СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Голова Херсонської ОДА хоче створити “Бізнес-інкубатори”

 
ХДМА продовжує відпускати у вільне плавання дипломованих спеціалістів

 
Херсонці скаржаться на неякісні коштовності

 
Херсонська державна морська академія підписала чотирьохсторонній договір

 
Міжнародних авіарейсів з Херсона побільшає

 
В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

 
Полиция Херсонщины предостерегает граждан от псевдоработников банков

 
Для малих та мікропідприємств у Херсоні проведуть тренінг

 
Відбулось засідання мандатної комісії

 
111 курсантів Херсонської державної морської академії здобули свою першу професійну перемогу

 
Сто дней губернатора - отчет
04.11.2019 14:35

Юрій Гусєв 100 днів на посаді голови ОДА – у цифрах та фактах

13 липня Президент України Володимир Зеленський представив голову Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва. Про результати перших 100 днів роботи Юрія Гусєва та його команди на Херсонщині розповідаємо у фактах та цифрах.

 

 

 

Влада більш доступна та відкрита

З початку роботи на посаді голови облдержадміністрації Юрій Гусєв відвідав всі райони області, провівши 35 зустрічей із місцевими жителями, за результатами яких розглянуто 129 звернень громадян. Такі виїзні зустрічі з громадою запроваджено на постійній основі.

З ініціативи Юрія Гусєва для прямої комунікації з населенням запущено ЧАТБОТ адміністрації у Facebook і Telegram. Він є ідеальним рішенням для швидкого та зручного процесу онлайн-збору інформації та звернень від жителів Херсонської області. 60% від усіх звернень, що надходять до ОДА, отримані саме через ЧАТБОТ.

Аудит використання бюджетних коштів

Голова облдержадміністрації ініціював проведення комплексного аудиту використання бюджетних коштів у Херсонській області за період з 1 січня     2018 року по 1 липня 2019 року. За результатами виявлено порушень на загальну суму 844,9 млн грн. З них 67,6 млн грн призвели до фінансових втрат.

Ремонт доріг

Проведено капітальний, поточний середній та поточний дрібний ремонт 79 автомобільних доріг протяжністю 1227,2 км та 52 вулиць площею 95 тис кв. м. На це використано 99 млн грн. За аналогічний період минулого року відремонтовано 42 автомобільні дороги протяжністю 226,4 км та 30 вулиць площею 100 тис. кв. м за 86 млн грн.

Однак важливо не лише будувати та ремонтувати дороги, а й запобігти їх руйнуванню. Юрій Гусєв доклав зусиль для налагодження роботи першого  вагового комплексу та запуску ще двох комплексів в області. В результаті кількість перевірених транспортних засобів, якщо порівнювати з минулим роком за період з 15 липня по 20 жовтня, збільшилась майже у 5 разів. І вже цього року нараховано плату за проїзд в обсязі більше 140 тис. євро. Для порівняння, в минулому році за цей період було нараховано лише 85 тис. євро.

Легалізація АЗС

Незаконні автозаправки – ще одна проблема Херсонщини. «Нелегали» не просто не сплачують податки, але й несуть загрозу життю населення. Тож в області було активізовано роботу щодо легалізації АЗС. Понад 500 тис. грн вже надійшло до держбюджету від сплати за ліцензії на роздрібну торгівлю та зберігання пального.

Сільська медицина якісна та доступна

Розвиток сільської медицини та відкриття нових амбулаторій – пріоритетний напрямок діяльності голови облдержадміністрації Юрія Гусєва.

На Херсонщині будується 26 амбулаторій. Вже до кінця цього року планується відкриття 12 медзакладів.

Державні послуги доступні та без черг

Отримати державні послуги – як купити щось в Інтернеті. У Херсоні відділ реєстрації місця проживання підключили до iGov, і вже понад 700 херсонців скористалися послугою онлайн.

Крім  того, в усіх районах області діють електронні міні-черги до центрів надання адміністративних послуг. На сьогодні в області діють 26 ЦНАПів, а до кінця року очікується відкриття ще 10.

Цифрові технології для освіти та розвитку

В області працює 419 шкіл, де навчається 112 тисяч дітей. З дитинства вони вивчають не тільки освітні дисципліни, а й світ гаджетів. Тому завдання влади та вчителів зробити так, щоб цифрові технології, насамперед, навчали та розвивали.

У рамках реалізації освітньої реформи на покращення якості освіти в школах цього року виділено 22 млн грн освітньої субвенції для підключення всіх шкіл Херсонської області до мережі Інтернет.

З 15 липня 2019 року до Інтернету вже підключено 63 школи в регіоні. До кінця року планується підключити ще 310 шкіл.

Також у 103 школах запущено Національну освітню платформу, де розвивається цифрова освітня екосистема. На ній розміщуються електронні підручники з віртуальними 3D-матеріалами.

Туризм на Херсонщині

Туризм – один з найбільш перспективних напрямів розвитку на Херсонщині. І кількість туристів щороку збільшується. Цього року нашу область відвідали вже майже 4 млн туристів. За цей час до бюджетів усіх рівнів від туристичних агенцій та закладів, які надають послуги розміщення, надійшло 31,2 млн грн. Сума надходження туристичного збору склала 6,1 млн грн. Щоб про туристичні об’єкти Херсонщини дізналося ще більше людей, було проведено масштабний туристичний форум, в якому взяли участь 120 представників туристичного бізнесу зі всієї України. Також у Міжнародному аеропорті «Херсон» відкрито перший в області туристичний інформаційний сенсорний кіоск – тепер дізнатися про туристичні принади регіону можна одразу в залі очікувань.

Збереження та відновлення лісу на Херсонщині

Збереження Олешківського лісу, найбільшого рукотворного лісу в Європі, є стратегічним питанням для Херсонської області. Він не тільки захищає від піщаних бур, а й стримує розширення Олешківської пустелі. Однак ліс постійно потерпає від незаконних рубок та пожеж.

Облдержадміністрацією було вжито низку термінових заходів для охорони лісу. І результати вже є. Порівнюючи з минулим роком, площа пожеж у 2019 році зменшилась майже в 5 разів, а кількість незаконних рубок за останні три місяці, у співвідношенні з першим півріччям, зменшилась майже на 70%.

Також цієї осені вже почали відновлювати 64 га лісу. Долучившись до акції, лише за кілька годин жителі Херсонщини висадили 10 тисяч однорічних сіянців сосни кримської на площі 3 га. На весну заплановано відновлення ще 150 га лісу.

Концесія Херсонського морського торговельного порту

Херсонський морський торговельний порт буде передано у концесію на 30 років. За цей час очікується залучення інвестицій приватного партнера у розмірі 1,4 млрд грн. Завдяки збільшенню потужності та ефективності підприємства 300 млн грн податків надійде до місцевого та обласного бюджету. Буде створено 500 нових робочих місць.

Важливо, що після завершення дії угоди приватний концесіонер передасть всі активи, навіть новостворені, знову у власність держави.

Розвиток зрошення

Сім проектів, серед яких «Система інноваційного зрошення», презентовано на Першому інвестиційному форумі RE:THINK. Invest in Ukraine, який відбувся з ініціативи Президента України у Маріуполі. Проект передбачає відновлення масштабної системи іригації в Херсонській області. Це підвищить врожайність сільськогосподарських земель у 2-3 рази та зупинить процес опустелювання в регіоні. Реалізація проекту передбачається на засадах державно-приватного партнерства.

Нові тимчасові споруди КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»

Зробити перетин адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом  для громадян України, які там проживають, комфортним та надати їм можливість отримувати якісні державні послуги – таку задачу першочергово поставив Президент України Володимир Зеленський перед Юрієм Гусєвим.

Наразі будівництво тимчасових контрольних пунктів в’їду/виїзду «Каланчак» та «Чонгар» виконує АТ «Укрзалізниця». Роботи проводяться за графіком, і до 15 листопада буде завершено будівництво режимної зони, а сервісної – до кінця року. Важливо, що за інформацією міністра інфраструктури Владислава Криклія, АТ «Укрзалізниця» виконає роботи з економією 30% коштів.

Юрій Гусєв про найближчі плани на посаді

Серед найближчих планів очільник області визначив, насамперед, будівництво нової транспортної інфраструктури, в тому числі й будівництво доріг, передачу в концесію Херсонського морського торговельного порту, розвиток аеропорту. Також у планах – розвиток зрошення та переробної промисловості.

«Ми працюємо для людей, щоб у Херсонській області було щасливо жити, комфортно подорожувати та успішно інвестувати», – зазначив Юрій Гусєв.

 
Яндекс.Метрика