СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Звернення до Голови Херсонської обласної державної адміністрації

Шановний Юрію Веніаміновичу!

Активна дискусія про щастя на Херсонщині привернула і нашу увагу.

Ми – представники різних професій, об’єднаних любов’ю до історії нашого краю і щасливі тим, що маємо змогу щоденно долучатися до неї через архівні документи.

Державний архів області – єдина скарбниця документальної спадщини херсонців. Оберігають її справжні патріоти, люди рідкісної професії – архівісти, які плекають свій фах протягом не одного і не двох років. Стати досвідченим, обізнаним в архівній справі може один з сотні. Саме такі люди працюють в нашому архіві. І саме таким людям ми завдячуємо збереженню документів, створених починаючи з ХVIII століття.

 
Ніяких довідок за гроші: у медичних закладах Херсонщини готуються до змін

Міністерство охорони здоров’я України готує для працівників лікарень та суспільства чергові зміни. Так, планують відмовитися від застарілих медичних довідок та медичних документів, що несуть в собі корупційну складову.

Аби зробити документи зручними як для фахівців, так і для пацієнтів, міністерство оголосило тиждень пропозицій. На електронну почту очікуються пропозиції медичної спільноти і громадян, щодо дерегуляції та скасування застарілої медичної документації.

За словами міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької, медична документація має відповідати стандартам країн Європейського Союзу. Українці мають відмовитися від бюрократичних документів і довідок. Особливо від тих, які обросли корупційними схемами. У першу чергу скасують довідки і документи, які гальмують ефективну роботу охорони здоров’я.

Нагадаємо, сьогодні у Херсоні відбудеться нарада з народними депутатами України. Під час наради обговорять розвиток медицина в області та подальші дії.

 
Чи отримає Херсон 50 нових тролейбусів по кредиту ЄБРР?

Пеpеговоpи з ЄБPP пpо кpедит нa купівлю 50 нових тpолейбуcів – нa фінішній пpямій.

У веpеcні кpедитний комітет погодив виділення 10 мільйонів євpо позики і півтоpa мільйонa як гpaнт нa модеpнізaцію контaктної меpежі, депо тa тягових підcтaнцій. Тепеp cлово зa депутaтaми.

VTVPlus

 
Президент Зеленський про інвестиції в Херсонщину і подачу води до Криму

“Водне” питання явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова. Саме тому час від часу на різних рівнях виникає питання, чи можливо відновити постачання води Північно-Кримським каналом, який “переріразає” частину Херсонщини і живить поля аграріїв, а задвижка від нього знаходиться на околиці Таврійська.

Ось і на вчорашньому президентському прес-марафоні пролунало таке запитання.

Президент України Володимир Зеленський заперечив подачу води до окупованого Криму Північно-Кримським каналом.

 
Коштів, виділених Херсонською міськрадою на освіту, не вистачає навіть на «латання дірок»

Про це йдеться в зверненні Управління освіти Херсонської міської ради до міського голови та депутатів міської ради.

Управління освіти, спираючись на запити надані керівниками навчальних закладів, знову звертається до міського голови та депутатів міської ради з проханням виділити кошти для здійснення ремонтних робіт, закупівлі довгострокового обладнання та придбання твердого палива освітнім закладам міста.

 
Сегодня глава ХОГА Юрий Гусев встретится с представителями СНБО Украины в рамках программы "Диалог про Украину"

Сегодня, 10 октября в 17:00 во Дворце молодежи и студентов (бывший ДКТ) состоится встреча главы Херсонской облгосадминистрации с представителями СНБО Украины и гражданскими активистами, которые выступают против капитуляции.

Приглашают всех жителей Херсона обсудить планы по урегулированию конфликта на Донбассе, рассмотреть какие шаги нужно предпринимать, чтобы поскорее закончить войну и как поступать с "Формулой Штайнмайера".

В диалоге примет участие заместитель представителя МИДа Украины Василий Бондарь, заместитель СНБО Украины - Сергей Кривонос, а также глава обладминистрации Юрий Гусев.

 
Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Адвоката Семенчева привозили не на моей машине, - Шабуняев об обыске в Херсоне

Мы сообщали, что по информации депутата горсовета Херсона Виталия Богданова, 9 октября правоохранители из Киева проводят обыск в доме председателя Антоновского поссовета Игоря Семенчева.

Также Богданов сообщил, что «адвоката «привезли на белой Шкоде 9994». По его словам, работники прокуратуры говорят, что «это машина Шабуняева» (зама прокурора области)».

Сегодня в редакцию обратился Сергей Николаевич Шабуняев.

 
Херсонский нефтеперевалочный комплекс олигарха Курченко никто не купил: будет дешеветь

Аукцион по продаже государственной исполнительной службой Министерства юстиции Херсонского нефтеперевалочного комплекса (ХНП), выставленного на торги в рамках исполнительного производства в счет погашения кредита Нацбанка «Реал Банку», завершился безрезультатно из-за отсутствия покупателей.

Торги отменили, так как нет заявок с оплаченным гарантийным взносом. Начальная цена реализации составляла 201,5 млн гривен. После этого цена упадет вниз..

Напомним, что действия АРМА по передаче Херсонского нефтеперевалочного комплекса неизвестной фирме «Вествайт Трейд» из орбиты олигарха Игоря Коломойского оспорят в суде.

 
Бюджетная сессия Херсонского горсовета: как депутаты перераспределят 48 миллионов гривен

Владимир Миколаенко назначил дату проведения внеочередной бюджетной сессии горсовета. По крайней мере, об этом сообщает в соцсетях депутат Виталий Богданов. Пройдет внеочередное заседание 8 октября. В этот же день должно состояться продолжение очередного пленарного заседания сессии, которое началось 27 сентября.

 
Турецкая Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины

Турецкая транспортно-инжиниринговая компания Hareket приступила к сборке ветрогенераторов в Херсонской области Украины.

Как сообщил агентству «Анадолу» генеральный директор ООО Hareket Энгин Кузуджу, транспортировка элементов ветрогенераторов и монтажные работы ведутся в рамках проекта, реализуемого турецкой группой компаний Nordex.

По его словам, Nordex в соответствии с проектом установит в Херсонской области 64 ветрогенератора.

 
Зоя Бережна: Ви отримаєте справжню підтримку народного депутата України
04.07.2019 11:55

Учитель за фахом, депутат з великим стажем, мудра мати і бабуся, керівник Херсонської міської громадської організації Жіночий клуб «Ініціатива» Зоя Бережна іде на вибори до Верховної Ради України у 183 виборчому окрузі.

Ред.: – Відстоювати інтереси людей у Верховній Раді України Вам довірив Жіночий клуб “Ініціатива”. Йому вже понад 15 років?

Бережна З. Я.: – Так, це вперше в Україні був створений такий Жіночий клуб! Плани намітили материнські, найгуманніші: зібрати небайдужих жінок різних за фахом, віком, посадами, матерів, які можуть на своєму місці віддати частинку сердечного тепла не лише власним дітям, а й сиротам, хворим та обездоленим. Протягом багатьох років ми даруємо радість і віру у краще життя майбутнім господарям нашої країни, сіємо зерна добра і сподіваємося на добрі сходи.

Ред.: – Яка місія цієї громадської організації?

Бережна З. Я.: – Це місія, відведена нам Богом. Жінки у клубі різні, як і різні їхні жіночі долі. Є серед нас успішні бізнес-леді, керівники організацій, лікарі, артисти і просто ті, хто не байдужий до чужого горя. Усі мають чуйне материнське серце. Підтримують дітей-сиріт, самотніх жінок похилого віку, інвалідів, опікуються вихованцями дитячих будинків, заснували Клуб трійнят, розшукують колись загублені родини… Приємно, що своїх однодум­ців знаходять наші землячки у діаспорах Сполучених Штатів Америки, Німеччини, інших країн далекого зарубіжжя. Сьогодні у клубі понад 300 жінок.

Ред.: – Як керівнику громадської організації та майбутньому депутату Вам не соромно дивитися в очі херсонцям щодо здійснених добрих справ. Зрозуміло, їх багато - але які вважаєте найголовнішими?

Бережна З. Я.: - У 2009 році в Херсоні була установлена скульптура Покрови Пресвятої Богородиці в центрі міста, архітектор Віктор Миколайович Тишкевич. Щорічно, 14 жовтня на День Покрова Пресвятої Богородиці, відбувається хресний хід до образу Покрови Пресвятої Богородиці.

Постійна опіка родинами, у яких народжуються діти – трійнята. Організація свят до Дня захисту дітей та на День Святого Миколая. Клуб дарує діткам не лише солодощі, а й цінні подарунки.

Багаторічний проект “Підготуй випускника-сироту до ви­пускного балу” - допомога дітям-сиротам, які виходять із стін шкіл-інтернатів, досягши повноліття. Забезпечення їх житлом, нав­чанням, роботою.

Ми опікуємося матерями та батьками тих, чиї діти загинули на Майдані 2013 - 2014 років і у зоні АТО.

Найпопулярнішим заходом у нашій організації є святкування Дня Матері другої неділі травня. Відзначення Дня Матері в Херсоні триває вже 15 років. Ушановано понад 300 матерів-героїнь, багатодітних мам, жінок-спортсменів, учителів, лікарів, капітанів – усіх тих, кого об’єднало всеохопливе слово "Материнство".

Ред.: – На кожен такий масштабний захід потрібні чималі кошти. Президент клубу нагороджує дипломами, подарунками жінок-матерів у різних номінаціях, які за рік досягли визначних успіхів у своїй роботі, житті. Хтось надає вам підтримку на благодійність?

Бережна З. Я.: – Жіночий клуб «Ініціатива» підтримують підприємці міста, небайдужі люди, до яких ми звертаємося з ідеєю та проханням долучитися до важливих справ в ім’я наших матерів і дітей, в ім’я нашого майбутнього. При цьому дуже важлива підтримка громадськості.

У 2017 році проведено надзвичайно важливу громадську акцію «Збережемо здоров’я жінки» з профілактики та боротьби з раком молочної залози на Херсонщині. Усією громадою збирали кошти для придбання мамографа вартістю 750 тисяч гривень.

Тепер кожна жінка може скористатися цією послугою.

Ред.: – З якими думками Ви йдете на вибори до Верховної Ради України? Чому Ви прийняли таке рішення?

Бережна З. Я.: – Боротися за інтереси людей у Верховній Раді мене надихнули представниці “Ініціативи”. Я йду перемагати безвідповідальність, байдужість, безгосподарність, безкарність.

Мій округ - 183, і його виборці чекають вирішення своїх проблем.

Я депутат з великим стажем, досвідом, з конкретними добрими справами, які живуть у Херсоні.

Готова всю свою енергію спрямувати на відновлення миру, повернення робочих місць. Зробити так, щоб мої виборці відчули справжню роботу депутата в окрузі.

Кожен українець має з гордістю говорити: Я народився, навчаюся, працюю, лікуюся, відпочиваю, отримую гідне пенсійне забезпечення в оновленій прекрасній Україні.

Я не зраджу і буду робити все заради цього.

 
Яндекс.Метрика