СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Мешканця Херсонщини засуджено за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України

 
Чи сподіватися морякам Херсона на безкоштовні кваліфікаційні іспити?

 
Херсонські депутати підтримали звіт про діяльність КП "Гарантія" за 2019 рік

 
Бізнес Херсонщини обурений, що ЄС не визнає українські сертифікати

 
Херсон продовжує євроінтеграцію: відкрито відповідний Офіс

 
Херсон отримає кошти ЄБРР на закупівлю 50 тролейбусів

 
Copт вeликaнcкиx пoмидopoв вывeли xepcoнcкиe ceлeкциoнepы

 
Херсонский супермаркет кормит горожан гнилыми овощами

 
Телефонна розмова з "банкіром" коштувала чоловіку 195 тисяч гривень

 
Нa Xepcoнщинe пoceлкoвoгo cтpeлкa oтпpaвили в пcиxбoльницу

 
«Ні» колекторам: нардепи подовжили мораторій про стягнення заборгованості по іпотеці
17.09.2020 09:43

Верховна рада прийняла закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів у іноземній валюті. За закон проголосували 297 нардепів.

Раніше президент Володимир Зеленський у своїх пропозиціях зазначив, що прийнятий Радою закон створює правову колізію з приводу майна, яке не може бути вилучено, повідомляє «РБК-Україна».

Документ продовжує мораторій на стягнення майна по валютній іпотеці, який діє з 2014 року, на шість місяців. Разом із тим Зеленський запропонував виключити із закону пункт 2, який розширює предмет мораторію. Із закону виключається положення, за яким «не може бути примусово стягнуто (відчужене без згоди власника) інше майно (майнові права), в тому числі за договорами застави / іпотеки або згідно кредитного договору».

Таким чином, продовжено мораторій на стягнення майна, якщо таке «нерухоме житлове майно використовується як місце постійного проживання позичальника / майнового поручителя або є об’єктом незавершеного житлового будівництва, за умови, що у позичальника або майнового поручителя у власності немає іншого нерухомого житлового майна».

Нагадаємо, Національне агентство по запобіганню корупції виявило корупційні ризики в законопроекті про захист українців від колекторів.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо мораторію на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті», який був прийнятий Верховною Радою 16 липня (законопроект №3640).

 
Яндекс.Метрика