СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Як фіни вирішили проблему, схожу на кримську
14.01.2019 09:11

Переважна більшість херсонців серйозно стурбована ситуацією з Кримом, який є нашим найближчим сусідом. І, протягом останніх п'яти років, вони уважно стежать за всім, що відбувається на півострові та навколо нього.

За цей час в країні і в світі багато що змінилося, але, на жаль, кримська криза ні на крок не наблизилася до свого вирішення, хоча керівництво країни зробило чимало зусиль для повернення Криму. На жаль, їх ефективність можна оцінювати по-різному. Втім, робити це не має особливого сенсу: що зроблено, то зроблено.

Припинилося авіаційне, залізничне і морське сполучення з втраченою територією. Розірвані економічні і торговельні зв'язки. Дніпровська вода перестала надходити до Криму. Були підірвані опори лінії електропередач. Залучена вся світова громадськість та міжнародні організації. Підключилися активісти кримськотатарського народу. Ряд впливових країн ввели проти Росії всілякі санкції. І це далеко не весь перелік вжитих заходів.

Однак, відчутних результатів досі немає. А про швидке повернення Криму на даний момент говорити не доводиться, також, як і про прагнення більшості кримчан прискорити цей процес.

В результаті кримська проблема опинилася в глухому куті, без всіляких шансів на будь-яке рішення, прийнятне і для Київа, і для Москви.

Єдине, з чим згодні, майже, всі - повернути Крим силою неможливо. Наразі тут перебуває понад 30 тисяч російських військовослужбовців. Створено потужне угрупування міжвидових сил. Значно збільшена кількість ракетних протикорабельних комплексів, підводних човнів, оснащених ракетними системами “Калібр” та бойової авіації. У Джанкої додатково розгорнуто чотири ракетні комплекси С400, для того, щоб контролювати акваторію моря та територію України,

Залишається єдиний вихід - переговори, компроміс та взаємні поступки. Природно, це дуже тривалий і вкрай болісний шлях, але інших варіантів, на жаль, не існує.

Тут не допоможуть гасла «Крым - наш» або «Крим - це Україна». тут

необхідно максимально використати весь світовий досвід цивілізованого вирішення таких складних і заплутаних проблем, як кримська. А в світі його предостатньо. Одним з таких прикладів є рішення ситуації на Аландських островах, які є свого роду фінським Кримом.

Ці, в минулому шведські острови, але за збігом обставин, опинилися у складі Фінляндії, яка наважилася на, здавалося б, не логічний і навіть, на думку деяких, зрадницький крок. Єдиною офіційною мовою Аландських островів стала не фінська, а ... шведська.

Її використовують в державних, регіональних і муніципальних установах на території автономії, а також при комунікації з центральними органами влади держави. Більш того, через цей регіон шведська мова стала другою державною для всієї Фінляндії, незважаючи навіть на те, що нею спілкується лише… трохи бідьше п'яти відсотків громадян.

Є й інші неординарні «нововведення». На островах існує місцеве громадянство, яке дає право голосувати і виставляти свою кандидатуру на виборах до місцевого парламенту - лагтінгу, а також мати у власності нерухомість на островах і займатися підприємництвом (сенс даного обмеження полягає в тому, щоб земля тут залишалася у власності місцевого населення ).

Місцевий парламент не підпорядкований в своїх рішеннях парламенту Фінляндії. Він здійснює власне правове регулювання, зокрема, в таких сферах: освіта, культура, захист пам'яток старовини, охорона здоров'я і медичне обслуговування, охорона навколишнього середовища, внутрішній транспорт, місцеве самоврядування, поштова служба, радіо і телекомунікація. У цих сферах Аландські острови вирішують питання, практично, як незалежна держава. Центральні органи влади Фінляндії відповідають за зовнішню політику, цивільне і кримінальне право, судоустрій, митницю і державне оподаткування.

Жителі провінції звільнені від служби в фінській армії, і тільки в разі проживання поза архіпелагу протягом п'яти років втрачають це право.

Але саме головне те, що на даний час Аландські острови являють собою один з найбільш благополучних в соціально-економічному відношенні регіонів світу, навіть в порівнянні з Фінляндією, частиною якої вони є.

Цілком зрозуміло, що тільки така глибоко продумана політика фінського керівництва, відсутність прагнення насильно «впровадити» фінську мову і змусити місцеве населення жити за вказівками з Гельсінкі привели до того, що ця територія абсолютно не схильна до сепаратистських настроїв.

Бажано, щоб цей досвід, хоча б частково, був використаний при вирішенні кримської проблеми. Адже більшість населення Криму вважає, що після його повернення до складу України неодмінно підуть репресії, що українська мова стане єдиною для всіх державних структур, навчальних закладів, дитячих садків, закладів культури, науки та інших сфер. Українська церква займе домінуючі позиції. Почнуться «кадрова чехарда», масові зноси пам'ятників і всілякі перейменування. І все це буде вирішуватися не на місці, а в Києві.

Само собою до економіки справа може не дійти, а ось всі економічні зв'язки з Росією будуть, однозначно, розірвані. І це при тому, що екоміка Кріму зараз стовідсотково залежить від Росії , 70% населення півострова складають етнічні росіяни, а російськомовні - понад 90%

Можливо, що це тільки домисли або перебільшення, але якщо вони стануть реальністю, важко навіть уявити, як київське керівництво зможе навести порядок на півострові, коли навіть на материковій частині країни проблем у нього зараз більш, ніж достатньо.

Для України Крим завжди був, є і буде «головним болем». Це вважають деякі досить відомі українські письменники, зокрема Юрій Андрухович, Василь Шкляр, та яких не можна звинуватити у відсутності патріотизму. І навіть величезні гроші, які доведеться направити на півострів після його повернення, навряд істотно зменшать кількість «вічно незадоволених» кримчан київською владою.

З іншого боку і для Росії Крим, як «чемодан без ручки», який нести незручно, та викинути шкода. Він «зв'язав її по руках і ногах», постійно вимагаючи мільярдних вкладень, налаштував проти Москви цілий ряд країн, посилив русофобію. Але «поставити хрест» на долі майже двох мільйонів росіян керівництво Росії навряд чи зважиться, бо може остаточно «втратити своє обличчя».

Одним словом, керівництву і України, і Росії треба шукати неординарні компромісні рішення, з урахуванням специфіки та особливостей Криму. Без цього процес повернення півострова, може затягнутися до безкінечності, а розпалювання ненависті між Україною і Росією принесе нові біди та жертви для обох країн «на радість наших загальних недругів», яких у нас вистачає.

Довідка: Аландські острови знаходяться в Балтійському морі на вході в Ботнічна затоку. Їх протяжність з півночі на південь - 130 кілометрів. Архіпелаг складається з 6757 островів (з яких тільки 60 має постійних мешканців). Це найбільше скупчення островів на Землі. Населення 29 214 осіб (31.12.2016). У XVIII - початку XX ст. через Аланди проходив важливий поштовий шлях з Петербурга до Стокгольму. Вони відігравали важливу роль у військових діях на морі в ході Північної війни. У березні 1809 року російський корпус під командуванням князя Багратіона зайняв Аландські острови, які після закінчення війни в складі Великого князівства Фінляндського були приєднані до Російської імперії. Центром Аландських островів є місто Мариехамн, названий на честь російської імператриці Марії Олександрівни. Кілька років тому 2 листопада 2011 тут був відкритий їй пам'ятник.
Після першої світової війни і проголошення незалежності Фінляндії Швеція спробувала повернути Андские острова, висадивши тут свої війська. Але ця затія провалилася. У 1921 році Ліга Націй визнала приналежність островів Фінляндії. Згідно Аландської конвенції, архіпелаг є повністю демілітаризованою територією. Тут немає військових частин, військово-морських або військово-повітряних баз. Острови мають нейтральний статус і не можуть бути залучені в будь-які збройні конфлікти.

Автор матеріалу мав можливість кілька разів відвідати Фінляндію, після чого зберіг самі доброзичливі спогади про цю благополучну в соціально-економічному відношенні країну з її досить складною історією та високим рівнем культури. Дивно, але в Фінляндії, далеко не слов'янській країні, практично, немає русофобії, хоча вона довгий час була російською колонією. Пізніше чимала частина її території була безцеремонно «прихвачена» Росією, яка навіть свою другу столицю - Санкт-Петербург побудувала, по суті, на фінській землі. Фінляндія досі не вступила до НАТО і, незважаючи на всі санкції продовжує успішно розвивати з Росією торгово-економічні відносини.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України.

 
Яндекс.Метрика