СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
Навіщо повторювати помилки Петра Порошенка?
10.06.2019 10:28

У багатьох херсонців, які голосували за Володимира Зеленського, виникло відчуття жалю, що межує із розчаруванням після його першого закордонного візиту до Брюсселя, де він обговорив з чиновниками Євросоюзу та НАТО «стратегію повернення Криму».

Це дивує, бо здавалося що для нього більш пріорітетним є виконання передвиборчої обіцянки припинити війну на Донбасі.

Не всім зрозуміла і переконаність Президента в тому, що повернення півострова стане можливим тільки в тому випадку, якщо Захід буде нарощувати тиск на Росію. Це повністю копіює позицію Петра Порошенка, який безуспішно намагався «зламати» Росію, задавити її санкціями і таким чином змусити повернути Крим.

Виходить, що домовленості в Мінську - «відкласти Крим в сторону» вже можна не дотримуватися. Але зрозуміло, що як тільки кримська проблема буде винесена на "нормандську четвірку", то переговори про припинення війни на Донбасі на цьому відразу ж закінчаться.

Ініціатива: «поверніть нам без всяких умов Крим і скажіть спасибі, що ми вимагали не дуже велику компенсацію», свідомо програшна. Вона, по суті, є ультиматумом, заздалегідь приреченим на провал.

Ніяк не прокоментував новий Президент своє ставлення і до інформації про те, що США можуть надати Україні статус особливого військового партнера, уклавши двосторонній договір про взаємну допомогу і оборону, за типом укладеного з Південною Кореєю, Японією, Австралією - країнами, які не входять до НАТО . Однак, якщо це станеться, Вашингтону доведеться взяти на себе зобов'язання з відновлення територіальної цілісності України, що викликає певні сумніви.

Як відомо, за договором з Сеулом, США зобов'язалися захищати Південну Корею, але аж ніяк не обіцяли відвойовувати Північну, хоча, теоретично, це можливо. Для цього на території Південної Кореї знаходяться не тільки американські війська, а й американська ядерна зброя. Але ракетно- ядерна Росія це противник набагато серйозніший і чи почнуть американці воювати з нею за інтереси України.

Поза всяким сумнівом, Володимир Зеленський, як і багато українців, хоче повернути «бунтівний» півострів. І для цього є всі юридичні підстави, підтримка керівництва США, Європейського Союзу, Організації Об'єднаних націй. На перший погляд, здається, що це цілком можливо, але не треба себе вводити в оману. На сьогоднішній день зробити це зовсім не просто з цілого ряду дуже вагомих причин, І на Заході це добре розуміють

Далеко не випадково чиновники високого рангу на чолі з Турчиновим, які керували країною навесні 2014 року, так легко віддали Крим, при наявності на півострові 20-тисячного військового контингенту, сучасної авіації, військово-морських сил, прикордонників та СБУ.

Можна по-різному ставитися до Турчинова, проте, нічого іншого, він зробити, мабуть, не міг. В іншому випадку, жертви з обох сторін були б величезними і невідомо, чи вдалося б відстояти півострів. Турчинов добре розумів, що більшість місцевого населення давно перестало вірити керівництву країни. Починаючи від Леоніда Кравчука і закінчуючи Віктором Януковичем - влада, практично, не займалася проблемами півострова: розвитком промисловості, сільського господарства, будівництвом житла, доріг, шкіл, лікарень, підвищенням життєвого рівня населення.

Все обмежувалося будівництвом і модернізацією палаців для київської еліти на південному узбережжі і спробами українізувати півострів, які обмежувалися заміною російськомовних вивісок, реклами, підтримкою українських шкіл, газет, установ культури і переписуванням історії.

І все це, немов спеціально, готувало благодатний грунт для

«безболісної» анексії Криму, Будемо відверті, без підтримки значної кількості населення півострова Путін ніколи б не наважився на його захоплення. У Києві це добре розуміли, але ... нічого не робили

Саме про це в 2010 році написав «кричущу» статтю «Севастополь - не Україна» народний депутат Мустафа Найєм, який нещодавно залишив блок Порошенко. У ній він з гіркотою констатував:

«Волею долі, політиків та історії зараз Севастополь - українське місто, в якому українців називають окупантами ... Це українське місто, в якому український прапор називають" брудною ганчіркою ". У цьому місті, практично, не зустріти українського герба. Це українське місто, в гімні якого оспівується "гордість російських моряків" і немає ні слова про Україну. В цьому українському місті, офіційного представника Києва називають не інакше як «остання гнида» ... І мені важко повірити, що в цьому українському місті знайдеться хоча б з сотню людей, які б при появі російських танків взялися за зброю, щоб з гордістю відстояти право називатися українцями ... Я не знаю всього, що робить українська владу для виправлення ситуації ... Не викорінювати російське, а жертвувати рейтингами, репутацією і здоров'ям, щоб це місто само почало називати себе якщо не українським, то хоча б не антиукраїнським ».

Читаєш ці рядки і стає зрозумілим, що катастрофа назрівала неминуче. Звичайно, Севастополь це не весь Крим, в якому ситуація була не така безнадійна. Тут все-таки живе понад 200 тисяч кримських татар і більше трьохсот тисяч українців (правда, російськомовних). І, звичайно, ніякої українофобії тут ніколи не було, як, втім, не було і особливої ​​любові до київського керівництва. Ну а за що його любити? Якщо воно не зробило нічого доброго ні для кримських татар, ні для кримських українців, ні для росіян, що живуть тут. В результаті, цей регіон напередодні «кримської весни 2014 року» так і залишився одним з найбідніших в країні.

Про настрої населення Криму можна судити по підсумках президентських і парламентських виборів за всі роки незалежності країни. Думка кримських виборців ніколи не збігалася з думкою Заходу країни і позицією Києва.

Не випадково відомий український письменник Юрій Андрухович багато років тому написав: «Крим і Донбас політично є частиною російської нації, тому потрібно дати можливість цим регіонам відокремитися від України ...». На його думку, територіальна цілісність країни, при їх знаходженні в її складі є ілюзорною.

Свій «внесок» в кримський «клубок проблем» вніс Президент Порошенко. Після анексії півострова його непродумані дії посилили антиукраїнські настрої. З одного боку, він заявляв, що там, в окупації, страждають наші громадяни. А з іншого, перетворював їх життя на суцільний кошмар, позбавляючи води, газу, електроенергії, продуктів. А санкції Євросоюзу і США, драконівський Закон про мову і «церковні перетворення» в країні остаточно зробили Крим в «чужорідним тілом» для України.

Не можна не враховувати і проблеми, які з'являться після повернення Криму до складу України. Населення країни виросте на 2,3 мільйона чоловік (а з Донбасом - до 5 мільйонів), і воно буде, в основному, ... російськомовне і не дуже лояльне по відношенню до центральної влади.

Схоже, що це починають розуміти багато громадян. За словами українського письменника Василя Шкляра, який проти повернення Криму: «Ми ж в умовах демократії не можемо тоталітарними методами ставити їх на місце: виселяти, заселяти своїми. Це ж неможливо. І що з цим Кримом робити? Він ніколи не був частиною України ... »

Сьогоднішній Крим давно вже не той, який був до 2014 року. І навіть якщо в Росії зміниться влада, ні Вашингтон, ні Брюссель не зможуть змусити його повернутися до складу України.

Минуле п'ятиріччя підтвердило, що до тих пір, поки в нашій країні не прийде розуміння марності декларацій, гасел, заборон, загроз, санкцій, апеляцій до світової громадськості, до НАТО – вирішити кримську проблему буде важко. І тому доведеться шукати абсолютно нові, не ординарні підходи і рішення, які зможуть запропонувати тільки тверезо мислячі політики нового типу.

Юрій Анісімов, заслужений журналіст України

 
Яндекс.Метрика