СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
День голосування на Херсонщині
22.07.2019 15:41

За результатами спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Херсонській області ми можемо констатувати, що вибори у  п'яти одномандатних округах відбулись на основі конкурентності та змагальності.
Передвиборча кампанія в останні два тижня  перед днем голосування набула вже конфліктної форми, що проявлялось в   підпалі автівок, масовим поширенням чорного піару, включаючи позови в суд та заявикандидатів  один  на одного в поліцію тощо.Так, напередодні дня голосування політики вдалися й до недобросовісних методів. У 184-ому окрузі було зафіксовано масове розповсюдження газет з чорним піаром проти кандидата Ігоря Колихаєва, у 185-ому - проти Вегандза Мясникяна, причому з ознаками етнічної дискримінації.У своїй агітації кандидати все більше використовували наявний арсенал засобів, включаючи службове становище та використання імені Європейського інвестиційного банку. Наприклад, кандидат в 182-му окрузі Олег Предместніков вирішив зекономити на рекламі в обласних та районних ЗМІ, використавши для агітації газету, редакція якої знаходиться в Управлінні юстиції, в якому він працює першим заступником. А ще один кандидат в 185-му окрузі Павло Філіпчук відзначився масовим розповсюдженням статті-фейку в майже всіх районних газетах, використавши цитати експерта Європейського інвестиційного банку, який, як виявивилося, з ним не спілкувався та навіть не підозрював, що став учасником передвиборчої кампанії каховського політика.

Кандидати в народні депутати почали готуватись до «дня тиші» та дня голосування заздалегідь, не тільки не прибираючи агітацію, яка в ці дні заборонена, а навпаки - вішаючи нову. На території області були зафіксовані білборди з прихованою рекламою партій «Слуга народу» («Зробимо їх ще раз. 21 липня»), «Опозиційна платформа – за життя» (білборд з символікою), «Опозиційний блок» (Довіряй № 1) та кандидатів мажоритарникиків Олександра Співаковського («Перевірений часом, перевірений ділом») в 182-му окрузі, Євгена Рищука («Все буде добре»), Сергія Рибалка («За свого. Не втрать свою землю») в 186-му окрузі , Сергія Хланя («З турботою про людей! 21 липня. Обирай!»), Павла Філіпчука («#НашПаш»), Вегандза Мясникяна («Від громади до ради») в 185-му окрузі, Івана Вінника («Іван»), Ігоря Колихаєва («Нам тут жити») в 184-му окрузі. Місцеві комунальні служби не впоралися з такою кількістю агітації, але виявилися достатньо інноваційними під час вирішення задач. Так, на території 185-го округу  замість заклейки  використовували фарбу, якою замальовували  ім'я кандидата, а на 186-му окрузі «счищали» фотографії та прізвище, залишаючи іншу частину інформації.  У день голосування була зафіксована масова розклейка в мікрорайоні Остров (183-ій ВО) листівок Віктора Тоцького («Сила людей»), Вікторії Вагнєр («Слуга народу»), Юрія Одарченка («Батьківщина»), Юрія Кирилова («Європейська Солідарність»). Останній, до речі, також розмістив свої листівки в ХДАУ, де є ректором. І хоча вони були адресовані абітурієнтам, мало чим відрізнялись від агітаційних.

В цілому голосування на позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року відбувалось в цілком демократичний спосіб з дотриманням основних положень законодавства. Довготермінові та короткотермінові спостерігачі ОПОРИ, які проводять спостереження впродовж дня, сигналізували про відсутність критичних проблем в організації процесу голосування чи серйозних потенційних загроз встановленню результатів волевиявлення громадян.

Явка на позачергових виборах 2019 року не дуже відрізнялась від попередніх позачергових виборів до парламенту. Якщо впродовж дня вона вона коливалась на 1-2 %, то фінальна виявилась дещо більшою. Так,  о 12 годині - 21,53 % (2019) - 19.58 % (2014); 16.00 - 33,7 % (2019),  34.31 % (2014). А вже на закриття дільниць фінальна явка склала 43,93% , а в 2014 вона сягнула  41.36%

Комісії відкривались вчасно, хоча і супроводжували відкриття теми або іншими порушеннями процедур.
Із порушень спостерігачами було зафіксовано, що опечатаний сейф та інші речі ДВК № 650466 (село Красне, 186-ий округ) зберігалися в приміщенні сільської ради, і тільки перед ранковим засіданням комісії все перенесли в сільський клуб, де знаходиться дільниця.
На ДВК № 650684 (Херсон, 183-ій округ) виявили, що на декількох партіях виборчих бюлетенях немає штампу «вибув» навпроти кандидатів, чия реєстрація була скасована та печатки ДВК, що члени комісії почали виправляти вже після відкриття дільниці.

Комісії на етапі підготовки дня голосування та безпосередньо в день виборів зіштовхувались з неякісним процесом формування ДВК. Так, фіксувались комісії, що мали у своєму складі осіб, які не можуть там перебувати. Зокрема в 185-му окрузі на одній дільниці членом є інспектор по податкам, а на іншій – староста села. Представник кандидата написав заяву в ОВК, щоб виключили старосту зі складу, а вони відповіли, що «немає підстав для виключення».

Також достатньо поширеною стала практика агітації представниками/прихильниками тих  або інших кандидатів у день голосування поряд або безпосередньо на дільниці.
У Новій Каховці на кількох дільницях спостерігачі фіксували агітаційні матеріали на столах у членів ДВК, а на дільниці № 650613взагалі сидів депутат Новокаховської міської ради, за сумісництвом завідуючий будинку культури, в якому знаходиться дільниця, який спілкувався з виборцями й «радив», за кого голосувати. Крім того, громадяни повідомляли про дивні смс-повідомлення з ознаками агітації. Одне з них від невідомого Нідзельського Володимира із закликом «зробимо їх!», друга містить текст «Дякую за підтримку. Михайло Опанащенко» (це кандидат в 183-му окрузі від «Опозиційної платформи – За життя»).

Традиційними порушеннями стали ігнорування правил процедури видачі бюлетенів виборцю (1 замість 2 членів ДВК на 185-му та 186-му окрузі), невідповідність розмірів дільниць кількості виборців, спроби виборці голосувати без належних документів,що посвідчують особу, та поза кабінками, нестача скриньок та кабінок для голосування. Ці порушення не створювали суттєвих проблем та ускладнень, але все одно були порушенням виборчого законодавства, яке можна вважати вже системним.
Хоча експертами і зазначались загрози маніпулювання штампом «Вибув» членами дільничних виборчих комісій, але це не справдилось. Лише 1 з кандидатів зіштовхнувся з цією проблемою. Юрія Кирилова помилково відзначили штампом «Вибув» на дільницях №650679 та 650698.

Під час дня голосування відбулось декілька інцидентів, що містять ознаки  кримінального порушення. Так, в Херсоні на виборчій дільниці № 650783 виборець з посвідченням журналіста сховав один з бюлетенів в кишеню, а коли це помітили члени комісії та спостерігачі, швидко вкинув його в скриньку. Ще один факт спроби виносу виборчого бюлетеня зафіксовано в Херсоні в мікрорайоні «Корабел», де 50-річний чоловік намагався винести з дільниці два незаповнених бюлетені. Окрім того, одним з кандидатів по 186-му округу у місті Гола Пристань біля ДВК № 650258 по підозрі у контролі над голосуванням виборців та участі у мережі  скупки голосів  булозафіксовано жінку. Працівники поліції виявили у неї перелік  осіб з мобільними телефонами, що мали проголосувати за кандидата Євгена Рищука.
Зміна виборчої адресивиборцями  додала хаосу у діяльність комісій. Достатньо поширеним стало порушення процедури, коли замість 1 бюлетеня виборці отримали 2. Такі випадки були зафіксовані в 184-му окрузі (ВД 650595), 185-му окрузі (ВД 650537). Також не було враховано і особливості літнього сезону – на дільницях Генічеського району  виникла загроза нестачі бюлетенів  у зв'язку з кількістю відпочиваючих, які, незважаючи на відпустки, вирішили взяти участь у виборах.
Традиційно виборці були незадоволені тим, що їм не приходять запрошення й вони не знаходять себе у списку виборців. Члени ДВК могли тільки поспівчувати. І якщо деякі громадяни прийняли цю новину спокійно, то інші пішли зі скандалом, і то в супроводі поліцейських.

Окрім виборців, в процесі приймали участь й невідомі особи без посвідчень, які слідкували за процесом біля приміщення для голосування та пересувалися групами. Деякі з них мали власний дрес-код – білі кепки. На дільницю №650644 в Херсоні разом з виборцем зайшла група невідомих осіб. Він сказав, що це спостерігачі, але посвідчення вони членам комісії не показали. Поширеною стала практика маркування осіб тим  або іншим одягом.
Вже декілька виборів підряд до відповідних органів поступають дзвінки з інформацією про мінування ДВК. Інформація після перевірки не підтверджується, але вносить  певний дисбаланс у роботи комісій та відволікає працівників правоохоронних органів та МНС. Такі повідомлення поступили щодо трьох виборчих дільниць  в Білозерському районі та двох дільниць в селищах Комишани та Приозерне (Корабельний район).

Впродовж дня голосування станом на 20:00 до поліції Херсонщини надійшло 86 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Найбільша кількість інформацій пов’язана з незаконною агітацією (37). За фактами з ознаками кримінальних правопорушень відкриті 9 проваджень: 5 – за неправдиві повідомлення про замінування виборчих дільниць, 3 – за незаконне використання виборчого бюлетеня та одне – за підкуп виборців.

Під час підрахунку голосів типовим порушенням було уточнення та дописування протоколів в приміщенні ОВК. На ОВК № 183 представники ДВК з дозволу комісії навіть закрились в окремому кабінеті, на 184-ій ОВК також переписували протоколи «на колінах». До протоколів було багато технічних зауважень, коли, наприклад, члени комісії неправильно вказували кількість скриньок.
Разом з тим люди не витримували такого напруження. Під час засідання 184-ої ОВК 3 рази викликали швидку допомогу. Одна з ДВК в 183-му окрузі потрапила в серйозне ДТП.

 
Яндекс.Метрика