СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

19 лютого - засідання виконкому міськради

9 лютого о 10.00 відбудеться засідання виконкому міськради.

На порядок денний винесено питання:

1. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік».

2. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про зміни до міського бюджету на 2019 рік».

3. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про затвердження звіту за 2018 рік щодо виконання Міської програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Херсона на період 2016-2020 років».

4. Про попередній розгляд проекту рішення міської ради «Про внесення доповнень та змін до міської комплексної програми «Соціальний захист».

5. Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету.

6. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Програми територіальної оборони території Херсонської міської ради на 2018 рік».

7. Про погодження проекту рішення міської ради «Про виконання у 2018 році Міської цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру на 2016-2020 роки» тощо.

 
У Херсоні СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Євросоюзу

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду колекції культурних цінностей до однієї з європейських країн.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру планує нелегально переправити до Західної Європи предмети старовини. За інформацією СБУ старожитності чоловік скуповував у місцевих колекціонерів, а покупця знайшов на спеціалізованому Інтернет-сайті. За колекцію культурних цінностей зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

Правоохоронці затримали правопорушника в приміщенні одного із міжнародних поштових сервісів під час оформлення «відправки».

За висновками експертів вилучені старожитності, серед яких монети, ювелірні вироби та предмети побуту, відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХІХ ст. н.е., становлять історичну цінність та не підлягають вивезенню з України без відповідного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику повідомлено про підозру.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

Прес-центр СБ України

 
СБУ викрила на хабарі головного державного інспектора Херсонської митниці

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю викрили на хабарі головного державного інспектора митного поста «Херсон-центральний» митниці ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі.

Оперативники спецслужби встановили, що митник вимагав дві тисячі доларів США від українського громадянина за не створення штучних перешкод у переправленні валюти в особливо великих розмірах на територію тимчасово анексованої території АР Крим.

Правоохоронці затримали інспектора, згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, у Херсоні під час отримання останньої частини неправомірної вигоди ‒ п’ятсот американських доларів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, проводяться обшуки за місцями проживання та роботи.

У межах досудового розслідування буде надана правова кваліфікація дій одного із керівників митного посту ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі, який, за даними слідства, сприяв затриманому у реалізації злочинних планів.

Операція проводилась спільно із військовою прокуратурою та Державним бюро розслідувань.

Прес-центр СБ України

 
Патрульна поліція Херсонської області святкує третю річницю з дня створення

Сьогодні свій День народження відзначає Патрульна поліція Херсонської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник Управління патрульної поліції у Херсонській області Костянтин Дронгаль та привітав колег:

З Днем Народження, УПП в Херсонській області! Нам 3 роки!
Радий бути частинкою цього колективу!
Все тільки починається!

Для довідки:

Створення нової поліції вважається найбільш успішною реформою 2015 року в Україні. Майбутні патрульні поліцейські пройшли прозорий відбір із комісійними співбесідами, у складі комісій обов'язково були представники громадськості. Була спеціально створена навчальна програма, залучено професійних викладачів і тренерів, навчання відбувалось із застосуванням інтерактивних методик.

Особовий склад патрульної служби у Херсоні прийняв присягу і вийшов на перше чергування 8 лютого 2016 року.

Наша редакція приєднується до привітань і бажає непохитно стояти на варті закону, справедливості, пильнуючи мир, порядок та безпеку наших громадян!

 
На Херсонщині будуватимуть житло для переселенців з Криму

1 лютого 2019 року в Одесі відбулося VII засідання Українсько-Турецької Спільної групи стратегічного планування під головуванням очільників зовнішньополітичних відомств України Павла Клімкіна та Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

У заході взяла участь офіційна делегація від Херсонщини на чолі з головою обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим. Представники нашої області зустрілася з народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, представниками кримськотатарського народу, турків-месхетинців та інших, щоб обговорити питання реінтеграції Криму через впровадження низки соціально-економічних і гуманітарних заходів.

Крім того, сторони говорили про можливості залучення міжнародної допомоги, інвестицій в аграрну і туристичну галузі, а також будівництво житла для вимушених переселенців з тимчасовоокупованого Криму в Херсонській області, облаштування та задоволення нагальних соціально-економічних, культурних та інших потреб переселенців.

 
Херсонским предпринимателям нелегальные работники влетят в копеечку

Недавно херсонские инспекторы Гоструда провели инспекционное посещение 2 предприятий общественного питания.

Во время контрольного мероприятия они установили, что один из работодателей использовал наемный труд 10 работников, а второй - одного без оформления трудовых отношений. Все работники предоставили инспекторам объяснения.

После проверки предприниматели заключили трудовые договоры с 13 работниками. Но несмотря на это за нарушение трудового законодательства работодателям придется заплатить штраф в размере 125190 грн за каждого неоформленного работника, сообщает облуправление Гоструда.

 
У Херсоні відбулось засідання Асоціації міст України

У Херсоні зібралися учасники регіонального відділення Асоціації міст України, щоб обговорити актуальні питання органів місцевого самоврядування.

Серед важливих питань - ремонт автотрас, вулиць і доріг комунальної власності Херсонської області. Учасники засідання, серед яких були й співробітники управління автомобільних доріг загального користування місцевого значення Херсонської облдержадміністрації, обговорили пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік". Ці змінисприятимуть ефективному використанню коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних трас й забезпечать проведення зазначених робіт за сприятливих погодних умов.

Члени Асоціації міст також проаналізували необхідність негайного розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» та можливість фінансової участі держави у забезпеченні перевезення громадян пільгових категорій.

 
СТАН РОБОТИ ПРОКУРАТУРИ З РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ У 2018 РОЦІ

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з гарантій дотримання прав і свобод громадян. Тому питання організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів є важливим напрямом діяльності органів прокуратури Херсонської області.

Так, упродовж січня – грудня 2018 року до органів прокуратури Херсонської області надійшло більше 8 тисяч звернень громадян.

Із вирішених звернень 207 надійшло від народних депутатів України, звернення цієї категорії не задовольнялися.

Найбільше скарг надходило з питань досудового розслідування (55,9% від вирішених). Незначною була кількість звернень з представництва громадян та держави в суді (2, 7 % ), нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 2,9%, про права дітей – 0,5% та з інших питань.

Близько 2 тисяч скарг стосувались питань, що не належить до компетенції органів прокуратури, тож їх відповідно до чинного законодавства надіслано для вирішення за належністю. За вказаними зверненнями заявникам роз’яснено повноваження органів прокуратури та право на захист порушених прав у судовому порядку.

Крім того, в органах прокуратури Херсонської області приймаються усні звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку ( т.(0552) 49-61-55), Письмове звернення також може бути надіслане з використанням спеціально визначеної електронної адреси - zvern@pho.gov.ua.

У 2018 році до органів прокуратури Херсонської області надійшло 160 електронних звернень. На телефон «гарячої лінії» надійшло 114.

Разом з тим, значна категорія громадян надсилає на електронну пошту кореспонденцію, яка за змістом не відповідає вимогами Закону України «Про звернення громадян». Окрім того, одні і ті ж заявники, зловживаючи спрощеною процедурою подачі звернень, надсилають їх значну кількість з питань, що віднесено до повноважень інших органів. На цій підставі 22 таких звернення скеровано до інших органів, а 17– залишено без розгляду або повернуто заявникам з відповідним роз’ясненням.

Відповідно до ст.22 вказаного Закону у прокуратурі області розроблено Порядок та Графік прийому громадян. Прийом громадян здійснюється відділом організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів щодня, організовуються прийоми прокурора області, його першого заступника та заступників, начальників управлінь та відділів, прокурорів відділів апарату прокуратури області.

Упродовж 2018 року на особистий прийом до органів прокуратури звернулось 2 835 громадян.

Прокурором області приділено належну увагу прийому громадян за місцем роботи та мешкання.

Виїзди в населенні пункти здійснюються з урахуванням стану законності, про їх проведення наперед оголошується через друковані засоби масової інформації та інтернет.

Робота за вказаним напрямом триває.

 
На Херсонщині за збут зброї засуджено військовослужбовця-контрактника

За матеріалами Служби безпеки України Білозерський районний суд Херсонської області засудив до п`яти років позбавлення волі військовослужбовця, викритого на нелегальному збуті військових засобів ураження.

Співробітники спецслужби встановили, що військовослужбовець однієї з частин Херсонського гарнізону налагодив протиправний канал постачання зброї та боєприпасів з району операції Об`єднаних сил. За інформацією СБУ нелегальні засоби ураження чоловік реалізовував місцевим жителям.

Правоохоронці затримали зловмисника під час чергової спроби продажу двох пістолетів-кулеметів іноземного виробництва, ручного кулемета Дегтярьова та двохсот п`ятдесяти патронів різного калібру.

Суд визнав військовослужбовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Вирок набув законної сили.

Прес-центр СБ України

 
СБУ попередила контрабанду предметів старовини до Росії

У Херсоні співробітники Служби безпеки України попередили контрабанду до країни-агресора колекції культурних цінностей.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець обласного центру скуповував у місцевих колекціонерів предмети старовини для перепродажу за кордон. За інформацією СБУ покупців чоловік підшуковував серед своїх знайомих та на спеціалізованих Інтернет-аукціонах.

Правоохоронці затримали контрабандиста в одному із поштових відділень під час відправки до РФ колекції старожитностей, за яку зловмисник планував отримати тисячу доларів США.

За висновками експертів вилучені предмети старовини відносяться до періоду VІІ ст. до н.е. – ХV ст. н.е., вони мають велику історичну цінність й не підлягають вивезенню за кордон без відповідного державного дозволу.

У межах відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи.

 

НОВОСТИ УКРАИНЫ И МИРА

Юстиція – це справедливість, - Олег Предместніков
26.11.2018 10:14

Олег Гарійович Предместніков – постать знакова для Херсонщини, упізнавана далеко за її межами. Де б він не працював – завжди намагається йти шляхом запровадження інновацій та комунікації: спілкується з підлеглими, реагує на звернення громадян, сприяє виданню просвітньої та фахової періодики, ратує за наукову діяльність. Інтерв’ю з ним - і як із доктором наук, і як із першим заступником начальника Головного територіального управління юстиції в Херсонській області – актуальна для нашого часу реформ та суспільних перетворень розмова.

Корр. - Олег Гарійович, попри молодий вік, ви спробували себе в абсолютно різних сферах діяльності – будівництво, екологія, право. Скажіть, юстиція, якій ви присвятили вже майже 20 років життя – це вже остаточно визначена професійна стежина?

О.Г.П. - Ви праві, з 1994 року і до сьогоднішнього дня я працюю у сфері юстиції Херсона та області. Але я насправді маю три різні вищі освіти: закінчив Херсонський державний аграрний університет (1994-1999рр., інженер-будівельник), Харківську національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого (1996 – 2002рр., правознавство, юрист) і Національну академію державного управління при Президентові України (2004-2007рр., магістр державного управління). Але, мабуть, з часом зрозумів, що саме юридична справа мені найближча.

Цю частину своєї біографії я розпочав ще судовим виконавцем у Херсоні, в Суворовському районному суді. Потім досягнув посади начальника Херсонського міського управління юстиції, за кілька років уже працював начальником ГУ юстиції Херсонщини. Зараз обіймаю посаду першого заступника начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

І зараз, озираючись назад, скажу: так, я свідомо обрав роботу у сфері юстиції, тому що це, як кажуть,- «моє». Але, думаю, що головні професійні досягнення у мене ще попереду.

Корр. - Приємно чути, що ви не зупиняєтеся на досягненому й будуєте далекі плани. Скажіть, що вас надихає і що виступає пересторогою від певних помилок? Адже сфера права – непроста, і ваші молодші колеги часто припускаються суттєвих помилок. Чим для вас є юстиція, яку ви називаєте головною справою вашого життя?

О.Г.П. - Давайте звернемося до першооснов та дефініцій. Що таке насамперед «юстиція» (з лат. Justitia)? Це справедливість, законність, від «jus» - право. У давньоримських міфах так звали богиню правосуддя, жінку із сильним, чоловічим характером. Тобто їй доводиться і берегти людей від помилок, і застосовувати волю, рішучість, навіть жорстокість для відстоювання об’єктивної істини на чітко окресленому правовому полі.

На мою думку, свобода в суспільстві повинна знаходитись у гармонійному співвідношенні з порядком і дисципліною. І перед законом мають бути рівні всі – і пересічний громадянин, і юрист (адже він теж громадянин), і керівні постаті. І знання своїх прав або, по-іншому, володіння необхідною юридичною грамотністю для кожного є обов’язковим і повинне поєднуватися з дотриманням законів.

Згідно з цими основами повинні і ми, юристи, виконувати свою роботу. А коли деякі правознавці забувають про такі основні принципи юриспруденції, то їхня діяльність набуває суб’єктивного характеру, до роботи домішуються емоції, а звідси – серйозні помилки в роботі.

Отже, підсумую: юстиція – це вид правоохоронної та правозастосовної державної діяльність, у якій втілюється судова влада.

Корр. - Олег Гарійович, ви зараз поєднуєте і управлінську роботу, і редакторську, і працюєте з громадянами, і продовжуєте займатися наукою. Як Вам вдається вибудувати пріоритети й приділяти достатню кількість уваги й сил кожному з напрямків?

О.Г.П. - Скажу без зайвої скромності: я дуже енергійна й активна людина. Аналізувати ж усе, що відбувається у нашому житті, я звик і роблю це вже не тільки в контексті своєї професійної діяльності, а й просто як уважна людина, науковець.

Я ніколи в житті не боявся складних тем. Приміром, після академії вступивши до аспірантури, захистив кандидатську дисертацію за темою «Виявлення і розслідування злочинів, вчинених із використанням насильства в сім’ї». Тоді це була дуже актуальна проблема – в передні роки ця тема замовчувалася.

У 2017 році у Харківському національному університет внутрішніх справ я захистив докторську дисертацію, де дослідив гострі й насущні проблеми функціонування та розвитку системи юстиції в нашій державі. Тема звучала так: «Адміністративно-правові основи діяльності системи органів юстиції України».

Корр. - Скільки у Вас взагалі наукових праць і чому вони здебільшого присвячені?

О.Г.П. – Чимало: у моєму активі – тридцять дві наукові праці. А ще є численні публікації у фаховій періодиці, інформаційно-аналітичних виданнях. Переважно я акцентую увагу на аналізі теоретичних положень та адміністративно-правових основ сутності органів юстиції України – суб’єктів державного управління. Піддаю вивченню їхню правову природу, вдаюся до характеристики сучасної системи органів юстиції України, тлумачення важливих дефініцій, і, звісно ж, досліджую органи юстиції як частину органів виконавчої влади.

Вважаю, що важливою була робота, проведена в галузі обґрунтування пріоритетів та напрямів удосконалення адміністративно-правового статусу українських органів юстиції, дослідження основних об’єктів та спеціалізованих завдань Міністерства юстиції України, яке, власне, й забезпечує стале функціонування державної правової політики. Але особливої уваги зараз потребують такі сфери, як держреєстрація, адаптація нашого, українського законодавства до законодавства ЄС, а також організація безоплатної правової допомоги.

 
Яндекс.Метрика