СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

Ювілей відомого корабела.

17 вересня 2019 роки відзначає своє дев'яносторіччя

Валентин Миколайович Трубач, соратник легендарного суднобудівника Всеволода Заботіна, Лауреат державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1975), нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1966, 1971), орденом Дружби народів (1981), кількома медалями, співавтор книги «Херсонський суднобудівний завод. Нариси історії».

Висококласний професіонал, талановитий організатор і досвідчений виробничник Валентин Миколайович Трубач пропрацював на Херсонському суднобудівному заводі - п'ятдесят років (з 1956 по 2006 рік) З них протягом чверті століття він, як заступник Генерального директора заводу, Героя Соціалістичної праці Всеволода Федоровича Заботіна, був, по суті, його «правою рукою».

 
Для збереження довкілля Херсонщини бізнесмени сплатили 12 мільйонів гривень екоподатку

З початку року платники екологічного податку Херсонщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 12,3 млн. грн. за забруднення навколишнього середовища. Із загальної суми 5,3 млн. грн. отримали бюджети місцевих громад, ще 7 млн. грн. надійшло до державного бюджету. Загальна сума надходжень порівняно з тогорічним показником  зросла на 1,7 млн. грн. податків та зборів.

За видами забруднення найбільше екоподатку надійшло за викиди в атмосферне повітря – вони склали 4, 8 млн. гривень. За скиди у водні об’єкти підприємства заплатили 3,4 млн. грн, в той же час за розміщення відходів херсонський бізнес відшкодував 2,2 млн гривень. Також зростання надходжень екологічного податку відбулося за рахунок збільшення у 24 рази ставки податку за викиди діоксиду вуглецю, за цей вид забруднення «екобізнесмени» сплатили 1,8 млн. гривень податків та зборів.

 
Перегляд та аналіз результатів роботи 2-ого року реалізації проекту «Заради життя» в Херсонській області

05 вересня на базі філії Центру пробації в Херсонській області відбулась робоча зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприяння міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя»/«Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У зустрічі взяли участь керівники всіх служб, задіяних у проекті, та його координатори. Обговорено результати роботи по компоненту «Пробація», окреслено проблеми та досягнення в установах виконання покарань, роль філії Державної установи «Центр охорони здоров’я ДКВС України».  Більш детально зупинились на виконанні пріоритетних дій у третьому році реалізації проекту та на рекомендаціях для покращення роботи в регіоні.

 
Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства


Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем - депутата Херсонского городского совета, успешного хозяйственника и политика, директора КП "Гарантия" Игоря Семенчева

С особым чувством в день рожденья

Желаю вам счастливых лет,

Здоровья, радости, движенья

Путем расцвета и побед

Желаю, чтобы все сбывалось

И крылья славы вас нашли,

А имя ваше оказалось

В ряду великих всей Земли.

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

 
Поздравляем с Днем Рождения!

Поздравляем с Днем Рождения - успешную женщину, педагога Светлану Одайник. Проректора по вопросам внешнего оценивания и мониторинга качества образования КВУЗ «Херсонская академия непрерывного образования»

Пускай заботы и печали
Твой дом обходят стороной.
Пусть солнце яркими лучами
Согреет мир прекрасный твой.
Цветы вселенной расцветают
Сегодня только для тебя,
И никогда не увядают
Душа твоя и красота


Сайт: p0zd.ru

Редакция газеты "Бизнес - Херсон"

Ре©

 
Передача Херсонської нафтоперевалки: від АРМА вимагають провести відкритий конкурс

Державне "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами" вимагає від Агентства з розшуку та менеджменту активів скасувати рішення про передачу Херсонської нафтоперевалки невідомій компанії "Вествайт Трейд" та провести прозорий відкритий конкурс.

Про це на прес-конференції заявив т.в.о. голови держкомпанії Ярослав Ковалевський, передає enkorr.

"Ми не вимагаємо преференцій для себе, ми хочемо відкритого публічного конкурсу з професійними вимогами із залученням максимальної кількості учасників, що забезпечать подальшу ефективну і безпечну експлуатацію Херсонської нафтоперевалки", - підкреслив Ковалевський.

 
АМПУ: Порядок проверки и взятия проб воды устанавливает прозрачный механизм определения источников загрязнения и предотвращает коррупционные злоупотребления

«Порядок проверки, отобора проб воды и проведения их анализа» стал уже вторым важным для портовой отрасли документом, одобренным Кабинетом министров Украины за последние два месяца, непосредственное участие в разработке которых принимали специалисты Администрации морских портов Украины. Одобрение этого Порядка – предпоследний шаг в построении современной и прозрачной системы экологических проверок в морских портах Украины. Следующим станет «Порядок вычисления размера возмещения и уплаты убытков, причиненных вследствие загрязнения с судов, кораблей и других плавсредств территориальных и внутренних морских вод Украины», который сейчас прорабатывается рабочей группой Государственной регуляторной службы, в составе которой также есть специалисты АМПУ.

 
Губернатор Херсонщины Гусев поздравил херсонцев с Днём Флага Украины

Видео с поздравлением губернатор Херсонщины разместил на своей странице в Фейсбуке.

«Сегодня – большой праздник, и я поздравляю вас с ним. Желаю всем нам побед, мира, согласия, оптимизма и осуществления желаний, а также достижения невероятных целей для развития каждой семьи, особенно моей родной, любимой Херсонской области. Херсонщина обязательно станет регионом счастливых людей, где приятно жить, работать, и куда хочется возвращаться в любое время года!», — сказал Юрий Гусев.

 
На Херсонщине массово травят бездомных животных

В Новой Каховке произошел очередной скандал, темой для которого послужили бездомные собаки. Сайт «Гривна» неоднократно сообщал, что животные атакуют горожан не только на окраинах города, но и в самом центре. Данная ситуация настораживает новокаховчан, ведь следующими жертвами могут стать их дети.

Глядя на бездействия властей, жители самостоятельно стали принимать меры. Вместо того, чтобы обратиться в приют, собак массово стали усыплять. Так, по словам Татьяны Гурьяновой, только за вчерашний день было обнаружено в городе две мертвые собаки.

«Человеческая жестокость не знает границ. Сегодня мы похоронили двух замечательных собак, которым не повезло жить в нашем дворе. Они никому не мешали, просто жили. Собачки умерли в страшных муках. Давайте новокаховчане молча закапывать собак, а эти люди будут их продолжать травить. Или уже начнём как-то с этим бороться?»- прокомментировала Татьяна.

 

 

ОБЩЕСТВО: КУЛЬТУРНЫЙ АСПЕКТ

Робочий візит Гетьмана козацтва Запорозького до Азербайджану
13.09.2018 03:17

За ініціативою президента Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджанської Республіки (Азербайджану) по офіційному запрошенню Організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Азербайджану та Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджану з 4 по 9 серпня 2018 року делегація Генеральної канцелярії Міжнародної громадської організації (далі МГО КЗ) прибула до Азербайджану з робочим візитом.

Метою відвідин є налагодження повноцінної роботи Представництва та подальший розвиток  співробітництва з ветеранськими організаціями Азербайджану також з громадською організацією (ГО) – «Землячество Казаков Азербайджана». Очолив делегацію МГО КЗ Гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак (далі гетьман Сагайдак). До складу делегації війшов і його Представник від Азербайджану в Україні Узеір Вахабов (далі Представник в Україні Вахабов) .

Літак, з делегацією МГО КЗ, приземлився в Баку, в обідню годину 4 серпня, на летовищу імені Гейдара Алієва, де її зустрічав член делегації Повноважний представник Гетьмана козацтва Запорозького в Азербайджане – Сарраф Оруджов (далі Повноважний представник в Азербайджані Оруджов), який являється також керівником Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджану.

Після поселення в готелі члени делегації, обговоривши попередньо план перебування в Азербайджані,  вперше зустрілися з Заступником голови Організації ветеранів війни, праці і Збройних сил Азербайджану полковником Джалілом Халіловим. В офісі організації були попередньо обговорені всі організаційні питання по проведенню 6 серпня спільного засідання з делегацією від Генеральної канцелярії МГО КЗ

Цього вечора члени делегації відвідали пантеон Слави біля Вічного Вогню, Алею шахідів (загиблих патріотів) в парку Аллен, де вони поклонилися з глибокою повагою, чим вшанували пам’ять героїчних та славетних синів і дочок Азербайджану, які поклали своє життя за Батьківщину. Потім делегація поклала квіти до пам’ятнику двічі героя Радянського Союзу генерал-майора Азі Асланова.

 

 

По закінченні офіційних заходів цього дня, гетьман Сагайдак запропонував проїхати по вечірніх вулицях чудово освітленого Баку, оскільки він в столиці Азербайджану вперше.

Наступного дня, в неділю, делегація була присутня на Божественній літургії в Кафедральному соборі Азербайджанської Православної церкви Різдва Богородиці, під час якої до них приєдналося керівництво «Земляцтво козаків Азербайджану» на чолі з отаманом Юрієм Чігірьовим та начальником Головного штабу Асланом Ісмаіловим.

Потім в Православному Релігійно-культурному Центрі Єпархіального управління Баку представники єпархії привітали Гетьмана козацтва Запорозького Дмитра Сагайдака з візитом від імені архієпископа Баку і Азербайджану Олександра. Прес-секретар єпархії протоієрей Костянтин Полінов надав українським гостям всебічну інформацію про Кафедральний собор.

У відповідь гетьман Сагайдак ознайомив присутніх з діяльністю МГО КЗ особливо підкреслюючи, що наша формація захищає віру Православну та козацькі Звичаї підтримуючи громадський порядок на території

Києво-Печерської і Почаївської лавр, інших християнських-православних храмів  і монастирів України.

По завершенні духовної програми на території Собору, в неформальній обстановці, козаки обговорили питання взаємної співпраці. Як наслідок домовилися про проведення спільних заходів 7 серпня по вшануванню пам’яті полеглих козаків та борців за свободу Азербайджану.

Цього ж дня, в надвечір’я, члени делегації прийняли участь у традиційному національному весіллі, щоб глибше познайомитися з місцевими звичаями та порівняти їх з українськими. Гетьману Сагайдаку, ще місяць тому, від молодят передав запрошення відвідати цю подію у житті молодих його Представник в Україні Вахабов, який є дядьком молодого.

Після того коли всі скоштували  весільного пирога (торту) членів делегації МГО КЗ молодята запросили до центру весільного залу, де кожен з них висловив свої побажання для них.

Маршал Сагайдак побажав молодим козацького здоров’я та сімейного щастя, а щоби у них все було гаразд – подарував їм, як дороговказ,  солідний  фоліант (книжку) «Кладезь мудростей Мира».

Зранку 6 серпня в резиденції Організації ветеранів війни, праці і Збройних сил Азербайджану, пройшла зустріч членів делегації МГО КЗ з лідерами ветеранських організацій Азербайджану  та  членами ГО «Землячество Казаков Азербайджану».

На зустрічі виступили: Голова організації ветеранів війни, праці і Збройних сил Азербайджану, генерал-полковник Тофік Агагусейнов; Заступник голови, полковник Джаліл Халілов; Заступник голови конфедерації офіцерів запасу, полковник Хікмет Агаєв; члени Правління конфедерації офіцерів запасу – полковники Хатаї Бахишєв, Елшад Шабанов, Аділь Хагвердієв, отаман ГО «Землячество Казаков Азербайджану» Юрий Чігірьов, начальник Головного штабу ГО «Землячество Казаков Азербайджану» Аслан Ісмаілов, карабахський ветеран – головний редактор газети "Ветеран" Гафар Нурієв та інші.

Вони висловили вдячність гетьману Сагайдаку та його Представнику в Україні Вахабову за проведення цієї корисної зустрічі. Як наслідок було прийняте рішення про поглиблення співробітництва між нашими організаціями, а також проведення спільних заходів, на благо двох наших братніх народів.      

На відзнаку заслуг у розвитку та укріпленні дружніх стосунків між нашими країнами 15-ти  ветеранам Збройних сил та учасникам збройних конфліктів в Афганістані і Карабасі гетьман Сагайдак вручив  ордени, медалі та Грамоти МГО КЗ.

В цей же час генерал-полковник Тофік Агагусейнов вручив – гетьману Сагайдаку і Представнику в Україні Вахабову медалі «2-чі герой Радянського Союзу генерал-майор Азі Асланов». Присутні зробили в холі фото-сесію біля бюста Гейдару Алієву.

Під вечір делегація МГО КЗ поїхала до Центрального меморіального кладовища де відвідала могилу національного лідера Азербайджану Гейдара Алієва і з глибокою повагою вшанували його пам’ять, а потім – могилу Мусліма Магомаєва.

Відповідно до плану заходів, 7 серпня у супроводі групи козаків під керівництвом начальника Головного штабу організації «Землячество Казаков Азербайджану» Аслана Ісмаїлова, члени делегації МГО КЗ поїхали відвідати південні регіони Азербайджану, побувати в районних центрах: Джалілабаді, Ленкорані та Астарі.

Прикро, що в Джалілабаде козачий храм, якому більше 300-та років, знаходиться в такому занедбаному стані, що терміново потребує відновлювальних робіт.

Довше, члени делегації затримавшись в Ленкорани, спочатку відвідали пам’ятник козакам та могилу легендарного українського козачого отамана Антона Головатого похованого 1795 році .

Також відвідали Алею загиблих патріотів Ленкораньщіни, ушанувавши пам’ять воїнів, полеглих за незалежність та цілісність Азербайджану.

Під час обідньої трапези члени делегації зустрілися з керівним активом району побратимами Представника в Україні Вахабова. Достойники району отримали козацькі нагороди.

Потім  поклали квіти до пам’ятників, відаючи дань пам’яти двічі героя Радянського Союзу генерал-майора Азі Асланова та національного героя Азербайджану Аскера Алієва.

Після інтенсивного дня, делегація МГО КЗ, зупинилися на базі відпочинку «Астара» в Астарінському районі на березі Каспійського моря.

Рано-вранці 8 серпня занурившись вперше у води Каспійського моря, члени делегації зустрілися з   Головою Астарінського відділення Фонду"Інвалідів воїнів-інтернаціоналістів" ветераном афганської та карабахської воєн Тофіком Алієвим, який організував відвідання Алеї патріотів, де члени делегації вшанували пам’ять загиблих.

Після чого оглянувши визначні місця та пам’ятки районного центру Астара та побувавши на кордоні з Іраном піднялися в гори до лікувального джерела «Гейдера» де лікують хвороби опорно-рухової системи людей. Тут під час трапези достойники району отримали козацькі нагороди

9 серпня, останній день візиту. Вранці виїхали в зворотній шлях до Баку, де по-обіді  відбулася дуже корисна зустріч з керівником сектора по роботі з Діаспорами громадсько-політичного відділу Адміністрації Президента Азербайджану Гафаром Алієвим, який привітав членів делегації від імені керівництва Адміністрації Президента.

У своєму виступі гетьман Сагайдак вказав на те, що очолювана ним формація підтримує дружні стосунки з багатьма країнами світу, а тому акцентує свою діяльність на взаєморозумінні між країнами та братськими народами, якими також є народи Азербайджану.

 

За офіційними українськими даними, на сьогодні, в Україні проживають більше 45тисяч азербайджанців, а тому зв’язки між Україною і Азербайджаном стрімко розвиваються. Далі гетьман Сагайдак відзначив, що нам потрібно підняти на ще вищий рівень зв’язки між ветеранськими та діаспорськими організаціями України і Азербайджану, що без сумніву приведе до збільшення спільних рівня культурно-громадських відносин двох наших країн. На зустрічі отримала підтримку ідея  бережливого відношення до могил азербайджанських солдатів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни в боях за Україну, а також живих ветеранів та інвалідам війни, що потребують допомоги для лікування в Україні. На закінчення зустрічі гетьман Сагайдак висловив подяку: найперше президенту Азербайджану Ільхаму Алієву, керівнику громадсько-політичного відділу Адміністрації президента Алі Гасанову, керівникам Організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Азербайджану та колективу Фонду інвалідів воїнів-інтернаціоналістів Азербайджану.

Узгоджена в день прибуття в Баку, Програма першого візиту до Азербайджану була виконана, гетьман Сагайдак доручив своїм Представникам Узеіру Вахабову і Саррафу Оруджову разом з Радником по Кавказу та Західній Азії, козацьким полковником Джалілом Халіловим виконати, узгодженні ним, нагородження до Дня Незалежності України – 24 серпня 2018 року.

Також за їх пропозицією гетьман Сагайдак відвідав історичну частину Баку, з її Старою фортецею та Дівочою вежею і «блошиним базаром», як у нас в Києві на Куренівці. Верховному отаману України та Діаспори, Гетьману козацтва Запорозького, маршалу козацтва Дмитру Сагайдаку було приємно знаходитись на тих вуличках де знімався кінофільм «Діамантова рука» та відчувати себе причетним до цього дійства.

На останок, відбулося декілька зустрічей з поважними людьми, друзями Саррафа Оруджова, чим було гарно скорочено час, в очікування вильоту літака, вночі 10 серпня, на Київ.

Гетьман козацтва Запорозького Дмитро Сагайдак висловив задоволення цим візитом, подякував від імені делегації та МГО «Козацтво Запорозьке» приймаючу сторону за гостинність, чудове  проведення зустрічей.

P.S. На виконання дорученням Гетьмана Сагайдака, даного ним під час візиту, 21 серпня, цього року, в приміщенні  Організації ветеранів війни, праці та Збройних сил Азербайджану було вручено нагороди представниками силових структур Азербайджану, які не змогли з різних обставин отримати їх 8 серпня.     За наслідком проведення заходів гетьман козацтва Запорозького, маршал козацтва Дмитро Сагайдак надав Джаліл Халілову звання генерал-осавула.Прес-служба МГО «Козацтво Запорозьке».

 
Яндекс.Метрика