СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 

ОБЩЕСТВО: КУЛЬТУРНЫЙ АСПЕКТ

Херсонський суднобудівний завод: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам»
05.10.2019 16:54

Сьогодні на ТОВ «Механічний завод» відбулася 12-а зустріч ветеранів суднобудівного заводу,- інформує ПІК.

Дійсно, ветеранів, які на своєму життєвому шляху працювали з такою потужною людиною і керівником як Всеволод Заботін. У дні народження і коли проводжають колег в останню путь ці люди по можливості зустрічаються. Та от просто без приводу посидіти, погомоніти, пригадати кумедні і серйозні історії з робітничого життя якось не випадала нагода. Поки колишній заступник генерального директора суднобудівного заводу, нині – генеральний директор ТОВ «Механічний завод» Станіслав Путілов одностайно з колегою - колишнім головним інженером Ковальським придумали організувати такі собі заводські «посиденьки». У перші роки збиралося зовсім мало бажаючих. А потім пішло-поїхало: згадати про те як трудився в одній обоймі з Заботіним збиралося все більше людей. Тепер понад 30 ветеранів з радістю приїздять до затишного і спокійного парку на «Механічному». До того ж, до зустрічей стали готуватися більш ґрунтовно. От як і сьогодні: кожному з присутніх вручили книгу суднобудівника Є.Кулака про заботінську команду - «Лидер среди талантов». Ця книга – фрагмент історичної правди про суднобудування в Херсоні. І автор, підписавши книгу кожному особисто, наче викарбував: «Пам’ятайте. Гордіться. Розкажіть внукам».

А ще вшановували суднозаводчани ювіляра. 90 років виповнилося Валентину Миколайовичу Трубачу. Як і більшість , основну частину свідомого й активного життя він знаходився на заводі. Весь прожитий життєвий шлях містить півстоліття вірності кораблям. Починав з помічника майстра, а доріс до заступника генерального директора заводу. Ювіляр вважає, що життя вдалося. Діти, онуки, правнуки, по обіді з друзями на лавці відпочиває та дихає повітрям. Ще б праправнуків дочекатися. Вітали іменинника і дарували йому дарували турботливі колеги і друзі – члени однієї команди, однієї заботінської сім’ї.

Наприємніше, і що заслуговує глибокої поваги, так це те, що нікому з них навіть у досить поважному віці не зраджує пам’ять. У самому серці закарбований кожен побудований і спущений на воду корабель, баржа, док. До цього часу на вустах вчителі, які навчали такій відповідальній справі як суднобудування, так само як успішні учні, які радували. Як це важливо, коли не на словах, а на ділі люди шануються у повазі, вдячності і любові.

Станіслав Ісидорович Путілов в розмові наголосив: як міцний кулак – керівний склад згуртовував 15-тисячний колектив. Кожен був на своєму місці – заступники генерального, начальники відділів, цехів. Це наша епоха – героїчна, славна і незабутня. Усі, хто живе в мікрорайоні «Корабел» знає, що маленька батьківщина знаходиться на намитій частині міста, будівництво якого вибороло свого часу керівництво заводу.

«Будучи заступником Заботіна В. по капітальному будівництву, на моєму рахунку автомобільна дорога – не через територію заводу (як було раніше), а в об’їзд нього,- зауважує С.Путілов. - У книзі, яку сьогодні презентували, розповіді про кожного з нас, хто просто виконував свою буденну роботу, а потім вийшло, що творив історію Херсона. І якщо говорити про найважливіші віхи в житті, які відзнаки на серці, то скажу відверто – на моєму серці - рубці, залишені самовідданою і відчайдушною роботою на суднобудівному заводі. Я – промисловець. Сьогодні, як і кілька десятиліть тому стою на тому, що варто розвивати корабле,- і машинобудування. Відтак – створювати робочі місця, дбати про людей. Щоб йдучи з дому, робітник хотів іти на роботу. А повертаючись додому, з усмішкою і теплом думав, що завтра він знову піде у свою робітничу сім’ю».

Станіслав Путілов сказав, що сьогодні кожному із своїх колег він бажає насамперед здоров’я, а про подальші плани поговорять за частуванням і чаркою, аби здоров’я дозволяло.


 

 
Яндекс.Метрика