СОБЫТИЯ & ФАКТЫ

СБУ задержала бывшего боевика "ДНР" в Херсоне

В Херсоне сотрудники Службы безопасности и прокуратуры задержали бывшего боевика так называемой "республиканской гвардии ДНР".

Об этом сообщается на сайте СБУ.

Им оказался житель Херсона, который в 2015 году решил "подзаработать" в рядах боевиков.

"Бывший работник органов МВД Украины "трудоустроился" в разведуправлении так называемой республиканской гвардии "ДНР". Через три месяца после конфликта с представителями "казачьих" группировок мужчина покинул террористов и длительное время скрывался в родном городе", - говорится в сообщении.

Задержанному сообщено о подозрении в совершении преступления. Следственные действия продолжаются.

 
20 березня - засідання виконкому міськради

20 березня о 10.00 відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради.

Серед питань, винесених на розгляд:

1. Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати у м. Херсоні в 2017 році та організацію роботи з цих питань у 2018 році.

2. Про затвердження Порядку розрахунку компенсаційних виплат транспортним підприємствам за пільгове перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів міського бюджету та розрахунок коефіцієнта співвідношення безплатно перевезених і платних пасажирів у міському електричному транспорті.

3. Про погодження проекту рішення міської ради «Про звіт щодо виконання Програми шефської допомоги військовій частині А 1088 і військовій частині А 1836 Збройних сил України та сприяння Херсонському об’єднаному міському військовому комісаріату».

4. Про погодження проекту рішення міської ради «Про звіт щодо виконання Програми забезпечення публічної безпеки і профілактики злочинності у м. Херсоні, матеріальної підтримки діяльності поліції, правоохоронних органів та громадських формувань на 2016-2017 роки».

5. Про погодження проекту рішення міської ради «Про затвердження Програми матеріально-технічної підтримки діяльності правоохоронних органів».

6. Про затвердження відкоригованих планів робіт управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку міської ради на 2018 рік тощо.

 
Колишнього високопосадовця обласної адміністрації судитимуть за участь у терористичній організації «ДНР»

Прокуратурою Херсонської області до суду спрямовано обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця, який упродовж 2011-2014 років обіймав керівні посади в Херсонській обласній державній адміністрації та Херсонській міській раді

Встановлено, що дана особа у період з березня 2015 року по червень 2017 року, займала посаду директора «департаменту житлової політики та адміністративної діяльності міністерства будівництва та житлово-комунального господарства «ДНР» та, перебуваючи у містах Донецьк, Кіровське (Хрестівка), Дебальцеве, Зугрес, Єнакієво Донецької області, діючи умисно, приймав участь у терористичній організації «ДНР» та сприяв її діяльності.

Прокуратурою області підтримується публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 258-3 КК України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

 
У Херсоні СБУ провела планові командно-штабні навчання

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБУ в Херсонській області провела в обласному центрі, на території ДП «Біологічна фабрика» планові командно-штабні навчання.

У тренуваннях взяли участь регіональні підрозділи СБУ, поліції, Нацгвардії, ДСНС, Збройних Сил України та представники органів державної влади.

Метою навчань стало вдосконалення досвіду під час підготовки та проведення антитерористичної операції та перевірка готовності сил і засобів до виконання завдань за призначенням.

Крім того учасники заходів детально відпрацювали порядок спільних дій при можливому виникненні терористичної загрози.

Прес-центр СБ України


 
Не стало Володимира Демьохіна…

25 лютого ц.р. пішов з життя  Володимир Анатолійович Демьохін, депутат Верховної Ради України (2002-2006), голова Херсонської обласної Ради (2006-2010), голова Державної служби експортного та імпортного контролю України (2010-2014),
Володимир Демьохін народився 6 серпня 1955 року в м Вільнюсі (Литва). Освіта вища. У 1976 році закінчив Вільнюське вище командне училище радіоелектроніки ППО за спеціальністю "інженер радіоелектронних засобів", а в 1984 році ад'юнктуру Київського вищого інженерного радіотехнічного училища ППО.
Пройшов шлях від курсанта до полковника. Командір взводу, командир роти, начальник відділення Командно-технічного вузла, старший інженер Науково-дослідної Лабораторі
У 1988 року - викладач кафедри Автоматизованих систем управління радіотехнічних військ. З 1990 по 1992 рік  науковий співробітник Науково-дослідного Центру Вищого інженерного радіотехнічного училища ППО.
У зв'язку зі скороченням ЗС України в 1992 році звільнився з армії.  Працював директором МП «ВітСофт». Генеральним директором ВАТ «Добробут». З 1997 року - заступник, а з 1999 по 2001 рік перший заступник голови правління ЗАТ «Укртатнафта».У 2001 -2002 роках - заступник голови правління ЗАТ «Торговий Дім Укртатнафтаюг»(Кременчуцький НПЗ).
В 1992 році Володимир Демьохін - бере активну участь у створенні Українського Фонду соціальних гарантій військовослужбовців та ветеранів, а з через два роки стає його Президентом. Протягом кількох років особисто фінансує всі проекти, надаючи  допомогу багатьом військовослужбовцям.
Як самовисуванець, на виборах до Верховної Ради  у 2002 році отримав в   окрузі № 184 (Херсонська область) 15,14% голосів  і обійшовши 24 суперника, стає народним депутатом України.
Багатьом пам'ятна його депутатська діяльність. Серед внесених ним законопроектів більшість таких, які безпосередньо зачіпають гострі проблеми і нагальні життєві інтереси наших громадян. Зокрема, у вересні 2003 року до Верховної Ради  подав проект Закону України "Про повернення грошових заощаджень громадян України за рахунок надходження коштів від приватизації державного майна".
У листопаді 2003 року  ни м був запропонований законопроект "Про внесення змін і доповнень до Закону України" Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні ". Цей документ вкрай важливий для Херсонщини, яка має великий суднобудівний і судноремонтний потенціал. Його прийняття дало б можливість суднобудівникам  вийти з кризового стану.  
З 2006 - по липень 2010 року - Володимир Демьохін очолював Херсонську обласну раду. І на цій відповідальній посаді їм зроблено чимало. Зокрема при ньому був створений масштабний кадастровий план земель області, що дозволило проводити сільськогосподарські роботи, використовуючи сучасні наукові розробки. Велику увагу Володимир Анатолійович приділяв сфері соціального захисту жителів Херсонщини. Він всіляко сприяв у забезпеченні медичних установ області додатковим медичним та діагностичним обладнанням, а також знаходив кошти для обладнанні додаткових комп'ютерних класів в школах. Характерно, що в ті роки .в нашої області регулярно проводилися найбільші міжнародні інвестиційні форуми. Заслуговує на увагу і те, що під його керівництві жодна з 37 сесій обласної Ради не була зірвана. І це результат його вміння знаходити спільну мову з депутатами всіх фракцій. Він був ініціатором написання Гімну Херсонщини,
З 2010 по 2014 рік - керував Державною службою експортного та імпортного контролю України.
Володимир Демьохін - кандидат технічних наук. Ще в 1985 році він захистив дисертацію в Московському науково-дослідному інституті приладової автоматики. Має 55 наукових робіт, в тому числі 24 авторських свідоцтва на винаходи.
Нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеня орденом Рівноапостольного князя Володимира, Почесною Грамотою Верховної Ради України.

Юрій Анісімов,
Заслужений журналіст України


 
Поздравляем с Днем рождения!

Поздравляем с Днем рождения известного украинского общественного деятеля и политика, Голову громадської ради при Головному управлінні ДФС у Херсонській області Максименко Александра Павловича. Желаем много счастья, добра и любви! И не забывай, что какой бы серьезной не была жизнь — она всего лишь игра, в которой желаю тебе быть победителем!

Общественность г. Херсона
и коллектив газеты "Бизнес-Херсон"

 
Ювілей метра херсонської журналістики

22 лютого ц.р. виповнюється 65 років з дня народження Валерія Федоровича Долини, голови Херсонської обласної організації Спілки журналістів України, багаторічного керівника Херсонської обласної державної телерадіокомпанії «Скіфія», Заслуженого журналіста України.

Валерій Федорович Долина пропрацював в обласній телерадіокомпанії понад чверть століття (з1992 року заступником керівника, а з 1999 - Генеральним директором).

Під його керівництвом в області значно підвищилася якість телерадіопрограм за рахунок журналістської майстерності, створення високоякісної телерадіопродукції, новітніх технологій її виробництва та видачі в ефір. При ньому був оновлений весь творчий і інженерно-технічний колектив компанії. Реорганізована робота з молодими журналістами. Компанія посилила свій вплив на населення області, забезпечивши стійкий прийом телесигналу на більшу частину її території Після введення в дію в 2004 році потужного телепередавача в с. Василівка Каховського району в зону впевненого прийому програм обласного телебачення було залучено понад 300 тисяч жителів. У наступні роки подача сигналу ХОДТРК поширилася на північно-східні і південно-східні райони Херсонщини.

В даний час ХОДТРК «Скіфія», завдяки наявній технічній мережі, обсягу мовлення, рівню майстерності і професійної підготовки працівників, спектру тематичного наповнення програм, кількістю отриманих дипломів на різних телерадіофестиваль, а також за результатами соціологічних опитувань, по праву є лідером серед обласних телерадіокомпаній України.

Валерій Федорович - член Національної Спілки журналістів України з 1982 року. У 2004 році його вперше  обрали головою правління Херсонської обласної журналістської організації, якою він керує досі.

Незважаючи на ряд критичних зауважень 30 березня 2017 року його знову обрали керівником херсонських журналістів. Валерій Федорович самокритично зреагував на висловлені зауваження і накреслив заходи по їх усуненню. Зокрема, він визнав, що в своєму звіті жодного разу не згадав про існування такої нової формації журналістів як представники інтернет - ЗМІ. І запевнив, що зробить все можливе, щоб в обласній організації з'явилося представництво такого перспективного сегмента ЗМІ, як інтернет-видання. Це значно зміцнить ХОО НСЖУ, посиливши її авторитет і вплив у суспільстві.

Валерій Федорович Долина народився 22 лютого 1953 року в селі. Єлізарове, Солонянського району Дніпропетровської області. Після закінчення Дніпропетровського механічного технікуму отримав спеціальність техніка-механіка двигунів літальних апаратів.

Вищу освіту здобув у Львівському державному університеті ім. Івана Франка за спеціальністю "журналістика". У 1990 закінчив ВПШ при ЦК Компартії України ( «політологія»).

З 1972 по 1974 рік служив в Радянській Армії. У 1974 - 1977 роки працював випробувачем спецвиробів НДІ Теплових процесів в

м Нижня Салда на Уралі. Потім працював на Південно-машинобудівному заводі слюсарем складальником в Дніпропетровську (нині Дніпро). На Херсонщині з 1977 року

З 1978 - літературний працівник, завідувач відділом, в. о. редактора, а з 1983 по 1987 рік - головний редактор районної газети «Трудова слава» (смт. Новотроїцьке. Херсонської області).

З 1987 по 1991 - інструктор, завідувач сектором ЗМІ, керівник прес-центру Херсонського обкому партії. У вересні 1992 року його призначають заступником Генерального директора з питань телебачення обласного Об'єднаного телебачення і радіомовлення  (нині ХОДТРК). У 1999 році призначається її Генеральним директором. Одночасно був шеф-редактором газети «Ефір».

Нагороджений Знаком Держтелерадіокомітету «За заслуги в розвитку інформаційної сфери» III ст. (2004), II ст. (2005) Орденом «За заслуги» III ст. (2008) Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2013). Звання «Заслужений журналіст України» йому присвоєно в 2003 році.

Дружина Олена Іванівна (1957), Дочки: Тетяна (1977) - тележурналіст ТРК «СТБ (Київ), Віта (1983) - менеджер.

Юрій Анісімов, Заслужений журналіст України.

Автор матеріалу знайомий з ювіляром більше 35 років. І протягом  цього часу, займаючи відповідні посади, плідно з ним співпрацював, як з головним редактором Новотроїцької районної газети «Трудова слава», відповідальним працівником обкому Компартії України, керівником Херсонської обласної державної телерадіокомпанії та головою обласної організації Національної Спілки журналістів України Теплі дружні стосунки між нами зберігаються і до сьогоднішнього дня. Тому вважаю за потрібне  привітати   Валерія Федоровича з ювілеєм і бажаю йому доброго здоров'я, щастя і нових творчих звершень.

 
Заместитель губернатора Херсонщины Вадим Чабан получил новое воинское звание

Cегодня на заседании коллегии ХОГA заместитель главы области Вадим Чабан был представлен к награде почётной грамотой и новому званию майора, сообщает ХЕРCОН.сity.

Глава ОГA Aндрей Гордеев сакцентировал внимание, что именно Вадим Чабан приложил много усилий для организации территориальной обороны и популяризации её в области.

 
До суду спрямовано обвинувальний акт відносно організаторів грального бізнесу

Прокуратурою Херсонської області направлено до Херсонського міського суду обвинувальний акт відносно 3 громадян, які усупереч вимогам «Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», з метою отримання прибутку організували проведення азартних ігор у приміщенні одного із кафе на території Херсона.

Дії обвинувачених кваліфіковано за ч.1 ст. 203-2 КК України, санкція якої передбачає покарання у виді штрафу від 10 тисяч до 40 тисяч неоподаткованих мінімумів громадян.

Довідково: у серпні 2017 року працівниками прокуратури області та Головного управління Національної поліції в області було викрито факт зайняття гральним бізнесом у приміщенні одного із закладів громадського харчування. У результаті обшуку з приміщення було вилучено 7 гральних автоматів, кошти отримані від ведення незаконної діяльності та документацію.

 
Уже известна фамилия нового ректора Херсонской государственной морской академии

Напомним, сегодня в Херсоне проходили выборы ректора Херсонской государственной морской академии.

Как сообщил наш источник, победил декан судоводителей Чернявский Василий Васильевич.

По предварительным данным, он набрал 398 голосов.

Явка на выборах - 97%.

 
Газете «Наддніпрянська правда» - 100 лет
21.12.2017 07:36

20 декабря с.г. в Херсоне, в помещении областной универсальной научной библиотеки имени Олеся Гончара состоялся вечер под названием «Век зрелости пера», посвященный 100-летию херсонской областной газеты «Наддніпрянська правда». Его организовала областная организация Союза журналистов Украины совместно с областной библиотекой.

Вечер открыли ведущие - Оксана Токовило и Светлана Шавлова, работницы библиотеки, которые прокомментировали видеосюжет об истории газеты, творчество нескольких поколений журналистив, актива авторов, собственных корреспондентов в районах, технических работников (корректоров, машинисток, водителей, представителей других профессий), объединенных названием «Наддніпрянська правда».

Были названы фамилии известных всей Херсонщине журналистов газеты, среди которых Иван Гайдай, Владислав Добуш, Давид Гаухман, Петр Билык, Лидия Цурикова, Иван Шморгун, Александр Фомин, Александр Альперт, Александр Вышинский, Александр Арнаут, Владимир Глигач, Клавдия Бережная, Елена Скорая, которых, к сожалению, уже нет с нами

Но сегодня среди нас остается еще немало и живых свидетелей истории газеты «Наддніпрянська правда». Среди них Игорь Рева, Виталий Запорожец, Николай Барнаш, Таисия Волынец, Алла Сыч, Лина Балина, Галина Кокостикова Владимир Косюк, Леонид Гридин, Сергей Корзун, Григорий Кривец, Иван Калиниченко, Анатолий Яценко, Анатолий Данилович. Анна Комаренко, Валерий Иванов, Любовь Лагутенко, Александр Голобородько и другие

Перед собравшимися выступили Михаил Кушнеренко, бывший руководитель области, Вячеслав Бычков, народный депутат Украины (1990-94 гг.), Константин Владимиров, бывший начальник областного управления труда и социальной защиты населения, Любовь Лагутенко, первый редактор газеты «Херсонская неделя» (приложение к газете «Наддніпрянська правда»), Владимир Идаятов, один из тогдашних идеологов, Валерий Долина, председатель областной организации Национального союза журналистов Украины. и другие

В заключение в зале прозвучали песни на слова херсонских поэтов Николая Братана и Анатолия Кичинского о родной Херсонщину и ее самоотверженных людях.

Юрий Анисимов,
Заслуженный журналист Украины.
фото автора

 

 
Яндекс.Метрика