СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
Чи має п'ятірка народних депутатів від Херсонщини моральне право знову балотуватися до Верхової Ради?
08.07.2019 09:47

Думки херсонців з цього приводу розділилися, важко визнати в якому співвідношенні. Але, однозначно, вони діаметрально протилежні: одні вважають, що мають, другі – з цим категорично не погоджуються. Відповідь на це не ординарне питання можуть дати тільки виборці області 21 липня. І якою б вона не була – це буде їх остаточне рішення

Як відомо, на президентських виборах - 2019 вся Україна, крім Львівської області, висловила «вотум недовіри» п'ятому Президенту Петру Порошенку і його команді з усіма міністрами, коаліцією в парламенті , прокурором та главами облдержадміністрацій. Як вважають деякі, херсонці, всі вони, ,автоматично тимчасово втратили право на керівні посади в державі і повинні перейти до опозиції. Саме так робиться в демократичних цивілізованих странах,

У Верховній Раді восьмого скликання Херсонську область представляли п'ять народних депутатів, обраних по мажоритарних округах. Чотири народних депутата: Олександр Співаковський (182 округ), Іван Винник

(184 округ), Сергій Хлань (185 округ) та Федір Негой (186 округ) входили в Блок Петра Порошенка «Солідарність», і тільки один Юрій Одарченко

(183 округ), представляє ВО «Батьківщина».

Всі вони, досвідчені, авторитетні та впливові політики, і, в тій чи іншій мірі, природно, мають безпосереднє відношення до всього, що відбувалося в країні та області за минулі п’ять років.

Однак, сьогодні не має сенсу аналізувати і розписувати все, що ними зроблено за цей період, вишукувати позитивні моменти (які, безумовно, були), критикувати за негативні (яких теж вистачає). Що зроблено, то зроблено. Зрозуміло одне, перебуваючи в президентській парламентської фракції, в міру своїх сил і можливостей всі четверо «вірою і правдою» служили Главі держави Петру Порошенко, який «боровся за процвітаючу Україну». Що стосується Юрія Одарченка, то він, в якості чотириразового народного депутата теж вніс свою «лепту» в той результат, який «досягла» країна.

На жаль, остаточні підсумки, відверто незадовільні. «Процвітання» не відбулося. Життя в країні, і на Херсонщині, зокрема, за цей час не тільки не покращилося, але стало на порядок гірше.

Достатньо порівняти наші сьогодняшні зарплати і пенсії з тими, які були при одіозному режимі Януковича. Якщо перевести їх на долари, то вони більше ніж в тричі зменшилися (тоді за один долар давали вісім гривень, а зараз понад двадцяти шести).

І, головне - не було війни на сході країни, якій не видно кінця. Списки загиблих на Донбасі продовжують поповнюватися, практично, щодня. Корупція нікуди не поділася, комунальні платежі, ціни на продукти харчування і медикаменти зростають з кожним днем і ці негаразди можна продовжувати безкінечно довго.

Існуюча в країні і парламенті мало чисельна опозиція була загнана діючою владою в глухий кут. Критикувати Президента та його команду було небезпечно. Є безліч фактів, коли за це переслідували та цькували. При цьому пропрезидентська більшість народних депутатів вважала за потрібне не помічати всього цього.

Проте зараз, що вкрай дивує і навіть шокує, багато хто з команди Петра Порошенка, безпосередньо причетної до деградації країни, вважає за можливе знову претендувати на депутатські мандати.

В опублікованих списках кандидатів в народні депутати від Херсонщини знову з’явилися ті самі «знайомі обличчя», що вірно служили скинутому Петру Порошенку. Вони, правда, зараз беруть учать у виборах, як «самовисуванці» І чого саме так, не всі розуміють, бо Петро Порошенко нікуди не пішов з політики. Він продовжує очолювати ПЄС - Партію Європейської Солідарності зі своїми однодумцями Порубієм, Геращенко, Іриною Луценко, Ар'євим, Клімпуш_- Цинцадзе, Сюмар, В'ятровичем та іншими, які не зрадили йому і продовжують протидіяти новому Президенту Володимиру Зеленскому, створюючи йому певні проблеми.

А поки діючі народні депутати від Херсонщини намагаються «відхреститися» від свого лідера, що не зовсім етично. Їм доводиться «позичаті очі у Сірка» і переконувати виборців в тому, що вони не мають ніякого відношення до того, що сталося в країні за їх безпосередньою участю.

До того ж, Партія «Європейська Солідарність" не втратила шанси потрапити до нової Верховної Ради. Її програмні цінності ще продовжує поділяти певна частина виборців країни (голосування покаже, яка саме).

Що стосується нашої області, то тут, прихильників Петра Порошенко значно менше, ніж в західних регіонах країни. У нас більше людей, які поділяють точку зору відомого херсонського журналіста Віталія Бронштейна, який в гострому матеріалі «Вони не підведуть-гарантую!», опублікованому на сайті «Херсонці» та в газеті «2000», відверто розкритикував представників партії «Європейська солідарність», що увійшли до першої десятки.

І багато херсонців вважають, що було б справедливо, якби скомпрометовані представники команди Петра Порошенка взагалі не були представлені ​​у новій Верховній Раді. Вони це цілком заслужили, бо, в тій чи іншій мірі, несуть відповідальність за те, що краіна доведена майже до катастрофи, вийти з якої буде не просто.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 

 
Яндекс.Метрика