СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

1 млрд $: Кабмин определил как приоритетный проект строительства нового курорта в Херсонской области

 
Четыре партии делят портфели в Херсонском областном совете

 
B Xepcoнe жeнщинa пытaлacь укpacть из cупepмapкeтa 5 килo мacлa

 
Військкомат у Херсоні складає чорний список

 
Після виборів у Новофедорівці розбіглись майже всі посадовці

 
SaveФОП: херсонские предприниматели - уже в Киеве на бессрочном протесте

 
У Херсоні розпочинає роботу “Служба порятунку тварин”

 
Oчepeднoй xepcoнeц cтaл жepтвoй интepнeт-мoшeнникa

 
Херсонська родина організувала власний притулок для котів і собак

 
ХДМА оголошує додатковий набір за освітніми ступенями бакалавр та магістр

 
Хто стане мером Херсона?
22.10.2020 10:30

Робити прогнози – справа невдячна. Але, схоже, що найбільші шанси перемогти на виборах мера Херсона мають два претенденти. Це Володимир Сальдо, який вже має досвід роботи на цій посаді (керував міською радою Херсона з 2001 по 2012 рік) і народного депутата Ігоря Колихаєва, молодого, енергійного політика.
Їм не завадило стати лідерами гонки, незважаючи на «потоки бруду» і всілякий компромат. Заради об'єктивності, треба чесно визнати, що вони обидва далеко не ідеальні кандидатури, і чимало критики на їхню адресу насторожує виборців.
Однак вибір зробити доведеться. Місто не може залишитися без керівника напередодні зими зі зношеною системою опалення, водозабезпечення та каналізації, в умовах наростаючої епідемії COVID-19 та іншими численними негараздами.
Важко зрозуміти тих, хто не збирається йти на вибори тільки тому, що їм не подобаються всі кандидати і нікому з них вони не довіряють. Такі інертні люди ажніяк не сприяють поліпшенню ситуації в місті.
Та все ж при всіх недоліках Володимир Сальдо один з найдосвідченіших міських керівників. З цим не посперечаєшся. І в порівнянні, зі своїми попередниками і послідовниками, далеко не найгірший.
Ще в далекому 2002 році Володимир Сальдо зайняв посаду міського голови з ідеєю «Херсон - наш дім», і, треба визнати, ситуація в місті помітно змінилася на краще. У ті часи місто стало більш комфортнішим і чистішим, ніж сьогодні. З'являлися упорядковані сквери і парки, фонтани, були реконструйовані набережна і деякі площі, частково відремонтовані за новими технологіями дороги.
Дійсно, Сальдо - далеко не святий. У Херсоні у нього багато, як прихильників, так і супротивників. І це цілком зрозуміло, коли мова йде про людину справи. Всім догодити складно.
Але мер такого міста, як Херсон - не просто посада. Це важка робота, яка вимагає дотримання важливого критерію: щоб робити цю роботу якісно, в ній треба ретельно розбиратися. І тут у Володимира Васильовича конкурентів, практично, немає. У будь-який час, в дискусії з ким завгодно, при відкритому спілкуванні – він може впевнено і професійно аргументувати кожен пункт своєї програми.
Не випадково працюючи мером Володимирі Сальдо Херсон отримував державне фінансування на багато об'єктів інфраструктури. Досить згадати Льодовий палац, Центр серця, онкодиспансер, офтальмологічний центр. При ньому в місто заходили інвестори. А, щоб сходити в кіно, херсонці перестали їздити в Миколаїв. Програма динамічного розвитку Херсона, з якою Володимир Сальдо йде на вибори зараз, побудована саме на його досвіді, знаннях та енергії. Він здатний знайти шляхи вирішення будь-якої проблеми, яка хвилює городян.

Володимир Сальдо добре знає місто і це його основний козир. А вміння спілкуватися з різними категоріями населення свідчить про високий професіоналізм Він вміє ставити своїй команді завдання і чітко контролювати їх виконання. Для нього, перш за все, справи, а не слова.
На посаду мера ризиковано обирати людину без відповідного досвіду і знань. Так, серед претендентів чимало авторитетних, чесних, порядних людей. Але далеко не кожен з них зможе в короткі терміни розібратися в складному механізмі управління міським господарством і прийняти правильні рішення.
Автору матеріалу більшу частину цього вересня довелося пожити в Одесі і порівняти ситуацію з херсонської. Там вже шість років керує Геннадій Труханов, який чимось нагадує Володимира Сальдо. Колишній «регіонал» двічі вигравав місцеві вибори, причому з розгромним відривом: в 2014 році - у колишнього мера Едуарда Гурвіца, в 2015-му - у Саші Боровика, який висувався партією Порошенка. За ці роки Труханов кілька разів потрапляв у гучні скандали, ставав фігурантом кримінальних справ і навіть побував під арештом, але рік тому Малиновський суд Одеси його виправдав.
Перед поїздкою у мене вже була інформація (з інтернету) про його негативну корупційну діяльность. Після спілкування з рядовими городянами - таксистами, продавцями, пенсіонерами, журналістами, працівниками комунальних служб, медичними працівниками, яке зав'язувалося під час моїх поїздок по місту, при відвідуванні магазинів, ресторанів, кафе, поліклініки, пляжу «Дельфін (біля якого тоді велися роботи з сумнозвісним танкером «Делфі»), «Міськводоканалу», банку «Аваль», думка про Труханова у мене почала змінюватися. З ним особисто я не знайомий, ніколи не спілкувався. Якщо не брати до уваги того, що кілька разів випадково зустрівся з ним рано вранці в парку Слави, де мер регулярно вигулює свою вівчарку.
Скажу відверто, що більшість одеситів, з якими мені вдалося поспілкуватися, висловлювали чимало критичних зауважень на адресу свого мера. Але на питання: «За кого будете голосувати на виборах 25 жовтня?» - більшість відповіли - за Труханова. І це спочатку здивувало.
Мені завжди здавалося, що Одесу я знаю непогано. Тут навчався в університеті, проходив строкову службу. Протягом останніх двох років часто приїжджаю до своєї дочки, яка тут проживає постійно.
Але сьогоднішня Одеса стала зовсім іншою, більш привабливою. І викликає вона вельми позитивне враження. Місто охайне. Пляжі чисті. У парку Слави ідеальний порядок. Тут навіть розставлені автомати з пакетиками для тварин, щоб їх власники мали можливість негайно прибирати за своїми улюбленцями і використані пакети викидали в урни.
У магазинах, ресторанах, в медичних установах, в комунальних службах обслуговування цілком пристойне. Ціни за проїзд на таксі прийнятні. Принаймні - в порівнянні з херсонськими. Є, правда, одна особливість: люди спілкуються переважно російською мовою. Так що пані Ніцой в Одесу приїжджати не варто. Такого стресу вона просто не витримає. Єдине місце, де я почув українську мову, - пляжі: там, зрозуміло, було багато приїжджих із західних областей.
Порівнюючи Одесу з Херсоном, в якому живу, доводиться визнати, що вона набагато ближче до європейських стандартів. Порядку тут значно більше. А головне - відчувається, що в місті є влада.
На жаль, про нинішній Херсоні цього сказати неможна. І взагалі у нас все далеко не так, як повинно бути в сучасному європейському місті. Не випадково, шанси у херсонського мера Володимира Миколаєнка на переобрання на цей раз були нульові, і він сам це добре зрозумів.
Таким чином, скоріше за все, херсонцям доведеться робити вибір між досвідченим Володимиром Сальдо та амбіційним народним депутатом Ігорем Колихаєвим, який теж серйозно розраховує на перемогу завдяки добрим справам, зробленим у місті. Значно менше шансів у ректора аграрно- економічного університету Юрія Кирилова, якого висунула партія «Слуга народу». Що стосується представників інших партій, зокрема, таких, як «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Удар» «Свобода», «Радикальна партія» та деяких інших, то, практично, шансів у них не має зовсім. Цілком можливо, що все це авторське припущення, яке вже в наступний понеділок буде або підтверджене, або спростовано за остаточним вердиктом херсонських виборців.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України.

 
Яндекс.Метрика