СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
Де у Херсоні можна одягнутись безкоштовно?


У Херсоні продовжує працювати Банк одягу! Завдяки спільному проекту Громадської платформи Рожкова Юрія "Добро переможе" та Благодійного фонду "Мангуст" вже 2 роки херсонці, які потребують соціальної підтримки, можуть безкоштовно обрати одяг для себе та своєї родини.

Незабаром початок навчального року. Встигніть, за потреби, підібрати речі дитині. Будь ласка, не соромтесь, звертайтесь за детальнішою інформацією телефоном 095-898-1000.

 
Підприємці Херсонщини побоюються пільгових кредитів

Програму розвитку зеленого туризму затвердила Херсонська обласна рада.

Під будівництво десяти екосадиб для гостей краю з місцевого бюджету готові надати по 50 тисяч гривень. Та оскільки це не спонсорська пожертва, а довгостроковий цільовий кредит під три відсотки річних, підприємці із заявками про позику сюди не поспішають, либонь, не впевнені, що вона окупиться.

Замість того щоб будувати такі садиби в кредит, хоч який би він пільговий не був, місцеві жителі вважають за краще не влізати в борги, а своїм коштом облаштовувати для приймання туристів старенькі сільські хати чи дачі — «дешево та сердито», ще й колоритно.

 
На Херсонщині здійснюють діяльність майже шість тисяч неприбуткових організацій

Як повідомили спеціалісти управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі станом на 01.08.2019 в області здійснюють діяльність 5634 неприбуткові організації, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, з них 73 зареєстровані платниками ПДВ.

Податковим кодексом України визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

• утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

• установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (дана вимога не поширюється на бюджетні установи);

 
Херсонская государственная морская академия и Морской университет Констанцы стали партнерами

Сегодня, 29 июля, был подписан договор о сотрудничестве между Херсонской государственной морской академией и Морским университетом г.Констанца (Румыния).

Таким образом, морская альма-матер из портового города Румыния, в сегменте сотрудничества между морскими академиями и университетами разных стран, официально стала партнером международного проекта создания коридора эффективного сотрудничества, инициированного на площадках Балтийско-Черноморского экономического форума.

 
Херсонская больница имени Лучанского получила нового директора

В Херсонском горсовете прошел конкурс на должность Генерального директора коммунального некоммерческого предприятия «Херсонская городская клиническая больница имени Лучанского». На пост руководителя претендовал только и.о. директора Владимир Ларионов. Других кандидатур не было.

Конкурсная комиссия городского совета единогласно решила, что Ларионов полностью соответствует требованиям и является победителем конкурса.

 
В Украине эпидемия сколиоза

В Украине наблюдается пугающая статистика детского сколиоза. Последние исследования указывают на стремительный рост проблем с позвоночником у детей младшей возрастной группы по всему миру. Однако в некоторых странах ситуация особенно плачевная.

По результатам трехлетнего исследования, проводившегося на территории десяти стран Восточной Европы, наихудшая ситуация со сколиозом зафиксирована в Украине. Здесь проблемы со спиной ортопеды обнаружили у 23% детей (при этом более трети обследованных нуждаются в специализированных методиках лечения). Не лучше ситуация в РФ и Молдавии – здесь проблемы наблюдаются у 21% детей. Наименьшее число больных детей зафиксировано в Словакии – 14%. Среднемировой уровень находится на отметке 15-17%, хотя еще в прошлом десятилетии не превышал отметки 15%.

 
День голосування на Херсонщині

За результатами спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Херсонській області ми можемо констатувати, що вибори у  п'яти одномандатних округах відбулись на основі конкурентності та змагальності.
Передвиборча кампанія в останні два тижня  перед днем голосування набула вже конфліктної форми, що проявлялось в   підпалі автівок, масовим поширенням чорного піару, включаючи позови в суд та заявикандидатів  один  на одного в поліцію тощо.Так, напередодні дня голосування політики вдалися й до недобросовісних методів. У 184-ому окрузі було зафіксовано масове розповсюдження газет з чорним піаром проти кандидата Ігоря Колихаєва, у 185-ому - проти Вегандза Мясникяна, причому з ознаками етнічної дискримінації.

 
Вытаємо з Днем народження

Семенчева Андрія Ігоревича - головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень суду в Херсонській області і Атономної республіці Крим.

В роботі тільки успіх і натхнення,
В житті кохання й теплота,
Щоб не було у вас безсоння,
Завжди щоб усміхалися вуста!

Редакція газети "Бізнес-Херсон"

 
Як голосували виборці Херсонщини на парламентських виборах-2019
07.08.2019 19:55

Виборці Херсонщини внесли свій внесок в перемогу партії «Слуга народу» на парламентських виборах-2019, що втілиливсяпо країні в 43,16%. В нашій області  цей процент ще вищий -49,71%. За неї проголосувала майже половина тих, хто прийшов на виборчі дільниці.

 

На цьому тлі зовсім загубилися 6% голосів відданих  херсонцями за президентську партію «Європейська солідарність»(ПЄС).

Як відомо, до Верховної Раді восьмого скликання від області  було  обрано п’ять народних депутатів- мажоритарників. Четверо  перебували у Блоці Петра Порошенка «Солідарність» - Олександр Співаковський (182 округ), Іван Винник (184 округ), Сергій Хлань (185 округ) та Федір Негой(186 округ). Один - Юрій Одарченко (183 округ) був обраний від ВО «Батьківщина».

Всі вони спробували переобратися в парламент дев'ятого скликання і всі програли. Сергій Хлань та  Іван Винник зайняли треті місця, Олександр Співаковський та Юрій Одарченко  -  четверті, Федір  Негой -щосте,

Їм не допомогло навіть те, що вони балотувалися, як незалежні кандидати.  Так само  програв і Юрій  Одарченко, який  «Батьківщині» не зрадив.

По суті, херсонці проголосували проти агонізуючої правлячої еліти,  яка протягом своєї  «бурхливої» багаторічної діяльності  довела країну до катастрофи. Незважаючи на всі гучні заяви Петра Порошенко ( а говорити він навчився віртуозно) його ЄС повторила долю Народного фронту Арсенія Яценюка, без всякої надії на відродження в майбутньому.

До речі, «Європейська солідарність» не змогла перемогти в жодній області  України. Більш того, їй не вдалося ніде зайняти і других місць, крім Києва. Вона програла  і мажоритарні округи в країні, крім двох.

Для партії, яка ще вчора керувала Україно це повний провал. А якщо подивитися на тих, хто потрапив до прохідної частини списку «Європейської солідарності», то це абсолютний провал. Як можна на щось розраховувати з таким одіозним політиком, що став загальним посміховиськом, як Андрій Парубій (№2) - спікер Верховної Ради VIII скликання.  Не набагато авторитетніші Ірина Геращенко (№3) - віце-спікер Верховної Ради VIII скликання, Іванна Климпуш-Цинцадзе (№10) - віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Степан Кубів (№12) - перший віце- прем'єр-міністр, Ірина Луценко (№15) - представник Президента у Верховній Раді VIII скликання, Володимир Ар'єв (№17) - віце-президент ПАРЄ і деякі інші.

Адже ці політики несуть пряму відповідальність за те, що мають безпосередній стосунок до того, що за час їх перебування у владі життя українців настільки погіршилося, що його не можна   порівнювати з тим,  яке було при режимі Віктора Януковича. Багаторічна війна на Донбасі, занепад економіки країни, всеохоплююча корупція і повальне зубожіння народу - за все це вони, як і Петро Порошенко, вже отримали від виборців країни «червону картку» на президентських виборах. Народ не захотів їх бачити у владних структурах, але вони, за іронією долі, всупереч усякому здоровому глузду, знову опинилися у Верховній Раді.


 

Не домоглася  значних успіхів на виборах в нашій області і  колись авторитетна   «Батьківщина» (5, 99%).   Отримані нею  26 мандатів вкрай мало для  Юлії Тимошенко, беззмінної лідерки з двадцятирічним стажем і з величезними претензіями на перші ролі в  державі. При цьому в її фракції, як і раніше, все ті ж  набридлі виборцям особи,  які давно розгубили у виборців  свій авторитет.

Це Валентин Наливайченко (№3) - двічі очолював СБУ (2006, 2014), екс-член партії УДАР і колишній соратник Віталія Кличка та Михайла Саакашвілі. Працював першим заступником міністра МЗС. В «епоху» Ющенко очолював СБУ і політраду партії «Наша Україна»;

Сергій Соболєв (№4) - соратник Тимошенко протягом 14 років. Спікер партії. Народний депутат шести з восьми парламентських скликань. До липня 1990 року був  членом КПРС;

Іван Кириленко (№6) - перший заступник голови партії «Батьківщина». Депутат семи скликань. Закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Перший заступник голови Дніпропетровської облради і ОДА в часи Павла Лазаренка. Міністр аграрної політики в уряді Віктора  Ющенка. Віце-прем'єр в уряді Віктора Януковича;

Григорій Немиря (№ 8) – «права рука» Тимошенко з питань, пов'язаних з її візитами за кордон, головував в правлінні фонду «Відродження» Джорджа Сороса, в минулому - віце-прем'єр-міністр;

Сергій Власенко (№ 9) - головний юрист «Батьківщини». Брав участь в приватизаційних суперечках навколо Криворіжсталі на стороні мільярдерів Ріната Ахметова і Віктора Пінчука. З такими кадрами перспективи Юлії Тимошенко дуже сумнівні.

Нинішні вибори в країні продемонстрували «протестне голосування» виборців, які перестали сприймати пафосну балаканину вельми бездарних і недалекоглядних політиків. В результаті, з влади був вигнаний не тільки Петро Порошенко, але і три чверті  народних депутатів восьмого скликання.

На виборах  програли 17 (з 22, внесених до бюлетенів) політичних партій. В їх програмах  суцільна тріскотня, яка не сподобалась виборцям   і вони не пустили їх до Верховної Ради.

Серед тих, хто програв - Радикальна партія Олега Ляшка, досвідченого оратора, відомого своїми неординарними витівками в Верховній раді, в якій він  перебував  депутатом кілька скликань поспіль.   Їй не вистачило 0,9%

Зазнала поразки і партія Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», активного пропагандиста НАТО, неодноразового кандидата в Президенти країни. Виборці  « оцінили» його  підтримкою трохи більше одного відсотка .

Мало втішними   виявилися результати виборів для партії «Свобода», яка зуміла об'єднати всіх націоналістів країни (Правий сектор, Українську добровольчу армію, ОУН і Конгрес українських націоналістів).   Однак повторити успіх 2014 року - 4,71% - їй не вдалося, не кажучи вже про тріумф 2012-ого, коли партія отримала більше 10% і потрапила в парламент.

У новій Раді не буде лідера «Свободи» Олега Тягнибока, голови «Національного корпусу» Андрія Білецького, колишнього глави «Правого сектора» Дмитра Яроша, екс-віце спікера парламенту Руслана Кошулинського. Крім невдачі списочників «Свободи», не проходять до парламенту і мажоритарники-націоналісти, яких в минулому скликанні було сім, а зараз залишиться тільки один представник.

Ще один аутсайдер виборів - партія "Самопоміч", яка втратила всі шанси залишитися в політиці, отримавши  зовсім  мізерні відсотки. Для партії Андрія Садового ці вибори, однозначно, стали останніми.

Його ймовірним наступником стала новоспечена партія Святослава Вакарчука "Голос" (дотепники додають слово «Америки», що, втім недалеко від істини). Вона пробилася до парламенту тільки за підтримки виборців західних регіонів України. Але хтось дуже помилився, зробивши ставку на Вакарчука. Йому явно не допомогло навчання в США. Коли він співає, слухати його ще можна, але як тільки починає говорити, всім стає зрозуміло, що він в політиці довго не затримається. На Херсонщині Вакарчук отримав тільки лише  2,82% голосів

Не буде в новому парламенті партії «Українська стратегія Гройсмана» і його міністрів, зокрема, глави Міносвіти Лілії Гриневич, міністра юстиції Павла Петренка, голови Мінкульту Євгена Нищука та віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка, що, втім, втрата невелика.

На жаль, на парламентських виборах - 2019 мимоволі постраждали кілька кандидатів - мажоритарників, які були в опозиції до Петра Порошенка і чимало зробили в округах для своїх виборців. Серед них Володимир Сальдо (друге місце), Михайло Опанащенко (друге місце), Павло Філіпчук (друге місце), Сергій Рибалко (друге місце). Їх не обрали тільки тому, що вони йшли не від партії «Слуга народу»

Парламентські вибори підтвердили повну довіру херсонських виборців, як і всієї України, до нового президента Володимира Зеленського. Тепер, при бажанні, він зможе встановити мир на сході країни, додати всю команду Петра Порошенка до люстраційного списку, завершити гучні корупційні справи, розслідувати загибель людей на Майдані і спробувати виконати Мінські угоди. Але чи відбудеться все це насправді, покаже час ...

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України

 
Яндекс.Метрика