СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
Ювілей відомого корабела.
17.09.2019 18:57

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».


 

Свою трудову діяльність  на заводі він почав з посади майстра. Потім  його було призначено  заступником начальника цеху, начальником цього  ж цеху, а з 1967 року - заступником Генерального директора підприємства.

На якій би ділянці Валентин Миколайович не працював, його завжди відрізняли виняткова сумлінність, працьовитість, відданість справі і вимогливість до підлеглих, що  іноді межувала  з різкими висловлюваннями на їх адресу в разі недбайливого ставлення до праці. Але образи на нього ніхто і ніколи не тримав. Він брався за будь-яку роботу, виконував її сумлінно і якісно, ​​оперативно  вирішуючи  всілякі хитромудрі технічні проблеми.

У той час суднобудівний  завод був найважливішою економічною складовою Херсона. З його стапелів щорічно сходили 10 – 11  танкерів, великотоннажних суховантажів і доків.

Всього за безпосередньою участю Валентина Трубача було побудовано 267 суден, 77 барж і 4 корпуса. Близько сотні з них пішли на експорт (підприємство було єдиним на півдні країни, яке експортувало  суда). Херсонські кораблі вже тоді здобули популярність у світі. Замовниками заводу були Греція, Німеччина, Англія, Данія, Індія та інші країни.

Валентин Миколайович Трубач - безпосередній організатор і керівник процесу побудови суден. Але доводилося займатися і замовленнями по міжзаводській  кооперації, контролювати виробництво товарів народного споживання і замовлення для сільського господарства області.

Багато зроблено ним для безперебійної роботи заводу, зміцнення його матеріально-технічної бази і укомплектування досвідченими кадрами. Його внесок у створення чіткої системи підготовки висококласних фахівців для підприємства через школи міста, профтехучилище, судномеханічний технікум і філію МКІ достатньо вагомий..

Разом з такими відомими корабелами, що  складали керівне ядро ​​заводу, як нинішні В'ячеслав Ковальський, Юрій Коржов, Валентин Морданенко, Віктор Юдін, Володимир Чорний і багато інших, Валентин Трубач доклав чимало зусиль, щоб зробити Херсонський суднобудівний завод одним з провідних підприємств країни.

Це  був період розквіту радянського суднобудування і херсонські корабели були в авангарді серед тих,  хто будував найсучасніші кораблі.

З ініціативи Всеволода Федоровича Заботіна на острові, де розмістився завод, було побудовано новий сучасний, зручний для проживання, житловий масив Херсона - мікрорайон «Корабел». Це ціле містечко суднобудівників з лікарнею, магазинами, кінотеатром, дитячими садками, школами, системою комунального господарства і базою відпочинку. І тут, треба віддати належне Валентину Трубачу, який постійно надавав всебічну підтримку цьому грандіозному будівництву.

За видатні виробничі показники в грудні 1970 року Херсонський суднобудівний завод був нагороджений орденом Леніна.  Ще одним тріумфальним досягненням  майже 14-ти тисячного колективу херсонських корабелів  є присудження заводу  Міжнародної премії «Золотий Меркурій» за високу якість поставлених на експорт кораблів.

Після розпаду СРСР на заводі різко скоротилися замовлення, впали обсяги виробництва. Українське суднобудування опинилося в глибокій кризі і заводу довелося освоювати новий для себе напрямок - судноремонт.

Довідка. Валентин Миколайович Трубач, народився 17 вересня 1929 року в селі Мала Каховка Каховського району Херсонської області

Освіта вища. У 1950 році закінчив Херсонський судномеханічний технікум, а в 1956 - Миколаївський кораблебудівний інститут.

Вся його трудова діяльність з 1956 і до 2006 року безпосередньо пов'язана з Херсонським суднобудівним заводом: помічник майстра, майстер, старший майстер, начальник планово- розподільного бюро, заступник начальника цеху, начальник цеху, заступник Генерального директора з виробництва, помічник Генерального директора із зовнішньоекономічних зв'язків.

Батько Микола В'ячеславович (1904 - 1984) - бухгалтер. Мати Ольга Олександрівна (1907 - 1985) - колгоспниця. Дружина Лариса Борисівна (1931 - 1999) - технік Центру наукової організації праці. Дочка Ольга (1955) - педагог. Син Віктор (1956) - інженер-гідротехнік. Онук Віктор (1977) - інженер-механік, керівник Миколаївського суднобудівного заводу «Океан», внучка Катерина (1984) - кандидат економічних наук, онук Ігор (1984 -  інженер-електронік, правнуки Всеволод (17 років), Уляна

(12 років ), Ілля (7 років) - школярі.

Редакція сайту «Бізнес. Херсон» і автор матеріалу сердечно вітають Валентина Миколайовича Трубача з ювілеєм і бажають йому щастя, міцного здоров'я, довгих років життя та успіхів у всіх справах.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України

фото автора

 
Яндекс.Метрика