СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Голова Херсонської ОДА хоче створити “Бізнес-інкубатори”

 
ХДМА продовжує відпускати у вільне плавання дипломованих спеціалістів

 
Херсонці скаржаться на неякісні коштовності

 
Херсонська державна морська академія підписала чотирьохсторонній договір

 
Міжнародних авіарейсів з Херсона побільшає

 
В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

В Украине накрыли масштабную схему продажи фальшивых лекарств

 
Полиция Херсонщины предостерегает граждан от псевдоработников банков

 
Для малих та мікропідприємств у Херсоні проведуть тренінг

 
Відбулось засідання мандатної комісії

 
111 курсантів Херсонської державної морської академії здобули свою першу професійну перемогу

 
Стало відомо, які фінансові потрясіння очікують Херсонщину
12.10.2019 15:24

Фінансові потрясіння, які очікують Херсонщину не залишають байдужим кожного жителя регіону.

Експертно ситуацію по Херсонщині із прогнозованими показниками бюджету прокоментувала регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька.


– У зв’язку з наміром припинити зарахування частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на її митну територію пального до бюджетів місцевого самоврядування області та через зарахування цих надходжень до Дорожнього фонду, потенційні втрати місцевих бюджетів області складуть 180 млн. грн., – пояснює вона.
– Обсягом коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам області на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах може бути покрито лише 40 млн. грн. Через не проведену індексацію нормативної грошової оцінки землі бюджети місцевого самоврядування області недоотримають 44 млн. грн. плати за землю.

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад не враховує зростання кількості ОТГ та становитиме 467 грн. на 1 сільського жителя. У 2016 році обсяг такої субвенції становив 1107 грн. на жителя. Область потенційно недоотримає щонайменше 85 млн. грн. коштів зазначеної субвенції.

Розмір освітньої субвенції по Україні зріс на 8,3 млрд. грн. у порівнянні з нинішнім роком. Однак таке збільшення враховує зростання розміру мінімальної заробітної плати лише на 12%, а не фактичне – на 35%, та без урахування реального контингенту учнів, що потенційно потягне за собою додаткові видатки з місцевих бюджетів. По області передбачається освітня субвенція в сумі 2238,4 млн. грн., що на 12,8% більше, ніж цьогоріч. Потенційні ж додаткові видатки з місцевих бюджетів області складатимуть 442 млн. грн.Фактична потреба в коштах на забезпечення держгарантій у медичній галузі потребує додаткового фінансування Програми держгарантій медобслуговування населення, причому в межах держави це десятки мільярдів гривень. Додаткова дотація з держбюджету на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я покриває лише третину від реальної потреби. Так у проекті держбюджету місцевим бюджетам області передбачено 292,4 млн. грн. додаткової дотації на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, що в половину менше, ніж у поточному році, зазначає Марія Кривецька. За розрахунками, потреба на ці цілі становить не менше 700 млн. грн., тож додаткові видатки місцевих бюджетів області складуть понад 407 млн. грн.

У проекті Держбюджету відсутня компенсація місцевим бюджетам на підвищення зарплати педпрацівникам дошкільної, позашкільної, профтехосвіти, а також тренерам-викладачам ДЮСШ. Додаткові видатки ляжуть теж на місцеві бюджети. Загалом додаткові видатки місцевих бюджетів області за прогнозними розрахунками складуть 530 млн. грн., зазначає експерт.

Скажімо, 145 млн. грн. знадобиться на оплату гарантованих державою пільг, зокрема, на проїзд та послуги зв’язку. Доведеться подбати і про різницю між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам. В області ця різниця в тарифах складає 88,4 млн. грн.

Відтак висновок: проект Держбюджету передбачає прямі втрати місцевих бюджетів від зменшення держпідтримки, скорочення джерел доходів, незабезпечення делегованих повноважень (освіта та охорона здоров’я), втрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади. Відсутність у місцевих бюджетів реальних фінансових ресурсів на виконання власних та делегованих повноважень призведе до зменшення обсягу та зниження якості соціальних та комунальних послуг населенню, скорочення видатків на оновлення інфраструктури та на розвиткові проекти.

 

Джерело

 
Яндекс.Метрика