СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Президенту України

 
У Херсоні триває весняний призов на строкову військову службу і за контрактом у ЗСУ

6 травня в медіа-центрі «ІРС-Херсон» відбулася прес-конференція військового комісара Херсона Олександра Зіньковського на тему: «Весняний призов на строкову військову службу. Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», інформує ПІК.

Більше 60 херсонців із 167 запланованих рознарядкою чоловіків вже підготовлені для відправки до місць проходження строкової військової служби. Стосовно 4-х ухильників порушено кримінальні справи, дві з яких вже передано на розгляд суду. Про це розповів на зустрічі з представниками засобів масової інформації військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський. До речі, за ст.335 Кримінального кодексу України за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена відповідальність до 3-х років позбавлення волі.

Протягом останніх років ухильники складають 70 і більше відсотків. Військовий комісар зауважив, що проблема з такою категорією осіб полягає у неповній достовірній інформації або її відсутності в суспільстві щодо умов проходження строкової служби. Юнаки, яких розшукали за допомогою органів внутрішніх справ, пояснювали, що їх небажання виконувати військовий обов’язок обумовлене тим, що доведеться служити у зоні операції об’єднаних сил у Донецькій чи Луганській областях. Насправді це не відповідає дійсності. Усіх призовників, а точніше, вже військовослужбовців строкової служби у званні «солдат», направляють на безкоштовне навчання до учбових центрів ЗСУ, де вони набувають спеціальності, за якою і проходитимуть строкову службу. Це – військові частини Херсонської і сусідніх областей.

Ще одне питання, що потребує роз’яснення. Громадяни, які отримують під час навчання у вузах знання на військовій кафедрі гадають, що не повинні проходити службу в лавах Збройних Сил України. Олександр Зіньковський пояснив, що згідно з наказом Міністра оборони України, чоловіки і жінки віком від набуття вищої освіти з військовою кафедрою і до 43 років підлягають призову для служби у тилових частинах строком на 1 рік зі збереженням за ними місця роботи і середнього заробітку.

Інформація для бажаючих проходити військову службу за контрактом. З лютого поточного року змінилося грошове забезпечення –від 10 тис.грн. Крім того, відтепер при підписанні контракту військовослужбовці отримують одноразову соціальну допомогу: солдати, рядові від 8 мінімальних прожиткових мінімумів, сержанти – від 9, а офіцери – від 10. Також передбачена часткова компенсація за оренду житла, якщо частина не забезпечує гуртожитком.

Військовий комісар Херсона Олександр Зіньковський зауважив, що у навчальних закладах приділяється недостатньо уваги предмету «Захист Вітчизни». У навчальній програмі відводиться мало учбових годин, не вистачає кваліфікованих викладачів. У деяких школах патріотичний предмет викладають навіть призовники.

Весняний призов триває і комісар висловив сподівання, що він буде виконаний стовідсотково, а кількість ухильників і тих, хто після отримання повістки не приходить на медичний огляд відчутно зменшиться.

 
Заходи до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З 6 по 9 травня, на Херсонщині заплановано ряд святкових та урочистих заходів до Дня Пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Так, 6 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ художнього фільму «А зорі тут тихі».

З 6 по 8 травня в обласному краєзнавчому музеї та обласному архіві пройдуть тематичні уроки «Йде травень крізь хвилини, дні й роки. Несе нащадкам спогади свої».

7 травня, о 12.00, в обласному шпиталі для ветеранів відбудеться концерт «Перемога, свята перемога!».

8 травня, о 10:00, у Парку Слави відбудеться молебень за участі релігійних конфесій і деномінацій Херсонської області до Дня пам’яті та примирення.

8 травня, об 11:00, на площі біля кіноконцертної зали «Ювілейний» відбудеться патріотична акція «Вальс Перемоги».

8 травня, о 14:00, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара запрошує на Вечір пам’яті «Солдати Травня, слава вам навіки…».

8 травня, о 14:00, в обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка інформаційно-просвітницьких стендів «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські табори».

8 та 9 травня, о 10:00 та 11:00, в Херсонському академічному обласному театрі ляльок відбудеться тематична вистава «Микита Кожум`яка».

9 травня, о 8.45, розпочнеться урочистий захід на Алеї героїв незалежної України, хода за участю ветеранів війни, представників влади, громадських об’єднань, молоді, громадськості пройде від Алеї героїв незалежної України по вул. Перекопській до парку Слави на набережну Дніпра.

В той же день, о 10.00, відбудеться мітинг з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та покладання квітів до пам’ятника Невідомому Солдату та на алеї Героїв.

9 травня, з 09:00 до 17:00, в усіх обласних музеях Херсонщини заплановано День відкритих дверей.

Також 9 травня, о 12:00, в ККЗ «Ювілейний» відбудеться безкоштовний показ фільму «Той, хто пройшов крізь вогонь».

Запрошуємо жителів та гостей Херсонщини взяти участь у святкових заходах!

 
У Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію

25 квітня у Херсоні відкрили модернізовану водно-тренажерну станцію Херсонської державної морської академії.

Модернізація водно-тренажерної станції закладу - спільний інвестиційний проект академії, Міжнародної ради морських роботодавців та Профспілки робітників морського транспорту України, що дозволив відремонтувати комплекс споруд на водоймі, здійснити благоустрій території, придбати сучасне обладнання.

«Завдяки оновленій тренажерній станції моряки відпрацьовуватимуть потрібні навички й мінімізують загрозу життю в екстремальних умовах. Окрім того, якісна підготовка морських фахівців зробить їх конкурентоспроможнішими на світовому ринку праці та позитивно вплине на престиж херсонської морської освіти», - зауважив міський голова Володимир Миколаєнко, що був присутній на відкритті.

Морські фахівці тепер матимуть більше можливостей для формування професійних навичок завдяки наявності великого бетонного пірсу, малого пірсу для швартування боту, пристрою для спуску/підйому шлюпок в ангар, плот-балки для рятувальних засобів тощо. Крім того, завершилася реконструкція ангару для зберігання та обслуговування плавальних засобів та адміністративної будівлі на місці дебаркадера.

Підготовка курсантів на станції відповідатиме усім вимогам Міжнародної морської організації (ІМО). Для цього на території облаштували 4 оснащені навчальні лабораторії, навчально-тренувальний медичний та рятувальний пости.

 
Про громадські роботи на Херсонщині мовою цифр

Одним із напрямків активної політики зайнятості населення є організація оплачуваних громадських робіт. Завдяки таким роботам можна пом’якшити наслідки безробіття, адже, насамперед, є можливість додаткового заробітку, незайняті громадяни відчувають себе зайнятими та працездатними.

За словами директора Херсонського обласного центру зайнятості Євгенія Єрашова з початку року обласна служба суттєво збільшила об’єми охоплення населення громадськими та іншими роботами тимчасового характеру. «Особливо важливим є організація громадських робіт для районів області, де є дефіцит постійних робочих місць, - зазначив Євгеній Єрашов. - Протягом І кварталу 2019 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено майже 1600 осіб, з них до громадських робіт – понад 240 осіб».

За ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості на території регіону створені та реалізуються соціально направлені проекти, в рамках яких проводяться відповідні громадські роботи. Йдеться про проекти «Шерифи» та «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Метою даних робіт є інформування населення щодо недопущення порушень громадського порядку та підтримання у належному стані пам’яток історії та культури.

Протягом січня-березня поточного року учасниками проекту «Шерифи» стали 26 безробітних та 20 осіб в рамках реалізації проекту «Відтворимо культурно-історичну спадщину Херсонщини». Безробітні залучаються і до інших видів громадських робіт, а саме: супроводу інвалідів по зору, будівельних та ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери, інформуванню населення щодо субсидій тощо.

Проведення таких робіт фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

До відома:
Оплачувані громадські роботи — загальнодоступні види некваліфікованих робіт, а також кваліфіковані роботи, що організовуються з метою надання додаткової соціальної підтримки та забезпечення тимчасової зайнятості осіб, які шукають роботу.

 
«Роздрібний» акциз поповнив місцеві бюджети Херсонщини на 32 мільйони гривень

З початку року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, сплатили до місцевих бюджетів Херсонської області 32,2 млн. грн. акцизного податку. Від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів херсонські підприємці перерахували на 2 млн. грн. більше, ніж за три місяці минулого року.

Найбільший приріст надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів забезпечили платники податків на територіях Олешківського та Білозерського районів – 129 відс. та 126 відс. відповідно. Менше минулорічних показників прозвітували суб’єкти господарювання Нижньосірогозьського району – 91,2 відс., м. Нова Каховка – 93,3 відс. та Горностаївського району – 98,4 відсотка.

Для розвитку місцевого самоврядування та збільшення надходжень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів кожен мешканець Херсонщини має придбавати товари у офіційно зареєстрованих суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на продаж алкогольних та тютюнових виробів, пива та вимагати касовий чек за придбаний товар! Фінансовий ресурс громади – це виданий касовий чек!

За інформацією прес-служби Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

 
В Херсоні зі 100-річчям служби карного розшуку привітали оперативників та ветеранів служби

17 квітня в актовій залі Головного управління Національної поліції в Херсонській області відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю від дня утворення служби карного розшуку. На урочистостях були присутні ветерани та працівники карного розшуку з усіх підрозділів поліції Херсонщини.

З вітальним словом до присутніх звернувся начальник обласного главку поліції генерал поліції третього рангу Артур Мєріков: «В карному розшуку працюють люди, основними рисами яких є мужність, стійкість, терпіння і повна самовіддача. Для кожного з вас обрана професія стала справою всього життя і тільки справжні професіонали можуть успішно протидіяти кримінальній злочинності». Артур Іванович побажав діючим працівникам, їх родинам та ветеранам міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя та успіхів у всіх справах і починаннях.

Щодня працівники карного розшуку Херсонщини, розкриваючи злочини та затримуючи злочинців, ризикують своїм життям. Нажаль, не всім судилося повернутися додому. Оперативників, які віддали життя заради спокою громадян, присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіального комплексу пам’яті загиблих правоохоронців «Калина долі».

Багато слів подяки пролунало цього дня для ветеранів за їх відданість службі, за те, що вони і нині передають свій досвід молодим працівникам.

З нагоди свята очільник поліції Херсонщини вручив заслужені державні та відомчі нагороди шістдесятьом діючим працівникам та ветеранам карного розшуку. А музиканти оркестру та солісти ансамблю обласного главку поліції «Police Prime» та вихованці школи естрадного вокалу «Star Line» привітали присутніх неперевершеною концертною програмою.

 
Справа стосовно осіб, які здійснили розбійний напад у Генічеському районі, розглядатиметься у суді

За процесуального керівництва прокуратури Херсонської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення розбійного нападу на підприємця в Генічеському районі та обвинувальний акт спрямовано до суду.

Установлено, що 03.01.2019 троє чоловіків, керуючись корисливим мотивом, вчинили напад на власника магазину, розташованого у с.Генічеська Гірка Генічеського району, із погрозою застосування насильства та застосуванням насильства, небезпечного для життя і здоров’я потерпілого, проникли у приміщення магазину та викрали грошові кошти в сумі майже 18 тис.грн., мобільний телефон і продукти.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.187 КК України, санкція якої передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 
«Кожному декларанту – власний консультант» - «гарячі лінії» від фіскалів Херсонщини

Головне управлінням ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі з 18.02.2019 проводить сеанси телефонних "гарячих ліній" з питань декларування доходів, отриманих херсонцями у 2018 році, - «Кожному декларанту – власний консультант».

Громадяни – мешканці Херсонщини мають можливість отримати необхідну фахову консультацію щоденно з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. від працівників фіскального відомства області за наступними телефонними номерами:

  • Управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управлінні ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі - Попова Вікторія Олександрівна, тел. (0552) 32-74-24;
  • Херсонське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків м. Херсона, Білозерського, Голопристанького, Скадовського та Олешківського районів) - Рудницький Сергій Миколайович, тел. (0552)-32-74-11;
  • Бериславське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Бериславського, Великоолександрівського, Високопільского та Нововоронцовського районів) - Котляр Світлана Сергіївна, тел. (05546) 7-51-04;
  • Новокаховське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Новокаховського, Каховського, Чаплинського та Каланчацького районів) - Зищук Сергій Олексійович, тел. (05549) 4-52-02;
  • Великолепетиське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Великолепетиського, Верхньорогачицького та Горностаївського районів) - Тринкаль Галина Миколаївна, тел. (05543) 2-13-61;
  • Генічеське управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (обслуговує платників податків Генічеського, Іванівського, Нижньосирогозького та Новотроїцького районів) - Усенко Світлана Василівна, тел. (05534) 3-16-55.
 
На Арабатці курортний сезон починають із податкового семінару

9 квітня на базі Щасливцевської сільської ради фахівці Генічеського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі провели семінар - нараду для платників податків, керівників та бухгалтерів оздоровчих закладів та фізичних осіб – підприємців, які надають послуги з оздоровлення на Азовському узбережжі.

Під час зустрічі фіскали детально розповіли про новації законодавства щодо адміністрування туристичного збору. Зокрема, цього року розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначається як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Для внутрішнього туризму ставка визначається в межах до 0,5 відс. (у 2019 р. - не більше 20,86 грн.), а для в’їзного туризму – до 5 відс. (у 2019 р. – не більше 208,65 грн.). Раніше розмір збору розраховувався від вартості отриманих послуг на проживання.

Така інформація сприймалася учасниками заходу як міцний поштовх для організації роботи по туристичному збору вже зараз до початку курортного сезону - 2019 року та резерв для розвитку місцевих громад, створенню сучасної інфраструктури та комфортного сервісу на морському узбережжі нашої області.

Учасники семінару отримали багато цікавої та потрібної інформації про нововведення податкового законодавства, яка допоможе підприємцям впевнено долати бурхливі хвилі трудових буднів курортного сезону.

 
Шостий рік без Криму
26.02.2019 07:30

За минулі п’ять років окупації Криму, на жаль, позитивних зрушень  у проблемі його повернення в Україну не відбулося. Не дивлячись на всі численні заходи, вжиті з  цього приводу, ситуація навіть погіршилася. На думку багатьох херсонців, переважну більшість заходів успішними  назвати складно. Зокрема, через них серйозно постраждала економіка нашої області, з'явилися проблеми з відпочинком в Криму, з відвідуванням родичів та ціла низка  інших.

При цьому, не всім зрозуміло, чому до цього часу не понесли ніякого покарання, ті особи, які керували країною в першому кварталі 2014 року, Практично, вони,  елементарно здали Крим, в якому перебували боєздатне угруповання наших військ, Військово-морський флот України , органи СБУ та МВС. Як можна було допустити, щоб з 20 315 військових з Криму до материкової  України повернулося лише 6 010 осіб (дані колишнього в.о. міністра оборони України Коваля). Чому пічого не зробили правоохоронні органи? Чому в Крим в екстреному порядку не вирушило все керівництво країни, включаючи Адміністрацію Президента, членів уряду і депутатів Верховної Ради? На ці питання  і досі немає чітких відповідей. Більш того, винні в цій трагедії особи і сьогодні займають відповідальні посади в Києві.

Час  минає, а на півострові  продовжуються процеси, які  все далі і далі віддаляють Крим від України.

Нещодавно в річному звіті Міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch було опубліковано інформацію про те, що в Криму кількість учнів в україномовних класах скоротилася з 13 тисяч у 2014 році до 318 дітей в 2018 році.  По суті, кримські діти не мають можливості вивчати українську мову. Істотно скорочуються надходження літератури українською мовою, практично, зникли українські газети, домінує російське телебачення і радіо.

Проте, багато наших політиків вважають, що це тимчасове явище. а деякі з них навіть  вірять в те, що Росія колись поверне Крим добровільно.

Таку думку нещодавно висловив  перший український президент Леонід Кравчук: "Це не означає, що це може пройти швидко, може, це буде і довго. Все може бути. Але в теорію, що як тільки в Україні стануть жити краще, ніж в Криму, то він повернеться, - не вірю. По-перше, я не знаю, коли ми будемо краще жити, по-друге, там 78% росіян».

З таким твердженням згодні далеко не всі. Але серед них чимало таких, хто  ще досі не усвідомив, що мало повернути Крим. Найскладніше почнеться після його повернення, коли доведеться перевиховувати  чималу кількість проросійсько налаштованих людей для того, щоб вони стали повноцінними громадянами України.

І тут Леонід Кравчук, коментуючи цю надскладну проблему, висловив думку, яка декому може здатися навіть крамольною: "Я не думаю, що тут можливі патріотичні заклики. Є один шлях - більше свободи в рамках головних завдань, які вирішує Україна. Оборона, безпека, міжнародні справи - це ні з ким не ділимо, в усьому іншому даємо свободу. Так  це, можливо і не створить передумови, щоб ці проросійські полюбили Україну, але вони будуть спокійно жити в Україні».  По суті,  це відверта підтримка  ідеї автономії, яку категорично  не сприймає керівництво країни.

Сьогодні не всі пам'ятають, що коли приймалося рішення про передачу Криму Україні, це відбувалося в рамках єдиної держави. Тут є і логіка і доцільність. Тоді через Україну проходили основні транспортні магістралі, здійснювалося енергетичне, газове і водне забезпечення Криму.

Але сьогодні світ змінився: побудовано Кримський міст, автономним стало енергозабезпечення Криму, немає проблем з газом. Тобто, зараз картина на півострові абсолютно інша, ніж спостерігалася в 50-х роках. І, можливо, тому   протягом п’яти років ніяких протестних виступів в Криму не зафіксовано, хоча були серйозні труднощі у зв'язку з введенням санкцій, відключенням електроенергії, припиненням поставок продовольства з України, перекриттям Північно-Кримського каналу, різким скороченням кількості відпочиваючих. І зараз проблем в Криму вистачає Але незважаючи на це  населення чомусь не виходить на вулиці, як у Франції, і не влаштовують у Сімферополі майдан.

Таким чином, кримська проблема зайшла в глухий кут, виходу з якого не знає ніхто.   Схоже, що ситуація може змінитися тільки після того, коли в Україні прийде розуміння, що діючі обмеження і штучні перешкоди не вирішать кримську проблему, а  Росії набридне витрачати на Крим величезні кошти, боротися з водною кризою (рішення якої ще не знайдено), шукати заміну численним відпочиваючим з України. І Києву, і в Москві треба шукати абсолютно нові підходи і рішення. Розумний і всебічний компроміс принесе величезну користь і українцям , і росіянам.

Першим кроком з нашого боку, наприклад, може стати зняття «водної блокади», вкрай болючою для кримчан. Це може серйозно змінити їхнє ставлення до України. Безумовно, «водна блокада», з одного боку, досить ефективна. Але, з іншого боку, провокує зростання антиукраїнських настроїв на півострові. Багато кримчан, навіть лояльних до Києва, обурені тим, що київське керівництво навмисно перетворює північ півострова (а в перспективі і весь Крим) в пустелю на  десятки років. При цьому Україна втрачає чималі гроші за дніпровську воду, а які кошти знадобляться для перетворення пустелі в родючі землі після повернення Криму, невідомо нікому. Але, однозначно, вони будуть астрономічними.

Що стосується продовольчої блокади, то, треба визнати, що  вона з тріском провалилася. Голод в Криму не відбувся. Поруч Кубань і Ставропілля, які успішно почали збувати свою продукцію, не побоюючись конкурентних поставок з південних областей України, які втратили ринки сбутуі втратили  чималі гроші.

І ще один важливий аспект. Вже сьогодні стає очевидним, що після повернення до складу України Крим і Донбас уже ніколи не будуть такими, як раніше. І це при будь-яких розкладах сил, незалежно від того, хто переможе на президентських і парламентських виборах у цьому році. Наївно сподіватися, що  люди, які пожили «поза Україною», захочуть жити за зразком Західної України. Для центральної влади це буде такий «головний біль», який змусить вишукувати величезні кошти, щоб його позбутися.

Тому вкрай важливо вже зараз передбачити і продумати заздалегідь всі можливі проблеми на цих територіях після їх повернення (мова, релігія, пам'ятники, перейменування вулиць, місцева поліція, вступ до НАТО та інші). Можливо, для цього доведеться вивчити світовий досвід, залучити міжнародних експертів і, головне, не перестаратися з українізацією цих «неспокійних» регіонів.

Але в нашій країні ще є   чимало політиків, які не згодні з такою постановкою питання. Один з них діючий міністр закордонних справ Павло Клімкін (тесть якого, за твердженнями деяких журналістів, нагороджений медаллю «За звільнення Криму») на своїй сторінці в соцмережі Facebook заявив, що Крим через п'ять років після возз'єднання з Росією "став більш українським". При цьому він визнав, що до держперевороту в країні і окупації Криму Росією півострів був "недостатньо українським", через що Україна заплатила "надвисоку ціну". Однак Києву, на його думку, вдалося "українізувати" півострів за останні роки "всупереч всім обставинам".

Залишається тільки уточнити,  які конкретно факти можуть підтвердити тезу  «відбулася українізація» Криму і чому його, більш ніж двохмільйонне, населення досі не в складі України?

Довідка:

У Криму, в рамках контрольованої Росією території, за станом на 1 січня 2019 року чисельність населення становила 2 мільйона 355 тисяч постійних жителів. Однак   дані за його національним складом можна судити тільки за переписом 2014 року. Тоді росіяни становили 65, 3%, українці - 15,6%, кримські татари, що сформувалися як народ в XIII-XVII століттях і вважаються корінним населенням на півострові - 10,5% (не більше 250 тисяч)


Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України.

 
Яндекс.Метрика