СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Позитивний досвід роботи прокуратури Херсонської області розповсюджено по регіонам та відмічено Генеральною прокуратурою України

Прокуратура Херсонської області має певні досягнення у сфері організації нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру. На це звернула увагу Генеральна прокуратура України, відмітивши наявні позитивні тенденції до підвищення ефективності прокурорської діяльності на зазначеному напрямі та спрямувавши відповідного листа в усі регіони країни.

Так, прокурорами в ході вивчення стану додержання вимог законодавства при проведенні закупівель товарів, робіт та послуг за бюджетні кошти в установах виконання покарань області, в одному із виправних закладів області виявлено ряд порушень при забезпеченні закладу продуктами харчування. За фактом зловживання службовим становищем посадовими особами відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України. Ведеться досудове розслідування.

Прокуратурою Херсонської області і надалі вживатимуться додаткові організаційно-практичні заходи, спрямовані на підвищення ефективності і наглядової діяльності у цій сфері.

 
На Херсонщині продовжують повертати до державної власності рекреаційні землі

Новокаховська місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним рішення Олексіївської сільської ради Каланчацького району та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки рекреаційного призначення площею 5 га.

Рішенням Каланчацького районного суду позовні вимоги прокуратури задоволено. Визнано незаконними рішення органу місцевого самоврядування та недійсними 33 державних акти на право власності на зазначені земельні ділянки вартістю понад 1,6 млн грн, які зобов’язано повернути до земель державної власності.

 
Відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Херсонської області

15 березня, під головуванням прокурора області Віталія Тригубенка відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області. У заході також взяли участь голови обласної державної адміністрації і обласної ради, керівництво УСБ України в області, ГУНП в області, Національної військової прокуратури, Державних прикордонної та фіскальної служб регіонального рівня, керівники структурних підрозділів правоохоронних органів області, місцевих прокуратур, їх заступники, начальники відділів та ін.

Під час заходу Віталій Миколайович зазначив, що правоохоронними органами вжито організаційно-практичні та координаційні заходи, спрямовані на протидію злочинності та корупції, зміцнення законності і правопорядку в регіоні.

Також прокурор області окреслив основні досягнення правоохоронних органів області на відповідних напрямах та зупинився на окремих питаннях, які потребують першочергового вирішення і є пріоритетними в роботі правоохоронних органів, а саме: виявлення злочинів у бюджетній і податкових сферах, пов’язаних із незаконним видобуванням природних ресурсів, запобігання злочинам, пов’язаним із сепаратизмом і тероризмом та торгівлею людьми.

Підсумовуючи результати наради, прокурор області акцентував увагу присутніх на необхідності вжиття додаткових заходів щодо підвищення ефективності протидії злочинності та розкриття кримінальних правопорушень.

 
На Херсонщині СБУ затримала на хабарі заступника начальника виправної колонії

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарництві заступника начальника з соціально-виховної та психологічної роботи однієї з виправних колоній Херсонщини. Правоохоронці встановили, що посадовець вимагав від засудженого одну тисячу доларів США за сприяння в умовно-достроковому звільненні. Співробітники спецслужби затримали зловмисника в робочому кабінеті під час отримання першої половини хабара. Решту грошей засуджений мав сплатити після позитивного розгляду свого «питання».

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Прес-центр СБ України

 
Журналістів навчатимуть, як убезпечити себе під час масових громадських акцій, бойових дій та катастроф

Міжвідомча робоча група за участі представників МОН розробить Типову навчальну програму для майбутніх журналістів, що враховуватиме обов’язкову підготовку до роботи у небезпечних умовах. Про це йшлося під час міжвідомчої наради щодо підготовки фахівців за спеціальністю «Журналістика» під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця сьогодні, 10 березня, у залі колегії МОН.

«Українська реальність диктує нові вимоги до підготовки багатьох спеціалістів і журналістів зокрема. Робота представників ЗМІ нерозривно пов’язана із найбільш вагомими суспільними подіями, які часто бувають небезпечними, тож молодий спеціаліст має бути готовий до викликів своєї професії, вміти піклуватися про своє життя та безпеку в будь-яких ситуаціях», – зазначив Володимир Ковтунець.

До робочої групи увійдуть представники Міністерства освіти і науки України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України та Міністерства інформаційної політики України.

До навчальних планів мають додати спеціальні дисципліни, які будуть орієнтовані на забезпечення власної безпеки журналістів під час масових громадських акцій, в умовах бойових дій, техногенних катастроф тощо.

Учасники наради запропонували впровадити відповідні зміни не лише у Типовий навчальний план, а й додати їх до нового держстандарту 061 «Журналістика», що розробляється зараз. Зокрема, уміння убезпечувати себе під час масових громадських акцій, бойових дій, катастроф тощо пропонують додати як обов’язкову компетентність, якою має володіти бакалавр та магістр журналістики.

 
Херсонці вибороли призові місця на міжнародних змаганнях зі спортивного танцю

Вихованці клубу бального танцю «Латинос» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості вкотре підкорили паркет міжнародного рівня. Подолавши 1/8 та 1/4 фіналу XXVIII Міжнародних змагань зі спортивного танцю «Парад надій-2017» Кубок «Фокстроту», до півфіналу змагань вийшли Чумаченко Сергій та Литвиненко Єлизавета, Лимар Анна та Ніколаєв Максим.

У фінал змагань пройшли танцювальні пари: Ліпшиць Станіслав (студент ІІ курсу Херсонського державного університету) та Томас Юлія (студентка ІІ курсу Миколаївського політехнічного коледжу), Сторончак Кирило (учень 9-а класу Херсонської гімназії № 1) та Бурлакова Софія (учениця 9-б класу Олешківської гімназії № 1), Стеценко Данило (учень 4-а класу Херсонської гімназії № 1) та Кравченко-Скалозуб Карина (учениця 3-а класу Олешківської гімназії № 1).

Володарями І місця стали Александров Вадим (студент 213 гр. морського коледжу ХДМА) та Новіцька Дар’я (учениця 9-б класу спеціалізованої школа № 30), ІІ місця – Нілова Марія (учениця 6-в класу гімназії № 6) та Гусарчук Артем (учень 6-а класу НВК № 15).

 
НА ХЕРСОНЩИНІ ПОЛІЦІЯ ПРОВОДИТЬ ВІДПРАЦЮВАННЯ "ЗБРОЯ ТА ВИБУХІВКА"

З 4 березня в рамках Всеукраїнського відпрацювання поліція Херсонщини проводить профілактичні заходи «Зброя та вибухівка». Метою відпрацювання є вилучення з незаконного обороту автоматичної та іншої нарізної зброї, боєприпасів, вибухових речовин та пристроїв, які можуть використовуватися під час вчинення злочинів, встановлення осіб, причетних до незаконного поводження зі зброєю.

З початку відпрацювання підрозділами поліції вже виявлено 11 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом зброї та вибухівки. За тиждень працівники поліції Херсонщини із незаконного обігу вилучили одну гранату, 2 гвинтівки, один пістолет, один обріз мисливської рушниці, 3 одиниці саморобної зброї та 91 патрон.

Проведення заходів триває.

Відділ комунікації
поліції Херсонської області

 
На землях природоохоронної території недопустиме ведення будь-якої господарської діяльності

Прокуратура області звернулась до суду із позовом про визнання недійсними розпорядження Голопристанської райдержадміністрації щодо передачі у приватну власність земельних ділянок площею 35 га вартістю близько 1 млн грн для ведення фермерського господарства, а також державних актів на відповідні земельні ділянки і їх витребування. Зазначені земельні ділянки знаходяться у межах двокілометрової прибережної захисної смуги Чорного моря на території Круглоозерської сільської ради.

Рішенням Голопристанського районного суду позов заступника прокурора області задоволено.

Довідково: Відповідно до чинного законодавства у межах прибережних захисних смуг морів земельні ділянки не можуть передаватися у власність чи користування для ведення сільськогосподарської, у тому числі фермерської, діяльності, оскільки прибережна захисна смуга встановлюється з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення.

Прес-служба прокуратури
Херсонської області

 
Пять шагов к преобразованию жизни от Алины Летовой

Если вы чувствуете себя усталым и опустошенным, плохо спите, жизнь кажется серой и однообразной, а проблемы множатся как снежный ком, значит, пришло время подарить себе неделю отпуска и приступить к кардинальному изменению своей жизни.

Начинать мы будем лучше не с понедельника, а со среды, например, но это индивидуально для каждого и не играет особой роли. Почему со среды? Понедельник и вторник у нас уйдут на подготовку. А именно: вместе со своими домашними проведем генеральную уборку своего дома. Распределив обязанности, приступим, без жалости, избавляясь от ненужных и неприятных вам вещей, навести порядок на вашем рабочем столе, избавится от ненужных бумаг. Прекрасно было бы также провести ревизию вашей одежды, перестирать и высушить на свежем воздухе ваш гардероб. Это очень важно и принесет свои прекрасные плоды! Кроме этого, нам понадобится толстая общая тетрадь в клеточку для ведения дневника, хороший блокнот с разметкой по дням и часам и желание преобразовать и улучшить свою жизнь. И нам категорически не понадобится телевизор с новостями и рекламой! Начиная с завтрашнего дня, мы будем делать по одному, но очень важному шагу к нашей новой, радостной и успешной жизни.

Шаг первый. Свобода от страхов.

Опасение потерять близких вам людей, здоровье, работу, имущество, жизнь, осознанно или неосознанно присутствует в душе каждого человека. Страх перед катаклизмами присутствует в нас на генетическом уровне с самого раннего детства. Мы ежедневно получаем большое количество негативной информации. Стоит задуматься, насколько мы обременены, несвободны и зависимы от средств массовой информации. Давайте отдохнем от них, хоть несколько дней.

Возьмем лист бумаги и напишем по пунктам, по степени значимости, все свои страхи, которые сможем вспомнить, и сожжем их, вот и все. Конечно, избавится от всех страхов, сразу не удастся. Эту процедуру хорошо бы повторять регулярно, в каждый четверг, например.

А теперь откроем наш новый дневник и запишем новые, позитивные установки:

1.Отныне и навсегда я освобождаю себя от любых страхов.

2.Моей жизни и здоровью ничто не угрожает, я нахожусь под защитой.

3.Все мои близкие и любимые люди здоровы и благополучны. Я никого из них не потеряю.

4.Моей работе, моему бизнесу, ничего не угрожает. Я преодолею любой кризис и поднимусь снова.

5.Жизнь в моем доме, районе, городе, стране, на всей нашей планете, безопасна и радостна.

Пусть эти строки станут вашей молитвой, мантрой, в начале дня и перед отходом ко сну. Завтра мы проведем свой день спокойно, делая все дела качественно, аккуратно и без спешки.

Шаг второй. Составляем планы и учимся замедлять время.

Вы замечали, что время порой летит с огромной скоростью, а иногда замедляется. Время любит учет и обижается, когда к нему относятся пренебрежительно.

Возьмем наш блокнот-ежедневник и с самого раннего утра засядем за составление плана нашей жизни. На этот день, на неделю, распишем подробно, на месяц, на год запланируем все самое основное, что бы вы хотели сделать и каких результатов добиться.

•Все, что запланировано, постараемся выполнять, хотя бы на 70%.

•Не забудем в конце дня похвалить себя за усердие и качественный труд.

•Совет на будущее :очень полезно пробрести песочные часы и поставить на своем письменном столе. Эти часы-наглядный пример того, что время действительно течет и уходит безвозвратно и очень важно беречь время, отпущенное нам для жизни на Земле.

Продолжение следует...

 
Херсонщина збільшує експортний потенціал агропромислової галузі

В рамках агропромислової виставки «Південний агропромисловий ярмарок «Фермер-2017» відбулася конференція на тему «Новий етап експорту сільгосппродукції».

Відкриваючи регіональну науково-практичну конференцію директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода доповів про сучасний стан агропромислового комплексу та перспективи розвитку. Він зазначив, що Херсонщина має значний логістичний потенціал, в регіоні є міжнародний аеропорт, розвинена мережа залізничних та автомобільних шляхів, морські торговельні порти, а також річкові пасажирський і вантажний порти.

На Херсонщині найбільша в Україні площа зрошуваних сільськогосподарських угідь, чого вимагає посушлива зона півдня України – це 427,1 тис. га зрошуваних земель, або 21,6% від загальної площі сільгоспугідь. Високоефективне використання меліоративного та зрошувального комплексів області забезпечує гарантоване вирощування зернових і плодоовочевих культур.

Крім того, продемонструвати свої пропозиції щодо співпраці з сільгосптоваровиробниками Херсонщини мали змогу представники з різних регіонів України, а також іноземних делегацій з Італії, Ірану, Білорусії, Норвегії та Німеччини.

Після презентацій та перемовин відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між облдержадміністрацією та Комітетом підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України.

За цим Меморандумом Сторони спільно діятимуть в питаннях активізації процесів зміцнення економіки Херсонської області, підвищення соціальної відповідальності бізнесу, проведення роботи з розширення кола іноземних партнерів області та поліпшення міжнародного іміджу агропромислового комплексу Херсонщини.

Також у приміщені ККЗ «Ювілейний» відбувся круглий стіл з сільгосптоваровиробниками Херсонщини на тему «Фермерське землекористування: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення».

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Микола Костяк: Виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - імідж Херсонщини
01.09.2013 18:20

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а  також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».

Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.
Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
«Ми всі розуміємо що виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - це імідж Херсонщини. Також ми повинні розуміти що виростивши екологічно чисту сільськогосподарську продукцію необхідно отримати і якісні та безпечні продукти її переробки» - зазначив голова обласної державної адміністрації Микола Костяк під час проведення обласного комітету з економічних реформ, який пройшов сьогодні  за участю голови обласної ради Віктора Пелиха.

 

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».


Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.


Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

 
Яндекс.Метрика