СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

На Херсонской верфи спустят на воду третий танкер, построенный для голландской компании

 
Херсонский порт передан в концессию компании "Рисоил-Херсон": сумма заявленных инвестиций составляет 300 млн грн

 
В морському порту Херсон підбили підсумки 2019 року

 

 
С февраля для детей меняются правила пересечения админграницы Крыма с Херсонской областью

 

 
Президент Украины наградил преподавателя Херсонской морской академии Государственной премией

 
У Херсонській міграційній службі підсумували роботу за 2019 рік

 

 
Херсонщина попала в ТОП-3 регионов Украины с процветающей проституцией

 
Американська «Академія Qirimli» в Херсоні буде готувати відповідальних громадян серед переселенців з Криму

 
Чорногорський “пісок”: херсонські депутати вимагають скликання позачергової сесії

 
Новокаховчанина обманули в Интернете: не получил ни авто, ни свою предоплату

 
Херсонська обласна рада звернулася до облдержадміністрації з приводу погіршення ситуації із забрудненням повітря
12.08.2019 20:27

На позачерговій сесії Херсонської обласної ради 9 серпня депутати підтримали звернення, ініційоване заступницею голови Херсонської облради Оксаною Рукавішніковою, до Херсонської обласної державної адміністрації щодо забезпечення виконання Програми боротьби з онкологічними захворюваннями та вжиття заходів з попередження зростання граничного рівня допустимої концентрації шкідливих речовин у повітрі.

«З 2018 року Херсонщина посідає четверте місце в України за рівнем онкологічної захворюваності. Якщо в області показник складає 400 хворих на 100 тис. населення, то в окремих районах ці цифри значно перевищують середні. Найбільше хворих на онкологію, а це близько 65%, налічується у м. Херсоні та м. Нова Каховка. Наразі в області хворіють на рак 3% населення, п´ять людей щоденно вмирають від раку, а дванадцять щоденно дізнаються про онкозахворювання, – йдеться у тексті звернення. – Дані статистики свідчать, що забрудненням повітря зумовлені 41% захворювань органів дихання, 16% захворювань ендокринної системи, 2,5% онкологічних захворювань в осіб у віці від 30 до 34 років і 11% – в осіб 55-59 років. Діоксид азоту і діоксид сірки, а також промисловий пил спричиняють онкологічні захворювання, якщо концентрація будь-якого з них перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) більш ніж удвічі».

 

 

У своєму зверненні депутати посилаються на данні  Херсонського центру з  гідрометеорології, які свідчать, що у липні поточного року в Херсоні спостерігалось перевищення середніх концентрацій діоксиду азоту (основна дія – негативнийй вплив на систему органів дихання та зміни складу крові) в середньому по районах міста – у чотири рази (Шуменський – у 5, вул. Перекопська – у 3,9, площа Перемоги – у 3,5). Рівень змісту формальдегіду у повітрі – від 2,3 ГДК до 2,8 ГДК на вул. Перекопській.

Викиди забруднюючих речовин  в липні 2019 року у порівнянні з викидами липня 2018 року збільшились по оксиду і діоксиду  азоту у 1,5 разів, по формальдегіду – у 1,4 рази.

У зв’язку з цим депутати у Звернені нагадують, що у лютому поточного року депутатським корпусом була затверджена Програма боротьби з онкологічними захворюваннями, одним із заходів якої є – розроблення до 1 червня 2019 року плану заходів, спрямованих на усунення негативних факторів навколишнього середовища. Проте нічого нового, крім діючої з 2012 року Програми «Питна вода Херсонщини», облдержадміністрацією на виконання зазначеного завдання запропоновано не було.

«З огляду на викладене, враховуючи незадовільну реалізацію вимог Програми боротьби з онкологічними захворюваннями, ми, депутати Херсонської обласної ради VІІ скликання, звертаємося до Херсонської обласної державної адміністрації з вимогою з´ясувати причини зростання показників забруднення повітря та надати до обласної ради план заходів, спрямованих на усунення негативних факторів навколишнього середовища», – йдеться у зверненні.

 

 
Яндекс.Метрика