СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Пішов з життя відомий журналіст і талановитий поет Віталій Харитонович Запорожець.

Ветеран обласної газети «Наддніпрянська правда»,колишній заступник головного редактора, справжній професіонал друкованого слова та визнаний ерудит Віталій Харитонович народився 26 грудня 1938 року в селі Малий Клин Голопристанського району Xерсонської області. Освіта вища. У 1960 році закінчив філологічний факультет Херсонського державного педагогічного інституту по спеціальності «вчитель російської мови та літератури».

Працювати почав в 1960 році в обласній молодіжній газеті «Ленінський прапор». З 1960 по 1962 рік служив в Радянській Армії (Бакинський військовий округ, протиповітряна оборона).

Після демобілізації - літпрацівник газети «Ленінський прапор» (1962 – 1963). З 1963 року літпрацівник, старший кореспондент, завідуючий відділом пропаганди і агітації обласної газети «Наддніпрянська правда»

У 1982 році його призначено заступником редактора цієї газети.

Останній період трудового шляху Віталія Харитоновича тісно пов'язаний з держтелерадіокомпанією «Скіфія», в якій він працював на посадах старшого редактора та завідуючого відділом інформації.

Ім’я журналіста Віталія Запорожця добре відомо н а Херсоннщині Значно менше знають його земляки як поета. Між тим він починався саме, як стихотворець, а вже потім став на нелегку стезю журналіста.

Він автор книг «Все мы в ответе за мир» (1980), «Взгляд сквозь годы» (1991), «Что на сердце легло. Стихи разных лет» (1999), «Ожидание. Стихи» (2001), «Судный день. Стихи разных лет» ( 2002). Останні три книги є в бібліотеці автора матеріалу. Віталій Харитонович, з яким мені довелося вперше зустрітися 45 років назад в Цюрупинську, подарував, відзначивши наше багаторічне спілкування і співпрацю.

Його нагороджено орденом «Знак Почета» (1984) та медаллю «За трудовую доблесть»(1979).

Дружина Неллі Олексіївна (1937), пенсіонерка, працювала вчителем СШ № 30, син Максим (1961), донька Ганна (1966),

Щирі співчуття родині, колегам, друзям, всім, хто добре знав цю світлу, добру, чуйну і всебічно обдаровану Людину. Через півмісяця йому мало б виповнитися 80 років.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Вітаємо з Днем народження!

Вітаємо ветерана, полковника міліції Васильєва Бориса Михайловича з 70 річчям!

Нехай душа ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб та сіль,
Своїм теплом хай завжди сонце гріє,
Слова подяки линуть звідусіль!
Хай Матір Божа Вас охороняє,
Господь Вам щастя й сили посилає!
Хай завжди ведеться з легкої руки
На довгі і добрі безхмарні роки!

Редакція газети "Бізнес-Херсон",
друзі, ветерани силових підрозділів.

 
У Херсоні 1 грудня відбудеться концерт пам’яті Семена Ривкіна

Концерт, присвячений пам’яті видатного педагога, Почесного громадянина міста Семена Ривкіна, пройде 1 грудня у Палаці дитячої та юнацької творчості.

 
Виконком прийняв рішення про тариф на проїзд у Херсоні

Вартість проїзду на міському пасажирському транспорті становить 6 гривень. Таке рішення прийняв виконавчий комітет Херсонської міської ради під час сьогоднішнього засідання.

Воно має зупинити транспортний колапс у Херсоні. Перевізники отримали підвищення тарифу. Однак вони зобов'язані чітко дотримуватись умов договорів.

Одна з головних умов - обов'язкова установка GPS-трекерів, що дозволить відслідковувати рух маршруток всім херсонцям. Окрім того, перевізники мають налагодити рух пасажирського транспорту у вечірній та нічний час.

"Тариф у 6 гривень - економічно обгрунтований. Відтепер ви просто змушені працювати прозоро. Раз на місяць будемо проводити нараду, на якій ви маєте показати фактичну кількість рухомого складу на підприємствах та кількість авто, яка щоденно виходить на маршрут. Робота має бути системною: ви не мовчите про свої проблеми, ми намагаємось зробити все, щоб і перевізники, і жителі міста були задоволені міським транспортом", - звернувся до перевізників перший заступник міського голови Ігор Козаков.

Також перед перевізниками поставлена умова: у літній період кількість автобусів на маршрутах не повинна зменшуватись.

Щотижня міська влада буде обговорювати з перевізниками та громадою транспортне питання. Зустрічатись домовились кожної п'ятниці.

 
У Херсоні СБУ викрила на хабарі керівника обласного управління державної архітектурно-будівельної інспекції

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю спільно з Головним слідчим управлінням СБ України під процесуальним керівництвом Генпрокуратури викрили механізм вимагання та одержання неправомірної вигоди посадовцями Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області.

Оперативники спецслужби задокументували, що керівник установи вимагав 4,5 тисячі доларів США від власника земельної ділянки за не скасування поданої заявки про початок будівельних робіт. Правоохоронці затримали чиновника, його підлеглого та керівника проектної організації під час отримання всієї суми неправомірної вигоди. Розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення фігурантам провадження повідомлень про підозру в скоєнні злочину. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії. Операція проводилась спільно зі спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ в Херсонській області.

Прес-центр СБ країни

 
Депутатами місцевих рад Генічеського району порушено вимоги Закону України «Про запобігання корупції»

У Генічеському районі 20 депутатів місцевих рад без поважних причин не подали своєчасно щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За цими фактами складено протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, та місцевою прокуратурою забезпечено участь у їх розгляді.

За принципової позиції прокурора в суді повністю доведено наявність в діях депутатів складу адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Постановами Генічеського районного суду їх визнано винними у порушенні вимог фінансового контролю та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів.

Рішення суду набрали законної сили.

Прес-служба прокуратури Херсонської області

 
Умер Эдуард фон Фальц-Фейн, большой друг Украины и старейшина рода основателей заповедника «Аскания-Нова»

Известный меценат и большой друг Украины, уроженец Херсонщины барон Эдуард фон Фальц-Фейн умер 17 ноября в столице Княжества Лихтенштейн Вадуце.

Сообщается, что в субботу утром на вилле барона произошел пожар. Прибывшие на место пожарные обнаружили Эдуарда фон Фальн-Фейна без признаков жизни. 14 сентября ему исполнилось 106 лет. По словам Хиба, «причины пожара пока не выяснены, этим занимается криминальная полиция».

Когда произошел пожар, Фальц-Фейн, который уже несколько лет был прикован к постели, находился дома один.

барон Фальц-Фейн имел множество наград Украины: Орден князя Ярослава Мудрого IV степени (24 августа 2012 года) — за весомый личный вклад в укрепление международного авторитета Украины, популяризацию ее исторического наследия и современных достижений и по случаю 21-й годовщины независимости Украины, Орден князя Ярослава Мудрого V степени (13 сентября 2007 года) — за выдающийся личный вклад в сохранение украинского культурного наследия, активное участие в развитии природоохранной и эколого-образовательной деятельности биосферного заповедника «Аскания-Нова» имени Ф. Э. Фальц-Фейна Украинской академии аграрных наук.

Также барон Фальц-Фейн был награжден Орденом «За заслуги» I степени (15 ноября 2002 года) — за значительный личный вклад в повышение международного престижа Украины, многолетнюю плодотворную благотворительную деятельность, Орденом «За заслуги» II степени (22 мая 1998 года) — за значительный личный вклад в сохранение украинского исторического и культурного наследия, активное содействие развитию Биосферного заповедника «Аскания-Нова» имени Ф. Э. Фальц-Фейна. Кроме того, в 1994 году президент Украины вручил ему Почетный знак отличия за многолетнюю бескорыстную деятельность по возвращению на Украину.

 
До уваги усіх мешканців Херсона!

Сьогодні о 13.00 - позачергова сесія Херсонської міської ради із приводу відсутності опалення у переважній частині міста. Колапс, якого Херсон мабуть і не пам'ятає, має бути вирішений негайно.

Друзі, не будьте байдужими - приходьте сьогодні на сесію! Це не відніматиме багато часу, проте чиновники, які явно засиділись у теплих кабінетах, мають почати працювати ефективно, а без впливу громади це неможливо.

Голова фракції "Об'єднання "Самопоміч" Андрій Дмитрієв звертався до міського голови із проханням прозвітувати про підготовку до опалювального сезону. Натомість фракція отримала лише суху відписку і коротке запевнення в тому, що все гаразд. Наскільки гаразд, ми можемо зараз бачити: половина Херсона без опалення. За сьогоднішньої "мінусової" температури це може обернутись комунальною катастрофою.

Ситуація, що склалась, - це, на жаль, проблема не одного дня. Це системні негаразди, які перетворились на колапс. Відсутність профільних заступників, нехтування скаргами громадян, відсутність системної кадрової політики і зрештою відповідальності з боку міської влади - все це проблеми, які озвучувались неодноразово і зрештою призвели до того, в чому ми живемо зараз.

Той факт, що херсонська ТЕЦ перебуває у державній власності, жодним чином не знімає відповідальності з міської влади, адже саме вона є відповідальною за початок і проведення опалювального сезону.

 
Депутата Херсонської облради відзначили за оборону Маріуполя

Молодшого сержанта морської піхоти десантно-штурмової роти України, депутата Херсонської обласної ради Миколу Ставицького нагороджено почесним знаком «Маріуполь. Відстояли – перемогли».

Цією урочистою подією Микола Ставицький поділився на власній сторінці у Фейсбук.

«Нам всім треба розуміти, що мирне небо приходить до Херсонщини саме з Донбасу, де українці щодня боронять рідну землю від загарбників», – коментує свою нагороду сам депутат-солдат.

 
У Центрі еколого-натуралістичної творчості відзначили Міжнародний день Чорного моря

До Міжнародного дня Чорного моря у комунальному закладі «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради відбувся тематичний захід.

«31 жовтня відзначають Міжнародний день Чорного моря. Його заснували представники Болгарії, України, Туреччини, Румунії та Грузії з метою захистити води Чорного моря від забруднення. В 1996 році ці країни розробили стратегічний план щодо реабілітації Чорного моря, суть якого полягала у проведенні різноманітних досліджень морського середовища та визначення основних заходів для його покращення. Свято засноване для того, щоб привернути увагу людей до проблеми, навчити їх дбайливо ставитися до природи. Тільки це зможе зберегти чистоту та красу моря для наступних поколінь», – розповіла вихованцям закладу Світлана Лукіна, завідувач організаційно-масового відділу Центру.

Тож, не дивно, що свято пройшло під гаслом «Майбутнє Чорного моря – в наших руках». Розпочався захід із солодкої несподіванки. 25-ом учасникам-вихованцям Центру запропонували дістати із чарівної мушлі смачну цукерку-передбачення.

У ході самого заходу діти дізналися багато нового про мешканців Чорного моря. Юннати не лише уважно слухали про Чорне море, але і задавали багато питань та ділилися власними враженнями, в тому числі й від літнього відпочинку на чорноморському узбережжі. На завершення відбулась командна гра, перемогу в якій вибороли «Морські котики».

 
Юстиція – це справедливість, - Олег Предместніков
26.11.2018 10:14

Олег Гарійович Предместніков – постать знакова для Херсонщини, упізнавана далеко за її межами. Де б він не працював – завжди намагається йти шляхом запровадження інновацій та комунікації: спілкується з підлеглими, реагує на звернення громадян, сприяє виданню просвітньої та фахової періодики, ратує за наукову діяльність. Інтерв’ю з ним - і як із доктором наук, і як із першим заступником начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області – актуальна для нашого часу реформ та суспільних перетворень розмова.

Корр. - Олег Гарійович, попри молодий вік, ви спробували себе в абсолютно різних сферах діяльності – будівництво, екологія, право. Скажіть, юстиція, якій ви присвятили вже майже 20 років життя – це вже остаточно визначена професійна стежина?

О.Г.П. - Ви праві, з 1994 року і до сьогоднішнього дня я працюю у сфері юстиції Херсона та області. Але я насправді маю три різні вищі освіти: закінчив Херсонський державний аграрний університет (1994-1999рр., інженер-будівельник), Харківську національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого (1996 – 2002рр., правознавство, юрист) і Національну академію державного управління при Президентові України (2004-2007рр., магістр державного управління). Але, мабуть, з часом зрозумів, що саме юридична справа мені найближча.

Цю частину своєї біографії я розпочав ще судовим виконавцем у Херсоні, в Суворовському районному суді. Потім досягнув посади начальника Херсонського міського управління юстиції, за кілька років уже працював начальником ГУ юстиції Херсонщини. Зараз обіймаю посаду першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

І зараз, озираючись назад, скажу: так, я свідомо обрав роботу у сфері юстиції, тому що це, як кажуть,- «моє». Але, думаю, що головні професійні досягнення у мене ще попереду.

Корр. - Приємно чути, що ви не зупиняєтеся на досягненому й будуєте далекі плани. Скажіть, що вас надихає і що виступає пересторогою від певних помилок? Адже сфера права – непроста, і ваші молодші колеги часто припускаються суттєвих помилок. Чим для вас є юстиція, яку ви називаєте головною справою вашого життя?

О.Г.П. - Давайте звернемося до першооснов та дефініцій. Що таке насамперед «юстиція» (з лат. Justitia)? Це справедливість, законність, від «jus» - право. У давньоримських міфах так звали богиню правосуддя, жінку із сильним, чоловічим характером. Тобто їй доводиться і берегти людей від помилок, і застосовувати волю, рішучість, навіть жорстокість для відстоювання об’єктивної істини на чітко окресленому правовому полі.

На мою думку, свобода в суспільстві повинна знаходитись у гармонійному співвідношенні з порядком і дисципліною. І перед законом мають бути рівні всі – і пересічний громадянин, і юрист (адже він теж громадянин), і керівні постаті. І знання своїх прав або, по-іншому, володіння необхідною юридичною грамотністю для кожного є обов’язковим і повинне поєднуватися з дотриманням законів.

Згідно з цими основами повинні і ми, юристи, виконувати свою роботу. А коли деякі правознавці забувають про такі основні принципи юриспруденції, то їхня діяльність набуває суб’єктивного характеру, до роботи домішуються емоції, а звідси – серйозні помилки в роботі.

Отже, підсумую: юстиція – це вид правоохоронної та правозастосовної державної діяльність, у якій втілюється судова влада.

Корр. - Олег Гарійович, ви зараз поєднуєте і управлінську роботу, і редакторську, і працюєте з громадянами, і продовжуєте займатися наукою. Як Вам вдається вибудувати пріоритети й приділяти достатню кількість уваги й сил кожному з напрямків?

О.Г.П. - Скажу без зайвої скромності: я дуже енергійна й активна людина. Аналізувати ж усе, що відбувається у нашому житті, я звик і роблю це вже не тільки в контексті своєї професійної діяльності, а й просто як уважна людина, науковець.

Я ніколи в житті не боявся складних тем. Приміром, після академії вступивши до аспірантури, захистив кандидатську дисертацію за темою «Виявлення і розслідування злочинів, вчинених із використанням насильства в сім’ї». Тоді це була дуже актуальна проблема – в передні роки ця тема замовчувалася.

У 2017 році у Харківському національному університет внутрішніх справ я захистив докторську дисертацію, де дослідив гострі й насущні проблеми функціонування та розвитку системи юстиції в нашій державі. Тема звучала так: «Адміністративно-правові основи діяльності системи органів юстиції України».

Корр. - Скільки у Вас взагалі наукових праць і чому вони здебільшого присвячені?

О.Г.П. – Чимало: у моєму активі – тридцять дві наукові праці. А ще є численні публікації у фаховій періодиці, інформаційно-аналітичних виданнях. Переважно я акцентую увагу на аналізі теоретичних положень та адміністративно-правових основ сутності органів юстиції України – суб’єктів державного управління. Піддаю вивченню їхню правову природу, вдаюся до характеристики сучасної системи органів юстиції України, тлумачення важливих дефініцій, і, звісно ж, досліджую органи юстиції як частину органів виконавчої влади.

Вважаю, що важливою була робота, проведена в галузі обґрунтування пріоритетів та напрямів удосконалення адміністративно-правового статусу українських органів юстиції, дослідження основних об’єктів та спеціалізованих завдань Міністерства юстиції України, яке, власне, й забезпечує стале функціонування державної правової політики. Але особливої уваги зараз потребують такі сфери, як держреєстрація, адаптація нашого, українського законодавства до законодавства ЄС, а також організація безоплатної правової допомоги.

 
Яндекс.Метрика