СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

АМЕРИКАНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ДОСЛІДЖУВАЛИ СИТУАЦІЮ НА ХЕРСОНЩИНІ

 

 
Нa Xepcoнщинi пocтiйнo змeншуєтьcя кiлькicть нaceлeння

 

 
Інвестор перетворив занедбане підприємство у Херсоні на успішний агробізнес

У Херсоні підприємець приватизував занедбане держпідприємство «Винконсервпроект» та перетворив його на успішний агробізнес.

 

 
В Херсоне протестовали представители малого и среднего бизнеса

Вчера в Херсоне состоялась акция протеста представителей малого и среднего бизнеса.

 

 
На території Херсонської МТГ реалізують програму Partnership Fund for a Resilient Ukraine

 

 

 
В Херсонской области почти безраздельно доминирует штамм COVID-19 «Омикрон», – главный санврач

 

 
У лікарні ім.Є.Є.Карабелеша підбили підсумки роботи у 2021 році

3 лютого у міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша відбулася підсумкова Медична рада за 2021 рік.

 
Херсонському академічному обласному театру ляльок виповнилося 50 років

 

Уpoчисте святкування у театpі poзпoчали з вистави «Ніч пpoти Pіздва», ствopенoї за мoтивами oднoйменнoї пoвісті класика укpаїнськoї літеpатуpи Микoли Гoгoля в пеpекладі Максима Pильськoгo.

 
Нa Xepcoнщинi гpoмaдa oтpимaлa бopги зaмicть coнячниx пaнeлeй

 
Нa Xepcoнщинi cтaє мeншe xудoби
 
Володимир Ходаковський, перший ректор Херсонської державної морської академії (до 75-річчя від дня народження).
21.02.2022 10:05

Володимир Федорович Ходаковський, український політик, науковець, педагог, засновник Херсонської державної Морської академії та її Почесний ректор, голова Херсонської обласної Ради (2002-2006), голова Херсонської обласної державної адміністрації (2004 – 2005), доктор філософських наук, професор, Заслужений працівник освіти України (1999), кавалер орденів «За заслуги» ІІІ – ІІ – І ступеня (2004, 2012, 2015), «Дружби народів» (1981), нагороджений медаллю "За трудову доблесть" (1976), Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1979), Почесний громадянин Херсона, депутат Херсонської обласної ради.

Володимир Федорович Ходаковський завжди доброзичливо ставився до представників «четвертої влади», ніколи не уникаючи від спілкування з ними. І в цьому «ювілейному» матеріалі він виклав свої думки, з якими завжди ділився та продовжує ділитися з херсонськими журналістами.

«Так склалося, – згадує Володимир Федорович, – що у 1992 році  довелося повернутися до звичної для мене педагогічної роботи у Херсонське морехідне училище імені лейтенанта Шмідта. За чотири роки мене призначили начальником цього училища. Тоді в ньому навчалося понад триста курсантів стаціонару і більше чотирьохсот курсантів-заочників. База училища була застаріла. Відправляючи курсантів на практику, батькам доводилося платити судноплавним фірмам досить пристойні суми грошей.

У моїх планах, на перший погляд, фантастичних, було створення на базі училища Морської академії, таку, як в Одесі. Багато хто не вірив, що це можливо. Але ми почали наполегливо здійснювати цю ідею. І для початку, було створено благодійний фонд «Морське братство», що принесло училищу необхідні кошти на зміцнення матеріальної бази та придбання нового обладнання. Також були залучені професіонали, які мали необхідні кошти, зокрема Едуард П'ятаков, після цього якість навчання курсантів помітно покращалася.

На це звернули увагу морські іноземні компанії. І тоді вдалося укласти перший договір із німецькою компанією «Marlow Navigation» на Кіпрі, на той час найбільшою у світі. Як сказав її Президент пан Герман Іден: «Ми вивчили досвід роботи навчальних закладів у Росії, Польщі, Болгарії та Україні, але обрали Херсонське училище».

Наш перший договір дозволив  суттєво підвищити рівень підготовки курсантів. Незабаром ми змогли залучити інші судноплавні компанії. З їхньою допомогою вдалося створити тренажерний центр, який сьогодні за матеріально-технічною базою входить до числа найкращих у Європі. Таким чином, з училища спочатку було створено морський коледж першого рівня,  потім вдалося його підвищити до другого рівня. Це дозволило випускати бакалаврів морської справи. І вже на цій основі було створено Морський інститут. При цьому мені вдалося знайти підтримку в Адміністрації Президента, що дало можливість на базі Морського інституту створити державний Морський інститут, оскільки іноземні компанії більше тяжіли до державних структур управління навчальними закладами. І тільки тоді ми порушили питання щодо його реорганізації в державну Морську академію, яка була створена у 2011 році. Це зацікавило багато судноплавних компаній Австралії, Азії, Америки та Європи. І вони самі почали пропонувати нам інвестиційні кошти.

Назву основні чинники розвитку Академії. Це створення з урахуванням училища і потім академії четвертого рівня акредитації. Це система управління, створена ще в училищі. Вона дозволила його зміцнити організаційно та зорієнтуватинавчання на кінцевий результат. І нарешті ми змогли забезпечити роботою наших випускників. До цієї програми підключилися інші судноплавні компанії, що зробило наших випускників затребуваними.

Характерно, що за весь час мого керівництва наш навчальний заклад не отримав жодної рекламації щодо якості підготовки моряків. Це добрий показник нашої роботи. Нині ліцей, коледж та Академія налічують понад п'ять тисяч курсантів. Вже спочатку було багато зроблено для формування викладацького складу навчального закладу. Великі проблеми виникли, коли ми почали готувати бакалаврів. Потрібні були викладачі відповідної кваліфікації: доктора, кандидати наук. Доводилося залучати спеціалістів, неі пов'язаних з морем. Їх треба було переучувати. І тоді було ухвалено ще одне важливе рішення. Разом із Валентином Сіньком, з яким пропрацювали довгі роки, ми звернулися до керівників педагогічного інституту та технічного університету, з проханням допомогти нам відібрати випускників для роботи в академії з грунтовними  знаннями та перспективою захисту дисертацій. І нам пішли назустріч. Таким чином, ми досягли акредитації, без якої нам не відкрили б ні інститут, ні Академію.

Прикладом цього є нинішній ректор академії Василь Васильович Чернявський. Я запросив його на роботу до нас, коли він ще був студентом педагогічного університету і довів до доктора наук.

Нині до академії виявляє інтерес чимало іноваційних роботодавців. Серед них досить відомі судноплавні компанії зі світовим ім'ям. Їм не має значення, де знаходиться навчальний заклад. Їм потрібні висококласні спеціалісти, підготовлені за світовими стандартами.

Це підтверджує приїзд консулів з Канади та США спеціально для зустрічі з курсантами, яка тривала 2,5 години  і велася англійською мовою. Гості залишилися дуже задоволеними. До речі, коли я став начальником училища, то поставив завдання досягти того, щоб курсанти володіли англійською мовою досконало. Якщо спочатку ми мали всього п'ять викладачів англійської мови, то зараз їх понад п'ятдесят. За домовленістю з батьками та за їх рахунок курсанти почали вивчати англійську мову п'ять днів на тиждень.

На жаль, на чергові вибори ректора академії мене не допустили через мою роботу у минулому секретарем Херсонського обкому партії, згідно із законом про декомунізацію. Тем не менш, колектив Академії, Міністерство освіти та Кабінет Міністрів України високо оцінили мою багаторічну працю. За рекомендацією Уряду країни було запроваджено посаду радника ректора академії, яку поєднали зі званням Почесного ректора. Конференція трудового колективу академії одноголосно обрала мене почесним ректором. Це було зроблено для того, щоб я, як людина, яка має безпосереднє відношення до створення академії, мала можливість і надалі бути активним учасником її навчального та виховного процесу».

Важливе місце у житті Володимира Федоровича Ходаковського  зайняла робота в  керівних органах місцевої влади. В обласну раду він балотувався ще у 2002 році. Місцевій правлячій еліті було відомо, що за радянських часів Володимир Федорович пройшов усі сходинки партійного та державного службовця – від районної до обласної ради та зарекомендував себе досвідченим, енергійним та авторитетним керівником. За роки його керівництва обласною радою чимало зроблено в   економіці  області. Певні успіхи були досягнуті в медицині, освіті, культурі. Але особливо запам'яталося херсонцям введення у Херсоні у 1984 році тролейбусного маршруту № 12, що охопив Таврійський мікрорайон. Він дозволив значно покращити пасажирське обслуговування городян, особливо текстильників та комбайнобудівників.

Володимир Федорович завжди приймав участь у громадському житті області. Він і зараз  активний член громадської організації  «Земляцтво Херсонщини».

Біографічні дані. Народився 21 лютого 1947 року на Херсонщині у селі Бургунці Бериславського району. Навчався у школі-інтернаті у селі Львово Бериславського району. У 197 році  закінчив Херсонський педагогічний інститут за спеціальністю « вчитель хімії та біологі»ї, а у 1981 році Київську філію Вищої партійної школи ЦК КПРС. Одружений. Дружина - Тамара Олександрівна, учитель англійської мови. Троє дітей. Трудову діяльність розпочав у 1965 році вчителем біології Новодудчанської ВШ Каховського району. З 1969 року – на комсомольській роботі: заввідділом, перший секретар Каховського міськкому, другий, перший секретар Херсонського обкому комсомолу. У 1981 - 1983 роках -. голова Суворовського райвиконкому у Херсоні. З 1983 по 1991 - заввідділом, секретар Херсонського обкому Компартії України, інструктор ЦК КПРС (Москва). З 1991 року – викладач, начальник заочного відділення Херсонського Морського коледжу. Потім його начальник. У 2000 - 2001 роках - заступник голови Херсонської ОДА. З 2002 року – голова обласної Ради, а з 2004 по 2005 рік – голова Херсонської ОДА.. З 2006 року – начальник Морського коледжу. З 2011 року – ректор академії.

Автор матеріалу знає Володимира Федоровича понад сорок років з 1976 року, коли він очолив Херсонський обком комсомолу Наша співпраця та контакти ніколи не припинялися і продовжуються і зараз. Навіть коли він працював у Москві, ми зустрічалися. Все це дає мені право стверджувати, що Володимир Федорович широко ерудований, талановитий керівник та вмілий організатор. На якій би ділянці він не працював, скрізь був повний порядок. Його робота в державних, радянських і партійних органах заслуговує найвищої оцінки. Але в історію Херсона, насамперед, він увійшов як засновник Херсонської державної морської академії.

Редакція сайту, автор матеріалу та колеги по роботі М.М. Костяк, А.П. Юрченко, О.П.Гонтар, А.М. Денисенко, В.С. Білий, Л.М. Барбін, Ю.М. Бардачов,  В.В. Білоусов, Л.І. Величко,  К.М. Владимиров, В.Ф. Долина, О.І. Дюкар, А.М. Зубко, В.В. Литвин, А.Ф. Москвичов, С.М. Ніколаєнко, А.І. Подофа, М.П. Рожко, П.В. Сакович, В.В. Сальдо, К.С. Самойлик, С.А. Сіренко, , О.В. Співаковський щиро вітають Володимира Федоровича Ходаковського з ювілеєм та бажають йому доброго здоров'я, сімейного благополуччя, довголіття, удачі та успіхів у всіх справах.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України.

 
Яндекс.Метрика