СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Скандальний "іловайський" генерал став НГШ

Президент Володимир Зеленський звільнив Віктора Муженка з посади начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України. Його посаду зайняв Руслан Хомчак. Відповідні укази опубліковані на сайті президента.

Віктор Муженко був призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України 3 липня 2014 року, змінивши на посаді Михайла Куцина.

 
Борця з корупцією часів Януковича призначено головою АП

Президент Володимир Зеленський призначив головою своєї Адміністрації Андрія Богдана. Відповідний указ опублікований на сайті глави держави.

«Відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, враховуючи пункт 2 частини третьої статті 3 Закону України «Про державну службу», постановляю: призначити Богдана Андрія Йосиповича Главою Адміністрації Президента України», — йдеться в указі.

Богдан з березня 2010-го займав посаду заступника міністра Кабінету міністрів — Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики. Після скасування посади у 2013-му тодішній премʼєр-міністр Микола Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

Після Євромайдану Богдана з Кабміну звільнили, а у вересні 2014 його посада потрапила в список тих, що підлягають люстрації. За словами Богдана, його до цього списку вніс співавтор закону про люстрацію нардеп Юрій Дерев'янко, через що він не має права займати держпосади 10 років.

Новопризначений голова АП розповідав, що міг би обійти заборону, отримавши свідоцтво учасника бойових дій, бо не раз був в АТО у відрядженні. Категорія держслужбовців із таким документом не потрапляє під люстрацію. Але робити цього Богдан не планує, тому що у військових діях не брав участь і «морального права на це не має».

У коментарі theБабелю Богдан розповідав, що хотів би бути головою Верховної Ради або генеральним прокурором

Соратник Зеленського Андрій Богдан хотів би очолити парламент або бути генпрокурором, «але планів немає»

. «Це мої філософські відповіді на ваші філософські запитання», — казав він.

 
Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
Анархия против законности: кто мешает организации речных перевозок с нового понтона в херсонском Гидропарке
07.05.2019 14:31

Уже более полугода Херсон сотрясают скандалы вокруг нового понтонного причала в Гидропарке, с которого должны осуществляться перевозки на дачные кооперативы, находящиеся на Днепре. Общественность разделилась на два лагеря: одни считают, что понтон небезопасен, вторые же уверяют, что существующий «старый» причал так же не может похвастаться безопасностью и находится не в правовом поле.

Редакция «Бизнес Херсона» провела собственное расследование и установила, кто и почему мешает организации в Херсоне законных и безопасных речных перевозок. Журналистам в этом помогал депутат Херсонского городского совета, директор коммунального предприятия «Гарантия» Игорь Семенчев.

Предыстория

Существующий незаконный причал был установлен еще при «старой власти» - во времена мэрства Владимира Сальдо в 2010 году. Он изначально не соответствовал никаким требованиям и не имел никаких разрешительных документов. В управлениях архитектуры, градостроительства и архитектуры, коммунальной собственности Херсонского городского совета пожимают плечами: чиновники также не знают, откуда взялось это «чудо» и каким образом оно там появилось.

«Как он был установлен и на основании каких документов — история умалчивает. Об этом я не знаю», - комментирует Игорь Семенчев.

Больше всего существованием причала были недовольны люди, которые живут в частном секторе по переулку Проточному. Именно через этот переулок дачники направляются на баркасы и обратно. Это приводит ко многим проблемам: мусор, разбитые дороги и т.д. При нынешней каденции депутатов, в 2015-2016 годах, люди начали активно жаловаться городской власти на этот причал, требуя обратить внимание на их проблемы и «загнать» речные перевозки в законное русло. Херсонцы и ранее пытались достучаться к градоначальникам, но обратной реакции не дождались.

Активные действия начались в 2016 году. В феврале того года директором коммунального предприятия «Гарантия» был назначен Игорь Семенчев. Именно ему городской голова Владимир Миколаенко поручил заняться этими вопросами. Вскоре была создана специальная комиссия которая должна была определить место для возможного размещения нового причала. В нее вошли первый заместитель городского головы Херсона Игорь Козаков, начальник местной Укртрансбезопасности Игорь Пастух, начальника городского управления образования Юрий Никонов, начальника управления транспортной и дорожной инфраструктуры Вячеслав Никитенков директор коммунального предприятия и «Гарантия» Игорь Семенчев, а возглавил комиссию городской голова В. Миколаенко.

Активная работа

Комиссия проработала три варианта размещения причала. Первый - строительство причальной стенки в районе школы подготовки юных моряков «Юнга». Как отметил Игорь Семенчев, это было идеальное место для такого сооружения. Но против него выступило управление образования и родители воспитанников «Юнги»: строительство переправы с постоянным движением кораблей было бы небезопасным для детей.

Второе возможное место — район Нефтегавани – тоже «отпало». Большинство дачников – это пенсионеры, которые пользуются правом бесплатного проезда в троллейбусах. А «рогатые» в Нефтегавань не ездят. В конечном итоге комиссия остановила свой выбор на юго-западной части Гидропарка.

По информации «Бизнес Херсона», один из херсонских предпринимателей предлагал поставить в качестве причала принадлежащую ему неработающую баржу. Он хотел разместить там свой магазин и готов был предоставить три причальных места. Но так как баржа не имела никаких нормативных документов, предпринимателю было отказано: не было смысла менять один незаконный причал на другой. Поэтому комиссия приняла решение установить понтон.

Следует сразу оговориться: несмотря на то, что общественность заявляет о незаконности размещения подобных объектов в Гидропарке, такие обвинения не соответствуют действительности. Согласно зонингу, данная территория входит в зону Р-3 (рекреационная зона озелененных территорий). Строительство причалов на таких территориях разрешено, при условии получения специального согласования. И в случае с понтоном данное условия было выполнено.

Уже летом прошлого года понтон в Гидропарке был готов к экплутации. Его длина составила 12 метров, ширина – 2,5 метра. Ширина лейерного моста составила 1 метр, а ширина пирса - 1,5 метра. Понтон был изготовлен в Херсоне на государственном заводе «Паллада». Также была построена автомобильная стоянка и навес, обустроены дорога, пирс и причальная стенка. Все это соответствовало и соответствует всем стандартам. Коммунальное предприятие «Гарантия», которое выступало заказчиком работ, получило декларацию ГАСК на начало и окончание строительства. Проведена экспертиза проекта, получен весь пакет документов из морского регистра и Морской администрации Украины т.д. Но полноценному запуску перевозок с нового места в прошлом году не было суждено состояться.

Кто выступает против нового понтона?

Как отметил в комментарии «Бизнес Херсону» директор КП «Гарантия» Игорь Семенчев, еще весной 2018 года к нему обращались нынешние речные перевозчики. Они заявляли, что не будут осуществлять перевозки с нового причала. Свое недовольство перевозчики аргументировали тем, что понтон якобы не соответствует каким-то требованиям, что он небезопасен, что «Гарантия» хочет повысить цены на перевозки и т.д. Они настроили общественность против нового понтона. Но причина таких действий вовсе не в том, о чем говорят перевозчики: они банально пытаются защитить свои экономические интересы по незаконным перевозкам

Нынешний перевозчик Олег Павленко является владельцем фирмы «Буер» которая фактически монополизировала дачные перевозки в Херсоне имеет то ли 4, то ли 5 баркасов. Остальные суда принадлежат другим людям, но так же работают «под его крылом». Перевозчики допускают тотальную халатность: вместо 12 человек на баркасах ездит в два, три раза больше пассажиров, на которых, к тому же, нет спасательных жилетов. И это далеко не полный перечень нарушений! Притом у Павленко хватает наглости говорить о том, что кто-то где-то нарушает закон. Поддерживают такие «требования» председатели некоторых дачных кооперативов, которым перевозчики обещают право бесплатного проезда, хозяйка дома № 19 на проулке Проточний, где паркуются за деньги автомобили, складируются баллоны с газом, владелица магазина, которая заинтересована в большом пассажиропотоке и что самое обидное – обездоленные наши пенсионеры , которыми ловко манипулирует провокатор Павленко и «компания».

Но городская власть не намерена отступать от своего пути. Позиция однозначна: перевозки должны осуществляться по закону, в соответствии со всеми требованиями безопасности.

Причем ни кто не отказывает частным перевозчикам в работе с нового причала, наоборот призывают частных перевозчиков на маломерных судах имеющие весь пакет разрешительных документов, заключить договора с КП «Гарантия» и продолжить осуществлять перевозку дачников. Причем, как для дачников, так и для перевозчиков пользование понтонным причалом – бесплатное!

Чего ждать в будущем?

В ближайшее время городской власти предстоит еще очень много работы. Градоначальники намерены демонтировать старый причал, перенести грузовой причал в район Нефтегавани, отремонтировать разбитую дачниками дорогу по переулку Проточному и запустить перевозки через новый понтон. Параллельно большое количество людей, отдыхающих на пляже в Гидропарке, готовят, обращение к городскому голове Владимиру Миколаенко, и.о. главы Херсонской ОГА Дмитрию Бутрию и к Государственной службе морского и речного транспорта Украины с требованием запретить движение судов под мостом в Гидропарке. Для них должен быть определен более безопасный маршрут: летом в Гидропарке полно отдыхающих, и движение речного транспорта подвергает людей опасности. Кроме того, в ближайшее время при въезде в переулок Проточный может быть установлен шлагбаум, ключи к которому будут иметь только местные жители: это должно прекратить проезд через переулок транспорта дачников, в том числе и грузовиков со строительными материалами, которые разбивают покрытие.

Также, по информации «Бизнес Херсона», в ближайшее время может быть направлено обращение по поводу незаконных перевозок в Херсоне и действий их организаторов в правоохранительные органы, в том числе и в прокуратуру. Под этим обращением готовы поставить подписи сотни людей: жильцы переулка Проточного, которых подвергают настоящему геноциду, и просто небезразличные херсонцы, которые хотят жить в стране, где закон – это основа всех общественных отношений.

 
Яндекс.Метрика