СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Мифы о зарплате в тысячи долларов в Польше: почему заработки теряют смысл

 

 
Бюджет Херсонской области на 2022 год – один из самых маленьких в Украине

 

 
Володимир Яценко – успішний керівник та людина багатостороннього творчого таланту

 
Окружна дорога та новий міст на Острів: громадськості представили зміни до Генерального плану Херсона

 
Бюджет Херсона поповниться на 650 тис. грн.: їх стягнуть із забудовника

 
В Херсоне мошенники выманивают у доверчивых горожан десятки тысяч гривен

 
В Херсоне депутат от «Слуги народа» положил похоронный венок под ворота дома зама мэра (видео)

 
В обласній лікарні Херсона відновив роботу центр малоінвазивних урологічних технологій

 
У Херсоні депутати вимагають прискорити роботу з освітлення пішохідних переходів міста

 
Херсонцы отказались переименовать улицу Московскую

Оставить старое название проголосовало большинство жителей

 
Відомі жінки Херсонщини: Венера Такаєва
28.11.2021 15:06

28 листопада виповнюється 90 років від дня народження відомої херсонської художниці Венери Губайдулівни Такаєвої, Заслуженого художника України.

Портрет Венери Такаєвої, написаний.  її чоловіком, херсонським художником Костянтином Московченком.

Творчість Венери Такаєвої - неповторна сторінка українського образотворчого мистецтва. Всі її картини свідчать про самобутність і талант художниці. Вони органічно поєднують ліризм, романтику і філософію реального, повсякденного життя.

Висока працездатність та яскрава індивідуальність   становлять майстра в один ряд з кращими  художниками Украіни.  Протягом кількох десятків років вона написала безліч чудових полотен, більшість з яких знаходяться в музеях та приватних колекціях багатох  країн світу.

Венера Губайдулівна - визнаний майстер портрета. Її увагу завжди привертали  відомі  на Хнрсонщині високо інтелектуальні, неординарні особистості.. Але серед них автор віддавала перевагу жінкам - прекрасній половині людства. Як не згадати при цьому великого поета-пісняра Булата Окуджаву, що створив відому пісню «Bаше Величество Женщина». Саме такими яскравими  образами представлені на її полотнах відомий академік, доктор педагогічних наук Євдокія Голобородько

Вражає майстерно написаний портрет талановитої херсонської співачки, Народної артистки України Наталії Лелеко.

Зa ними  йдуть нe мeнш тaлaновитo  виконані пopтpeти - Oкcaни Capaйpex (переможниці Bceукpaінcкoгo у«Жiнкa тpeтьoгo тіcячoлiття», aвтopитeтнoгo xepcoнcькoгo лікаря Елeoнopи Оpecтoвни (aвтopa книги віршів про батька, який перебував у   Буxeнвaльді), cтудeнтки Мapії Бoндap та інших

. Особливе місце в творчості художниці займають  діти..Портрет дочки «Гюзель», написаний з глибокою матерринською ніжністю. Внутрішньою силою наповнені картини «Шестикласниці», та «Сестри», пронизані теплотою і любов'ю.

Венера Губайдулівна не тільки майстер  портретного жанру. У неї багато унікальних картин з к квітами та фруктами  ( «Рози на зеленому фоні», «Осінні кольори», «Кали», «Рози і дзеркало»,   «Сірень», «Білі лілії», «Гладіолуси»).

Слід зазначити, що натюрморти займають особливе місце в творчості художниці. Яскраво, точно, детально, з бездоганною майстерністю виконані «Натюрморт з хурмою», «Натюрморт з білими квітами», «Натюрморт з яблуками». Вони віртуозно виписані в самих ніжних тонах, кожен з них залишає  у  глядачів неповторне враження про неповторну  українська флору. Зображуючи овочі, фрукти, виноград («Віноград і синя ваза», «Гриби», «Айва і виноград»,) майстер підкорила глядачів своєю майстерністю. Її акварельні роботи -  свято кольору, смаку, вишуканості і вдосконалення художньої форми. Кожному представленому твору притаманний ліризм і високий професіоналізм.

Всі картини венери Такаєвої світлі та оптимістичні. Вони   створюють добріий настрій, тому що в них вложена душа майстра. Для неї «знаходитись у майстерні і писати - завжди свято».

І сьогодні Венепа Такаєва демонструє  , оптимізм і віру у велике призначення мистецтва. В цей ювілейний для неї рік хочеться побажати їй, великому майстру, багатьох років  життя, доброго здоров'я і щастя.

Живописець і аквареліст — Венепа Губайдулівна Такаєва (28.11.1931, місто Уфа, Башкиртостан,).  Заслужений  художник України (1997). Член Національного Союзу художників України (c1976).  Малюванням захоплювалися з дитячих років. Закінчила художню школу при Академії мистецтв у Москві. Становленню молодої талановитої художниці спонукало закінчення в 1953 році художнього відділення Уфімського художньо-музичного училища. З 1955 року Венера Taкаєва живе в Xepcoні. Неодноразовий  учасник міжнародних виставок у Болгарії, Бельгії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Росіїії, Канаді, США, Італії, Франції. Учасниця всесоюзних, республіканських та  обласних виставок. У 1995 році брала участь у “Fist International Galleri Charllotte” (CЩА)   В 1975, 1997, 1998, 1999, 2010, 2016 роках  були проведені виставки художниці.

Творчий шлях найстарішої херсонської художниці широко висвітлювався  у засобах масової інформації. Створені телефільми «Такаєва Венера Губайдулівна.», «Акваральна сюїта».   У 1980 році в Xepcoні був виданий каталог «Венера Губайдулівна Taкаєва». Її роботи розміщені в альбомі «Сучасна українська акварель» (Київ) і в книзі «Південна краса України» (Київ–Херсон, 1998 рік). На офіційному сайті художниці цінителі її мистецтва можуть насолоджуватися фотографіями її картин: www.veneratakaeva.fairiesgifts.net

 

Юрій АНІСІМOB,  Заслужений  журналіст України.

Фото автора

В. Такаєва та автор матеріалу

Гладіолуси

 
Яндекс.Метрика