СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

До Херсонщини з робочою поїздкою завітає Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Під час візиту планується інспектування доріг області. Зокрема Міністр огляне ділянки траси Т04-03 Мар’янське – Берислав, 68 км та 58 км траси (затока р. Дніпро с. Новокаїри).

Також Омелян В.В. ознайомиться з ходом будівництва шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег.

В ході робочого візиту він відвідає Херсонську морську академію. Ознайомиться з матеріально технічною базою закладу та зустрінеться з працівниками транспортної галузі.

Окрім цього Міністр інфраструктури України огляне проведення поточного ремонту автомобільної дороги загального користування О220215 Надеждівка – Розлив.

Виїзд від облдержадміністрації о 07.30 та повернення орієнтовно о 14.00

Акредитація ОБОВ’ЯЗКОВА і триватиме до 13.00 25 березня 2019 року за телефонами: 050-535-53-94 Надія та 050-816-95-87 Ганна.

 
ішов з життя Олександр Павлович Жаров, колишній перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

Досвідчений керівник, висококласний фахівець, талановитий організатор Олександр Павлович народився 19 січня 1947 року на Херсонщині в селищі міського типу Чаплинка. Освіта вища. У 1969 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «гідромеліорація», а в 1985 році Вищу партійну школу при ЦК Компартії України.

Трудову діяльність розпочав старшим інженером-меліоратором Управління зрошувальних систем у Чаплинці. З 1968 по 1970 рік служив в Радянській Армії. Після демобілізації працював інженером в Херсонському сільськогосподарському інституті, майстром ПМК № 117 Управління «Укрводбуд» (1971 -1974).

У 1974 році переходить на партійну роботу. Спочатку - інструктор Чаплинского райкому партії, а потім заступник завідувача сільгоспвідділом Херсонського обкому партії.

З 1986 по 1995 пік - заступник начальника, начальник обласного Управління меліорації і водного господарства. У 1995 -96 роках - доцент Херсонського сільгоспінституту. З 1996 по 1998 рік - головний державний експерт Управління праці та зайнятості населення по Херсонській області.

У вересні 1998 року його призначають заступником начальника Управління економіки. Через рік стає заступником начальника Апарату, а потім начальником орг. контрольного відділу Херсонської обласної державної адміністрації.

З лютого по липень 2002 року заступник, керівник Апарату, перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації. У липні 2002 року призначається головою обласного Територіального відділення Антимонопольного Комітету України і працює на цій посаді до січня 2007 року. Член Координаційної ради з розвитку підприємництва при ОДА (2006 -2007). Державний службовець 3 рангу. Дійсний член Академії будівництва України. Голова обласної організації політичної партії «Демократичний Союз» (1999 - 2003).

Нагороджений Орденом «Знак Пошани» (1982), Почесною грамотою і пам'ятним знаком Кабінету Міністрів України (2002) Пам'ятними знаками Антимонопольного Комітету України.

Дружина Жарова Людмила (1948) - Заслужений вчитель України. Син Михайло (1973) - кандидат сільськогосподарських наук. Дочка Дарина (1981) - економіст.

Пам'ять про Олександра Павловича назавжди збережеться в серцях херсонців, які сумують в зв’яку з цією передчасною втратою і висловлюють глибокі співчуття рідним, колегам, друзям, всім, хто знав цю добру і чуйну людину.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Поздравляем главу династии прокуроров Одайника Бориса Николаевича с Днем рождения!

Пусть работа прокурора
Так сложна порой бывает,
Но для радости простора
Каждый друг тебе желает!

С днем рожденья! Будь собою,
Оставайся мудрым, честным.
Будет пусть успех с тобою,
Чтоб мог делать мир чудесным!

Коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови облдержадміністрації

З 12 березня 2019 року Тригуба Сергія Миколайовича призначено на посаду заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 36-ос.

Таке рішення було прийняте відповідно до статей 23, 24 Кодексу законів про працю України, постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», керуючись статтями 6, 10 пунктами 1, 3 частини першої статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 
Затримано чоловіка, який намагався незаконно перемістити через кордон особливо небезпечний наркотичний засіб

05.03.2019 УСБУ в області за процесуального керівництва прокуратури області під час досудового розслідування у кримінальному провадженні попереджено спробу мешканця Херсонської області вчинити контрабанду особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу.

У ході проведення процесуальних дій вилучено близько 100 грамів вказаної речовини, а також предмет, зовні схожий на вогнепальну зброю.

Вказаному громадянину України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 305 КК України (закінчений замах на контрабанду наркотичних засобів, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю особливо небезпечних наркотичних засобів).

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до десяти років з конфіскацією майна.

Відносно підозрюваного обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

На цей час призначено низку криміналістичних експертиз.

 
У Херсоні завершили рекострукцію сектора на стадіоні "Кристал"

Завершено реконструкцію сектору №21 на стадіоні "Кристал". Про це повідомляють на офіційному сайті футбольного клубу.

Кількість місць на секторі — 602.

За інформацією директора Херсонскього міського спортивного комбінату “Кристал” Олександра Букалова, у 2019 році міська рада передбачила два мільйони гривень на реконструкцію стадіону, що дозволить привести до ладу ще чотири сектори.

Після завершення всіх запланованих робіт місткість стадіону збільшиться удвічі та становитиме 6800 місць.

 
Артур Мєріков: Поліція зробить усе можливе, щоб волевиявлення жителів Херсонщини було безпечним, чесним та прозорим

Про це начальник Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артур Мєріков заявив, коментуючи результати серії тренінгів «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», які проходять його підлеглі.

Зараз поліцейські на Херсонщині активно вивчають виборче законодавство.

Так, під час тренінгу «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» 27 працівників поліції превенції та 30 слідчих навчилися кваліфікувати порушення виборчого законодавства. Тренерами виступили громадські омбудсмени із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Володимир Гарієвський та Марія Цип'ящук. Тренери ознайомили представників поліції з виборчим циклом, розповіли, хто є суб'єктом виборчого процесу, розібрали можливі адміністративні та кримінальні правопорушення під час виборчого процесу та особливості дня голосування.

 
Ігорю Дроговозу - 50!

Вітаємо з Днем народження Голову Форуму ветеранських організацій силових структур Херсонської області, депутата обласної ради, успішного бізнесмена Ігоря Дроговоза з ювілеєм.

Колектив газети
Бізнес-Херсон

 
Херсонський бізнес додав до бюджету 1,2 мільярда гривень

За січень – лютий 2019 року суб’єкти господарювання та мешканці Херсонщини перерахували до бюджетів усіх рівнів 1200 млн. грн. податків і зборів. Зазначена сума бюджетних надходжень перевищує показники відповідного періоду минулого року більш ніж на 153 млн. грн., а це майже 15 відс. додаткових фінансових ресурсів.

Від зазначеної суми 495 млн. грн. поповнили державний бюджет. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року додатково надійшло 48 млн. гривень.

Бюджети місцевих громад отримали у своє розпорядження 705 млн. гривень. Фінансовий плюс до відповідного періоду минулого року сягає 105 млн. грн. або майже 18 відсотків.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за два місяці цього року зібрано 606 млн. гривень. Приріст надходжень єдиного соціального внеску перевищує 21 відсоток.

Варто зазначити, що позитивної динаміки бюджетних надходжень вдалося досягти за рахунок конструктивної співпраці із сумлінним бізнесом, впровадження електронних сервісів ДФС та реалізації комплексу спільних заходів щодо детінізації трудової зайнятості.

 
Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у районах

26 лютого заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан провів виїзний особистий прийом громадян у Великолепетиському та Верхньорогачицькому районі.

Бажаючі, що записались на прийом, звертались здебільшого із питаннями надання матеріальної допомоги на лікування, незадовільного стану дорожнього покриття на віддалених від районного центру дорогах, соціального захисту та аграрної політики і земельних відносин.

За підсумками розгляду звернень були прийняті відповідні рішення, на всі порушені питання заявники отримали роз’яснення. Питання, що потребують детальнішого вивчення, Вадим Чабан взяв під особистий контроль задля оперативного опрацювання та остаточного вирішення.

 
Проблема, яку треба вирішувати цивілізованно
16.10.2018 08:04

На жаль, в деяких регіонах України державна мова поки ще не є домінуючою. Звичайно, йдеться не про всю Україну, а про Крим, Донбас, деякі великі міста -Харків, Одесу, Дніпро, Миколаєв, Запоріжжя, Херсон, Кривий Ріг. До них можна додати міста і меншого масштабу, такі, як Ізмаїл, Нова Каховка, Генічеськ, Очаків, Берегове та інші. І це, дійсно, проблема, яку чомусь багато сьогоднішніх політиків намагаються не помічати.

Незважаючи на титанічні зусилля центральної влади по підтримці української мови на сході і півдні країни, незважаючи на всю активність відомих представників творчої інтелігенції таких, як Ірина Фаріон або Лариса Ніцой, ідеї яких розділяють далеко не всі громадяни України. Втім, а як можна серйозно сприймати одіозні пропозиції заборонити російськомовним громадянам Украіни учітися і працювати в країні або заклики українізувати міста, в яких живуть «фашістськоязичні» співгромадяни. На думку багатьох, такі активісти тільки загострюють проблему, заганяючи її в глухий кут.

Слід визнати, що мовна ситуація в регіонах південного сходу країни значно складніша, ніж на заході країни, де українська мова споконвіку була єдиною і ніхто і ніколи з нею навіть не намагався конкурувати.

Не випадково, коли у Львові заборонили російські пісні, там, практично, ніяких протестів не було. Спокійно сприйняли цю звістку і в більшості центральних областей. Але як би зреагували на подібне в Одесі чи Харкові здогадатися нескладно. Про Крим і Донбас і казати нічого не треба Там ця «акція» тільки підсилила антиукраїнські настрої, Хоча нормальні люди і в цих складних регіонах поважають українську мову і не заперечують її державницької ролі. Але не всім зрозуміло, чому у нас категорично ігнорується міжнародний досвід вирішення мовних проблем. Чому, ми вперто не вважаємо за потрібне розібратися в тому як їх цивілізовано вирішили в Швейцарії, Фінляндії, Бельгії, Ірландії, Італії та ряді інших країн Західної Європи, до якої ми так прагнемо потрапити. Чому в Києві не хочуть усвідомити унікальність України і її мовну різноманітність.

Наша країна, з цілого ряду факторів і, в першу чергу, в зв'язку з тривалим перебуванням у складі Російської імперії та, пізніше, в Радянському Союзі, ніколи не була одномовною, як сусідні Польща або Угорщина, де мовних проблем не було ніколи.

Марно замовчувати реальність того, що багатовікова історія України тісно пов'язана з історією Росії, починаючи з часів Київської Русі. І які б події не відбувалися в імперії українці завжди брали в них безпосередню участь. Вони - активні учасники російсько-турецьких війн. Вони громили орди Наполеона та Гітлера, які тоді уособлювали всю Західну Європу. Вони освоювали Сибір, Крайній Північ, Далекий Схід і цілину. Вони були в перших рядах тих, хто будував - Байкало-Амурську магістралі, Північно-Кримський канал, найбільші гідроелектростанції на Дніпрі, Волзі, Єнісеї.

Певною мірою, все це дещо гальмує в нашій країні антиросійські настрої, незважаючи навіть на цілий ряд помилок нинішнього російського керівництва. Більш того, це заважає реальному, а не декларативно-показному розриву відносин з Росією і росіянами, з якими у багатьох українців не тільки дружні, але найтісніші кровні зв'язки. Сьогодні, практично, неможливо підрахувати скільки укладено шлюбів українсько-російських або російсько-українських і скільки після цього народилося дітей. І хто знає: ці діти - росіяни чи українці?

Можна навести й безліч історичних прикладів. Досить нагадати, що фактичним чоловіком імператриці Єлизавети був українець Розумовський, що тривалий час Радянським Союзом керували такі «проукраїнські» лідери, Брежнєв та Хрущов (останній навіть без рішення Верховної Ради подарував Україні Крим), що матерями легендарного полководця Суворова і засновника Херсона Потьомкіна були українки.

А як розібратися, хто більше українець або росіянин: письменник Гоголь, вчений Вернадський, художник Рєпін, педагог Макаренко, воєначальник Черняховський та чимала кількість видатних академіків, інженерів, лікарів політиків. Всіх їх перерахувати неможливо.

І хто б і що не говорив, хто б не правив в Києві і Москві, але українці і росіяни назавжди залишаться найближчими родичами і по культурі, і по мові і по характеру і по багатьом іншим параметрам. І розірвати ці багатовікові зв'язки нікому і ніколи не вдасться, а всі ті, хто зараз намагається посіяти між нашими народами неприязнь заради своїх політичних інтересів - просто приречені.

З будь-якого боку - чи то українського, чи то російського, такі «діячі» - злочинці, яким історія ніколи не простить штучно культивовану ворожнечу між братніми народами, яка породила величезні біди, розірвала економічні зв'язки, зруйнувала Донбас і обірвала життя багатьох українців та росіян

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України

 
Яндекс.Метрика