СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ за січень–серпень 2019 року
03.10.2019 02:14

Демографічна ситуація та соціальний захист

Чисельність наявного населення області, за оцінкою, станом на 1 серпня 2019р.  становила 1032,1 тис. осіб. Упродовж січня–липня 2019р. чисельність населення зменшилась на 5588 осіб.

Природний рух населення у січні–липні 2019р. характеризувався суттєвим перевищенням числа померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 49 живонароджених.

Порівняно з відповідним періодом 2018р. природне скорочення населення у січні–липні 2019р. збільшилось на 778 осіб, або з 6,8 до 8,2 особи у розрахунку на 1000 населення.

Рівень народжуваності у січні–липні 2019р. порівняно з січнем–липнем 2018р. знизився  з  8,8 до 7,9 немовлят у розрахунку на 1000 наявного населення, а рівень смертності зріс з 15,6 до 16,1 померлих.

У січні–серпні 2019р. субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначено 82,8 тис. домогосподарств області. Загальна сума призначених субсидій за цей період склала 17,7 млн.грн.

Середній розмір субсидії цього виду, призначеної у серпні на одне домогосподарство, становив 77,7 грн. Отримували субсидії 65,7 тис. домогосподарств.

У січні–серпні 2019р. субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива готівкою було призначено 23,4 тис. домогосподарств. Загальна сума призначених субсидій за цей період склала 78,1 млн.грн.

Середній розмір субсидії цього виду, призначеної у серпні на одне домогосподарство, становив 3133,1 грн. Отримали готівкові субсидії 1040 домогосподарств. Загальна сума отриманих субсидій за серпень склала 3,7 млн.грн.

 

 

Доходи населення

В січні–липні 2019р. середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій (з кількістю працюючих 10 осіб і більше) становила 7893 грн, що у 1,9 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн). Відносно січня–липня 2018р. розмір заробітної плати збільшився на 16,9%.

Індекс реальної заробітної плати у липні 2019р. порівняно із червнем становив 98,3%, відносно липня 2018р. – 107,2%. За січень–липень 2019р. по відношенню до відповідного періоду минулого року показник становив 107,3%.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати за січень–липень 2019р. зменшилась на 9%, або на 2,6 млн.грн. Обсяг невиплаченої заробітної плати на 1 серпня 2019р. становив 26,5 млн.грн, або 2% фонду оплати праці, нарахованого за липень 2019р.

Внутрішня торгівля

Оборот роздрібної торгівлі (до якого включено роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств і розрахункові дані щодо обороту торгової мережі фізичних осіб–підприємців) у січні–серпні 2019р. становив 15152,0 млн.грн, що на 2,1% більше рівня відповідного періоду 2018р.

Сільське господарство

У січні–серпні 2019р. індекс сільськогосподарської продукції порівняно з відповідним періодом 2018р. становив 107,7%, у т.ч. у підприємствах – 116,7%, у господарствах населення – 100,3%.

На 1 вересня 2019 року в усіх категоріях господарств культури зернові та зернобобові скошено та обмолочено на площі 699,3 тис.га, проти  650,2 тис.га зібраних на цю дату торік. Виробництво зерна становить 23922,3 тис.ц (у початково оприбуткованій масі), що на 21,7% більше, ніж було одержано на початок вересня 2018р.

Ріпаку та кользи зібрано на площі 88,0 тис.га, що на 37,6% більше, ніж на початок вересня 2018р., валовий збір становить 1973,9 тис.ц.

Усіма категоріями господарств накопано 2258,8 тис.ц картоплі, що на 14,4% менше, ніж на початок вересня 2018р. Виробництво культур овочевих відкритого грунту (6334,2 тис.ц) скоротилося проти минулорічного на 6,8% за рахунок зменшення середньої врожайності з 283,7 ц до 256,5 ц з 1 га.

Загальне виробництво культур плодових та ягідних (299,5 тис.ц) скоротилося порівняно з початком вересня 2018р. на 86,7 тис.ц, або на 22,5%.

За січень–серпень 2019р. господарствами усіх категорій реалізовано на забій 46,5 тис.т сільськогосподарських тварин (у живій масі), що на 4,7% менше відповідного періоду минулого року, вироблено 196,0 тис.т молока (на рівні минулого року), одержано 621,5 млн. штук яєць від птиці свійської усіх видів (на 20,7% менше).

За розрахунками, на 1 вересня 2019р. кількість великої рогатої худоби в господарствах усіх категорій становила 111,2 тис. голів (на 8,4% менше, ніж на 1 вересня 2018р.), у тому числі корів – 61,6 тис. голів (на 8,3%), свиней – 132,0 тис. голів ( на 22,4%), овець та кіз – 48,4 тис. голів (на 13,4%), птиці свійської всіх видів – 8642,2 тис. голів (на 4,7 % менше).

Промисловість

У серпні 2019р. порівняно з липнем 2019р. промислове виробництво збільшилось на 10,7%, а порівняно з серпнем 2018р. – зменшилось на 3,5%. За підсумками січня–серпня 2019р. обсяг виробництва збільшився на 4,1%.

У переробній промисловості у серпні 2019р. порівняно з липнем 2019р. випуск продукції збільшився на 21,0%, а порівняно з серпнем 2018р. –  зменшився на 8,6%. За підсумками січня–липня 2019р. обсяг виробництва зменшився на 4,0%.

На підприємствах із виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів за січень–серпень 2019р. випуск продукції зменшився на 2,2%, у т.ч. у виробництві продуктів борошномельно-круп’яної промисловості, крохмалів та крохмальних продуктів – на 26,8%, готових кормів для тварин –  на 17,7%, у переробленні та консервуванні фруктів і овочів – на 13,3%, у виробництві молочних продуктів – на 3,0%, інших харчових продуктів –          на 2,1% хліба, хлібобулочних і борошняних виробів – на 1,9%. Водночас, збільшився випуск у виробництві м’яса та м’ясних продуктів на 14,4%, олії та тваринних жирів – на 1,6%, напоїв – на 0,5%.

На підприємствах із виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції у січні–серпні 2019р. порівняно з січнем–серпнем 2018р. випуск продукції збільшився на 10,3%. Збільшився випуск сумішей будівельних сухих (крім розчинів бетонних, готових для використання) на 30,9 тис.т, розчинів бетонних, готових для використання –   на 30,7 тис.т.

У металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання, у січні–серпні 2019р. проти січня–серпня 2018р. випуск продукції збільшився на 3,0%.

У машинобудуванні порівняно з січнем–серпнем 2018р. випуск продукції зменшився на 28,1%.

За січень–липень 2019р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 18216,3 млн.грн, з неї продукції добувної та переробної промисловості – на 11826,5 млн.грн.

У загальному обсязі реалізації найбільша питома вага припадала на підприємства з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (39,1%), з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого  повітря (33,7%).

Будівництво

Обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами області у січні–серпні 2019р. становив 1018,3 млн.грн. У січні–серпні 2019р. порівняно із січнем–серпнем 2018р. індекс будівельної продукції склав 142,2%.

Транспорт

У січні–серпні п.р. автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) виконано вантажооборот у обсязі 700,3 млн.ткм. У порівнянні з січнем–серпнем 2018р. вантажооборот збільшився на 14,7%. Обсяг перевезених вантажів автомобільним транспортом становив 2934,1 тис.т, що на 1,3% менше від обсягу січня–серпня 2018р.

Пасажирооборот, виконаний автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями), становив    564,7 млн.пас.км, обсяг пасажирських перевезень – 32851 тис. пасажирів. Порівняно з січнем–серпнем 2018р. пасажирооборот автомобільного транспорту зменшився на 5,3%, обсяги пасажирських перевезень – на 1,9%.

Зовнішньоекономічна діяльність

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі області товарами за січень–липень  2019р.  становив  161,0 млн.дол. США, імпорту – 131,0 млн.дол., і проти  січня–липня 2018р. експорт збільшився на 13,1%, імпорт зменшився  на 13,7%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 30,0 млн.дол. (у січні–липні 2018р. сальдо було від’ємне – 9,4 млн.дол.).

Зовнішньоторговельні операції товарами підприємства області здійснювали з партнерами 105 країн світу.

Споживчі ціни

Індекс споживчих цін (ІСЦ) у серпні 2019р. по області становив 99,9%, по Україні – 99,7%, з початку року – 103,0% (по Україні – 102,7%).

За січень–серпень 2019р. продукти харчування та безалкогольні напої стали дорожчими на 5,2%. Найбільше (на 35,2%) зросли в ціні фрукти. На 10,1–2,5% стали більше коштувати риба та продукти з риби,  цукор, макаронні вироби, свинина, овочі, м'ясо птиці, хліб, кисломолочна продукція, сир і м’який сир (творог), масло. Також на 1,5–0,9% подорожчали безалкогольні напої, сметана, борошно пшеничне. При цьому на 13,6–2,2% стали дешевшими яйця, молоко, рис, олія соняшникова.

Тютюнові вироби подорожчали на 13,2%, алкогольні напої – на 3,5%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива знизились на 1,7% за рахунок зменшення вартості природного газу на 22,5%, скрапленого газу для побутових потреб – на 12,5%, твердого палива – на 2,2%. При цьому за звітний період було зафіксовано збільшення плати за оренду житла на 11,4%, вартості каналізації – на 10,9%, холодної води – на 10,3%, опалення – на 10,2%, послуг з утримання будинків та прибудинкових територій – на 8,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни (тарифи) підвищились на 2,5% за рахунок збільшення вартості амбулаторних послуг (на 11,6%), фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 0,7%).

Зниження цін (тарифів) у транспортний сфері на 2,2% було спричинено подешевшанням палива та мастил на 5,8%, транспортних засобів – на 2,9%; при цьому вартість транспортних послуг збільшилась на 2,6%.

Одяг і взуття стали дешевшими на 10,1%, послуги відпочинку і культури – на 2,5%. Водночас на 7,6–0,9% подорожчали послуги зв’язку,  різні товари та послуги, послуги ресторанів та готелів, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, послуги закладів освіти.

Головне управління статистики у Херсонській області

Автор: Луценко Олена, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

 
Яндекс.Метрика