СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

На Херсонщині стартував бізнес-форум «Україна-Туреччина: торгово-ділове партнерство без кордонів»

 
Viber запустил новую функцию блокировки звонков и сообщений с незнакомых номеров

 
В Херсоне бойцовский пес терроризирует людей: хозяйка командует собаке "фас"

 
Верфь SMG завершила модернизацию 6 нидерландских судов

 
Первые итоги работы путепровода в Херсоне

 
В Херсонському апеляційному суді обрали керівництво суду

 
Херсонських засуджених вивезли на Миколаївщину

 
Оксана Рукавішнікова в Одесі взяла участь у конференції щодо фінансової грамотності громад

 
В Херсоні відзначили нотаріусів з нагоди професійного свята

 
Перспективний старт: Херсонська державна морська академія відзначила День знань – ФОТО

 
Медики Херсонщини залишилися без зарплат
08.09.2021 14:42

Сумним виявилося державне свято для більшості лікарень у колишніх райцентрах Херсонщини. Працівники цих закладів, як зазвичай, розраховували до 20 серпня отримати аванс, аби було за що купити продуктів і накрити стіл на честь 30-річчя незалежності України. Та замість харчів «спіймали облизня». Адже належний їм аванс затримали на невизначений термін, оскільки Національна служба здоров’я України з невідомих причин не перерахувала потрібних коштів. Тож пафосну катавасію з урочистим підйомом прапорів та святковими концертами люди в білих халатах сприймали як наругу: на прапори кошти знайшлися, а на виплату чесно заробленої зарплати їх чомусь не нашкребли.   Настрій у них через це був відповідний.

— Про можливу затримку фінансування нас поінформували, але причини цієї затримки не пояснили. Намагалися самі додзвонитися до НСЗУ, але там навіть на  дзвінки перестали відповідати – мабуть,роздратовані люди телефонують з усіх кінців держави. Хоча проблема не тільки в зарплаті – зростають також борги за медикаменти, пальне для нашого транспорту, — обурений заступник директора лікарні Олешок Василь Борисов.

— Заборгованість по виплатах лікарень стала накопичуватися ще з квітня поточного року. Але вплинути на ситуацію Департамент здоров’я не в змозі, оскільки Національна служба здоров’я комунікує з лікарнями  напряму, — визнає директор Департаменту здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

Схоже, київські чиновники роблять усе, аби напередодні чергової хвилі коронавірусної епідемії лікарні в «глибинці» залишилися без персоналу. Адже винагорода за працю вітчизняних лікарів, медсестер і так доволі скромна. Якщо її ще й вчасно не виплачувати, люди рано чи пізно замисляться:а чи варто ризикувати власним життям, рятуючи інших, якщо цього щоденного подвигу держава не цінує? І відповідями на це запитання будуть масові звільнення – з подальшим виїздом на роботу за кордон, де наших медиків на роботу беруть охоче, й платять їм  значно більше.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

 
Яндекс.Метрика