СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
Якою мовою говорять в Херсоні?
14.05.2019 06:49

На це просте питання  найбільш бажаною була б відповідь  - звичайно тільки українською. На жаль, це не зовсім відповідає дійсності, хоча, безумовно, українською мовою володіє переважна більшість херсонців.  Як це не прикро, всі факти свідчать про те, що Херсон, спочатку свого заснування і по сьогоднішній час, – місто російськомовне.

Підтвердити це статистичними даними складно,  бо їх просто немає. Щоб переконатися в цьому, достатньо пройтися  вулицями міста, проїхатись на громадському транспорті, походити по магазинах, зайти на ринок, в поліклініку, ресторан або на будь-яке підприємство чи  в будь-яку організацію. І все стає гранично ясно.

Правда,   процентне співвідношення між російськомовними  та україномовними в Херсоні не відомо нікому, але воно явно не на користь державної мови. Можливо, це 40% на 60%, 35% на 65% чи 30% на 70%.    І це реальність, яка характерна не тільки для Херсона, а й для Донбасу, Криму, для міст Харкова, Одеси, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя, Кривого Рогу,   Ізмаїла, Нової Каховки, Генічеська, Мелітополя, Бердянська, Очакова і деяких інших.

Тому новий Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», в нашому місті зустріли без особливого ентузіазму. Більш того, чимало городян дали йому негативну оцінку.

І це зрозуміло. За цим Законом, українська мова стає обов'язковою для органів державної влади та місцевого самоврядування, адвокатів, медичних працівників, керівників вузів, викладачів і суддів. Всі офіційні заходи  повинні вестися виключно державною мовою. На ній зобов'язані заговорити працівники ресторанів магазинів і готелів. Ця норма поширюється на державні ЗМІ і рекламу. Вистави і фільми йтимуть українською або з українським дубляжем. У точках продажу друкованої преси на українській мові повинно бути не менше половини видань. 50% виданих книг теж  друкуватимуться українською. Власники сайтів зобов'язуються, в першу чергу, завантажувати їх україно-мовні версії.

У разі порушення Закону передбачені серйозні покарання. А якщо хтось надумає ратувати за статус офіційної для «іншої» мови (зрозуміло - російської), то йому загрожує десятирічний тюремний термін.

Безумовно, все це не може сподобатися російськомовним громадянам, що становлять більшість на південному сході країни.

Треба визнати, що цей Закон народжувався важко. Весь процес його прийняття розтягнувся майже на півроку. Понад дві тисячі поправок не дозволили прийняти його до президентських виборів. І, природно, ця тема стала одним з ключових пунктів виборчої програми Петра Порошенка. І навіть після його поразки  більшість депутатів парламенту, рейтинг якого опустився нижче 5%, все-таки зуміли його протягнути.

Їх навіть не зупинило, що документ посварить Україну не тільки з Росією, але і з іншими сусідніми країнами (Угорщиною, Румунією, Польщею). А найголовніший, стратегічний прорахунок, допущений ними, полягає в тому, що Закон може поставити хрест на рішення проблем, пов'язаних з поверненням Донбасу і Криму, які завжди були і залишаються на 90% російськомовними.

Новообраний Глава держави вже звернув увагу на всі ці «нюанси» і поспішив заявити, що «розвиток української мови має реалізовуватися не репресивними методами, а шляхом створення позитивних прикладів і стимулів». Він пообіцяв, після свого вступу на посаду, повернутися до цього питання.

На жаль, ані програвший  вибори Президент, ані його прихильники народні депутати, не  захотіли розібратися, як аналогічні проблеми вирішувалися в Фінляндії, Бельгії, Ірландії, Італії та ряді інших країн Європейського Союзу, до якого ми прагнемо потрапити. Вони не врахували і  того, що Україна тривалий час перебувала в складі Російської імперії і, пізніше - в Радянському Союзі, а її сучасна територія значно збільшилася за допомогою колишніх керівників СРСР - Леніна (Донбас), Сталіна (Львів, Закарпаття, Півінічна Буковина), Хрущова (Крим). І взагалі, наша країна ніколи не була одномовною, як сусідня Польща, де немає подібної проблеми.

Всім відомо, що, починаючи з часів Київської Русі, багатовікова історія України найтіснішим чином пов'язана з історією Росії.

Інколи доходить до абсурду, коли починають з'ясовувати, чиї ж були князі Олег, Ігор, Володимир, Святослав, княгиня Ольга, королева Франції Анна? І як визначити національність Суворова або Потьомкіна, якщо їх матері народилися на території України? А чи були українцями Хрущов і Брежнєв, вихідці з України, які  тривалий час керували Радянським Союзом?

Які б події не відбувалися в Російській імперії, українці брали в них безпосередню участь.  Вони билися в російсько-турецьких війнах і освоювали північне Причорномор'я. Вони громили полчища Наполеона і Гітлера, які тоді представляли всю Західну Європу. Вони освоювали Сибір,  Північ, Далекий Схід і цілину. Вони були в перших рядах на «будовах століття»: Байкало-Амурської магістралі, Північно-Кримського каналу, величезних гідроелектростанцій на Дніпрі, Волзі, Єнісеї.

І все це впливає на те, що в нашій країні антиросійські настрої не набули масштабного характеру, незважаючи навіть на цілий ряд  серйозних помилок, допущених нинішнім керівництвом Росії.  Більш того, це серйозно заважає реальному, а не декларативно-показного розриву з Росією і росіянами.    Навіть сьогодні в керівництві Росії чимало етнічних українців (Матвієнко, Козак), а серед військових , які воюють на Донбасі, майже половина  російськомовних.

Все це вимагає негайного та цивілізованого вирішення мовної  проблеми в нашій країні. І при бажанні її можна вирішити елементарно в короткі терміни: при одній державній мові (українській), проти якої ніхто не заперечує, треба делегувати регіонам право на місцевому рівні приймати рішення за допомогою референдуму про другу офіційну мову. І всі проблеми будуть вирішені.

А сьогодні російськомовні херсонці, як і всі громадяни південного сходу, відчувають в повсякденному житті масу незручностей. Викладачі вузів змушені читати лекції з кораблебудування, механіки та інших технічних дисциплін українською мовою в російськомовних аудиторіях, інакше ризикують втратити роботу. Нерідко виникають непорозуміння в зв'язку з відсутністю бланків і всіляких інструкцій (по застосуванню ліків, експлуатації техніки, побутових приладів і таке інше) на двох мовах, як це було за радянської влади.

Люди відчувають себе некомфортно в судах, так як судочинство ведеться тільки українською. Лікарів змушують вести прийом російськомовних хворих на українській мові. В результаті в лікувальних закладах нерідко відбуваються «багаторазові», нікому не потрібні, переклади: російськомовний лікар готується до прийому хворих на українській мові, сумлінно ставить російськомовному діагноз українською мовою, пацієнт не все розуміє, виходить від лікаря і знову все перекладає російською.

Чимало вчителів російської мови залишилися без роботи, а діюча шкільна програма фактично відсікає підростаюче покоління від російської літератури,   та культури. Проводиться штучна межа між спорідненими культурами.

А як можна розділити між Україною і Росією   композитора Чайковського, художника Рєпіна, актрису Гурченко і багатьох інших знаменитостей? Хіба можна миритися з втратою творчості «Великих українців», які писали російською мовою, - Гоголя, Булгакова, Короленка, Паустовського?  До речі, вся проза Тараса Шевченка написана російською.

«Під завісу» свого обридлого всім президентства Петро Порошенко, як головний ініціатор нового Закону про мову та віддані йому народні депутати,   в «патріотичному» угарі чомусь порахували, що російській мові взагалі не місце в нашій країні, хоча кілька століть назад історія розпорядилася таким чином, що українці і росіяни, які вийшли з єдиного давньоруської кореня, ніколи не були чужі один одному, а шлюби між ними навіть не вважалися міжнаціональними.

Таким чином, хто б  що не говорив, хто б не правив в Києві і Москві, але українці і росіяни назавжди залишаться найближчими родичами і по культурі, і по мові і по характеру і багатьом іншим параметрам. І розірвати ці багатовікові зв'язки нікому і ніколи не вдасться.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 

 
Яндекс.Метрика