СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Інформація про засідання 64-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке»
18.10.2018 07:11

15 вересня 2018 року відбулося засідання чергової 64-ї Малої Ради МГО «Козацтво Запорозьке» (МГО КЗ). Традиційно Вереснева Мала Рада МГО КЗ здебільшого розглядала специфічні, але актуальні питання для життя нашої козацької формації. Ось в і в цей раз перше, третє та четверте Порядку денного розглядали прискіпливо.

По першому питанню Порядку денного в першій частині свого виступу Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (маршал Сагайдак) зазначив, що за час від Квітневих Рад, цього року, вдалося значно покращити стан справ у міжнародних відносинах з козацькими формаціями, органами, установами та організаціями в інших країнах. Цього року відзначалася 25 річниця відновлення Козацької могили в польському місті Александрув-Куявському і вже 11-й раз делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ приймала участь в цьому дійстві, чим сприяли зближенню взаємовідносин між нашими країнами.

Також маршал Сагайдак назвав великим позитивом поїздку делегації до Азербайджану по відновленню та налагодженню взаємовідносин, які з об’єктивних причин були згорнуті в останні шість років, по смерті Представника гетьмана МГО КЗ в Азербайджані продовжити роботу було нікому. Дякуючи зусиллям Узеіра Вахабова Київського представника Гетьмана МГО КЗ від Азербайджану та Повноважного представника Гетьмана МГО КЗ в Азербайджане – Саррафа Оруджова, також Радника гетьмана МГО КЗ по Кавказу та Західній Азії – Джаліла Халілова з 4 по 9 серпня 2018 року делегація Генеральної канцелярії МГО КЗ була в Азербайджані з робочим візитом.

Від 3 по 7 вересня делегація МГО КЗ, на запрошення Президента асоціації «Логістік-мілітаре» генерал-хорунжого Яна Анджея Лігуса, у складі чотирьох козаків приймала участь у роботі військової виставки в м. Кельце (Польша). Там маршал Сагайдак визначився з кандидатурою Повноважного представника гетьмана МГО КЗ по Лівану – ним став козацький полковник МГО КЗ Роберт Джрайсаті. На засіданні Малої Ради, для надання більш конкретної інформації по роботі Виставки маршал Сагайдак надав слово члену делегації Генеральному писарю МГО КЗ, генералу козацтва Петру Новаковському, який стисло надав інформацію про проведену роботу.

Що відноситься до другого пункту першого питання Порядку денному про утворення Повноважного представництва Гетьмана козацтва Запорозького по Західній Європі з центром в Іспанії та призначення маршалом Сагайдаком, на цю посаду генерала козацтва Владлена Лепського – ніяких зауважень не було. А от при обговоренні третього та четвертого пунктів прийшлось робити п’ятнадцяти хвилинну перерву. Після якої в голосуванні по цих питаннях «проти» було тільки два козака. Далі у всіх наступних питаннях, які розглядалися Радою, була козацька «згода»!

По другому питанню Порядку денного маршал козацтва Петро Чуваєв доповів присутнім, що план основних заходів МГО КЗ за звітний період по відношенню до минулого покращився. Характерним для роботи у першому півріччі є розширення числа наших підрозділів, які підвищили активність в роботі, надали якісні звіти. На сьогоднішній день поступили звіти з 10 наших підрозділів замість 4 у другому кварталі. Це його радує. Але, маршал козацтва Чуваєв звернувся до інших отаманів, які не прозвітували, що він знае, що робота ними ведеться, але кульгає звітність. Він запропонував роботу підрозділів МГО КЗ в 1-му пів річчі 2018 року визначити задовільною.

Члени Ради підтримали його пропозицію одноголосно.

По третьому питанню Порядку денного маршал Сагайдак сказав так – ми не перший раз повертаємось до цього питання. Це не тому, що нам так хочеться, а тому що рівень втручання не тільки не зменшується, а навіть навпаки. На Квітневих Радах цього року нами було прийняте рішення, про те, що, з врахуванням чисельних порушень Козацьких звичаїв, раніше прийнятих Рішень і умов співробітництва МГО «Козацтво Запорозьке» призупинило своє знаходження та співробітництво з Громадською спілкою «Велика Рада Отаманів України» (надалі ГС ВРОУ). Висловлювались сподівання, що керівник ГС ВРОУ і ті що приєдналися до нього, врахують наше занепокоєння, відмовляться від проведення «з’їздів», незрозумілих і незаконних зібрань, перестануть нахабно втручатись в справи МГО КЗ тощо. Нажаль нас в черговий раз не почули, висновків не зробили, а поливання брудом і негідна поведінка тільки посилились. Тому, на виконання рішення Квітневих Рад МГО КЗ, Генеральна канцелярія МГО КЗ пропонує вийти зі складу ГС ВРОУ і припинити з нею взаємодію та проведення будь-яких заходів.

По скайпу отаман Ігорь Соболь: Підтримую таке рішення, що зараз приймаюся і долучаюсь до них. Мої найкращі побажання всім, мої вибачення, що не можу бути присутнім в залі. Ми тут особливо відчуваємо зазіхання всіх псевдо козаків, які насправді до козаків не мають ніякого відношення . Нам на місцях важливі такі рішення, які приймаються на наших Радах. Тому… ( із-за технічних причин зв’язок перервався). Оплески в залі.

Козаки проголосували одноголосно за припинення членства МГО КЗ в ГС ВРОУ. Вважати недоцільним будь-які взаємовідносини та участь козаків МГО КЗ в діяльності ГС ВРОУ. Маршалу Сагайдаку видати відповідний Наказ в місячний термін. Прийнято одноголосно.

По четвертому питанню Порядку денного генерал-осавул Борис Чижевський звернув увагу присутніх ще на одному аспекті тиску на засади козацтва, нищення основ його. Я маю на увазі спроби руйнування на державному рівні засад сім’ї і сімейних відносин. Споконвіку наше суспільство, козацька ідеологія формувались навколо сім’ї, поваги до тата і мами, взаємоповаги в сім’ї. Зараз робляться спроби внести в Конституцію, законодавство України положення, які руйнують саме поняття сім’ї, вводяться поняття, що є не сумісні з нашою Вірою і є чужими, неприйнятними для суспільства. Це викликало протести в суспільстві, Православній церкві, з протестами до Верховної ради, Кабміну України та до Президента проти цього звертаються громади, обласні та районні Ради. Вважаю за необхідне, що б і козаки, які віками захищають нашу землю, нашу Віру, висловили свою думку про те, що відбувається зараз в цих питаннях. (доповідь додається).

Мала Рада зазначила розіслати доповідь до підрозділів МГО КЗ для ознайомлення та надання пропозицій для обговорення та прийняття на Покровських Радах – Звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Президента України тощо виклавши в ньому позицію МГО КЗ.

По п’ятому питанню у Різному записалися 3 козака: першим виступив генерал-осавул Олександр Канівець якій доповів, що все літо він промандрував Україною, проводячи виставки, доводячи інформацію про ті справи, якими займаються підрозділи та козаки МГО КЗ. Звіт про це для ознайомлення всіх козаків буде направлено ним до Генеральної канцелярії МГО КЗ.

Другим – козацький полковник Іцик Завалков: він служив в Цахалі (армія Ізраїлю). Брав участь у багатьох подіях. Зараз Україна стоїть на порозі вибору напрямку свого майбутнього, в т.ч. і безпековій складовій. Він би запропонував, щоб МГО КЗ висловилось і проводила роботу, по пропаганді та підтримці поступового руху України до НАТО. Це на його погляд засади обороноздатності і захисту держави від агресивних зазіхань. Вважає це, як людина військова, цю роботу козацької організації доцільною і важливою.

Третім – генерал-командор Віктор Лях вказав, що хотів би звернути увагу на практичну діяльність МГО КЗ в сфері духовно-патріотичного виховання та освіти тощо. Ви бачите, як розвиваються події в країні. Сумська паланка не покладає рук і не дивлячись на труднощі, практично відсутність підтримки і допомоги та фінансування робить важливу роботу щодо козацьких класів та пропаганді козацтва, підтримки Православної церкви. Якщо ми не будемо гуртуватись навколо вирішення цих питань, то ми втратимо і той авторитет, який маємо серед людей. Сподіваюсь, що ми на Радах відпрацюємо алгоритми і найважливіші напрямки діяльності козацтва, досягнемо розуміння важливості того, що ми робимо, отримаємо підтримку козаків та керівництва МГО КЗ.

На завершення роботи 64-ї Малої Ради маршал Сагайдак вручив нагороди та підвищив у козацькому званні присутніх достойних козаків.

 
Яндекс.Метрика