодійна акція “З добром до людей”

Благодійна акція “З добром до людей” Сила кооперації не лише в результатах господарської діяльності, вона - в людській солідарності та бажанні допомагати. Ні для кого не секрет, що в даний час наша держава переживає не найкращі часи у багатьох відношеннях. Найбільше від....

150 років першому споживчому товариству України

150 років першому споживчому товариству України

До 150 річчя утворення першого споживчого товариства в Україні "В ЄДНОСТІ – ОСНОВНИЙ КООПЕРАТИВНИЙ МОТИВ" Урочистості, інакше  не назвеш зібрання яке відбулося в Споживспілці Херсонської області. Піднесений настрій, святкова і водночас стримано-ділова атмосфера зали на....

Решение апелляционного суда: Семенчев - коррупционером не является

Решение апелляционного суда: Семенчев - коррупционером не является

26 октября состоялось оглашение вердикта апелляционного суда касательно опровержения решения первой инстанции суда согласно административному протоколу о конфликте интересов который Игорю Семенчеву вручили этим летом. Заслушав стороны и свидетелей, суд принял во вним....

Два з половиною роки без Криму.

Два з половиною роки без Криму.

Що змінилося і які перспективи? Для  мешканців  Херсонщини це далеко не просте запитання. Багато з нас втомилися жити «на пороховій бочці» в умовах зростання цін на комунальні послуги, продукти харчування та медикаменти, усвідомлюючи, що чим більше часу проходить від ....

Финны готовы инвестировать в энергетику на Херсонщине, а власти обещают «зеленый коридор» инвестициям

Финны готовы инвестировать в энергетику на Херсонщине, а власти обещают «зеленый коридор» инвестициям

Энергетика, переработка отходов и внедрение комплексов по очистке воды – в эти виды экономической деятельности в Украине уже сегодня готовы инвестировать компании Финляндии. Об этом сегодня во время брифинга в Херсонской областной администрации сообщил министр вн....

Привітання голови обласної державної адміністрації з Днем підприємця

Привітання голови обласної державної адміністрації з Днем підприємця

Шановні підприємці Херсонщини!Сьогодні професійне свято людей, що змогли організувати власну справу, створюють нові робочі місця, наповнюють бюджет та розвивають область. Ви постійно втілюєте нові проекти, ви талановиті і працьовиті. За це вам шана та подяка від усієї ....

«Я НЕ ДОЗВОЛЮ ПРОВОКАТОРАМ ЗУПИНИТИ РОЗВИТОК ХЕРСОНЩИНИ» – ГОЛОВА ОБЛРАДИ

«Я НЕ ДОЗВОЛЮ ПРОВОКАТОРАМ ЗУПИНИТИ РОЗВИТОК ХЕРСОНЩИНИ» – ГОЛОВА ОБЛРАДИ

«Я не дозволю провокаторам зупинити розвиток Херсонщини, яка обрала для себе європейський шлях», – запевнив голова Херсонської обласної ради Андрій Путілов. Він нагадав: «Мешканці більше 50 сіл та селищ на Херсонщині вже виявили бажання об’єднатися у 17 окремих терито....

Фигурант доминиканского скандала Денис Пащенко ответил на вопросы журналистов

Фигурант доминиканского скандала Денис Пащенко ответил на вопросы журналистов

Вот уже несколько дней с главных страниц рейтинговых украинских изданий не сходят имена Владимира Сальдо и Дениса Пащенко. Напомним, экс-мэра Херсона задержали в Доминикане по подозрению в похищении Дениса Пащенко и связях с ФСБ, но после освободили под залог в 2 миллиона ....

Миколаенко рассчитывает сформировать команду "в ближайшее время"

Миколаенко рассчитывает сформировать команду "в ближайшее время"

Напомним, 31 августа горсовет Херсона утвердил Игоря Козакова на должности 1-го зама мэра. Вопросы по замам не выносились (в проекте - кандидатуры Ивана Лопушинского, Михаила Линецкого и Аркадия Подлесного). Мэр Владимир Миколаенко планирует в ближайшее время провести по ....

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Микола Костяк: Виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - імідж Херсонщини
01.09.2013 18:20

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а  також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».

Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.
Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
«Ми всі розуміємо що виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - це імідж Херсонщини. Також ми повинні розуміти що виростивши екологічно чисту сільськогосподарську продукцію необхідно отримати і якісні та безпечні продукти її переробки» - зазначив голова обласної державної адміністрації Микола Костяк під час проведення обласного комітету з економічних реформ, який пройшов сьогодні  за участю голови обласної ради Віктора Пелиха.

 

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».


Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.


Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

 
Яндекс.Метрика