СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Херсон нарешті отримає кредит на закупівлю 50 тролейбусів

 
Председатель ОГА представил систему предоставления админуслуг на Херсонщине

 
Засідання комітету жінок-підприємиць відбулося у Херсоні (Відео)

 
Скадовский порт уйдёт с молотка

 
Минулого року майже 140 херсонців виїхали на постійне проживання за кордон

 

 
Директор херсонського КП «Гарантія» спростував чутки щодо стерилізації безпритульних тварин

 
Глава Херсонской ОГА провел презентацию Скадовского порта в Турции

 
Херсонські аудитори: результати діяльності і заходи впливу

 
Начальник обласного главку поліції відзвітував про хід впровадження програми «Безпечна Херсонщина»

 
Херсонська державна морська академія провела День відкритих дверей для абітурієнтів

 

ОБЩЕСТВО: КУЛЬТУРНЫЙ АСПЕКТ

Свято херсонських плавців
03.09.2019 22:26

2 вересня у Херсонському державному університеті відбулася довгоочікувана подія - відкриття сучасного плавального басейну.

В урочистому заході  з цього приводу взяли участь керівники області та міста, представники громадськості, члени Наглядової ради ХДУ, депутати обласної  та Херсонської міської ради, журналісти, блогери, студенти.

Перед початком церемонії присутні ознайомилися з комплексом: плавальним басейном, роздягальнями, душовими, трибунами для глядачів, технічними приміщеннями.

Відкрили захід та виступили Олександр Співаковський, ректор Херсонського державного університету, професор, доктор педагогічних наук, народний депутат України VIII скликання, Заслужений працівник освіти України, та  Денис Силантьєв, знаменитий український плавець, срібний призер Олімпіади в Сіднеї (2000), чемпіон світу (1998 ), чемпіон Європи (2001, 2004), чотириразовий володар Кубка світу з плавання, Заслужений майстер спорту.

Потім учасники церемонії були запрошені на глядацькі трибуни. І для них продемонстрували свою майстерність відомі херсонські плавці починаючи від самих маститих, таких як Заслужений майстер спорту Ігор Колихаєв, народний депутат дев'ятого скликання, підприємець, меценат і закінчуючи такими юними плавцями, як чотирнадцятилітні второразрялнікі Максим Анісімов та Юлія Вишемірська, учні Херсонського фізико-технічного ліцею.

В показових запливах взяли участь і плавці з обмеженими можливостями. Серед них Єлізавета Мерешко - чемпіон і призер Літніх Паралімпійських ігор, Майстер спорту України міжнародного класу. багаторазова чемпіонка і призерка світу та Європи.

 

 

Плавальний басейн ХДУ - найбільший в Херсоні і області. Він має 6 доріжок по 25 метрів в довжину і шириною 2,5 метра кожна, дві роздягальні і душові кімнати. Тут встановлено трибуни для глядачів, обладнані технічні приміщення з сучасним оснащенням для очищення води і повітря. Є енергозберігаюча система опалення.  Передбачено зручності для спортсменів з обмеженими можливостями.

Будівництво басейну почалося в жовтні 2018  року з ініціативи народного депутата України восьмого скликання Олександра Співаковського при підтримці    обласної влади

Басейн відповідає всім міжнародним вимогам для проведення тренувань та змагань. Його будівництво обійшлося в 12 млн. гривень.

За рішенням вченої ради  університету басейн буде використовуватися для тренувань студентів факультету фізичного виховання  та інших факультетів ХДУ, для тренувань студентів інших вузів, учнів міських шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів. Передбачено  виділення часу і для людей з  обмеженими можливостями. Працюватимуть і платні оздоровчі групи. На повну потужність басейн ХДУ починає працювати з початку вересня.

Будівництво басейну стало черговим етапом в загальному розвитку інфраструктури  закладу в рамках послідовного виконання Стратегічного плану розвитку Херсонского Державного Університету на 2018-2023 роки.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України


 
Яндекс.Метрика