СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

19 лютого - засідання виконкому міськради

9 лютого о 10.00 відбудеться засідання виконкому міськради.

На порядок денний винесено питання:

1. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік».

2. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік».

3. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту за 2018 рік щодо виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016-2020 років».

4. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення доповнень та змін до міської комплексної програми «Соціальний захист».

5. Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

6. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Програми територіальної оборони території Херсонської міської ради на 2018 рік».

7. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2016-2020 роки» тощо.

 
У Херсоні СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Євросоюзу

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду колекції культурних цінностей до однієї з європейських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру планує нелегально переправити до Західної Європи предмети старовини. За інформацією СБУ старожитності чоловік скуповував у місцевих колекціонерів, а покупця знайшов на спеціалізованому Інтернет-сайті. За колекцію культурних цінностей зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

Правоохоронці затримали правопорушника в приміщенні одного із міжнародних поштових сервісів під час оформлення «відправки».

За висновками експертів вилучені старожитності, серед яких монети, ювелірні вироби та предмети побуту, відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХІХ ст. н.е., становлять історичну цінність та не підлягають вивезенню з України без відповідного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Прес-центр СБ України

 
СБУ викрила на хабарі головного державного інспектора Херсонської митниці

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю викрили на хабарі головного державного інспектора митного поста «Херсон-центральний» митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Оперативники спецслужби встановили, що митник вимагав дві тисячі доларів США від українського громадянина за не створення штучних перешкод у переправленні валюти в особливо великих розмірах на територію тимчасово анексованої території АР Крим.

Правоохоронці затримали інспектора, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у Херсоні під час отримання останньої частини неправомірної вигоди ‒ п’ятсот американських доларів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, проводяться обшуки за місцями проживання та роботи.

У межах досудового розслідування буде надана правова кваліфікація дій одного із керівників митного посту ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, який, за даними слідства, сприяв затриманому у реалізації злочинних планів.

Операція проводилась спільно із військовою прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Прес-центр СБ України

 
Патрульна поліція Херсонської області святкує третю річницю з дня створення

Сьогодні свій День народження відзначає Патрульна поліція Херсонської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник Управління патрульної поліції у Херсонській області Костянтин Дронгаль та привітав колег:

З Днем Народження, УПП в Херсонській області! Нам 3 роки!
Радий бути частинкою цього колективу!
Все тільки починається!

Для довідки:

Створення нової поліції вважається найбільш успішною реформою 2015 року в Україні. Майбутні патрульні поліцейські пройшли прозорий відбір із комісійними співбесідами, у складі комісій обов'язково були представники громадськості. Була спеціально створена навчальна програма, залучено професійних викладачів і тренерів, навчання відбувалось із застосуванням інтерактивних методик.

Особовий склад патрульної служби у Херсоні прийняв присягу і вийшов на перше чергування 8 лютого 2016 року.

Наша редакція приєднується до привітань і бажає непохитно стояти на варті закону, справедливості, пильнуючи мир, порядок та безпеку наших громадян!

 
На Херсонщині будуватимуть житло для переселенців з Криму

1 лютого 2019 року в Одесі відбулося VII засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування під головуванням очільників зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

У заході взяла участь офіційна делегація від Херсонщини на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Представники нашої області зустрілася з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, представниками кримськотатарського народу, турків-месхетинців та інших, щоб обговорити питання реінтеграції Криму через впровадження низки соціально-економічних і гуманітарних заходів.

Крім того, сторони говорили про можливості залучення міжнародної допомоги, інвестицій в аграрну і туристичну галузі, а також будівництво житла для вимушених переселенців з тимчасовоокупованого Криму в Херсонській області, облаштування та задоволення нагальних соціально-економічних, культурних та інших потреб переселенців.

 
Херсонским предпринимателям нелегальные работники влетят в копеечку

Недавно херсонские инспекторы Гоструда провели инспекционное посещение 2 предприятий общественного питания.

Во время контрольного мероприятия они установили, что один из работодателей использовал наемный труд 10 работников, а второй - одного без оформления трудовых отношений. Все работники предоставили инспекторам объяснения.

После проверки предприниматели заключили трудовые договоры с 13 работниками. Но несмотря на это за нарушение трудового законодательства работодателям придется заплатить штраф в размере 125190 грн за каждого неоформленного работника, сообщает облуправление Гоструда.

 
У Херсоні відбулось засідання Асоціації міст України

У Херсоні зібралися учасники регіонального відділення Асоціації міст України, щоб обговорити актуальні питання органів місцевого самоврядування.

Серед важливих питань - ремонт автотрас, вулиць і доріг комунальної власності Херсонської області. Учасники засідання, серед яких були й співробітники управління автомобільних доріг загального користування місцевого значення Херсонської облдержадміністрації, обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік". Ці змінисприятимуть ефективному використанню коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних трас й забезпечать проведення зазначених робіт за сприятливих погодних умов.

Члени Асоціації міст також проаналізували необхідність негайного розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» та можливість фінансової участі держави у забезпеченні перевезення громадян пільгових категорій.

 
СТАН РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ З РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ У 2018 РОЦІ

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод громадян. Тому питання організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності органів прокуратури Херсонської області.

Так, упродовж січня – грудня 2018 року до органів прокуратури Херсонської області надійшло більше 8 тисяч звернень громадян.

Із вирішених звернень 207 надійшло від народних депутатів України, звернення цієї категорії не задовольнялися.

Найбільше скарг надходило з питань досудового розслідування (55,9% від вирішених). Незначною була кількість звернень з представництва громадян та держави в суді (2, 7 % ), нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 2,9%, про права дітей – 0,5% та з інших питань.

Близько 2 тисяч скарг стосувались питань, що не належить до компетенції органів прокуратури, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю. За вказаними зверненнями заявникам роз’яснено повноваження органів прокуратури та право на захист порушених прав у судовому порядку.

Крім того, в органах прокуратури Херсонської області приймаються усні звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ( т.(0552) 49-61-55), Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси - zvern@pho.gov.ua.

У 2018 році до органів прокуратури Херсонської області надійшло 160 електронних звернень. На телефон «гарячої лінії» надійшло 114.

Разом з тим, значна категорія громадян надсилає на електронну пошту кореспонденцію, яка за змістом не відповідає вимогами Закону України «Про звернення громадян». Окрім того, одні і ті ж заявники, зловживаючи спрощеною процедурою подачі звернень, надсилають їх значну кількість з питань, що віднесено до повноважень інших органів. На цій підставі 22 таких звернення скеровано до інших органів, а 17– залишено без розгляду або повернуто заявникам з відповідним роз’ясненням.

Відповідно до ст.22 вказаного Закону у прокуратурі області розроблено Порядок та Графік прийому громадян. Прийом громадян здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів щодня, організовуються прийоми прокурора області, його першого заступника та заступників, начальників управлінь та відділів, прокурорів відділів апарату прокуратури області.

Упродовж 2018 року на особистий прийом до органів прокуратури звернулось 2 835 громадян.

Прокурором області приділено належну увагу прийому громадян за місцем роботи та мешкання.

Виїзди в населенні пункти здійснюються з урахуванням стану законності, про їх проведення наперед оголошується через друковані засоби масової інформації та інтернет.

Робота за вказаним напрямом триває.

 
На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника

За матеріалами Служби безпеки України Білозерський районний суд Херсонської області засудив до п`яти років позбавлення волі військовослужбовця, викритого на нелегальному збуті військових засобів ураження.

Співробітники спецслужби встановили, що військовослужбовець однієї з частин Херсонського гарнізону налагодив протиправний канал постачання зброї та боєприпасів з району операції Об`єднаних сил. За інформацією СБУ нелегальні засоби ураження чоловік реалізовував місцевим жителям.

Правоохоронці затримали зловмисника під час чергової спроби продажу двох пістолетів-кулеметів іноземного виробництва, ручного кулемета Дегтярьова та двохсот п`ятдесяти патронів різного калібру.

Суд визнав військовослужбовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Прес-центр СБ України

 
СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Росії

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду до країни-агресора колекції культурних цінностей.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру скуповував у місцевих колекціонерів предмети старовини для перепродажу за кордон. За інформацією СБУ покупців чоловік підшуковував серед своїх знайомих та на спеціалізованих Інтернет-аукціонах.

Правоохоронці затримали контрабандиста в одному із поштових відділень під час відправки до РФ колекції старожитностей, за яку зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

За висновками експертів вилучені предмети старовини відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХV ст. н.е., вони мають велику історичну цінність й не підлягають вивезенню за кордон без відповідного державного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

 
Юстиція – це справедливість, - Олег Предместніков (частина друга)
03.12.2018 12:21

Продовження інтерв’ю з доктором юридичних наук, головним редактором фахового юридичного видання «Юридичний бюлетень», першим заступником начальника облуправління Юстиції Херсонщини Олегом Предместніковим.

(початок читайте тут)

Корр. – Пане Олеже, коли ви розповідаєте про своє життя та роботу, все виглядає  так легко й безхмарно. Але у вас у житті були й непрості періоди, чи не так?

- Усе залежить від того, як ви дивитеся на життя: хтось долає труднощі, як проблеми, а хтось – як цікаві виклики.

Так, я ріс у неповній багатодітній родині: четверо братів та сестер. У шкільні роки, до 8 класу, навчався й виховувався в інтернатних установах області. Школу закінчив у Генічеську, вивчився на водія, потім вступив до нашого морехідного училища, з нього потрапив до лав армії, повернувся й, довчившись, отримав спеціальність із дещо екзотичною назвою «стерновий-моторист». Працював у порту, одружився і… зрозумів, що час рухатися далі. Так почалися «мої університети».

Ви праві, що зараз розповідати про це – легко, хоча за кожною короткою фразою – довгі роки життя, багато навчання, багато справжнього виживання: Перебудова й перші роки Незалежності не були економічно легкими. Але я, як уже казав вище, бачив не проблему, а виклик – я хотів упоратися, вирости, багато зробити, жити й бути щасливим. А для цього треба було вчитися. І я вчився.

Корр. – Вочевидь, до своїх труднощів ви ставитеся мужньо й навіть азартно, як боєць. А як реагуєте на ті проблеми й питання, з якими до вас ідуть на прийом громадяни? І, якщо можна, окресліть коло питань, з якими до вас звертаються?

- Останнім часом, і це пов’язано з російською агресією, від якої потерпає навіть і наша мирна Херсонщина, коло питань змінилося. Додалися проблеми вимушених переселенців (а це і статус, і життєві потреби, і захист прав). Додалася і робота з учасниками АТО: знову-таки статус, пільги, оформлення земельних ділянок тощо.

Щоб упоратися з цією роботою, та ще й у час реформ, коли і самі органи державного управління реформуються, і змінюються земельні відносини, і адміністративно-територіальний устрій, і заклади освіти та охорони здоров’я – треба терпіння, такту і науки. При чому, вчимося не тільки ми, юристи, а й навчаємо громадян – приміром, у рамках проекту "Я маю право!"

Справжня проблема тут є одна: нам не вистачає кадрів. Проста математика: у виконавчій службі  Суворовського районного відділу лежить уже 20 тисяч проваджень, якщо не більше. А дати їм лад мають 21 співробітник. Те саме й на такій ділянці роботи, як інститут приватних виконавців, який зараз тільки-но сформувався. Маємо нині лише двох молодих фахівців – допомагаємо їм, підтримуємо. Тому скажу так: додалося роботи всім, моє навантаження теж зросло.

Корр. - Чи це пов’язано з тим, що ви є і представником Уповноваженого у справах  Європейського суду з прав людини?

- Так, безумовно. Це велика ділянка роботи. І тим не менше я, користуючись нагодою, хочу звернутися до херсонців: не соромтеся обстоювати свої права. Кожен вівторок та п’ятницю з 09.00 до 13.00 я приймаю громадян – записатися можна по номеру телефона 49-20-03 або надіслати питання на пошту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Корр. – Чи можуть якось полегшити роботу юристів інноваційні технології? Є інформація, що реформи законодавства та комп’ютеризація призведуть до скорочення, і що людина-юрист стане потрібною тільки в суді. Консультації ж можна буде отримати онлайн в режимі чат-бота.

-  Куди б і як швидко не вели нас технології, але живій людині завжди буде потрібна людина. Тим більше, при побудові правової держави кваліфіковані кадри будуть просто необхідні.

Уже були спроби просто написати закони чи пояснення – і хай населення ознайомлюється і застосовує. Так було і у давньому Вавилоні – згадаймо стовп із "законами Хаммурапі", потім на глиняних табличках писалися й поширювалися грецькі та римські правові постулати, у нас працювало і звичаєве неписане право, і такий державний документ як "Руська правда" Ярослава Мудрого. Але ж кожен закон, як тоді, так і нині, набував тих чи інших тлумачень, і нині по-різному можуть трактуватися і застосовуватися ті чи інші норми - така природа людини. І які б допоміжні інструменти завдяки прогресу ми собі не створили, але жива людина ніколи не програє програмованому конкурентові. Юрист-консультант, який працює на прийомі громадян  – це не чиновник, роль якого дійсно може з плином часу змінитися. Перед нами стоїть завдання зробити юстицію людянішою, а без людини цього не виконати.

Корр. – Якщо підійти до роботи юриста із модного зараз погляду як до послуги – що тут варто змінити?

- У принципі, все вже визначене у "Стратегії інформування громадян". Щоб правильно скористатися послугою, як ви кажете, треба знати, з чого вона складається, а значить, потрібне широке інформування – ми підемо до людей і як просвітяни, і як пропагандисти, які у той саме час ще й мають честь представляти владу. Умовно кажучи, ми перебуваємо не спостерігачами на нейтральній смузі, між законодавчою та виконавчою владою, а діємо на передовій. Ми проводимо і дослідницьку, і наукову роботу, і готуємо проекти нових законодавчих актів, і, разом із тим, постійно взаємодіємо з виконавчими органами влади, судовою системою, Національною поліцією тощо в ім’я прав і свобод людини.

Для покращення сервісної складової нам знадобляться ефективні інструменти не тільки для роботи із громадянами, а й для подолання корупції в усіх інстанціях (на митницях, в судах, в пенітенціарних закладах, в систем ЖКГ). З цією ж метою в області започаткували "Антирейдерські штаби", роботу яких оцінили досить високо.

Але найбільшим викликом я особисто вважаю налагодження міжвідомчої взаємодії. Розрубування цих «Гордієвих вузлів» зніме всі питання і «послуга», як ви кажете, дійде до споживача.

 
Яндекс.Метрика