СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Голова Херсонської ОДА хоче створити “Бізнес-інкубатори”

 
ХДМА продовжує відпускати у вільне плавання дипломованих спеціалістів

 
Херсонці скаржаться на неякісні коштовності

 
Херсонська державна морська академія підписала чотирьохсторонній договір

 
Міжнародних авіарейсів з Херсона побільшає

 
В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

 
Полиция Херсонщины предостерегает граждан от псевдоработников банков

 
Для малих та мікропідприємств у Херсоні проведуть тренінг

 
Відбулось засідання мандатної комісії

 
111 курсантів Херсонської державної морської академії здобули свою першу професійну перемогу

 
У Херсоні підприємців знайомлять із новими правилами імпорту-експорту
07.02.2020 09:30

У Херсонській торгово-промисловій палаті триває тренінг щодо відповідності продукції технічним умовам Європейського Союзу. Протягом двох днів експерти знайомлять місцевих підприємців з вимогами європейського ринку до промислової продукції, а також з новими правилами ввезення і реалізації товарів в Україні.

До торгово-промислової палати звертаються бізнесмени за роз’ясненням нових правил імпорту-експорту.

«До нас звертаються з питаннями: як скласти декларацію відповідності для якогось габаритного обладнання, яке повинно пройти випробування. Таке випробовування проводиться в Україні, але його результати не визнають в ЄС. Тоді експортер за свій рахунок має провести випробовування на території ЄС і отримати протокол, а вже на його основі скласти декларацію відповідності технічним регламентам. Не всі знають ці регламенти, оскільки не всі з них гармонізовані з українським законодавством», – сказала перша віце-президентка, начальниця управління експертизи та сертифікації Херсонської торгово-промислової палати Валентина Удод.

У рамках імплементації «Угоди про асоціацію з ЄС» відбуваються зміни саме в технічному регулюванні.

«Україна готується до підписання так званого «промислового безвізу» – це означає, що продукція, виготовлена в Україні, має відповідати євростандартам. Тому бізнес має знати, що саме буде змінюватись, які процедури існують для цього процесу. І, по-друге, з 26 березня вводяться нові штрафи до виробників, розповсюджувачів, імпортерів за такі порушення: продукція не відповідає українським стандартам, неправильно нанесена маркування, немає декларації відповідності, неправильно створений технічний файл тощо. Сума штрафів доволі серйозна – від 34 до 340 тисяч гривень. У деяких випадках, коли на ринок поставляється небезпечна продукція, передбачена кримінальна відповідальність», – розповіла сертифікована тренерка-консультантка з питань технічного регулювання Галина Перепелиця.

Участь у тренінгу взяли представники місцевих підприємств-експортерів та науковці.

 
Яндекс.Метрика