СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

На Херсонщині столичний інвестор відновить завод по переробці ягід і фруктів

 
Шахраї на Херсонщині обмінюють гроші на папірці

 
1 млрд $: Кабмин определил как приоритетный проект строительства нового курорта в Херсонской области

 
Четыре партии делят портфели в Херсонском областном совете

 
B Xepcoнe жeнщинa пытaлacь укpacть из cупepмapкeтa 5 килo мacлa

 
Військкомат у Херсоні складає чорний список

 
Після виборів у Новофедорівці розбіглись майже всі посадовці

 
SaveФОП: херсонские предприниматели - уже в Киеве на бессрочном протесте

 
У Херсоні розпочинає роботу “Служба порятунку тварин”

 
Oчepeднoй xepcoнeц cтaл жepтвoй интepнeт-мoшeнникa

 
На Херсонщині зупинено рейдерську групу, яка захопила 20 агропідприємств
28.10.2020 14:10

В Херсонській області нещодавно було припинено діяльність серйозної міжрегіональної злочинної організації, яка складалась з декількох злочинних угрупувань.

Про це повідомляє ksza.ks.ua.

«„Аграрії“ уважно вивчали рентабельність підприємств на Херсонщині, підраховували кількість землі, техніки та починали „працювати“. Озброєні, що називається „до зубів“, військовою зброєю, прослуховуючими пристроями, печатками, бандити являлися до директорів аграрних підприємств на Херсонщині та заявляли про намір купити господарство», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ціна «договору» називалася смішна, а далі йшов пресинг та залякування. Мова йшла і про викрадення членів родини, і про вбивство. Наразі йдеться про причетність учасників двох взаємопов'язаних бандитських міжрегіональних угруповань. Одна бандитська група працювала над залякуванням власників аграрних підприємств, фізичного захоплення та утримання власників підприємств.

Рейдери використовували підконтрольну охоронну структуру та численні спортивні клуби, що входили до очолюваних лідерами бандитських формувань відповідних федерацій бойових мистецтв. Таким чином забезпечували силову сторону рейдерських акцій. На відміну від вищеописаної банди, інша — місцева, яка брала на себе юридичне супроводження рейдерських акцій.

Разом з тим, реалізацію здійснювали вже всім відомими «класичними» методами. Це або перереєстрація з одночасним силовим захопленням активів підприємств за допомогою «чорного нотаріуса» на підконтрольних осіб та подальшим забезпеченням «юридичної чистоти» права власності шляхом імітації перепродажу майна вже відомим «бізнесменам», або пропозиція в обмін на передачу 50% статутного капіталу владнати проблемні питання.

В результаті, за підрахунком вказаним «лідерам» впродовж останніх років вдалося захопити описаними способами понад 20 агропідприємств. До речі, статутний капітал кожного з яких перевищував $10 млн.

Разом з тим, під час спроби рейдерського захоплення чергового фермерського господарства на Херсонщині діяльність злочинців було локалізовано працівниками СБУ. Зокрема, 22 жовтня було проведено одночасні слідчі дії в різних регіонах України, за результатами яких було здобуто беззаперечні докази протиправної діяльності.

 
Яндекс.Метрика