СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Голова Херсонської ОДА хоче створити “Бізнес-інкубатори”

 
ХДМА продовжує відпускати у вільне плавання дипломованих спеціалістів

 
Херсонці скаржаться на неякісні коштовності

 
Херсонська державна морська академія підписала чотирьохсторонній договір

 
Міжнародних авіарейсів з Херсона побільшає

 
В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

 
Полиция Херсонщины предостерегает граждан от псевдоработников банков

 
Для малих та мікропідприємств у Херсоні проведуть тренінг

 
Відбулось засідання мандатної комісії

 
111 курсантів Херсонської державної морської академії здобули свою першу професійну перемогу

 
Підсумки візиту на Херсонщину Комітету ВРУ з прав людини
14.02.2020 10:17

Стан дотримання прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим, та внутрішньо переміщених осіб в Херсонській області обговорено на розширеному виїзному засіданні Комітету ВРУ з прав людини, яке відбулося на КПВВ «Чонгар».

 

За словами голови Комітету Дмитра Лубінця, сьогодні схвалено низку рекомендацій для Уряду, РНБО, Міністерства у справах ветеранів, Мін’юсту, Державної міграційної служби, Міністерства інфраструктури, Мінкульту та Міносвіти. Зокрема, створення МФО «Рідна Херсонщина», скасування вільної економічної зони «Крим», створення сервісних центрів, де надаватимуть всі види послуг, спрощення процедури встановлення особи та реєстрації фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.

«Ми розглянули низку проблемних питань, які назріли давно, але досі не вирішувались. Це відмови у виїзді на тимчасово окуповану територію, додаткові перевірки на КПВВ та затримання громадян, ускладнена процедура ідентифікації для людей, які вперше отримують український паспорт, складнощі з процедурою підтвердження фактів народження та смерті, відсутність умов для цілодобової медичної допомоги на КПВВ, ненадання ЦНАПом всього спектра адміністративних послуг. Такі речі гальмують справу реінтеграції Криму. Адже її перший етап – створення умов для кримчан на неокупованій території. Щоб вони могли себе тут реалізувати, захистити свої права, дати достойне майбутнє своїм дітям», – наголосив Дмитро Лубінець.

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв розповів, що до списку рішень Комітету також була включена пропозиція щодо збільшення фінансування на території Херсонщини інфраструктурних об’єктів.
«Херсонська область є фасадною, межує з тимчасово окупованою територією АР Крим. Такі об’єкти, як КПВВ, якісні дороги, ЦНАПи, медичні заклади та доступ до освіти, – все це наближує до повернення контролю над тимчасово окупованою територією АР Крим. Всі рішення, які включені до списку рекомендацій, важливі не тільки для кримчан та внутрішньо переміщених осіб, але й для херсонців», – наголосив Юрій Гусєв.

У свою чергу Постійний представник Президента в АР Крим Антон Кориневич відзначив: «Це перше за майже шість років тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з прав людини на Херсонщині. Це засідання показало хороший рівень міжвідомчої координації по Криму і захисту прав кримчан».

Крім того, представники Комітету висловили чітку позицію щодо неприпустимості розгляду питання водопостачання до Криму, поки півострів залишається анексованим.

 
Яндекс.Метрика