СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
Де у Херсоні можна одягнутись безкоштовно?


У Херсоні продовжує працювати Банк одягу! Завдяки спільному проекту Громадської платформи Рожкова Юрія "Добро переможе" та Благодійного фонду "Мангуст" вже 2 роки херсонці, які потребують соціальної підтримки, можуть безкоштовно обрати одяг для себе та своєї родини.

Незабаром початок навчального року. Встигніть, за потреби, підібрати речі дитині. Будь ласка, не соромтесь, звертайтесь за детальнішою інформацією телефоном 095-898-1000.

 
Підприємці Херсонщини побоюються пільгових кредитів

Програму розвитку зеленого туризму затвердила Херсонська обласна рада.

Під будівництво десяти екосадиб для гостей краю з місцевого бюджету готові надати по 50 тисяч гривень. Та оскільки це не спонсорська пожертва, а довгостроковий цільовий кредит під три відсотки річних, підприємці із заявками про позику сюди не поспішають, либонь, не впевнені, що вона окупиться.

Замість того щоб будувати такі садиби в кредит, хоч який би він пільговий не був, місцеві жителі вважають за краще не влізати в борги, а своїм коштом облаштовувати для приймання туристів старенькі сільські хати чи дачі — «дешево та сердито», ще й колоритно.

 
На Херсонщині здійснюють діяльність майже шість тисяч неприбуткових організацій

Як повідомили спеціалісти управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі станом на 01.08.2019 в області здійснюють діяльність 5634 неприбуткові організації, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, з них 73 зареєстровані платниками ПДВ.

Податковим кодексом України визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

• утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

• установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (дана вимога не поширюється на бюджетні установи);

 
Херсонская государственная морская академия и Морской университет Констанцы стали партнерами

Сегодня, 29 июля, был подписан договор о сотрудничестве между Херсонской государственной морской академией и Морским университетом г.Констанца (Румыния).

Таким образом, морская альма-матер из портового города Румыния, в сегменте сотрудничества между морскими академиями и университетами разных стран, официально стала партнером международного проекта создания коридора эффективного сотрудничества, инициированного на площадках Балтийско-Черноморского экономического форума.

 
Херсонская больница имени Лучанского получила нового директора

В Херсонском горсовете прошел конкурс на должность Генерального директора коммунального некоммерческого предприятия «Херсонская городская клиническая больница имени Лучанского». На пост руководителя претендовал только и.о. директора Владимир Ларионов. Других кандидатур не было.

Конкурсная комиссия городского совета единогласно решила, что Ларионов полностью соответствует требованиям и является победителем конкурса.

 
В Украине эпидемия сколиоза

В Украине наблюдается пугающая статистика детского сколиоза. Последние исследования указывают на стремительный рост проблем с позвоночником у детей младшей возрастной группы по всему миру. Однако в некоторых странах ситуация особенно плачевная.

По результатам трехлетнего исследования, проводившегося на территории десяти стран Восточной Европы, наихудшая ситуация со сколиозом зафиксирована в Украине. Здесь проблемы со спиной ортопеды обнаружили у 23% детей (при этом более трети обследованных нуждаются в специализированных методиках лечения). Не лучше ситуация в РФ и Молдавии – здесь проблемы наблюдаются у 21% детей. Наименьшее число больных детей зафиксировано в Словакии – 14%. Среднемировой уровень находится на отметке 15-17%, хотя еще в прошлом десятилетии не превышал отметки 15%.

 
День голосування на Херсонщині

За результатами спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Херсонській області ми можемо констатувати, що вибори у  п'яти одномандатних округах відбулись на основі конкурентності та змагальності.
Передвиборча кампанія в останні два тижня  перед днем голосування набула вже конфліктної форми, що проявлялось в   підпалі автівок, масовим поширенням чорного піару, включаючи позови в суд та заявикандидатів  один  на одного в поліцію тощо.Так, напередодні дня голосування політики вдалися й до недобросовісних методів. У 184-ому окрузі було зафіксовано масове розповсюдження газет з чорним піаром проти кандидата Ігоря Колихаєва, у 185-ому - проти Вегандза Мясникяна, причому з ознаками етнічної дискримінації.

 
Вытаємо з Днем народження

Семенчева Андрія Ігоревича - головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень суду в Херсонській області і Атономної республіці Крим.

В роботі тільки успіх і натхнення,
В житті кохання й теплота,
Щоб не було у вас безсоння,
Завжди щоб усміхалися вуста!

Редакція газети "Бізнес-Херсон"

 
День голосування на Херсонщині
22.07.2019 15:41

За результатами спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Херсонській області ми можемо констатувати, що вибори у  п'яти одномандатних округах відбулись на основі конкурентності та змагальності.
Передвиборча кампанія в останні два тижня  перед днем голосування набула вже конфліктної форми, що проявлялось в   підпалі автівок, масовим поширенням чорного піару, включаючи позови в суд та заявикандидатів  один  на одного в поліцію тощо.Так, напередодні дня голосування політики вдалися й до недобросовісних методів. У 184-ому окрузі було зафіксовано масове розповсюдження газет з чорним піаром проти кандидата Ігоря Колихаєва, у 185-ому - проти Вегандза Мясникяна, причому з ознаками етнічної дискримінації.У своїй агітації кандидати все більше використовували наявний арсенал засобів, включаючи службове становище та використання імені Європейського інвестиційного банку. Наприклад, кандидат в 182-му окрузі Олег Предместніков вирішив зекономити на рекламі в обласних та районних ЗМІ, використавши для агітації газету, редакція якої знаходиться в Управлінні юстиції, в якому він працює першим заступником. А ще один кандидат в 185-му окрузі Павло Філіпчук відзначився масовим розповсюдженням статті-фейку в майже всіх районних газетах, використавши цитати експерта Європейського інвестиційного банку, який, як виявивилося, з ним не спілкувався та навіть не підозрював, що став учасником передвиборчої кампанії каховського політика.

Кандидати в народні депутати почали готуватись до «дня тиші» та дня голосування заздалегідь, не тільки не прибираючи агітацію, яка в ці дні заборонена, а навпаки - вішаючи нову. На території області були зафіксовані білборди з прихованою рекламою партій «Слуга народу» («Зробимо їх ще раз. 21 липня»), «Опозиційна платформа – за життя» (білборд з символікою), «Опозиційний блок» (Довіряй № 1) та кандидатів мажоритарникиків Олександра Співаковського («Перевірений часом, перевірений ділом») в 182-му окрузі, Євгена Рищука («Все буде добре»), Сергія Рибалка («За свого. Не втрать свою землю») в 186-му окрузі , Сергія Хланя («З турботою про людей! 21 липня. Обирай!»), Павла Філіпчука («#НашПаш»), Вегандза Мясникяна («Від громади до ради») в 185-му окрузі, Івана Вінника («Іван»), Ігоря Колихаєва («Нам тут жити») в 184-му окрузі. Місцеві комунальні служби не впоралися з такою кількістю агітації, але виявилися достатньо інноваційними під час вирішення задач. Так, на території 185-го округу  замість заклейки  використовували фарбу, якою замальовували  ім'я кандидата, а на 186-му окрузі «счищали» фотографії та прізвище, залишаючи іншу частину інформації.  У день голосування була зафіксована масова розклейка в мікрорайоні Остров (183-ій ВО) листівок Віктора Тоцького («Сила людей»), Вікторії Вагнєр («Слуга народу»), Юрія Одарченка («Батьківщина»), Юрія Кирилова («Європейська Солідарність»). Останній, до речі, також розмістив свої листівки в ХДАУ, де є ректором. І хоча вони були адресовані абітурієнтам, мало чим відрізнялись від агітаційних.

В цілому голосування на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року відбувалось в цілком демократичний спосіб з дотриманням основних положень законодавства. Довготермінові та короткотермінові спостерігачі ОПОРИ, які проводять спостереження впродовж дня, сигналізували про відсутність критичних проблем в організації процесу голосування чи серйозних потенційних загроз встановленню результатів волевиявлення громадян.

Явка на позачергових виборах 2019 року не дуже відрізнялась від попередніх позачергових виборів до парламенту. Якщо впродовж дня вона вона коливалась на 1-2 %, то фінальна виявилась дещо більшою. Так,  о 12 годині - 21,53 % (2019) - 19.58 % (2014); 16.00 - 33,7 % (2019),  34.31 % (2014). А вже на закриття дільниць фінальна явка склала 43,93% , а в 2014 вона сягнула  41.36%

Комісії відкривались вчасно, хоча і супроводжували відкриття теми або іншими порушеннями процедур.
Із порушень спостерігачами було зафіксовано, що опечатаний сейф та інші речі ДВК № 650466 (село Красне, 186-ий округ) зберігалися в приміщенні сільської ради, і тільки перед ранковим засіданням комісії все перенесли в сільський клуб, де знаходиться дільниця.
На ДВК № 650684 (Херсон, 183-ій округ) виявили, що на декількох партіях виборчих бюлетенях немає штампу «вибув» навпроти кандидатів, чия реєстрація була скасована та печатки ДВК, що члени комісії почали виправляти вже після відкриття дільниці.

Комісії на етапі підготовки дня голосування та безпосередньо в день виборів зіштовхувались з неякісним процесом формування ДВК. Так, фіксувались комісії, що мали у своєму складі осіб, які не можуть там перебувати. Зокрема в 185-му окрузі на одній дільниці членом є інспектор по податкам, а на іншій – староста села. Представник кандидата написав заяву в ОВК, щоб виключили старосту зі складу, а вони відповіли, що «немає підстав для виключення».

Також достатньо поширеною стала практика агітації представниками/прихильниками тих  або інших кандидатів у день голосування поряд або безпосередньо на дільниці.
У Новій Каховці на кількох дільницях спостерігачі фіксували агітаційні матеріали на столах у членів ДВК, а на дільниці № 650613взагалі сидів депутат Новокаховської міської ради, за сумісництвом завідуючий будинку культури, в якому знаходиться дільниця, який спілкувався з виборцями й «радив», за кого голосувати. Крім того, громадяни повідомляли про дивні смс-повідомлення з ознаками агітації. Одне з них від невідомого Нідзельського Володимира із закликом «зробимо їх!», друга містить текст «Дякую за підтримку. Михайло Опанащенко» (це кандидат в 183-му окрузі від «Опозиційної платформи – За життя»).

Традиційними порушеннями стали ігнорування правил процедури видачі бюлетенів виборцю (1 замість 2 членів ДВК на 185-му та 186-му окрузі), невідповідність розмірів дільниць кількості виборців, спроби виборці голосувати без належних документів,що посвідчують особу, та поза кабінками, нестача скриньок та кабінок для голосування. Ці порушення не створювали суттєвих проблем та ускладнень, але все одно були порушенням виборчого законодавства, яке можна вважати вже системним.
Хоча експертами і зазначались загрози маніпулювання штампом «Вибув» членами дільничних виборчих комісій, але це не справдилось. Лише 1 з кандидатів зіштовхнувся з цією проблемою. Юрія Кирилова помилково відзначили штампом «Вибув» на дільницях №650679 та 650698.

Під час дня голосування відбулось декілька інцидентів, що містять ознаки  кримінального порушення. Так, в Херсоні на виборчій дільниці № 650783 виборець з посвідченням журналіста сховав один з бюлетенів в кишеню, а коли це помітили члени комісії та спостерігачі, швидко вкинув його в скриньку. Ще один факт спроби виносу виборчого бюлетеня зафіксовано в Херсоні в мікрорайоні «Корабел», де 50-річний чоловік намагався винести з дільниці два незаповнених бюлетені. Окрім того, одним з кандидатів по 186-му округу у місті Гола Пристань біля ДВК № 650258 по підозрі у контролі над голосуванням виборців та участі у мережі  скупки голосів  булозафіксовано жінку. Працівники поліції виявили у неї перелік  осіб з мобільними телефонами, що мали проголосувати за кандидата Євгена Рищука.
Зміна виборчої адресивиборцями  додала хаосу у діяльність комісій. Достатньо поширеним стало порушення процедури, коли замість 1 бюлетеня виборці отримали 2. Такі випадки були зафіксовані в 184-му окрузі (ВД 650595), 185-му окрузі (ВД 650537). Також не було враховано і особливості літнього сезону – на дільницях Генічеського району  виникла загроза нестачі бюлетенів  у зв'язку з кількістю відпочиваючих, які, незважаючи на відпустки, вирішили взяти участь у виборах.
Традиційно виборці були незадоволені тим, що їм не приходять запрошення й вони не знаходять себе у списку виборців. Члени ДВК могли тільки поспівчувати. І якщо деякі громадяни прийняли цю новину спокійно, то інші пішли зі скандалом, і то в супроводі поліцейських.

Окрім виборців, в процесі приймали участь й невідомі особи без посвідчень, які слідкували за процесом біля приміщення для голосування та пересувалися групами. Деякі з них мали власний дрес-код – білі кепки. На дільницю №650644 в Херсоні разом з виборцем зайшла група невідомих осіб. Він сказав, що це спостерігачі, але посвідчення вони членам комісії не показали. Поширеною стала практика маркування осіб тим  або іншим одягом.
Вже декілька виборів підряд до відповідних органів поступають дзвінки з інформацією про мінування ДВК. Інформація після перевірки не підтверджується, але вносить  певний дисбаланс у роботи комісій та відволікає працівників правоохоронних органів та МНС. Такі повідомлення поступили щодо трьох виборчих дільниць  в Білозерському районі та двох дільниць в селищах Комишани та Приозерне (Корабельний район).

Впродовж дня голосування станом на 20:00 до поліції Херсонщини надійшло 86 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Найбільша кількість інформацій пов’язана з незаконною агітацією (37). За фактами з ознаками кримінальних правопорушень відкриті 9 проваджень: 5 – за неправдиві повідомлення про замінування виборчих дільниць, 3 – за незаконне використання виборчого бюлетеня та одне – за підкуп виборців.

Під час підрахунку голосів типовим порушенням було уточнення та дописування протоколів в приміщенні ОВК. На ОВК № 183 представники ДВК з дозволу комісії навіть закрились в окремому кабінеті, на 184-ій ОВК також переписували протоколи «на колінах». До протоколів було багато технічних зауважень, коли, наприклад, члени комісії неправильно вказували кількість скриньок.
Разом з тим люди не витримували такого напруження. Під час засідання 184-ої ОВК 3 рази викликали швидку допомогу. Одна з ДВК в 183-му окрузі потрапила в серйозне ДТП.

 
Яндекс.Метрика