СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
Кооператори відзначають професійне свято
04.07.2019 12:41

6 липня 2019 року кооперативна спільнота Херсонщини відзначає Міжнародний день кооперативів. За даними Всесвітнього Кооперативного моніторингу, 300 найбільших кооперативів мають 2,5 трильйона доларів річного обороту. Понад 250 мільйонів людей організовують свої кошти через кооперативи. Завдяки масштабному створенню і поширенню багатства кооперативами, ЮНЕСКО недавно додала кооперативи до списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Всеукраїнська центральна спілка споживчих товариств (Укркоопспілка), до складу якої входить Споживспілка Херсонської області, є членом Міжнародного Кооперативного Альянсу, членом Асоціації «Ліга національних (республіканських) кооперативних організацій споживчої кооперації країн Співдружності Незалежних держав», членом Європейського співтовариства споживчих кооперативів Euro Coop. А голова Правління Укркоопспілки Ілля Гороховський сьогодні обіймає важливі посади в міжнародних організаціях: він є Віце-президентом Euro Coop та членом виконавчого комітету Світових споживчих кооперативів (CCW).

Вже понад 150 років в Україні споживча кооперація була і залишається ефективною формою забезпечення економічних, соціальних і культурних потреб людей. На Херсонщині кооперативний рух починається зі створення першого споживчого товариства в 1908 році.

На сучасному етапі стан споживчої кооперації області відображає соціальне-економічне становище в регіоні та державі, а також має свої особливості, зумовлені природою і характером кооперації.

Головна стратегічна лінія споживчої кооперації області – це поєднання кооперативних принципів з ринковими механізмами та підприємницькими методами господарювання.

Нині система Споживспілки Херсонської області – це 117 суб’єктів господарювання, з яких 36 - це сільські споживчі товариства, 22 - міські споживчі товариства, 5 - районні споживчі товариства, 9 - райспоживспілки та 43 підприємства.

Не дивлячись на політичні, економічні та соціальні процеси в державі, діяльність споживчої кооперації області характеризується позитивною динамікою розвитку. Середньорічний валовий обсяг всіх галузей та сфер діяльності складає майже 200 млн.грн., щорічно більше ніж на 30% забезпечується приріст всіх обсягів діяльності, що дає можливість підтримувати фінансову стабільність та рентабельність підприємств та організацій.

Сьогодні споживча кооперація області займається усіма традиційними видами діяльності: торгівлею, ресторанним господарством, заготівлями, має власне виробництво, надає платні послуги, в тому числі ринкові та освітні.

Роздрібна торгівля була і залишається пріоритетною галуззю, на яку припадає майже 60% валового обсягу діяльності, в якій зосереджена більша частина основних фондів, на якій базуються основні соціально-економічні інтереси членів споживчих товариств та працівників системи.

Сучасні магазини, кафе, бари, де створені найкращі умови як для покупців так і для працівників, обслуговують споживачів у Білозерській (голова правління Богдан І.М.), Бериславській (голова правління Шпитальна Н.І.), Чаплинській (голова правління Адамчук Н.М.) райспоживспілках, Каховському (голова правління Каркіна З.Л.), Каланчацькому (голова правління Єрохін С.М.), Скадовському (голова правління Касьяненко О.І.) райспоживтовариствах.

Населенню надається більше ніж на 100 млн.грн. платних послуг, серед яких 77% займають послуги ринків. Ринки системи постійно модернізуються, розширюють спектр послуг та стають економічно потужнішими.

Послідовно і цілеспрямовано проводиться модернізація Центрального та Дніпровського ринків міста Херсона, Голопристанського та Скадовського ринків з трансформацією їх у сучасні торгово-сервісні центри.

З великою відповідальністю підходять кооператори області і до реалізації комплексної Програми розвитку і технічного переоснащення виробничих підприємств системи.

Зважаючи на посилення конкуренції на ринку хлібопечення було прийнято рішення про проведення на Скадовському хлібокомбінаті модернізації з впровадженням новітніх технологій та енергоефективності з метою здешевлення собівартості продукції та підвищення її якості.

Цілеспрямовано працюють над покращенням якості, розширенням асортименту продукції в Херсонському споживчому товаристві та Каховському районному споживчому товаристві.

Значну частину послуг складають освітні, які надає Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж (директор Лімакова Л.М.).

Нині коледж за європейськими стандартами здійснює підготовку спеціалістів з 6 спеціальностей. В коледжі функціонує локальний центр дистанційного навчання Полтавського університету економіки і торгівлі.

Важливим завданням системи є розширення бази інвестиційних ресурсів за рахунок доходів від господарської діяльності та максимального залучення пайових внесків членів споживчих товариств. Це дозволяє кожен рік інвестувати у розвиток матеріально-технічної бази близько 8 млн.грн.

Щорічний доробок Херсонських кооператорів до державної скарбниці у вигляді податків та зборів складає близько 30 млн.грн., в розрахунку на 1 працівника системи це становить 4943 грн., що більше розміру мінімальної заробітної плати.

Правління Споживспілки Херсонської області сердечно вітає кооператорів з професійним святом та висловлює щиру вдячність за наполегливу працю та бажає нових успіхів у служінні на благо людей, зміцненні єдності й згуртованості, вірності кращим кооперативним традиціям. Хай невичерпними будуть притаманні вам людяність, доброта, професійна майстерність. Щастя, добробуту, миру і злагоди Вам.

 
Яндекс.Метрика