СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

АМЕРИКАНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ДОСЛІДЖУВАЛИ СИТУАЦІЮ НА ХЕРСОНЩИНІ

 

 
Нa Xepcoнщинi пocтiйнo змeншуєтьcя кiлькicть нaceлeння

 

 
Інвестор перетворив занедбане підприємство у Херсоні на успішний агробізнес

У Херсоні підприємець приватизував занедбане держпідприємство «Винконсервпроект» та перетворив його на успішний агробізнес.

 

 
В Херсоне протестовали представители малого и среднего бизнеса

Вчера в Херсоне состоялась акция протеста представителей малого и среднего бизнеса.

 

 
На території Херсонської МТГ реалізують програму Partnership Fund for a Resilient Ukraine

 

 

 
В Херсонской области почти безраздельно доминирует штамм COVID-19 «Омикрон», – главный санврач

 

 
У лікарні ім.Є.Є.Карабелеша підбили підсумки роботи у 2021 році

3 лютого у міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша відбулася підсумкова Медична рада за 2021 рік.

 
Херсонському академічному обласному театру ляльок виповнилося 50 років

 

Уpoчисте святкування у театpі poзпoчали з вистави «Ніч пpoти Pіздва», ствopенoї за мoтивами oднoйменнoї пoвісті класика укpаїнськoї літеpатуpи Микoли Гoгoля в пеpекладі Максима Pильськoгo.

 
Нa Xepcoнщинi гpoмaдa oтpимaлa бopги зaмicть coнячниx пaнeлeй

 
Нa Xepcoнщинi cтaє мeншe xудoби
 
Наш поважний земляк - Михайло Потебенько
16.02.2022 16:08

На Херсонщині багато хто добре знає про двічі Генерального прокурора України, відомого українського політика, заслуженого юриста України, депутата Верховної Ради України І та ІV скликань. який 16 лютого цього року відзначає своє 85-річчя від дня народження.

На всіх ділянках роботи Михайло Потебенько «визначив себе як професійно грамотний юрист, талановитий організатор, якому були притаманні працьовитість та висока відповідальність за результати своєї діяльності». Саме так відгукнувся про нього у своїх спогадах «З людьми та для людей» перший секретар обкому Компартії України Іван Олексійович Мозговий.

Високо оцінив Михайла Олексійовича і Генеральний прокурор СРСР Олександр Рекунков, який у книзі «Прокуратура СРСР» назвав його у числі найкращих прокурорів Радянського Союзу.

Михайло Олексійович є Державним радником юстиції України, що прирівнюється до військового звання Генерала армії. Він - Почесний працівник прокуратури СРСР та Почесний працівник прокуратури України, У своїх книгах і при зустрічах з людьми Михайло Олексійович завжди підкреслює, що його виховання та службове просування належить херсонцям, з якими його пов'язують довгі роки спілкування. Він завжди любив херсонців, постійно цікавився їхніми життєвими потребами і позитивно на них відгукувався. За його активного сприяння в Херсоні було збудовано будівлю лікувального кардіологічного закладу по та виділено автотранспорт для обласної лікарні.

Перебуваючи на посаді заступника прокурора УРСР – куратора слідчого управління, Михайло Олексійович серед перших виїхав 26 квітня 1986 року на місце аварії на Чорнобильській АЕС. Перебуваючи на об'єкті та під час огляду місця події отримав велику дозу радіації, внаслідок чого тривалий час перебував на лікуванні, а після його закінчення, у зв'язку з погіршенням здоров'я, змушений був звернутися з рапортом до Генерального прокурора СРСР про переведення його на роботу з меншим обсягом.

Після проголошення незалежності України Михайло Потебенько, який вже мав великий досвід роботи в радянській прокуратурі, був змушений подати у відставку. Але це не завадило президенту Леоніду Кучмі у 1998 році призначити його на посаду голови ГПУ.

Слід визнати, що Михайлу Олексійовичу довелося працювати в дуже складні часи, в оточенні численних опонентів та відвертих недоброзичливців, які всіляко перешкоджали його діяльності. Проте він успішно витримав усі випробування і «зберіг своє обличчя».

Михайло Потебенько - автор близько 40 наукових та науково-методичних праць, зокрема: «Прокуратура України: проблеми сьогодення та майбутнього» (1999), «Роки становлення та затвердження» (1999), «Правоохоронні органи зобов'язані твердо дотримуватися принципу законності та вимог Президента» (2000), «Пошук істини» (2000).

Михайло Олексійович Потебенько нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V, IV та III ступеня (2000, 2002, 2007), «Знак Пошани» (двома), ювілейною медаллю «20 років незалежності України» (2011), 18 інщими медалями, а також нагородами православної церкви, громадських організацій та інших держав. Він - Почесний професор Національного університету «Одеська юридична академія».

Михайло Олексійович Потебенько народився 16 лютого 1937 року у селі Голенка Бахмацького району Чернігівської області. На його дитинство випали війна та голод, від якого страждала сім'я.

У 1955 році закінчив Голенську середню школу та поступив на юридичний факультет Львівського державного університету імені І.Франка. Після його закінчення в 1960 році працював слідчим прокуратури Новотроїцького та Генічеського районів, старшим слідчим прокуратури, заступником начальника слідчого відділу прокуратури Херсонської області (1963—1969). З 1969 по 1973 - інструктор відділу Херсонського обкому Компартії України. У 1973-1978 роках - начальник відділу юстиції Херсонського облвиконкому, завідувач відділу адміністративних органів Херсонського обкому Компартії України. З 1978 по 1983 - прокурор Херсонської області. У 1983 – 1991 роки – заступник прокурора Української РСР – начальник слідчого управління, перший заступник прокурора УРСР, прокурор УРСР. З вересня 1991 до жовтня 1991 року - начальник управління кадрів Прокуратури України. У 1991 році — заступник прокурора Херсонської області. З 1994 по 1996 рік - заступник Центрально-Українського транспортного прокурора. Прокурор Київської області (1996-1997). У 1997-1998 роках - прокурор Києва. З 1998 по 2002 рік – Генеральний прокурор України. Член Координаційної ради з питань судово-правової реформи за Президента України (1998-2000). Член Вищої ради юстиції України (1998-2002).

Автор матеріалу знає Михайла Олексійовича близько 45 років, коли він почав працювати завідувачем відділу Херсонського обкому партії (наші кабінети знаходилися поруч, через стінку). І після його переїзду до Києва, ми зустрічалися неодноразово за найрізноманітніших обставин. Особливо пам'ятним для мене виявився епізод, коли ми, за іронією долі, опинилися у двомісному купе поїзда «Львів – Київ» (у Львові ми знаходилися у відрядженні, кожен у своїх справах, і були викликані до столиці на якусь термінову нараду). Того дня ми проговорили до півночі. Для багатьох херсонців Михайло Олексійович завжди був і залишається чесною людиною, професіоналом високого класу, з великим досвідом роботи та енциклопедичними знаннями. Але, головне, це доброзичлива, товариська і глибоко порядна особистість, яка свого часу допомогла багатьом людям і на Херсонщині, і за її межами.

Редакція сайту, автор матеріалу, його земляки та колеги по роботі М.М. Костяк, А.П. Юрченко, В.Ф. Ходаковський, О.П. Гонтар, Л.М. Барбін, В.В. Білоусов, Л.І. Величко, А.М. Зубко, В.Ф. Кирилов, А.Д. Кузьменко, А.Ф. Москвичов, С. М. Ніколаєнко, В.В. Прозорова, С.А. Сіренко, В. Д. Шадрін, В.В. Щербина, щиро вітають Михайла Олексійовича Потебенька з ювілеєм, бажають йому доброго здоров'я, благополуччя, довгих років життя та усіляких успіхів.

Юрій Анісімов, заслужений журналіст України

 
Яндекс.Метрика