СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Німеччина є провідним інвестором в економіку України – Президент про співробітництво двох держав
02.11.2018 10:38

Під час двосторонньої зустрічі у Києві Президент Петро Порошенко та Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва. Глава Української держави висловив вдячність німецькій стороні за підтримку реформ, які здійснюються в Україні.

«Я висловив вдячність за важливу практичну допомогу з боку Уряду ФРН на шляху реформ, які ми спільно невпинно здійснюємо в Україні», - сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

Президент нагадав, що на його звернення Урядом ФРН було прийнято рішення про направлення до нашої держави Спеціального посланника з питань реформ у галузях урядування та децентралізації Георга Мільбрадта. «І я хочу наголосити, що успішна реформа децентралізації продовжується і імплементується, в тому числі дякуючи зусиллям Німеччини і німецьких радників. Він вже другий рік поспіль дуже успішно взаємодіє з українським Урядом, з українським Міністерством регіонального розвитку і це було сьогодні окремо підкреслено», - сказав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що минулого тижня відбувся візит державних секретарів Уряду ФРН, який був також використаний для поглиблення взаємодії між двома країнами та їх урядами.

Глава держави також констатував зростання товарообігу між нашими країнами.

За словами Президента, під час сьогоднішніх переговорів було домовлено про проведення 10-го засідання українсько-німецької Групи високого рівня 28 листопада у Берліні. «Я переконаний, що це засідання, разом з третім Українсько-німецьким економічним форумом, буде сприяти подальшому закріпленню зростаючої динаміки співпраці України і Німеччини», - сказав Петро Порошенко.

«Ми також обговорили напрямки подальшого стимулювання німецьких інвестицій в економіку України. Я хочу нагадати, що Німеччина є провідним інвестором в економіку України з показником 1,7 млрд. євро», - додав він.

Найбільш динамічно розвиваються інвестиції в автомобільну галузь, зазначив Глава держави. «Всі чотири роки ми відкривали виробництва комплектуючих на конвеєри німецької автомобілебудівної промисловості і на сьогоднішній день створено десяток тисяч нових робочих місць», - сказав Петро Порошенко і закликав бізнесменів Німеччини вкладати і в інші галузі.

«Водночас ми закликаємо німецьких інвесторів уважніше придивитися до інших сфер економіки та регіонів України, де є високий потенціал розвитку», - сказав він.

Президент також зазначив, що Україна вітає підписання угоди про відкриття місцевих бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) та Кредитної установи для відбудови (KfW), що створює правове підґрунтя для розширення фінансової та технічної допомоги, необхідної для вирішення критично важливих для нашої держави питань. «В один із приїздів пані Канцлер наголосила про рішення німецького Уряду про виділення кредитів в 500 млн євро на підтримку української економіки і сьогодні я озвучив пропозицію, яка була прийнята, що частина цих коштів має бути використана на кредит для побудови дороги Запоріжжя-Маріуполь, бо нашим пріоритетом є і залишається розвиток інфраструктури звільненого Донбасу. І мені дуже приємна підтримка, яку продемонструвала в цьому напрямку пані Канцлер», - додав Петро Порошенко.

Також співрозмовники не обійшли увагою і питання енергетичної безпеки України та ЄС, перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні.

«Я дуже дякую пані Канцлеру за візит, за ефективні і конструктивні, як завжди, переговори. Дякую за підтримку і вірю, що наша співпраця, співпраця України і Німеччини, Президента Порошенка і Канцлера Меркель, має велике майбутнє», - резюмував Глава держави.

Федеральний канцлер, у свою чергу, нагадала, що Німеччиною з 2014 року виділено 490 млн євро для розвитку України, зокрема на користь внутрішньо переміщених осіб та для розвитку соціальної інфраструктури на Сході України.

«Я дуже рада, що можу сьогодні говорити про нашу готовність виділення додаткових коштів на суму в майже 85 млн євро. Для покращення перспектив працевлаштування молодих українців шляхом професійної освіти та покращення житлової ситуації», - сказала Ангела Меркель. При цьому вона відзначила прогрес у двосторонніх угодах між Німеччиною та Україною. «Наш Уряд погодив буквально вчора угоду про соціальне забезпечення», - додала Канцлер.

Федеральний канцлер також наголосила на важливості підтримки з боку Німеччини таких інфраструктурних проектів в Україні, як розвиток Одеського порту та будівництво доріг в Запорізькій та Донецькій областях.

Ангела Меркель також відзначили зростання на 20 відсотків взаємної торгівлі між Німеччиною та Україною.

Канцлер ФРН також наголосила на важливості продовження реформ в Україні та відзначила певні успіхи, зокрема в частині проведення медичної реформи, роботи Антикорупційного бюро, децентралізації тощо.

Говорячи про співпрацю між Німеччиною та Україною в науковій галузі Канцлер повідомила, що її країна планує значно збільшити виділення коштів на розвиток цієї сфери.

«Ми будемо створювати центр передового досвіду на суму 2 млн євро. Дуже важливо, щоб науковці мали шанс залишатися в Україні, а не виїжджати закордон та робити чудову роботу», - сказала вона.

 
Яндекс.Метрика