СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

У Херсоні СБУ викрила на хабарі посадовця Державної виконавчої служби

Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарі начальника одного з районних відділів Державної виконавчої служби Херсона.

Правоохоронці встановили, що посадовець вимагав від місцевої жительки тисячу доларів США за надання довідки про сплату адміністративного стягнення за порушення правил дорожнього руху. Також за вказану суму зловмисник обіцяв видалити особу з реєстру боржників.

Оперативники спецслужби затримали зловмисника на робочому місці під час отримання всієї суми неправомірної вигоди.

Вирішується питання щодо повідомлення фігуранту справи про підозру у вчинені злочину та обрання міри запобіжного заходу. У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.

Операція з викриття посадовця проводилась спільно з військовою прокуратурою.

Прес-центр СБ України

 
Органи прокуратури області захистили інтереси держави

На виконання рішення суду земельну ділянку на території Дніпровського ринку у м.Херсоні звільнено від незаконно встановленої тимчасової споруди.

Так, рішенням господарського суду Херсонської області, задоволено позов прокурора в інтересах Херсонської міської ради, яким зобов’язано фізичну особу-підприємця звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею 25 кв.м. по вул. Миру, шляхом демонтажу тимчасової споруди.

Підставою для звернення прокуратури з позовом до суду в інтересах держави стало порушення вимог закону та самовільне розміщення комерційного об’єкту. Згідно з чинним законодавством встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорту прив’язки, її розміщення самовільно - забороняється.

Рішення тривалий час залишалось без виконання з причин відмови боржника виконати рішення суду самостійно.

Завдяки принциповій позиції органів прокуратури Херсонської області рішення суду виконано фактично у примусовому порядку без участі боржника.

 
Полиция около пяти часов допрашивала экс-мэра Херсона Сальдо по делу об убийстве бизнесмена


В среду, 25 апреля, сотрудники херсонской полиции около пяти часов допрашивали экс-мэра Владимира Сальдо в рамках расследования убийства местного бизнесмена, с которым у того был конфликт.

Об этом «Преступности.НЕТ» сообщил собственный источник в ГУ Нацполиции Херсонской области.

Напомним, что во вторник вечером, 24 апреля, в Днепровском районе города Херсона был убит 49-летний местный житель и ранен еще один мужчина. По информации депутата Херсонского горсовета, убитым оказался бизнесмен Игорь Пащенко, а ранение получил его охранник.

Так, следователи допросили супругу убитого Пащенко, его телохранителя и Сальдо. Последнего допрашивали около пяти часов.

Отмечается, что телохранитель убитого является экс-сотрудником спецподразделения СБУ «Альфа», он начал давать показания и составлять фоторобот, согласно которому мужчина славянской внешности стрелял из переделанного пистолета с глушителем, который разлетелся при выстреле.

Ранее сообщалось, что Игорь Пащенко стал известен в городе после конфликта с экс-мэром Владимиром Сальдо. Так, история началась с его брата - Дениса Пащенко. Причем, конфликт разгорелся не в Украине, а Доминиканской республике. Так, тогда Владимир Сальдо оказался в местной тюрьме. Он обвинял брата Пащенко Дениса в собственном похищении. В свою очередь Денис Пащенко заявлял, что он жертва.

В итоге, головная палата Апелляционного суда Сан-Педро де Макорис сочла слова свидетелей достаточными для признания Владимира Сальдо виновным в «насильственном удержании» человека. Его приговорили к тюремному заключению сроком на 25 лет, обязав также выплатить Денису Пащенко «моральную компенсацию» в 25 миллионов доминиканских песо (около полумиллиона долларов США). Суд также выдал ордер на арест или международное задержание.

Но поскольку между Украиной и Доминиканской Республикой нет договоренности об экстрадиции осужденных, Владимир Сальдо обошелся малой кровью. После этого часть объектов, которые фактически принадлежали Сальдо, были переоформлены на Игоря Пащенко.

Недавно экс-мэр вернул себе один из таких объектов и якобы силовым путем захватил его. Сам Пащенко пытался отвоевать его через суд и утверждал, что купил объект у Сальдо.

 
У Херсоні СБУ провела антитерористичні навчання на об’єкті національної транспортної системи

Планові тактико-спеціальні навчання на території міжнародного аеропорту «Херсон» провела Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Херсонській області. У навчаннях взяли участь співробітники СБУ, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, прикордонники, військовослужбовці Збройних сил України, та представники інших суб’єктів боротьби з тероризмом.

За легендою навчань зловмисники вчинили збройний напад на інкасаторську машину одного з банків і мали намір залишити Україну, заволодівши літаком та захопивши в заручники пасажирів.

Силовики відпрацювали алгоритм спільних дій в умовах, максимально наближених до реальних. На завершальному етапі навчань силами підрозділів «Альфа» та «Корд» було проведено штурмову операцію зі знешкодження «терористів».

Керівники навчань, детально проаналізувавши кожну фазу антитерористичної операції, відзначили високий рівень готовності суб’єктів боротьби з тероризмом до виконання завдань із запобігання вчиненню диверсій і терористичних актів, їх припинення та мінімізації наслідків.

Прес-центр СБ України

 
Прокуратура попередила незаконне використання бюджетних коштів

Генічеською місцевою прокуратурою встановлено, що Новотроїцьким районним центром з обслуговування навчальних закладів та установ освіти у червні 2017 року укладено договір із суб’єктом господарювання про закупівлю товарів (вугілля кам’яного) до загальноосвітніх закладів району на загальну суму понад 533 тис. грн. Суб’єкт господарювання взяті за цим договором зобов’язання не виконав, чим зірвав початок опалювального сезону, що є порушенням вимог чинного законодавства.

У зв’язку з цим, Генічеська місцева прокуратура звернулась із позовом до суду про визнання недійсним договору поставки кам’яного вугілля до закладів освіти району. Суд погодився із доводами прокурора та Рішенням господарського суду Кіровоградської області зазначений договір визнано недійсним.

 
СБУ задержала депутата "горсовета" Евпатории

Сотрудники Службы безопасности Украины задержали в пункте пропуска "Чаплынка" на административной границе с аннексированным Крымом депутата Евпаторийского городского совета оккупационной власти.

Оперативники спецслужбы установили, что бывший депутат городского совета Евпатории в марте 2014 года принимал участие в противоправной деятельности так называемой "самообороны Крыма". Во время незаконной аннексии полуострова он принимал активное участие в захвате административных зданий органов государственной власти и местного самоуправления Украины, сообщается на сайте спецслужбы.

В сентябре 2014 года фигурант дела был избран депутатом от политической партии "Единая Россия" в так называемый Евпаторийский городской совет, созданный оккупационными властями.

Сотрудники СБУ задокументировали факт прибытия злоумышленника на материковую часть Украины, где проживают его родственники. Против него возбуждено дело по ч. 2 ст. 110 (посягательство на территориальную целостность и неприкосновенность Украины) Уголовного кодекса.

Имя депутата на сайте СБУ не указано, но обнародована слегка ретушированная фотография. На сайте "горсовета" Евпатории очень похожий мужчина значится как депутат от "Единой России" Осьминин Сергей Анатольевич.

Обновление. Задержанному 3 апреля "депутату Евпаторийского горсовета" сообщили о подозрении, информирует пресс-служба прокуратуры АР Крым.

"Сегодня задержанному сообщено о подозрении в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 110 (Посягательство на территориальную целостность и неприкосновенность Украины) УК Украины.

 
Регіональне управління Держприкордонслужби звітує на 4 роки роботи

Протягом 4 років після окупації АР Крим прикордонники Азово-Чорноморського регіонального управління активно здійснювали свою оперативно-службову діяльність на новому місці. Це стосується і несення служби в контрольних пунктах в'їзду-виїзду на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим, де військовослужбовці Херсонського та Бердянського загонів досягли значних результатів.

Загалом за 4 роки, під час несення служби в КПВВ «Чонгар», «Каланчак» та «Чаплинка», прикордонники склали майже 3 тисяч адміністративних протоколів, наклали штрафів на суму 1 мільйон 900 тисяч гривень, виявили 26 підроблених та 1,8 тисячі недійсних документів, а також 6 чужих документів. Виявили у ста випадках 89 одиниць зброї та більше півтисячі боєприпасів, майже 9 кг наркотичних речовин та понад 3 кг психотропних препаратів.

Крім того, виявили майже 100 автівок, що переміщувались через адмінмежу з порушеннями чинного законодавства, з яких 3 авто рахувались як викрадені, а на 65 транспортних засобів документи були підробленими.

 
ЗВІТ про виконання Плану роботи Головного управління ДФС у Херсонській області на 2017 рік

У 2017 році Головним управлінням ДФС у Херсонській області було вжито комплекс організаційних та практичних заходів щодо реалізації Положення про Головне управління ДФС у Херсонській області, затвердженого наказом Державної фіскальної служби України від 27.03.2017 №202, виконання завдань, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік", Податковим та Митним кодексами України, а також завдань та доручень, визначених розпорядчими документами ДФС України та власними.

Діяльність Головного управління ДФС у Херсонській області (далі – ГУ ДФС), відповідно до визначених Планом роботи заходів, була спрямована на безумовне забезпечення виконання показників наповнення бюджету, підвищення якості адміністрування податків і зборів та інших платежів, а також єдиного соціального внеску, проведення контрольно-перевірочної роботи, контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, погашення податкового боргу, виявлення кримінальних та інших правопорушень у сфері оподаткування, провадження оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування, організації роботи з платниками податків, громадськістю та засобами масової інформації тощо.

Реалізація визначених Планом роботи заходів сприяла підвищенню ефективності роботи органів ГУ ДФС та стала головним чинником у забезпеченні виконання завдань та досягненню позитивних темпів приросту надходжень платежів порівняно з 2016 роком.

Звіт про виконання Плану роботи на 2017 рік сформовано управлінням організації роботи на підставі звітних інформацій самостійних структурних підрозділів ГУ ДФС відповідно до вимог Примірного порядку поточного планування діяльності головних управлінь, митниць, спеціалізованих департаментів та спеціалізованих органів ДФС, затвердженого наказом ДФС України від 10.10.2014 №180 (із змінами та доповненнями).

 
СБУ задержала бывшего боевика "ДНР" в Херсоне

В Херсоне сотрудники Службы безопасности и прокуратуры задержали бывшего боевика так называемой "республиканской гвардии ДНР".

Об этом сообщается на сайте СБУ.

Им оказался житель Херсона, который в 2015 году решил "подзаработать" в рядах боевиков.

"Бывший работник органов МВД Украины "трудоустроился" в разведуправлении так называемой республиканской гвардии "ДНР". Через три месяца после конфликта с представителями "казачьих" группировок мужчина покинул террористов и длительное время скрывался в родном городе", - говорится в сообщении.

Задержанному сообщено о подозрении в совершении преступления. Следственные действия продолжаются.

 
20 березня - засідання виконкому міськради

20 березня о 10.00 відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради.

Серед питань, винесених на розгляд:

1. Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у м. Херсоні в 2017 році та організацію роботи з цих питань у 2018 році.

2. Про затвердження Порядку розрахунку компенсаційних виплат транспортним підприємствам за пільгове перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів міського бюджету та розрахунок коефіцієнта співвідношення безплатно перевезених і платних пасажирів у міському електричному транспорті.

3. Про погодження проекту рішення міської ради «Про звіт щодо виконання Програми шефської допомоги військовій частині А 1088 і військовій частині А 1836 Збройних сил України та сприяння Херсонському об’єднаному міському військовому комісаріату».

4. Про погодження проекту рішення міської ради «Про звіт щодо виконання Програми забезпечення публічної безпеки і профілактики злочинності у м. Херсоні, матеріальної підтримки діяльності поліції, правоохоронних органів та громадських формувань на 2016-2017 роки».

5. Про погодження проекту рішення міської ради «Про затвердження Програми матеріально-технічної підтримки діяльності правоохоронних органів».

6. Про затвердження відкоригованих планів робіт управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку міської ради на 2018 рік тощо.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Микола Костяк: Виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - імідж Херсонщини
01.09.2013 18:20

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а  також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».

Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.
Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
«Ми всі розуміємо що виробництво якісної, екологічно чистої та безпечної продукції - це імідж Херсонщини. Також ми повинні розуміти що виростивши екологічно чисту сільськогосподарську продукцію необхідно отримати і якісні та безпечні продукти її переробки» - зазначив голова обласної державної адміністрації Микола Костяк під час проведення обласного комітету з економічних реформ, який пройшов сьогодні  за участю голови обласної ради Віктора Пелиха.

 

Разом з тим, голова облдержадміністрації зазначив, що в даному напрямку вже багато чого зроблено, перш за все, визначено та запроваджено стратегічний напрямок розвитку «Херсонщина – екологічно чиста область», а також активно продовжується робота по закріпленню тренда області «Херсонщина - територія здоров’я».


Крім того, Микола Костяк наголосив, що екологічна безпека продуктів харчування це глобальна проблема, оскільки зачіпає не лише здоров'я людини, але й впливає на економіку області : «Якість продуктів харчування впливає на рівень життя, соціальну активність людини, впливає і на демографічний аспект його існування, тому, щоб забезпечити високий рівень життя людини в державі та розвиток економіки, необхідно приділяти екологічній безпеці продуктів харчування підвищену увагу», - сказав він.


Також він додав, що екологічне зберігання продукції можливе за наявності сховищ збудованих за сучасними технологіями глибокого заморожування зі збереженням поживних речовин, яких на території області налічується чотири загальною ємністю 5,6 тис. тонн, та в стадії будівництва знаходяться ще три такі холодильники на 4,2 тис. тонн.


Так, за словами голови облдержадміністрації, виробництво екологічно чистої продукції неможливе без ведення органічного землеробства, що ґрунтується на максимальному використанні біологічних факторів підвищення родючості ґрунтів, агротехнологічних заходів захисту рослин, а також на виконанні комплексу інших заходів, які забезпечують екологічно-, соціально- та економічно доцільне виробництво сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.

 
Яндекс.Метрика