СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Голова Херсонської ОДА хоче створити “Бізнес-інкубатори”

 
ХДМА продовжує відпускати у вільне плавання дипломованих спеціалістів

 
Херсонці скаржаться на неякісні коштовності

 
Херсонська державна морська академія підписала чотирьохсторонній договір

 
Міжнародних авіарейсів з Херсона побільшає

 
В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

 
Полиция Херсонщины предостерегает граждан от псевдоработников банков

 
Для малих та мікропідприємств у Херсоні проведуть тренінг

 
Відбулось засідання мандатної комісії

 
111 курсантів Херсонської державної морської академії здобули свою першу професійну перемогу

 
Крок до херсонського ВИШу
04.11.2019 15:46

У Херсонській області випускникам 2019 року, які навчалися в закладах загальної середньої освіти, що розташовані в сільській місцевості, допомогли підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання в Центрах з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Крок до херсонського ВИШу»

 

За сприяння Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації було запроваджено проект «Центр з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Крок до херсонського ВИШу». Метою проекту є допомога випускникам закладів загальної середньої освіти Херсонської області, які навчаються в сільській місцевості, якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання й вступити до закладу вищої освіти, розташованого у Херсонської області.

 

 

 

Пілотне впровадження проекту відбулося в листопаді-грудні 2018 року. Учасниками пілотного проекту стали 35 учителів української мови і літератури, які працювали в 11 класах і 500 випускників 2019 року із закладів загальної середньої освіти м. Гола Пристань, Бехтерської ОТГ, м. Нова Каховка, Олешківського і Нижньосірогозького районів. Ефективні методики, що застосовували учителі-супервізори під час проекту, були спрямовані на практичне застосування набутих теоретичних знань у форматі зовнішнього незалежного оцінювання. Результати пілотного проекту показали значне поліпшення і підтвердження якості навчальних досягнень випускників з української мови і літератури.

У 2018-2019 навчальному році відбувся основний етап проекту «Центр з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Крок до херсонського ВИШу» для випускників закладів загальної середньої освіти в межах реалізації обласного освітнього проекту «Крок до ВИШу». Адміністративно-територіальні одиниці, де працювали Центри: Білозерський район, Бериславський район, Великоолександрівський район, Великолепетиський район, Генічеський район, Бехтерська ОТГ, Горностаївська ОТГ, Каховський район, Каланчацька ОТГ, Новотроїцький район, Олешківський район, Скадовський район, Чаплинська ОТГ.

Науково-педагогічними працівниками КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» були розроблені навчальні програми з усіх предметів зовнішнього незалежного оцінювання для роботи з учнями в Центрах. Учителі (супервізори) з лютого до квітня 2019 року, щосуботи, проводили навчання випускників з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов, біології, географії, фізики, хімії. У квітні 2019 року науково-педагогічними працівниками КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» спільно з членами робочих груп «Готуйся серйоЗНО» були підготовлені тестові завдання відповідно до програм зовнішнього незалежного оцінювання. Для забезпечення стандартизації процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання та з метою одержання об’єктивної інформації про рівень готовності учнів 11-х класів до зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних предметів у травні 2019 року було проведено тестування випускників – учасників проекту. Кожен учасник отримав індивідуальний зошит із тестовими завданнями, аналогічними до тих, що використовуються під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання Українським центром оцінювання якості освіти. Результати перевірки показали поліпшення і підтвердження якості навчальних досягнень випускників з навчальних предметів. Результат від 160 до 200 балів за написання сертифікаційної роботи з навчальних предметів отримали 283 майбутні абітурієнти.

Працівники навчально-методичної лабораторії зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти зібрали весь фактичний матеріал і узагальнили статистичну інформацію щодо випускників, які отримали результат за написання сертифікаційної роботи від 160 до 200 балів. Уся інформація міститься на сайті КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» http://academy.ks.ua/

Проект дав можливість зафіксувати стан навчальних досягнень випускників закладів загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти Херсонської області, а також відстежити зміни, що відбулися в результаті запровадження нових підходів щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Проект «Центр з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Крок до херсонського ВИШу» буде продовжуватися і у 2019-2020 навчальному році. Перебіг подій щодо роботи Центрів буде висвітлюватися на сайті КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» і в засобах масової інформації.

 

 

Одайник Світлана Федорівна, доктор філософії, доцент, член-кореспондент Української академії акмеології, проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти, доцент кафедри педагогіки й менеджменту освіти Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

 
Яндекс.Метрика