СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

АМЕРИКАНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ДОСЛІДЖУВАЛИ СИТУАЦІЮ НА ХЕРСОНЩИНІ

 

 
Нa Xepcoнщинi пocтiйнo змeншуєтьcя кiлькicть нaceлeння

 

 
Інвестор перетворив занедбане підприємство у Херсоні на успішний агробізнес

У Херсоні підприємець приватизував занедбане держпідприємство «Винконсервпроект» та перетворив його на успішний агробізнес.

 

 
В Херсоне протестовали представители малого и среднего бизнеса

Вчера в Херсоне состоялась акция протеста представителей малого и среднего бизнеса.

 

 
На території Херсонської МТГ реалізують програму Partnership Fund for a Resilient Ukraine

 

 

 
В Херсонской области почти безраздельно доминирует штамм COVID-19 «Омикрон», – главный санврач

 

 
У лікарні ім.Є.Є.Карабелеша підбили підсумки роботи у 2021 році

3 лютого у міській клінічній лікарні ім.Є.Є.Карабелеша відбулася підсумкова Медична рада за 2021 рік.

 
Херсонському академічному обласному театру ляльок виповнилося 50 років

 

Уpoчисте святкування у театpі poзпoчали з вистави «Ніч пpoти Pіздва», ствopенoї за мoтивами oднoйменнoї пoвісті класика укpаїнськoї літеpатуpи Микoли Гoгoля в пеpекладі Максима Pильськoгo.

 
Нa Xepcoнщинi гpoмaдa oтpимaлa бopги зaмicть coнячниx пaнeлeй

 
Нa Xepcoнщинi cтaє мeншe xудoби
 
Наталія Лелеко, народна артистка України
11.02.2022 11:18

 

Відома українська співачка Наталія Віталіївна Лелеко (лірико-драматичне сопрано), солістка Херсонської обласної філармонії, професор кафедри музичного мистецтва і солістка симфонічного оркестру імені Святослава Марцинківського Херсонського державного університету, заслужена артистка України(1998), народна артистка України (2011), лауреат Міжнародного конкурсу артистів оперети імені М. Водяного (Одеса, 1997), лауреат Міжнародного фестивалю слов’янської музики (Париж, 2000),  відзначає в цьому році  свій ювілей та 35-ліття творчої діяльності.

Наталія Віталіївна Лелеко народилася 13 лютого 1962 року у Херсоні. Її батьки прості робітники, які працювали на Херсонському бавовняному комбінаті, своєчасно  помітили, що дочка захопилася музикою з шести років і прийняли рішення  віддати її до музичної школи. Там вона вперше успішно виступила як юна солістка-вокалістка разом з ансамблем баяністів.

У 1977 році після закінчення восьмирічної школи вступила на диригентсько-хорове відділення Херсонського музичного училища (клас вокалу Галини Грищенко). Тут почала виступати як солістка ансамблю народних інструментів під керівництвом Віктора Бендюга. Разом із цим колективом у 1978 році гастролювала у Болгарії.

У 1987 році закінчила Одеську консерваторію імені Антоніни Нежданової (клас професора Наталії Войцеховської, досвідченого педагога), яку закінчила серед найкращих випускників. І в училищі, і в консерваторії молодій співачці пощастило з викладачами, які їй прищепили любов до вокального мистецтва.  З 1987 по 2017 рік, понад 30 років, Наталія Лелеко працювала солісткою у Херсонській обласній філармонії. Водночас викладала та викладає вокал нині у Херсонському музичному училищі. У 1994-1997 роках вона працювала і в Херсонському обласному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша.

Багатьом херсонцям особливо пам'ятна робота Наталії Лелеко із заслуженим діячем мистецтв Володимиром Бегмою, який поставив у Херсоні перший в Україні мюзикл «Есмеральда» за твором Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері», де співачка  виконала головну роль. При цьому їй довелося серйозно зайнятися сценічною мовою та хореографією. Вона також взяла участь у шоу «Привіт, оперета», в якому підкорила глядачів популярними фрагментами опереткової класики. У 1998-2012 роках – викладала у школі мистецтв «Ювента».

З 2003 – доцент кафедри вокалу та хорових дисциплін Херсонського державного університету. Виступала із камерним оркестром «Гілея», ансамблем народних інструментів «Коло». Гастролювала у Франції, Німеччині, Великобританії, Туреччині, Чехії, Словаччині, Ізраїлі, Росії

Постійна наполеглива робота над собою допомогли Наталії Віталіївні досягти високої майстерності. Співачка блискуче виконує найскладніші партії. У її репертуарі старовинні арії Д. Каччіні, Г. Генделя, І. Баха, класичні твори В. Моцарта, П. Чайковського, С. Рахманінова, сучасні твори                 Д. Шостаковича, І. Стравінського, М. Скорика, українські народні пісні. Також у репертуарі співачки є такі програми, як: «Класична та сучасна оперета», «Чарівна пісня України», «Поезія Івана Франка в музиці», «Тарас Шевченко та Леся Україна в музиці».

Наталія Лелеко завжди у формі, завжди з великим запасом репертуару та творчого натхнення. Вона унікальна своїм умінням миттєво перемикатися: сьогодні співає старовинні арії Генделя, а завтра українські народні пісні чи виконує найскладнішу партію Тетяни у концертному варіанті опери «Євген Онєгін». Вона вміє змушувати  слухачів  повірити в те, що створює на концертній естраді Шостакович, Стравінський, Тарівердієв, Гершвін та інші геніальні композитори. Є у співачки і свої пристрасті: Бах, перед яким вона схиляється, Пуччіні, якого обожнює, Рахманінов, при виконанні романсів якого багато хто в публіці плаче.

Чимало років співачка плідно співпрацює з концертмейстером Інною Кисельниковою. У минулому інтелекіуально насиченою була взаємодія з Едуардом Добрикіним, тодішнім художнім керівником обласної філармонії. З ним було поставлено музично-літературні спектаклі.

Унікальний голос, яскравий і сильний, що зачаровує слухачів, гарна зовнішність, віртуозні можливості, досконала вокальна техніка, продуманий репертуар, що включає перлини світового оперного, камерного та пісенного мистецтва, дозволили Наталії Лелеко посісти гідне місце серед відомих співаків сучасної України. Її виступи на багатьох майданчиках нашої країни та за її межами завжди тепло приймаються слухачами. При цьому вона ніколи не відмовляється брати участь у благодійних концертах для молоді, воїнів, пенсіонерів.

Редакція сайту та автор матеріалу, який знає співачку понад 30 років і є шанувальником її таланту, щиро вітають Наталію Віталіївну Лелеко з ювілеєм та 35-літтям творчої діяльності, бажають їй доброго здоров'я, сімейного благополуччя, щастя, довголіття та нових успіхів у всіх справах!

Юрій Анісімов, заслужений журналіст України.

Народна артистка України Наталія Лелеко. Портрет, написаний Венерою Токаєвою, заслуженим художником України

 
Яндекс.Метрика