СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 
Де у Херсоні можна одягнутись безкоштовно?


У Херсоні продовжує працювати Банк одягу! Завдяки спільному проекту Громадської платформи Рожкова Юрія "Добро переможе" та Благодійного фонду "Мангуст" вже 2 роки херсонці, які потребують соціальної підтримки, можуть безкоштовно обрати одяг для себе та своєї родини.

Незабаром початок навчального року. Встигніть, за потреби, підібрати речі дитині. Будь ласка, не соромтесь, звертайтесь за детальнішою інформацією телефоном 095-898-1000.

 
Підприємці Херсонщини побоюються пільгових кредитів

Програму розвитку зеленого туризму затвердила Херсонська обласна рада.

Під будівництво десяти екосадиб для гостей краю з місцевого бюджету готові надати по 50 тисяч гривень. Та оскільки це не спонсорська пожертва, а довгостроковий цільовий кредит під три відсотки річних, підприємці із заявками про позику сюди не поспішають, либонь, не впевнені, що вона окупиться.

Замість того щоб будувати такі садиби в кредит, хоч який би він пільговий не був, місцеві жителі вважають за краще не влізати в борги, а своїм коштом облаштовувати для приймання туристів старенькі сільські хати чи дачі — «дешево та сердито», ще й колоритно.

 
На Херсонщині здійснюють діяльність майже шість тисяч неприбуткових організацій

Як повідомили спеціалісти управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі станом на 01.08.2019 в області здійснюють діяльність 5634 неприбуткові організації, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, з них 73 зареєстровані платниками ПДВ.

Податковим кодексом України визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

• утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

• установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб (дана вимога не поширюється на бюджетні установи);

 
Херсонская государственная морская академия и Морской университет Констанцы стали партнерами

Сегодня, 29 июля, был подписан договор о сотрудничестве между Херсонской государственной морской академией и Морским университетом г.Констанца (Румыния).

Таким образом, морская альма-матер из портового города Румыния, в сегменте сотрудничества между морскими академиями и университетами разных стран, официально стала партнером международного проекта создания коридора эффективного сотрудничества, инициированного на площадках Балтийско-Черноморского экономического форума.

 
Херсонская больница имени Лучанского получила нового директора

В Херсонском горсовете прошел конкурс на должность Генерального директора коммунального некоммерческого предприятия «Херсонская городская клиническая больница имени Лучанского». На пост руководителя претендовал только и.о. директора Владимир Ларионов. Других кандидатур не было.

Конкурсная комиссия городского совета единогласно решила, что Ларионов полностью соответствует требованиям и является победителем конкурса.

 
В Украине эпидемия сколиоза

В Украине наблюдается пугающая статистика детского сколиоза. Последние исследования указывают на стремительный рост проблем с позвоночником у детей младшей возрастной группы по всему миру. Однако в некоторых странах ситуация особенно плачевная.

По результатам трехлетнего исследования, проводившегося на территории десяти стран Восточной Европы, наихудшая ситуация со сколиозом зафиксирована в Украине. Здесь проблемы со спиной ортопеды обнаружили у 23% детей (при этом более трети обследованных нуждаются в специализированных методиках лечения). Не лучше ситуация в РФ и Молдавии – здесь проблемы наблюдаются у 21% детей. Наименьшее число больных детей зафиксировано в Словакии – 14%. Среднемировой уровень находится на отметке 15-17%, хотя еще в прошлом десятилетии не превышал отметки 15%.

 
День голосування на Херсонщині

За результатами спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Херсонській області ми можемо констатувати, що вибори у  п'яти одномандатних округах відбулись на основі конкурентності та змагальності.
Передвиборча кампанія в останні два тижня  перед днем голосування набула вже конфліктної форми, що проявлялось в   підпалі автівок, масовим поширенням чорного піару, включаючи позови в суд та заявикандидатів  один  на одного в поліцію тощо.Так, напередодні дня голосування політики вдалися й до недобросовісних методів. У 184-ому окрузі було зафіксовано масове розповсюдження газет з чорним піаром проти кандидата Ігоря Колихаєва, у 185-ому - проти Вегандза Мясникяна, причому з ознаками етнічної дискримінації.

 
Вытаємо з Днем народження

Семенчева Андрія Ігоревича - головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень суду в Херсонській області і Атономної республіці Крим.

В роботі тільки успіх і натхнення,
В житті кохання й теплота,
Щоб не було у вас безсоння,
Завжди щоб усміхалися вуста!

Редакція газети "Бізнес-Херсон"

 
Якою мовою говорять в Херсоні?
14.05.2019 09:49

На це просте питання  найбільш бажаною була б відповідь  - звичайно тільки українською. На жаль, це не зовсім відповідає дійсності, хоча, безумовно, українською мовою володіє переважна більшість херсонців.  Як це не прикро, всі факти свідчать про те, що Херсон, спочатку свого заснування і по сьогоднішній час, – місто російськомовне.

Підтвердити це статистичними даними складно,  бо їх просто немає. Щоб переконатися в цьому, достатньо пройтися  вулицями міста, проїхатись на громадському транспорті, походити по магазинах, зайти на ринок, в поліклініку, ресторан або на будь-яке підприємство чи  в будь-яку організацію. І все стає гранично ясно.

Правда,   процентне співвідношення між російськомовними  та україномовними в Херсоні не відомо нікому, але воно явно не на користь державної мови. Можливо, це 40% на 60%, 35% на 65% чи 30% на 70%.    І це реальність, яка характерна не тільки для Херсона, а й для Донбасу, Криму, для міст Харкова, Одеси, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя, Кривого Рогу,   Ізмаїла, Нової Каховки, Генічеська, Мелітополя, Бердянська, Очакова і деяких інших.

Тому новий Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», в нашому місті зустріли без особливого ентузіазму. Більш того, чимало городян дали йому негативну оцінку.

І це зрозуміло. За цим Законом, українська мова стає обов'язковою для органів державної влади та місцевого самоврядування, адвокатів, медичних працівників, керівників вузів, викладачів і суддів. Всі офіційні заходи  повинні вестися виключно державною мовою. На ній зобов'язані заговорити працівники ресторанів магазинів і готелів. Ця норма поширюється на державні ЗМІ і рекламу. Вистави і фільми йтимуть українською або з українським дубляжем. У точках продажу друкованої преси на українській мові повинно бути не менше половини видань. 50% виданих книг теж  друкуватимуться українською. Власники сайтів зобов'язуються, в першу чергу, завантажувати їх україно-мовні версії.

У разі порушення Закону передбачені серйозні покарання. А якщо хтось надумає ратувати за статус офіційної для «іншої» мови (зрозуміло - російської), то йому загрожує десятирічний тюремний термін.

Безумовно, все це не може сподобатися російськомовним громадянам, що становлять більшість на південному сході країни.

Треба визнати, що цей Закон народжувався важко. Весь процес його прийняття розтягнувся майже на півроку. Понад дві тисячі поправок не дозволили прийняти його до президентських виборів. І, природно, ця тема стала одним з ключових пунктів виборчої програми Петра Порошенка. І навіть після його поразки  більшість депутатів парламенту, рейтинг якого опустився нижче 5%, все-таки зуміли його протягнути.

Їх навіть не зупинило, що документ посварить Україну не тільки з Росією, але і з іншими сусідніми країнами (Угорщиною, Румунією, Польщею). А найголовніший, стратегічний прорахунок, допущений ними, полягає в тому, що Закон може поставити хрест на рішення проблем, пов'язаних з поверненням Донбасу і Криму, які завжди були і залишаються на 90% російськомовними.

Новообраний Глава держави вже звернув увагу на всі ці «нюанси» і поспішив заявити, що «розвиток української мови має реалізовуватися не репресивними методами, а шляхом створення позитивних прикладів і стимулів». Він пообіцяв, після свого вступу на посаду, повернутися до цього питання.

На жаль, ані програвший  вибори Президент, ані його прихильники народні депутати, не  захотіли розібратися, як аналогічні проблеми вирішувалися в Фінляндії, Бельгії, Ірландії, Італії та ряді інших країн Європейського Союзу, до якого ми прагнемо потрапити. Вони не врахували і  того, що Україна тривалий час перебувала в складі Російської імперії і, пізніше - в Радянському Союзі, а її сучасна територія значно збільшилася за допомогою колишніх керівників СРСР - Леніна (Донбас), Сталіна (Львів, Закарпаття, Півінічна Буковина), Хрущова (Крим). І взагалі, наша країна ніколи не була одномовною, як сусідня Польща, де немає подібної проблеми.

Всім відомо, що, починаючи з часів Київської Русі, багатовікова історія України найтіснішим чином пов'язана з історією Росії.

Інколи доходить до абсурду, коли починають з'ясовувати, чиї ж були князі Олег, Ігор, Володимир, Святослав, княгиня Ольга, королева Франції Анна? І як визначити національність Суворова або Потьомкіна, якщо їх матері народилися на території України? А чи були українцями Хрущов і Брежнєв, вихідці з України, які  тривалий час керували Радянським Союзом?

Які б події не відбувалися в Російській імперії, українці брали в них безпосередню участь.  Вони билися в російсько-турецьких війнах і освоювали північне Причорномор'я. Вони громили полчища Наполеона і Гітлера, які тоді представляли всю Західну Європу. Вони освоювали Сибір,  Північ, Далекий Схід і цілину. Вони були в перших рядах на «будовах століття»: Байкало-Амурської магістралі, Північно-Кримського каналу, величезних гідроелектростанцій на Дніпрі, Волзі, Єнісеї.

І все це впливає на те, що в нашій країні антиросійські настрої не набули масштабного характеру, незважаючи навіть на цілий ряд  серйозних помилок, допущених нинішнім керівництвом Росії.  Більш того, це серйозно заважає реальному, а не декларативно-показного розриву з Росією і росіянами.    Навіть сьогодні в керівництві Росії чимало етнічних українців (Матвієнко, Козак), а серед військових , які воюють на Донбасі, майже половина  російськомовних.

Все це вимагає негайного та цивілізованого вирішення мовної  проблеми в нашій країні. І при бажанні її можна вирішити елементарно в короткі терміни: при одній державній мові (українській), проти якої ніхто не заперечує, треба делегувати регіонам право на місцевому рівні приймати рішення за допомогою референдуму про другу офіційну мову. І всі проблеми будуть вирішені.

А сьогодні російськомовні херсонці, як і всі громадяни південного сходу, відчувають в повсякденному житті масу незручностей. Викладачі вузів змушені читати лекції з кораблебудування, механіки та інших технічних дисциплін українською мовою в російськомовних аудиторіях, інакше ризикують втратити роботу. Нерідко виникають непорозуміння в зв'язку з відсутністю бланків і всіляких інструкцій (по застосуванню ліків, експлуатації техніки, побутових приладів і таке інше) на двох мовах, як це було за радянської влади.

Люди відчувають себе некомфортно в судах, так як судочинство ведеться тільки українською. Лікарів змушують вести прийом російськомовних хворих на українській мові. В результаті в лікувальних закладах нерідко відбуваються «багаторазові», нікому не потрібні, переклади: російськомовний лікар готується до прийому хворих на українській мові, сумлінно ставить російськомовному діагноз українською мовою, пацієнт не все розуміє, виходить від лікаря і знову все перекладає російською.

Чимало вчителів російської мови залишилися без роботи, а діюча шкільна програма фактично відсікає підростаюче покоління від російської літератури,   та культури. Проводиться штучна межа між спорідненими культурами.

А як можна розділити між Україною і Росією   композитора Чайковського, художника Рєпіна, актрису Гурченко і багатьох інших знаменитостей? Хіба можна миритися з втратою творчості «Великих українців», які писали російською мовою, - Гоголя, Булгакова, Короленка, Паустовського?  До речі, вся проза Тараса Шевченка написана російською.

«Під завісу» свого обридлого всім президентства Петро Порошенко, як головний ініціатор нового Закону про мову та віддані йому народні депутати,   в «патріотичному» угарі чомусь порахували, що російській мові взагалі не місце в нашій країні, хоча кілька століть назад історія розпорядилася таким чином, що українці і росіяни, які вийшли з єдиного давньоруської кореня, ніколи не були чужі один одному, а шлюби між ними навіть не вважалися міжнаціональними.

Таким чином, хто б  що не говорив, хто б не правив в Києві і Москві, але українці і росіяни назавжди залишаться найближчими родичами і по культурі, і по мові і по характеру і багатьом іншим параметрам. І розірвати ці багатовікові зв'язки нікому і ніколи не вдасться.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 

 
Яндекс.Метрика