СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

АМЕРИКАНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ДОСЛІДЖУВАЛИ СИТУАЦІЮ НА ХЕРСОНЩИНІ

 

 
Нa Xepcoнщинi пocтiйнo змeншуєтьcя кiлькicть нaceлeння

 

 
Інвестор перетворив занедбане підприємство у Херсоні на успішний агробізнес

У Херсоні підприємець приватизував занедбане держпідприємство «Винконсервпроект» та перетворив його на успішний агробізнес.

 

 
В Херсоне протестовали представители малого и среднего бизнеса

Вчера в Херсоне состоялась акция протеста представителей малого и среднего бизнеса.

 

 
На території Херсонської МТГ реалізують програму Partnership Fund for a Resilient Ukraine

 

 

 
В Херсонской области почти безраздельно доминирует штамм COVID-19 «Омикрон», – главный санврач

 

 
У лікарні ім.Є.Є.Карабелеша підбили підсумки роботи у 2021 році

3 лютого у міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша відбулася підсумкова Медична рада за 2021 рік.

 
Херсонському академічному обласному театру ляльок виповнилося 50 років

 

Уpoчисте святкування у театpі poзпoчали з вистави «Ніч пpoти Pіздва», ствopенoї за мoтивами oднoйменнoї пoвісті класика укpаїнськoї літеpатуpи Микoли Гoгoля в пеpекладі Максима Pильськoгo.

 
Нa Xepcoнщинi гpoмaдa oтpимaлa бopги зaмicть coнячниx пaнeлeй

 
Нa Xepcoнщинi cтaє мeншe xудoби
 
Почесний громадянин Херсона - Юрій Іваненко
18.02.2022 13:46

Третього вересня цього року на сесії Херсонської міської ради    було   обрано шість херсонців, які будуть носити звання Почесних громадян міста. Один з  них - Юрій Миколайович Іваненко –директор комунальної установи «Херсонська  обласна філармонія», Заслужений діяч мистецтв України (2001), Голова Херсонського  міського товариства ромів (з 1998), віце-президент Всеукраїнського ромського конгресу (з 2002), голова Міжнародної організації ромів «Кетане» ( з 2007), Презедент Ромської Ради України (з 2009р)

Юрій Миколайович Іваненко, відзначивший влітку цього року свій 60-річний ювілей, народився 2 червня 1961 року в Херсоні у ромський родині  Але про життя кочового табору знає лише із розповідей рідних. Його бабуся багато  розповідала про  традицій та життя ромів. Мати у школі не вчилась, але була

дуже мудрою жінкою, відомою ворожкою. До неї приїжджали люди із різних куточків країни. Це не зовсім  подобалося  батькові, але він не забороняв дружині спілкуватися з тими,  хто звертався до неї.

В 1980 році закінчив Херсонське музичне училище (по спеціальності «вчитель музичної школи по класу баяна», «керівник   оркестру народних інструментів»);  в 1985 - Одеську консерваторію імені А. В Нежданової, (спеціальність - «баян»,

Кваліфікація - «викладач»); в 2016 - Херсонський національний технічний університет, з відзнакою (спеціальність - «Державна служба», кваліфікація «магістр державної служби»).

Працював керівником художньої самодіяльності  кооперативного професійно-технічного училища, інспектором  відділу мистецтв Херсонського обласного управління культури. В 1994 році очолив обласну філармонію. яка переживала не найкращі часи.

Коли молодого фахівця   привезли  до філармонії  і представили колективу в якості   нового директора, він зразу  зрозумів всю складність ситуації, але відступати перед труднощами не в його правилах.

І почалася важка буденна  робота. Треба було піднімати все, практично з нуля і, в першу чергу, матеріальну базу. У філармонії не залишилось, майже,  нічого —  не вистачало навіть стільців. Відключили світло, не було вугілля. Довелося прийняти  величезні  борги. А тут ще сталося найстрашніше – згорів    старовинний будинок, у якому був концертний зал філармонії. І до сьогоднішнього  часу філармонія існує без нього.

Тим не менш, Юрій Миколайович не зламався. Йому вдалося головне =  зберегти  колектив філармонії, Не було втрачено жодного артиста Більш того,  він зумів «вибити» високі звання «Народних»  для відомих співаків Х.Ширинського і Н.Лелекі, та «Заслуженого» - артисткам О.Мильній, Т.Григорьйовій, артисту В.Гурбі. Чимало було зроблено для  укріплення матеріальної база філармонії. Почали створювати численні якісні  концертні програми,  організовувати виступи  у школах, учбових закладах, трудових колективах. Вдалося  провести  відомий в Україні фестиваль музики «Амадеус».

І зараз Херсонська обласна філармонія  здійснює велику виховну роботу серед молоді області, організуючи  численні  музичні спектаклі, роботу дитячого лекторія і таке інше. Вона  успішно співпрацює  з музичними школами, учбовими закладами, облвно ( складено відповідні договора)

Крім роботи у Херсонській філармонії Юрій Іваненко має величезне соціальне навантаження: багато років опікується життям ромської громади. Він голова міжнародної організації ромів «Кетане», створеної в 2007 році за його ініціативи, і представляє її в Організації Об‘єднаних націй.

У серпні 2000 році на П’ятому Всесвітньому конгресі ромів у Празі(Чехія) Юрій Миколайович був обраний членом Парламенту Міжнародного Ромського Союзу і членом комісаріату з питань освіти і культури. В 2001 році його обрали головою координаційної ради національно-культурних громадських об’єднань Херсонської області.  А через рік  на Першому з'їзді ромів України він обирається віце-президентом Всеукраїнського ромського конгресу, потім Президентом  Ромської ради України.

До складу Ромської ради України входять 40 недержавних громадських ромських організацій  Юрій Миколайович, її Президент,  щороку     керує оргкомітетом з проведення масштабних ромських заходів на державному рівні із залученням представників влади найвищого рівня, недержавних організацій, благодійних фондів тощо

У серпні 2018 року відбувся Всеукраїнський форум до Міжнародного Дня Голокосту ромів,   У межах проведення  форуму відбувся вечір-реквієм «Циганські романси над Дніпром» у Маріїнському парку та скорботні заходи в Бабиному Яру.  Юрієм Іваненком започатковано та щороку, уже 15 років поспіль, на базі Херсонської обласної філармонії проводиться фестиваль національних культур «Дружба народів».

Створено цикл науково-пізнавальних документальних фільмів на ромську тематику для демонстрації національними телеканалами: «Голокост ромів», «Історія та сучасність».  Одним із найбільш значущих досягнень у громадській діяльності Юрія Іваненка світова ромська спільнота вважає ініціацію та затвердження на конференції громадського об’єднання «Рада ромів України»  в 2014 році головних символів ромів України – ромського прапора та гімну українських ромів.

За час своєї громадської та творчої діяльності Юрій Іваненко переклав та видав ромською мовою низку книжок, а саме: «Казки» і поему «Руслан і Людмила»

О.С. Пушкіна, «Горбоконик» П. П. Єршова,  «Ромео та Джульєтта» та  «Гамлет» В. Шекспіра, за що отримав відповідні авторські свідоцтва, зняв понад 30 відеофільмів про наслідки Голокосту в Херсонській області, започаткував вокальну студію національних етнічних груп при Херсонській обласній філармонії, написав дві п'єси для дітей, на основі циганського фольклору. Вони розраховані на дітей від 5 до 8 років і були поставлені в Херсонському академічному обласному театрі ляльок.   Це зроблено було для того, щоб люди краще розуміли ромів.

Юрій Іваненко – людина порядна, комунікабельна, енергійна, авторитетна і  високо інтелектуальна. В його трудовій книжці всього   три записи. Майже половину свого життя він присвятив Херсонській    обласній філармонії, яку очолює в надзвичайно важких умовах 27 років. За цей період при ньому було дано більш 8000 філармонічних концертів, 700 міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів.

Характерно, що  його високо цінують і керівництво,  і рядові херсонці. Невипадково він   призначений та призначався радником губернаторів.  З 2020 року   є помічником–консультантом Народного депутата України  П.В. Павліша (на громадських засадах). І скрізь він  завжди чесно виконує всі  свої обв'язки і  послідовно цілеспрямовано відстоює  права свого    багатостраждального народу.

Громадська діяльність Юрія Миколайовича Іваненка неодноразово відзначалася численними нагородами та відзнаками установ та організацій різних рівнів. Він нагороджений грамотами і подяками міністерств та відомств України, Херсонської обласної ради та обласної державної адміністрації, обласних управлінь тощо.

 

Редакція сайту та автор матеріалу сердечно вітають

Юрія Миколайовича Іваненка з шістдесятиліттям і присудженням звання «Почесний громадянин Херсона» і бажають йому доброго  здоров’я, щастя, довгих років життя, оптимізму, родинного благополуччя та нових творчих успіхів.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України

 

 
Яндекс.Метрика